menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-10-2008, 20:05
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie Prawa Ojca


Chcę poruszyć dość kontrowersyjny temat o prawie do widzenia i spotkań dzieci z ojcami po rozpadzie małżeństwa, związku partnerskiego. Bywają tacy ojcowie którzy pragną widzieć się z własnymi dziećmi po rozstaniu się rodziców i uniemożliwiane jest to przez druga stronę tj matki.
Oczywiście jest też druga strona tych ojców co to tylko zapylili kobietę i nic ich więcej nie obchodzi łącznie z płaceniem alimentów
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #2  
Nieprzeczytane 06-10-2008, 21:22
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 070
Domyślnie

To temat jest bardzo ciekawy i rozległy. Z reguły matki nie wyrażają zgody na widywanie się dziecka z ojcem z egoizmu i z zemsty. Kierują się tylko swoimi odczuciami skrzywdzonych kobiet, chociaż czasem jest zupełnie odwrotnie, bo to one krzywdzą swoich mężów i dzieci, są to kobiety psychopatki. To nie jest moje górnolotne myślenie, znam taki przypadek...ale w konsekwencji to najbardziej pokrzywdzone jest dziecko, bo jego uczucia są rozdarte między obojga rodziców, nie rozumią świata dorosłych, którzy niejednokrotnie nie dorośli do miana rodziców...
  #3  
Nieprzeczytane 06-10-2008, 21:48
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Uważąm, że ojciec ma prawo do kontaktów z dzieckiem, Rozwód czy rozstanie partnerów nie może krzywdzić dziecka brakiem kontaktu z jednym z rodziców. Dzieci myslą, że są przyczyną rozejścia, że to one są winne że rodzice nie są razem. Nie wiem tylko jak zmusić rodzica, któremu przyznano dziecko (w 99% matce) do zapewnienia dziecku w miarę prawidłowego rozwoju, który nie jest możliwy bez ojca. Byli partnerzy nie muszą się kochać, nie musza nawet się lubić, ale chciałabym żeby mieli tyle kultury i taktu, aby ich wspólne przeciez dzieci nie cierpiały.
  #4  
Nieprzeczytane 06-10-2008, 21:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

maju59
Tylko jak powiedzieć dziecku, ze "tatuś" był tylko i wyłącznie dawcą nasienia. Wcale nie interesuje go los dziecka. Czy za kilka lat jak mu coś się odwidzi to matka ma się mu ukłonić w pas i dać ich dziecko temu "tatusiowi" Może jeszcze za wiele lat to dziecko ma płacić alimenty dawcy nasienia? Bo biedak nie ma za co żyć?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #5  
Nieprzeczytane 06-10-2008, 22:19
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Maju59-to czy ojciec widuje się z własnymi dziećmi zależy od widzimisie matki. Matka najczęściej jest zaślepiona chęcią zemsty, aby ukarać byłego męża nie pozwala dzieciom widywać się z nim, krzywdząc tym dzieci. Ale cóż - zemsta jest ślepa. Mój syn ma taką sytuację / to znaczy miał/.Po trzech latach łaskawie zgodziła się na widzenie ojca z dziećmi, ale już ojciec się oddalił i dzieci się odzwyczaiły. I czyja to wina - ojca? On chodził ukradkiem pod szkołę, ale dyrektorka szkoły powiedziała aby tego nie robił bo ona straci pracę - matka jej zagroziła. Kobiety najczęściej myślą, że dziećmi można się posłużyć w walce z byłym mężem. Dzieci to taka katka przetargowa. Drugą sprawą są alimenty, ogolić faceta do goła, pozbawić mieszkania, najlepiej doprowadzić do samobójstwa i zemsta spełniona. Tylko co to da. Co kiedyś dzieci powiedzą. Pamiętają ojca spokojnego, nie pijaka, awanturnika.Ale facet to też człowiek nie maszynka do robienia pieniędzy. Sama jestem kobietą i wiem co czuję.Też bym tak chciała, ale honor mi nie pozwalał.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
  #6  
Nieprzeczytane 06-10-2008, 22:51
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

