menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 16:07
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
...... bo ja właściwie nigdy nie byłam tak naprawdę wolna. Okupacja niemiecka, stalinowska i teraz watykańska. http:/.






Jesli mozesz oswiec mnie jak odczuwasz te okupacje watykanska?
Wywieziona zostalas na ciezkie roboty przy budowie ...no nie wiem .... kanalizacji?
Albo ukrywasz sie przed gwardia paieska?
Zmuszana jestes do sluchania watykanskiego radia na podobienstwo niemieckiej gadzinowki lub sowieckich kolchoznikow?
Nie pozwol mi umrzec w nieswiadomosci ,na czym polega ta okupacja watykanska.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 16:39
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
Nie pozwol mi umrzec w nieswiadomosci .

Gdybym miała czarodziejską moc, spełniłabym Twoje pragnienie. Teraz mogę tylko przekazać Ci szczere życzenia, aby dobry los obdarzy Cię długim i szczęśliwym życiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 16:42
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Gdybym miała czarodziejską moc, spełniłabym Twoje pragnienie. Teraz mogę tylko przekazać Ci szczere życzenia, aby dobry los obdarzy Cię długim i szczęśliwym życiem.



Och ,jestem wzruszona,dziekuje,jednak szkoda,ze umre w nieswiadomosci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 18:00
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Idalko szkoda, że umrzesz. A już w świadomości czy bez niej to drobny szczegół.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 18:05
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Idalko szkoda, że umrzesz. A już w świadomości czy bez niej to drobny szczegół.



Prawda,ty za to jestes niesmiertelna/lny/?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 18:08
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Przesada nie jest dobra wankaborze i bronczyku nadużywanie słów podzwanianie łańcuchami -czy wasze posty to grypsy przesłane z lochów Watykanu???? Człowiek jest wolny jeśli ma odwagę być wolny ..i tyle, aż i tylko tyle .
Jestem zdecydowanie przeciw wtrącaniu się kościoła do państwa, ale nie czuje się więźniem niczyim bo żyje tak jak chcę i mówię to co chcę bez względu na to co inni o tym sadzą.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 18:38
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
....Okupacja niemiecka, stalinowska i teraz watykańska. Dlatego "płaczę" za prawdziwą wolnością.....

A jak byś zdefiniowała prawdziwą wolność?

p.s.
Początek naszej państwowości jest początkiem naszych kontaktów ze stolicą Apostolską.
Komuniści chcieli to zniszczyć, lecz dzięki bogu nie udało im się to
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 18:44
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Przesada nie jest dobra wankaborze i bronczyku nadużywanie słów podzwanianie łańcuchami -czy wasze posty to grypsy przesłane z lochów Watykanu???? Człowiek jest wolny jeśli ma odwagę być wolny ..i tyle, aż i tylko tyle .
Jestem zdecydowanie przeciw wtrącaniu się kościoła do państwa, ale nie czuje się więźniem niczyim bo żyje tak jak chcę i mówię to co chcę bez względu na to co inni o tym sadzą.

