menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6821  
Nieprzeczytane 19-05-2018, 16:43
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Ateista to czlowiek, ktory neguje istnienie bogow, roznych bogow, w tym rowniez Boga katolikow.
Nie da sie wiec tu dyskutowac o ateizmie, w oderwaniu od religii katolickiej ( Kościół Katolicki często powtarza, że katolicy stanowią w Polsce około 90% społeczeństwa ).
Ateista nie zyje w prozni, zyje w jakims spoleczenstwie, w ktorym to wladza niejako wyznacza mu jego miejsce w tym spoleczenstwie.
Nie da sie wiec dyskutowac o ateizmie, w oderwaniu od wladzy.
Z jednej wiec strony mamy religie, z drugiej polityke i oba te elementy maja duzy wplyw na to, jak jest traktowany ateista na co dzien.
Jesli ktos tego nie rozumie, to ma problem, ale to juz jego problem, nie moj.
Chyba nie tylko ja zauwazylam, ze brakuje tu kilku ostatnich postow.
Usuwanie postow, ktore czasem odnosza sie do polityki, czy religii ( tylko dlatego, ze z pewnych powodow sa dla kogos "niewygodne" ), swiadczy o ...
No ale wladza, ma wladze ...



Waclawie, niedawno zamiesciles tu post, w ktorym cos wspominales o czajniczku Russella. Pozniej co prawda ten post usunąłeś, ale ja zwrocilam na ten czajniczek uwage, bo bliska jest mi ta filozofia.
Zdaje sobie sprawe, ze wiele piszacych tu osob zna ten temat, ale tym, ktorzy akurat nie do konca wiedza o co chodzi z tym czajniczkiem, przyblize go nieco, bo moim zdaniem, jest tego wart.
Jest to rowniez analogia do zarzutow wysuwanych czesto w stosunku do ateisty, od ktorego wymaga sie, by udowodnil, ze Boga nie ma, skoro neguje jego istnienie.
Rozwiniecie tego watku przez Dawkinsa, tez moze byc ciekawym spostrzezeniem, z punktu widzenia ateisty ( rowniez tego dumnego ).
Dlatego zamieszczam to, co ponizej.






"Czajniczek Russella, zwany też kosmicznym czajniczkiem (ang. celestial teapot) – wyimaginowany obiekt wymyślony przez Bertranda Russella jako odpowiedź na stanowisko, że to sceptyk musi dowieść nieprawdziwości niefalsyfikowalnych postulatów religii.
Analogia ta została zaprezentowana przez Russella w artykule Is There a God?

Czajniczek krąży wokół Słońca po eliptycznej orbicie, lecz jest za mały do wykrycia przez nawet najlepsze teleskopy.
W związku z tą jego właściwością nie można dowieść jego nieistnienia.
Wyobraźmy sobie człowieka, który utrzymuje, że czajniczek niewątpliwie istnieje, a skoro nie da się udowodnić, że jest inaczej, to odrzucenie tego twierdzenia przez innych ludzi jest przejawem absurdalnych i nieracjonalnych uprzedzeń.
Słusznie uznano by, że taki człowiek prawi nonsensy.
Jednakże gdyby obecność czajniczka potwierdzona była w starożytnych księgach, głoszona jako święta prawda każdej niedzieli i wtłaczana do umysłów młodzieży w szkole, jakiekolwiek wahanie w wierze w jego istnienie zostałoby uznane za oznakę podejrzanej ekscentryczności, a osobnika wątpiącego wysłano by do psychiatry w bardziej oświeconych czasach, lub oddano w ręce inkwizycji w wiekach wcześniejszych.

W wydanej w 2003 książce Kapłan diabła Richard Dawkins rozwinął wątek czajniczka:

Przyczyną, dla której zorganizowane religie zasługują na potępienie, jest to, że w przeciwieństwie do wiary w czajniczek Russela, są potężne, wpływowe, mają korzyści podatkowe oraz zagwarantowany wpływ na dzieci zbyt małe by się bronić.
Dzieci nie są przymuszane do spędzania decydujących o ich późniejszym rozwoju lat na czytaniu ilustrowanych książeczek o czajniczkach.
Państwowe szkoły nie wykluczają dzieci, których rodzice upodobali sobie zły kształt czajniczka.
Wyznawcy czajniczka nie kamienują niewierzących w czajniczek, czajniczkowych apostatów, czajniczkowych heretyków czy też czajniczkowych bluźnierców.
Matki nie ostrzegają synów przed małżeństwem z czajniczkową sziksą, której rodzice wierzą w trzy czajniczki, a nie w jeden.
Ludzie, którzy najpierw wlewają mleko nie rzucają na kolana tych, którzy najpierw wlewają herbatę."