No,nie zawsze tak jest.Znam przypadki gdzie dzieci kochane przez ojca i matke ,są przez nich dosyc chronione i dostatecznie dobrze traktowane.Ale znam tez takie ,gdzie ojciec nie interesuje sie zupelnie dziecmi ,a w przypadku nedzy ma prawo otrzymywac od nich alimenty-chyba ,ze ma odebrane prawa rodzicielskie.Wyroki sadu sa jednoznaczne.Ale tez sądy-niestety- nie sa wystarczajaco obiektywne i odsuwaja rozwiedzionego rodzica od dzieci(tragiczny film"Tato"),a głupi rodzic podsysa w dziecku -i tak juz ogłupiałemu i skrzywdzonemu)-niechęc ,a czasami,nienawisc do drugiej strony.Niestety,z takiego patologicznego dziecka wyrasta bardzo czesto psychopatyczny dorosły.Kogo winic,zabic?Głupie sądy,głupch rodzicow?
  #7  
Nieprzeczytane 07-10-2008, 09:14
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
maju59
Tylko jak powiedzieć dziecku, ze "tatuś" był tylko i wyłącznie dawcą nasienia. Wcale nie interesuje go los dziecka. Czy za kilka lat jak mu coś się odwidzi to matka ma się mu ukłonić w pas i dać ich dziecko temu "tatusiowi" Może jeszcze za wiele lat to dziecko ma płacić alimenty dawcy nasienia? Bo biedak nie ma za co żyć?
Tadeusz całkowicie się zgadzam, że dawca nasienia, który nigdy, a przynajmniej w najtrudnieszym okresie życia dziecka się nim nie interesował, nie ma prawa aby wymagać zainteresowania a nawet alimentów. To są bardzo trudne sprawy. Przykra prawda, w większości przypadków to "tatuś" który daje nogę porzucając na pastwę losu kobietę i dziecko/dzieci, a potem przypominający sobie o nich bo jego sytuacja życiowa się pogorszyła. Znam jednak przypadki walki o pozwolenie na wiedzenie dzieci przez ojca, który ich nie porzucił, a sam został porzucony dla innego mężczyzny przez swoją partnerkę. Taki ojciec nie ma szans na normalny kontakt z dziećmi, a bardzo tego pragnie. Myślę, że każda taka sprawa musi być indywidualnie przeanalizowana przez sąd rodzinny. Sądy jednak sa beznadziejne i powinniśmy zabiegać o zmianę podejścia sądów rodzinnych do spraw rodzinnych. Są to najtrudniejsze i najbolesniejsze sprawy, a bardzo często sędziowie czy asesorzy (młodzi ludzie) nie mają zupełnie doświadczenia i zamiast rozsądzić, podsycają dotychczasowe piekło. Możemy tylko ponarzekać bo cóż mozna zrobić.
  #8  
Nieprzeczytane 07-10-2008, 09:21
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A jakie to prawa ma ojciec ?
Piszcie o obowiazkach i ich naczelnym :

Zarbiac na male dzieci a duze gonic z domu "na swoje" !
Bron Boze mieszkac z nimi pod jednym dachem.
  #9  
Nieprzeczytane 07-10-2008, 13:56
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dawcy nasienia ?
O jak to ladnie napisane ,to juz do tego doszlo w Polsce ?
Tego nie wiedzialem,ze tacy sa .
Moze jeszcze na tym zarabiaja ???
  #10  
Nieprzeczytane 07-10-2008, 13:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Noooo,mogliby.Szczególnie nobliści.Albo inni mędrcy.
  #11  
Nieprzeczytane 07-10-2008, 14:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Augustyn widzę, że nie pojmujesz ironi w tym pojęciu o dawcy nasienia. Ciężko z twoim myśleniem
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #12  
Nieprzeczytane 07-10-2008, 14:09
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Tadeusz ! Gdzie mi tam do twojego myslenia,to nie ma porownan.
Ironia nie ironia ale ojcem i dziadkiem jestem,nasienia nie zmarnowalem.
  #13  
Nieprzeczytane 07-10-2008, 18:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