Przyznaję Ci 100% racji i dodam, że tak naprawdę w dawnym PRL-owskim systemie też mozna było być wolnym. Tylko należało mieć odwagi trochę. Bo kazdy system w jakiś sposób kazdego próbuje ograniczyć i coś narzucić.
Tylko że w obecnym systemie, za to że nie dajemy się okiełznać, nikogo nie zamykają, nikogo nie śledzą i nie nękają.
I to jest właśnie wolność, bo mamy wolny wybór i możemy swobodnie dysponować własną wolą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 20:24
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Idalko niestety umrę. Co może cię pocieszy. Podobnie jak ty ze świadomością lub bez. Nie traktuj tego jako złośliwość. Iksigrek w każdym systemie można dysponować własną wolą. Tylko w pewnych sytuacjach wymaga to dużej odwagi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 00:40
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
Jesli mozesz oswiec mnie jak odczuwasz te okupacje watykanska?
Zmuszana jestes do sluchania watykanskiego radia na podobienstwo niemieckiej gadzinowki lub sowieckich kolchoznikow?
Nie pozwol mi umrzec w nieswiadomosci ,na czym polega ta okupacja watykanska.
Oswiecę Cię więc jak ja odczuwam okupację watykańską.Otóż zmuszony jestem codziennie po kilka razy zamykać szczelnie okna by móc w domu rozmawiać, gdyż "porąbany" proboszcz potrafi od rana do późnej nocy (22.00 i później) walić co godzinę w dzwony aż boli w uszach.
I nie mam komu na to się poskarżyć bo jak napisałem do Urzędu Miasta nie otrzymałem odpowiedzi na skargę.
W każda niedzielę zmuszony jestem do wyłączenia TV albo przełączenia kanału by nie słuchac tych egzorcyzmów jakie lecą z ekranu.
Gdy chce posłuchac radia i poszukac jakiejś fajnej stacji to pierwsze co słysze to radio MaRyja,mało?
Przed moimi oknami,na placu kościelnym słudzy watykańscy urządzili sobie wysypisko smieci przez co wiem kiedy wymieniaja u siebie sedes a kiedy wannę lub muszlę klozetową,co jedli na obiad lub co pili po "ciężkiej pracy" przy ołtarzu i nie ma na to zadnego sposobu bo pewnie tacy jak Ty wybili by mi szyby w oknach jak zrobili to innemu gdy za duzo protestował.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 00:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Oswiecę Cię więc jak ja odczuwam okupację watykańską.Otóż zmuszony jestem codziennie po kilka razy zamykać szczelnie okna by móc w domu rozmawiać, gdyż "porąbany" proboszcz potrafi od rana do późnej nocy (22.00 i później) walić co godzinę w dzwony aż boli w uszach.
I nie mam komu na to się poskarżyć bo jak napisałem do Urzędu Miasta nie otrzymałem odpowiedzi na skargę.
W każda niedzielę zmuszony jestem do wyłączenia TV albo przełączenia kanału by nie słuchac tych egzorcyzmów jakie lecą z ekranu.
Gdy chce posłuchac radia i poszukac jakiejś fajnej stacji to pierwsze co słysze to radio MaRyja,mało?
Przed moimi oknami,na placu kościelnym słudzy watykańscy urządzili sobie wysypisko smieci przez co wiem kiedy wymieniaja u siebie sedes a kiedy wannę lub muszlę klozetową,co jedli na obiad lub co pili po "ciężkiej pracy" przy ołtarzu i nie ma na to zadnego sposobu bo pewnie tacy jak Ty wybili by mi szyby w oknach jak zrobili to innemu gdy za duzo protestował.
No istotnie jesteś ofiarą czarnych i moherowych ..więc może tak emigracja wewnętrzna.....wibi, rzeczowość twoich postów mnie po prostu poraża .No ale nie wszyscy się załapali jak dzielili rozum.Ty ,znękany prześladowaniami, najwyraźniej uciąłeś sobie wtedy drzemkę.
A temat wątku pofruuunął gdzieś w siną dal ...jak zwykle .Starcy w internecie to jednak jest wyzwanie ...a może jakaś granice wieku wprowadzić albo co?
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 01:04
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Oswiecę Cię więc jak ja odczuwam okupację watykańską.Otóż zmuszony jestem codziennie po kilka razy zamykać szczelnie okna by móc w domu rozmawiać, gdyż "porąbany" proboszcz potrafi od rana do późnej nocy (22.00 i później) walić co godzinę w dzwony aż boli w uszach.
I nie mam komu na to się poskarżyć bo jak napisałem do Urzędu Miasta nie otrzymałem odpowiedzi na skargę.
W każda niedzielę zmuszony jestem do wyłączenia TV albo przełączenia kanału by nie słuchac tych egzorcyzmów jakie lecą z ekranu.
Gdy chce posłuchac radia i poszukac jakiejś fajnej stacji to pierwsze co słysze to radio MaRyja,mało?
Przed moimi oknami,na placu kościelnym słudzy watykańscy urządzili sobie wysypisko smieci przez co wiem kiedy wymieniaja u siebie sedes a kiedy wannę lub muszlę klozetową,co jedli na obiad lub co pili po "ciężkiej pracy" przy ołtarzu i nie ma na to zadnego sposobu bo pewnie tacy jak Ty wybili by mi szyby w oknach jak zrobili to innemu gdy za duzo protestował.

Wiesz Wibi, tak sobie myslę że gdy się urodziłeś, to najprawdopodobniej położna zamiast trzepnąć cie w pupcie, walnęła cię w główkę i już ci tak zostało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 10-04-2010, 00:03
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Domyślnie

Jego już nie ma - duch zstąpił na TĘ ZIEMIĘ na chwilę.
A może na forum Klubu Seniora jest pokolenia Prymasa Wyszyńskiego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 10-04-2010, 09:05
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
Jesli mozesz oswiec mnie jak odczuwasz te okupacje watykanska?
Nie pozwol mi umrzec w nieswiadomosci ,na czym polega ta okupacja watykanska.
Częściowe wyjaśnienie możesz uzyskać czytając artykuł redaktora naczelnego FiM ( nr 15 z dn.15.4.br) pt. "Teraz Polska". Powiesz, że takich gazet nie czytasz. Trudno, Twoja wola. Ja też nie czytam wszystkich gazet.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.