" ... " - Wikipedia, wolna encyklopedia - https://pl.wikipedia.org/wiki/Czajniczek_Russella









Ps. Waclawie, wybacz, ale jest to juz raczej ostatni moj post w tym watku.
Bywają sytuacje, kiedy stratą czasu jest proba przedstawiania swoich pogladow, jak rowniez proba tlumaczenia, ze ktos cos opacznie zrozumial i dlaczego ... ( i nie mam tu tylko siebie na mysli ), a wladza pozniej tylko jednym pstryknieciem niszczy to wszystko i to bezzasadnie moim zdaniem.
Wtedy ateistom pozostaje juz tylko ich duma, a jesli chodzi o mnie - rezygnacja z dalszego pisania w takich okolicznosciach ( wiesz, ze mam duzo zainteresowan i ze ten temat nie nalezy do tych najwazniejszych ).


Wladza, ma wladze ... i niech sobie ma.

.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6822  
Nieprzeczytane 19-05-2018, 19:10
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

I tak w ogólnym zamieszaniu stałam się twrócą nowego wątku o religiach usytuowanego w polityce. No cóż, cza z tym zyć Jeszcze nigdy tak nie było żeby jakoś nie było. Lublinianko o duży dystans Cię proszę
http://www.klub.senior.pl/polityka/t...uot-20591.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6823  
Nieprzeczytane 20-05-2018, 09:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Dla dzieci poczętych drogą nienaturalną , miejsca w kościele nie ma. Tak twierdzą hierarchowie religii rzymskokatolickiej. Mam pytanie do wierzących .Co w takim razie z Jezusem??

https://www.youtube.com/watch?v=nuqE...ature=youtu.be
✈ Ucieczka z krainy Osz
https://www.youtube.com/watch?v=eBhCXitDKSs&t=44s
"Zakochałam się w Turku, chcę się przeprowadzić do Turcji..."
Kaja z Globstory Wyprawy, Blog, YouTube 14 miejsce w rankingu patronite.pl ,zachęcam seniorów do działalności charytatywnej

A co u naszych miłego Pawła Gołdycza i miłej Kloy 5 RZECZY O KTÓRYCH TRZEBA PAMIĘTAĆ PODCZAS PODRÓŻOWANIA (A JA ZAPOMNIAŁEM) https://www.youtube.com/watch?v=k-OeGNXPrIU Na prawdę jesteśmy kreatywni i nie marnujemy czasu ,gdy znajdziemy się w środowisku obcym gdzie przychodzi nam żyć.

Wielkie Konflikty - odc. 24 "Śmierć vs Ateiści" https://www.youtube.com/watch?v=B7nxqg13-C4&t=163s
GF Darwin "Wielkie Konflikty" - czyli nasze spojrzenie na znane spory i spięcia wielkich osobowości; postaci znanych z literatury bądź historii świata. ODCINEK ZOSTAŁ ZREALIZOWANY PRZY WSPARCIU PATRONÓW! Patronite

Jak zwykle o 18.00 Stacja Ateizm .We wtorek na Ateista to....będzie dostępny link do czatu niedzielnego Stacji Ateizm.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 20-05-2018 o 11:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6824  
Nieprzeczytane 20-05-2018, 11:42
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Nie zdradzę cię wątku "Ateizm", bo jestem zawsze wierna swoim ideałom. Zdrada to hańba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6825  
Nieprzeczytane 20-05-2018, 17:09
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Bez Bogów można normalnie żyć, bez rozumu - nie. /Witold Gombrowicz/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6826  
Nieprzeczytane 20-05-2018, 18:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Bez Bogów można normalnie żyć, bez rozumu - nie. /Witold Gombrowicz/

Uoj Wandeczko, Wandeczko!
jeśli uznać, że żywot Gombrowicza był normalny, to bez względu na to w co on wierzył, to trudno go uznać za wzór do naśladowania większości homo sapiens
/ja/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6827  
Nieprzeczytane 20-05-2018, 18:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Nie zdradzę cię wątku "Ateizm", bo jestem zawsze wierna swoim ideałom. Zdrada to hańba.