cytat z maja59

Myślę, że każda taka sprawa musi być indywidualnie przeanalizowana przez sąd rodzinny. Sądy jednak sa beznadziejne i powinniśmy zabiegać o zmianę podejścia sądów rodzinnych do spraw rodzinnych. Są to najtrudniejsze i najbolesniejsze sprawy, a bardzo często sędziowie czy asesorzy (młodzi ludzie) nie mają zupełnie doświadczenia i zamiast rozsądzić, podsycają dotychczasowe piekło. Możemy tylko ponarzekać bo cóż mozna zrobić.


Tak Maju, tylko, że sądy rodzinne są w 90% sfeminizowane. Nie mówię tego w związku z tym, że nie lubię kobiet, ale to co się dzieje w sądach, to jeden wielki dramat. Mężczyzna z góry skazany jest na niepowodzenie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #14  
Nieprzeczytane 07-10-2008, 19:45
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
cytat z maja59
[i]

Tak Maju, tylko, że sądy rodzinne są w 90% sfeminizowane. Nie mówię tego w związku z tym, że nie lubię kobiet, ale to co się dzieje w sądach, to jeden wielki dramat. Mężczyzna z góry skazany jest na niepowodzenie.

Masz rację, nie jest zdrowe jak jedna płeć przeważa, to dotyczy nie tylko sądów ale i szkół, szpitali itp. Dla złagodzenia kłopotów mężczyzn powiem, że kobiety są też na z góry skazanej pozycji. O to historia, która mnie spotkała. W pracy do mojego pokoju dostał się złodziej i ukradł mi portmonetkę z torebki, ponieważ go zobaczyłam (już uciekał) ruszyłam w pogoń. Złapałam faceta (portmonetki już nie miał bo oddał koledze), wezwałam policję opisałam zajście, powołałam świadków, znalazłam tego drugiego, na okazaniu wskazałam palcem prawidłowo i co i nic, młoda pani asesor umorzyła postępowanie bo stwierdziła, że nie mogłam dobrze widziec tego kto buszował w moim pokoju. Dla dodatkowego smaczku napiszę, że złodziej, który mnie okradł był znanym recydywistą z zakresu kradzieży torebek i portmonetem, juz wczesniej karanym i włos mu z głowy nie spadł. Dobrze, że sprawa blaha, ale jaka nauka dla społeczeństwa.
  #15  
Nieprzeczytane 08-10-2008, 11:30
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Nie jest zdrowe jak jedna plec przewaza ... " - na forum tez !
Protestuje !
  #16  
Nieprzeczytane 08-10-2008, 11:41
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
"Nie jest zdrowe jak jedna plec przewaza ... " - na forum tez !
Protestuje !
A ja zajmuję miejsce w pierwszym rzędzie i czekam na wizualizacje twojego protestu .
  #17  
Nieprzeczytane 08-10-2008, 13:00
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Oto ona :
Prawa reka wyciagnieta w gore na wysokosc ramion ,do przodu,dlonia skierowana do niebios i okrzyk - Boze zmiluj sie nad nami !
  #18  
Nieprzeczytane 08-10-2008, 14:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Senior ,cuś Ci się popieprzyło...
Do takiej postawy ,to tylko ''Heil Hitler '' pasuje.
  #19  
Nieprzeczytane 08-10-2008, 14:18
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie myl rak i ludzi !
  #20  
Nieprzeczytane 08-10-2008, 14:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Nie myl rak i ludzi !

To w NDSAP lewą się podnosiło ? To sorki..
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chcę ojca wysłać na wakacje Anonymous Podróże, turystyka 12 11-03-2022 17:35
Prawa autorskie admin Informacje 4 10-03-2016 17:17
Prawa Pacjenta mariankopa1 Choroby, badania, terapie 77 29-10-2009 13:09
Dalaj Lama i olimpiada w Pekinie (prawa człowieka a polityka międzynarodowa) Karol Polityka - wątki archiwalne 85 04-08-2008 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.