menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 15:09
helikopter75's Avatar
helikopter75 helikopter75 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Ostrowiec Swietokrzyski
Posty: 3
Post Nie chcemy telefonów stacjonarnych - komentarze


Komentarz do artykułu: Nie chcemy telefonów stacjonarnych
--------------------
Bardzo chętnie pozbyłabym się telefonu stacjonarnego.Wiem ze z TPto nie jest takie proste.Kończyła mi sie umowa na neostradę ,więc postanowiłam zamówic neostradę tani telefoi tvw pakiecie przez orange.Lecz nie przewidziałam ze w miedzyczasie pracownik tp przegladajac umowy natrafił na moja i dla bezpieczeństwa zaklepal mnie jako klijenta przedłuzajacego umowę.Gdy zgłosiłam się do orange-pani stwierdziła że wszystkie formalności za mnie sama załatwi .Niestety mój numerabonencki został zablokowany przezTP.Odblokowanie trwało 3miesiace ,małe tegoTPzaczęło przysyłac mi niebotyczne sumy za neostrade i telefon podobno bez promocj.Ta sytuacja trwa od czerwca zeszłego roku do dnia dzisiejszego gdzie już uregulowalam nalezności po 5 reklamacjach.Niestety nadal zostałam w TPneostrada +TvNie udało mi sie oderwac od tego monopolisty,nie mam siły z nimi walczyc .Wobec pracownika ,który mi zrobił ta niespodzianke nie zostały wyciagnięte zadne konsekwencje -ja nie zostalam nawet przeproszona.Umowę nadal przedłużyli twierdząc że to jest to samo co w orange.I tym sposobem nadal jestem w TP,na dwa nastepne lata.Tak wygląda pozegnanie z TP-niech Wam sie nie wydaje ze to takie proste.Pozdrawiam soniuchna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 15:27
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja przy rezygnacji byłam tylko telefonicznie informowana o niebywałej korzyści płynącej z posiadania telefonu stacjonarnego. Zniosłam te kilka telefonów i bez problemu rozstałam się z tą firmą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 15:39
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Ja też zrezygnowałem z telekomuny. Wypowiedzenie z miesięcznym okresem wyprzedzenia i kilkanaście telefonów abym nie rezygnował, bo normalnie złote góry itp. Nie dałem się nabrać i dziś nie żałuję.
Pieniążki płacone do tej pory wspomnianej firmie idą do skarbonki na wakacje.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 18:37
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Ja jestem klientem Netii z abonamentem 35zł/mc, w tym 2godz/mc za darmo,ale,właściwie trzymam stacjonarny tylko z przyzwyczajenia, bo mam też komórkowy Tak-Tak w Erze i komórkę na abonament 20 zł/mc, której używa żona.
Tak-Taka używam tylko do rozmów z bratem, żona ze swoją siostrą, do długich rozmów w ramach, tzw. "rozmowy za grosze". 1min. za 9gr, netto.
Ale do długich rozmów z wszystkimi używam komunikatora komputerowego-skype'a, ok.kilkanaście groszy/min, na stacjonarny i za darmo, gdy rozmawiam z kimś, kto też ma skype'a.
Stacjonarny trzymam na wszelki wypadek,jako najbardziej niezawodny środek łączności w nagłych wypadkach, moim zdaniem.

Ps. nie mam jednak zamiaru rezygnować z telefonu stacjonarnego w najbliższym czasie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 18:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kilkanaście lat temu czekaliśmy na taki "cud techniki" po kilka albo i więcej lat. Jak to świat się zmienia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 18:47
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Żona ma swój, ja mam swój komórkowy, razem koszt miesięczny dwóch telefonów to 41,66zł, w tym 1200 min darmowych od 8 wieczorem do 9 rano i soboty niedziele, trzy numery po 3gr za minutę, no i do wydzwonienie w innym czasie za 75 zł wg stawek, i te koszty są niezmienne od trzech lat, a i telefon raz na trzy lata za 1 zł też do nabycia, nic innego do telefonowania mi nie potrzeba......a tp mam w głębokim poważaniu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 19:19
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

w tej chwili powiedziałabym nie !gdyby nie siła przyzwyczajenia ,korzystamy z komórek a za stacjonarny pałcimy około 60 zl telekomunikacji za 1 godz. rozmów na miesiąc ,stanowczo za duże pieniadze za wątpliwe przywileje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 19:29
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Rezygnacja z telefonu stacjonarnego też mnie kosztowała trochę zdrowia...nie chcieli mnie odłączyć...na siłę mnie zatrzymywano...ale na szczęście udało się,i nawet nie poniosłam dodatkowych kosztów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 19:50
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

jip, bardzo zainteresował mnie Twój abonament za komórkę. My z mężem za swoje telefony płacimy ok. 100 zł. a mamy tylko po 120 darmowych minut. Taką ofertę ma ERA. Czy zdradzisz w jakiej sieci masz swoje telefony?. Chętnie zmieniłabym swojego operatora.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 22:45
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie Witajcie.