A dopiero co upominałaś o SŁOWIAŃSKICH BOGÓW ery przedchrześcijańskiej
To jak to pogodzić z ateizmem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6828  
Nieprzeczytane 20-05-2018, 19:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

[quote=waclaw46][size="3"][b][B
Cytat:
]Dla dzieci poczętych drogą nienaturalną , miejsca w kościele nie ma. Tak twierdzą hierarchowie religii rzymskokatolickiej.
Wacek! Znowu coś ci się zajączkuje...nie ma religii rzymskokatolickiej. Gdybyś uważniej rzecz zgłębiał to wiedziałbyś, że to jedynie jedno z wyznań chrześcijaństwa.
To po pierwsze. A po drugie to jeśli w tym rzymskim katolictwie nie ma dla nich miejsca to są inne wyznania, gdzie nikomu z tego powodu wstrętów nie czynią.
A po trzecie, takie miejsce jest dla ciebie ochrzczonego co przeszedł na wiare ateicką, boś nie wyznał nam, żeś się z ksiąg parafialnych nie kazał wypisać.
I po kolejne, to co cię ateistę [ponoć] zwyczaje w jednym z wyznań religijnych obchodzą???
Ateistów - o ile wiadomo - nikt nie exkomunikuje z ateizmu tylko dlatego, że są żółte, niebieski, stare i brzydkie?
Cytat:
Mam pytanie do wierzących .Co w takim razie z Jezusem??
jeden wielebny mówił w tv że..... ma się dobrze po prawicy ojca swego.
Widać sprawdził
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6829  
Nieprzeczytane 21-05-2018, 10:24
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Lepiej być ateistą niż katolikiem -hipokrytą.To skandaliczne, by mówić jedno, a robić drugie. To podwójne życie. /papież Franciszek/
Wielce Szanowny Franciszku! od czasu cesarza Konstantyna katolicyzm watykański to jedna wielka " ściema" nie ma nic wspólnego z ideologią Jezusa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6830  
Nieprzeczytane 21-05-2018, 11:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Maciej Mikurda i Karol Fjałkowski rozmawiają z ks. Marcinem Orawskim, proboszczem ewangelicko-augsburskiej parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu. https://www.youtube.com/watch?v=9h_KIpEsK54&t=24s Kto będzie zbawiony? - ks. Marcin Orawski.
Poniedziałek to obecna na Ateiście fundacja Panteon i Karol Fiałkowski , też apostata , który gościł na Ateista # 6720 . Sami mówią o sobie - Kościół Ewangelicki "od środka"

Lublinianka55 w poście # 6659 napisała : fajnie jest, gdy polemika dotyczy pogladu, gdy dyskutuje sie na argumenty i gdy celem jest wlasnie cos takiego, a nie sam czlowiek, ktory widzi jakies zdarzenie w odmienny sposób od naszego.
Uważała ze na forum są osoby które potrafią słuchać ,rozmawiać i argumentować a nie wykrzykiwać nie wiadomo co i do tego bez sensu.

Znowu cytat Lublinianka55 #6668 :"Pojawienie sie religii, to jest odpowiedz, na strach nasz przed smiercia." - Nie wiem dlaczego ludziom tak bardzo potrzebny jest ciag dalszy.Malo im problemow w tym zyciu, ze koniecznie chca sie pakowac w kolejne, na tamtym swiecie? To jakis masochizm, czy co ?
To pytania można zredukować do pytania : W co wierzysz i dlaczego?.
W co wierzysz ? czy tak naprawdę wiesz w co wierzysz ? Pytanie do tych co uznają Biblię za natchnioną i ją czytali.W którym miejscu w Biblii jest napisane ze Bóg Jahwe przyjmuje ofiary z ludzi i z tego jest zadowolony.? Jak się to ma odbywać odsyłam do księgi kapłaństwa.Za tydzień odpowiedz i rozwiązanie zagadki.Darmowy tekst Biblii jest dostępny w internecie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6831  
Nieprzeczytane 21-05-2018, 11:53
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
W co wierzysz i dlaczego?.
W co wierzysz ? czy tak naprawdę wiesz w co wierzysz ?


Ja wiem. Nie wierzę z żadne gusła, to poniża godność człowieka.

I cytat: Wolno jest kłamać ludziom w sprawach religii, aby tylko oszustwo przyniosło owoce /święty Hieronim/.

Nie wiara, ale wiedza decyduje o wartości człowieka. Nauka jest "Bogiem" Dzięki nauce, świat nieustająco idzie z postępem w każdej dziedzinie naszego życia.
.

Każdy człowiek przychodzi na świat jako ateista , określam go jako DIAMENT. Dopiero szlif czyli nauka przemieni go w szlachetny i drogocenny BRYLANT.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 21-05-2018 o 13:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6832  
Nieprzeczytane 22-05-2018, 07:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=Z_0eYl_tiPY&t=1040s
#41 Jezus i argumenty | Stacja Ateizm Bogumił Van Den Broeck i Karol Fjałkowski o proroctwie apokaliptycznym .Czy Jezus się pomylił ? Czy jest on fałszywym prorokiem ?

Czy Jezus może być autorytetem moralnym debata
Chrześcijanie wierzą, że Jezus, którego znamy z Ewangelii, jest Bogiem. Ale czy wszyscy zgodzimy się, że był on wybitnym myślicielem i niezaprzeczalnym wzorem moralności? Czy nauczanie moralne, religijne i egzystencjalne Jezusa z Nazaretu zasługuje na nasze uznanie i przyjęcie?W debacie zmierzą się dwaj doświadczeni mówcy, reprezentanci dwóch zupełnie różnych postaw wobec Jezusa:dr Edward Pawłowski - teolog ewangelikalny, chrześcijanin, pastor Wspólnoty „Antiochia” Kościoła Zielonoświątkowego we Wrocławiu, wykładowca Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu
Karol Fjałkowski - były wykładowca etyki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, szczęśliwy nihilista, współzałożyciel i Przewodniczący Rady Fundacji Panteon, asystent merytoryczny telewizji internetowej Stacja Ateizm
Przewidziany jest czas na pytania ze strony publiczności. Zapraszamy do udziału w dyskusji!
Miejsce: Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu, Aula Adres: ul. Świętej Jadwigi 12, Wrocław
Data: 8.06.2018 Godzina: 18:30

Organizatorzy: Wspólnota „Antiochia” - Kościół Zielonoświątkowy we Wrocławiu
Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu Fundacja Panteon
Wstęp wolny. Zapraszamy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6833  
Nieprzeczytane 22-05-2018, 08:46
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Krzysztof Pieczyński o kościele katolickim. K.Pieczyński w TV Polsat News powiedział m.in. że kościół katolicki powinien stanąć przed Trybunałem Norymberskim ponieważ jego zdaniem, tak jak naziści odpowiada za zagładę milionów ludzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6834  
Nieprzeczytane 22-05-2018, 10:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Krzysztof Pieczyński o kościele katolickim. K.Pieczyński w TV Polsat News powiedział m.in. że kościół katolicki powinien stanąć przed Trybunałem Norymberskim ponieważ jego zdaniem, tak jak naziści odpowiada za zagładę milionów ludzi.

Wandeczka jak pijawka czepia się wszystkiego co żywe więc wynalazła Pieczyńskiego.
czasami słucham co mówi, ale wydaje mi się, że Pieczyński zwalcza KK jako zwyrodniałą organizację żerująca na wyznawcach tegoż, a nie poniewiera ABSOLUTEM.

No i powtarzam, że Wandeczka w swym ateizmie nie uważa że wiara w słowiańskie bogi i pomniejsze dziwolągi to coś złego, a nawet wręcz przeciwnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6835  
Nieprzeczytane 22-05-2018, 10:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
https://www.youtube.com/watch?v=Z_0eYl_tiPY&t=1040s
#41 Jezus i argumenty | Stacja Ateizm Bogumił Van Den Broeck i Karol Fjałkowski o proroctwie apokaliptycznym .Czy Jezus się pomylił ? Czy jest on fałszywym prorokiem ?
..................
Miejsce: Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu, Aula Adres: ul. Świętej Jadwigi 12, Wrocław
Data: 8.06.2018 Godzina: 18:30

Organizatorzy: Wspólnota „Antiochia” - Kościół Zielonoświątkowy we Wrocławiu
Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu Fundacja Panteon
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Wacek prorok ateista rozrywkowy doznał reinkarnacji i teraz jest..... baranek boży w postaci zielonoświątkowca czy jakiegoś podobnego religijnego wynalazku.
Jeszcze trochę to ten aktywista LETKOŚMISZNEGO ATEIZMU zaprosi nas na jasełka wielkanocne, procesję bożego ciała i połamie się z lejkonikiem opłatkiem wigilijnym.
Nie zdziwiłbym się gdyby przy kolejnej okazji reklamował nam mormońską wersję żywota naszego powszedniego.