Telefon był rejestrowany na męża i chcąc się od TPsa uwolnić,ja wzięłam to na swoje barki.
Nie zostawiłam na nich suchej nitki.Straszyli że wrócimy,- a ja tak wrócimy po moim trupie.Dzisiaj jesteśmy w Netii od 1,5 roku i mamy telefon i internet z tej siecii.
Jakie było moje zdziwienie że TPSA interesuje u jakiego jesteśmy Operatora.
Mąż odegrał scenkę,że nie wie u jakiego operatora mamy telefon i internet.Czyli grał w Głupka.
Na końcu był pracownika TP komentarz że oni zbierają informacje bo te linie należą do nich.
W ostrych słowach,mąż dodał swój uprzejmy komentarz.........
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 23:39
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Też myślę nad zrezygnowaniem z usług tp, ponieważ zaproponowano mi w multimediach, gdzie mam kablówkę z cyfrówką i internet telefon za 24 zł za m_c w tym 2 godziny darmowych rozmów do wszystkich sieci , komórkę tez mam, ale stacjonarny tez jest mi potrzebny, multimedia same załatwiają przeniesienie, z pozostawieniem obecnego numeru, tylko czy tak będzie bez opłat i dzwonienia z tp to nie wiem, bo jeszcze się nie zdecydowałam
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 22:23
Ferdzik Ferdzik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 7
Domyślnie

Trudno jest zrezygnować z telefonu stacjonarnego,gdy ktoś z bliskich,z różnych powodów nie korzysta z komórki.Trzy lata temu ,zrezygnowałam z usług TP na rzecz Multimedia Polska. Jestem bardzo zadowolona-rachunek miesięczny to 87zł, w tym:telewizja kablowa,cyfrowa,internet-1MB,oraz telefon stacjonarny za 22zł w tym 100 minut darmowych rozmów.Dla emerytów to korzystna oferta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 00:28
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Dziękuję Ferdzik za odpowiedź, bo nad telefonem się zastanawialam, czy dziala bez zakłóceń
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 18:44
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Dzisiaj zdecydowałam się zrezygnować z TPSA, 27marca kończy mi się umowa na Multipakiet, za który płacę 120,-zł. Jestem w trakcie załatwiania telefonu i internetu w Netii. Nie bardzo chciałam uwierzyć, że abonament telefoniczny będę płacić 50,-zł, w tym wieczory i weekendy za darmo. Internet 4Mb/s za 49,-Zł. To bardzo dobra oferta. Aktywacja 19,-zł. Nie spodziewałam się trafić na tak dobrą ofertę.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 06-02-2010 o 13:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 21:03
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ferdzik
Trudno jest zrezygnować z telefonu stacjonarnego,gdy ktoś z bliskich,z różnych powodów nie korzysta z komórki.Trzy lata temu ,zrezygnowałam z usług TP na rzecz Multimedia Polska. Jestem bardzo zadowolona-rachunek miesięczny to 87zł, w tym:telewizja kablowa,cyfrowa,internet-1MB,oraz telefon stacjonarny za 22zł w tym 100 minut darmowych rozmów.Dla emerytów to korzystna oferta.
To z komórki nie można zadzwonić na stacjonarny? Pytanie retoryczne-oczywista oczywistość. Pisząc o szybkości internetu, to czy podajecie właściwe dane [weronika1-też] Bo 1 MB/s jest osiem razy lepszy [szybszy] niż 1 Mb/s. Mała lub duża literka "B" a taka różnica.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 09:00
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
To z komórki nie można zadzwonić na stacjonarny? Pytanie retoryczne-oczywista oczywistość. Pisząc o szybkości internetu, to czy podajecie właściwe dane [weronika1-też] Bo 1 MB/s jest osiem razy lepszy [szybszy] niż 1 Mb/s. Mała lub duża literka "B" a taka różnica.
Kazik
Dziękuję za wyjaśnienie. Sprawdzałam na wielu forach u różnych operatorów w google, jak i u mego operatora. Wszędzie są wielkości Mb/s, czyli ja do tej pory mam również 512 Mb/s. Dopiero załapałam o co Ci chodziŁo. Netia również oferuje 4Mb/s a nie jak omyłkowo napisałam 4 MB/s.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 06-02-2010 o 13:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 22:37
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Żona ma swój, ja mam swój komórkowy, razem koszt miesięczny dwóch telefonów to 41,66zł, w tym 1200 min darmowych od 8 wieczorem do 9 rano i soboty niedziele, trzy numery po 3gr za minutę, no i do wydzwonienie w innym czasie za 75 zł wg stawek, i te koszty są niezmienne od trzech lat, a i telefon raz na trzy lata za 1 zł też do nabycia, nic innego do telefonowania mi nie potrzeba......a tp mam w głębokim poważaniu

JiP-ku... napisz jaki masz abonament , że tak mało płacicie, a dużo gadacie....też bym zamieniła swojego tak-taka z Ery na taki abonament jak Twój...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 23:50
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie weronika1

http://www.imagebanana.com/img/n52izq8j/Koszalin.jpg

http://www.speedtest.net/

Na początek klikaj w link. Poczekaj kilkanaście sekund na załadowanie. Będzie gwiazdka, która się obraca. Najedź kursorem na Koszalin [wtedy porównamy wyniki] Równie dobrze możemy wybrać coś dalekiego, ale dobrze porównać jak mamy jednakowo. Klik Koszalin-test startuje. Będą 2 testy. Jak pod spodem będzie już taki wynik, to nie musisz robić zrzutu ekranu.

Kliknij "copy forum link" [lewym] a następnie w poście zrób myszą wklej [prawym], lub gdy kursor będzie migał na prostokącie gdzie post piszesz to "Ctrl + V"
http://www.speedtest.net/result/708292994.png
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 08:22
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Kazik
Ja to mam i na bieżąco sprawdzam. Zmieniłam ustawienia z "niestandardowych" na "inne, poza Microsoft" i na razie mam spokój. Dzięki za zainteresowanie.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 11:12
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

http://www.speedtest.net/result/708659007.png

U mnie tak wyszło.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.