Amen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6836  
Nieprzeczytane 22-05-2018, 18:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=cBOt...em-uploademail
Paweł Gołdych i HOTEL KAPSUŁOWY W WIETNAMIE *kosmos*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6837  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 09:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Ten wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego jest przełomem. Sąd oddalił sześć skarg kasacyjnych GIODO przeciwko proboszczom w sprawie odmowy adnotacji w księgach chrztu o wystąpieniu z Kościoła Katolickiego. Tym samym sąd zmienił własną linię orzeczniczą.

Uwagi prawników i uczestnika postępowania
Zdaniem prawników nastąpiła wyraźna zmiana linii orzeczniczej NSA, który w innych składach twierdził, że Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych może rozstrzygać kwestię przynależności do Kościoła Katolickiego w drodze samodzielnych ustaleń, na gruncie prawa powszechnego, a nie na podstawie opinii przedstawicieli Kościoła, na podstawie jego wewnętrznych przepisów (NSA w wyroku z dnia 18 października 2013 r., sygn. akt I OSK 1339/13 oraz wyroku z dnia 24 października 2013 r., sygn. akt I OSK 1828/12).
Sprawa dotyczy zasadniczych praw i wolności obywatelskich, w których państwo pozostaje pasywne, gdyż umowa międzynarodowa jaką jest Konkordat ma pierwszeństwo przed Konstytucją RP. Problem może rozwiązać rozporządzenie Unii Europejskiej w sprawie ochrony danych osobowych, które będzie gotowe już w kwietniu 2016 r. A zacznie obowiązywać za dwa lata. Nie przewiduje ono żadnych wyjątków w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych.
- Nieuprawnione przetwarzanie danych odstępców, na potrzeby statystyki wiernych, może dotyczyć ok. 600 tys. osób. Ta szacunkowa wielkość wynika z porównania podanej w roczniku GUS ogólnej liczby ochrzczonych (ok. 33,5 mln osób na koniec 2014 r.) oraz podanej w niedawnym komunikacie o praktykach religijnych liczby 32,9 min wiernych, pomijającej – według założeń ISKK – przy wyliczaniu wskaźników, wszystkich odstępców - stwierdził uczestnik postępowania Ryszard Pacer.

Sygnatura akt I OSK 2691/15, I OSK 2585/15, I OSK 1466/15, I OSK 579/15, I OSK 3179/15, IOSK 1509/15, wyroki z 9 lutego 2016 r.

Bez komentarza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6838  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 12:30
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ks.Sowa (Fb - 16.maja) "PiS to sekta polityczna. J.Kaczyński i o.Rydzyk wykorzystują u ludzi brak samodzielnego myślenia. Mają jeden cel, jak tu oskubać wszystkich biednych Polaków, którzy są osobami wierzącymi. Wierzą w Boga ale Bóg dla Kaczyńskiego i Rydzyka nie ma żadnego znaczenia, oni się nim tylko posługują dla swoich osobistych - materialnych celów."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6839  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 18:25
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Einstein o postępie naukowym.
"Jedna rzecz, której nauczyłem się w tym długim życiu, to to, że cała nasza wiedza naukowa w porównaniu z rzeczywistością , jest prymitywna i dziecinna - ale to najcenniejsza rzecz jaką mamy."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6840  
Nieprzeczytane 24-05-2018, 08:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

https://www.arte.tv/pl/videos/078733...czym-jest-zlo/ Czym jest zło?
Streetphilosophy Czy zło jest obecne w każdym z nas? Dlaczego czynimy zło?
Zło rozmowa intelektualistów niemieckich , ale temat zła dotyczy nas wszystkich i jest ponadnarodowy .

Gdy pomaga coś co nie powinno - efekt placebo (+homeopatia)
https://www.youtube.com/watch?v=rgtPI8urtkE
Homeopatia jej mity i na czym to nabijanie w butelkę polega.
Uwaga Naukowy Bełkot Edukacja, YouTube
Patronite.pl – Twoja pasja = Twoje życie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.