menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 20:08
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Nie Ku przestrodze, bank- nie bank?


W dniu dzisiejszym, tam gdzie mieszkam, a jest to miejscowość o ok. 100 tyś. mieszkańców, usiłowałem dokonać wpłaty w Banku ING itd. na rzecz instytucji pożytku publicznego, która w tym właśnie banku ma swoje konto, ale odmówiono mi przyjęcia wpłaty, bo bank nie ma kasy.
W pierwszej chwili zapytałem nieco zszokowany, czy to może jakiś żart, albo co, rozglądałem się oczekując jakiegoś dowcipu, ale odpowiedziano mi, że nie, że to prawdziwy bank. No cóż wyszedłem, toż przecież to parodia banku. Ten reklamowany przez znanego skądinąd aktora, przyjazny rzekomo klientom, bank, to zwykła lipa. W kim wzbudzi zaufanie bank, który nie ma kasy, nie przyjmuje wpłat na swoje własne konta?
Ku przestrodze!
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #2  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 21:47
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Ja też kilka lat temu zawiodlam się na tym banku, bo kiedy chciałam założyć konto osobiste dowiedziałam się że nie mogę bo mam za małe dochody.Bank ten tylko dla wybrwńców, tylko jakich??????????
  #3  
Nieprzeczytane 14-04-2007, 18:38
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Nie wiem dlaczego spotkalo was cos takiego. My z mezem od ponad 10 lat mamy konto w tym banku,wile spraw zalatwiam telefonicznie, lub za pomoca komorki i nigdy nie mialam problemow, a przeciez nie naleze do zadnej klasy uprzywilejowanych /nasz laczny dochod malo kiedy przekracza 1500 zl./ Sadze ze to sprawa raczej niekompetencji i niedoinformowania pracujacych tam urzednikow jak samego banku.Wspolczuje wam.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #4  
Nieprzeczytane 14-04-2007, 19:24
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
OK Ing Bank

od początku istnienia tego banku mam w nim konto,nigdy najmniejszych problemów.Jestem zdziwiona tym co piszecie.
  #5  
Nieprzeczytane 14-04-2007, 22:20
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Cytat:
Napisał kunegunda
Nie wiem dlaczego spotkalo was cos takiego. My z mezem od ponad 10 lat mamy konto w tym banku,wile spraw zalatwiam telefonicznie, lub za pomoca komorki i nigdy nie mialam problemow, a przeciez nie naleze do zadnej klasy uprzywilejowanych /nasz laczny dochod malo kiedy przekracza 1500 zl./ Sadze ze to sprawa raczej niekompetencji i niedoinformowania pracujacych tam urzednikow jak samego banku.Wspolczuje wam.
Nie ma czego współczuć stracił tylko bank bo jest w czym wybierac.Name:  36_1_11.gif
Views: 71
Size:  18.6 KB
  #6  
Nieprzeczytane 15-04-2007, 00:47
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał kazio
Spalić bank.Z aktorem w środku (najbardziek wkur...zająca reklama).
ale zeby spalily sie dokumenty-mam debet moze by przepadl -chi.chi.chi.....
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #7  
Nieprzeczytane 15-04-2007, 17:55
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Brawo Kunegunda może i by im się przydało to co proponujesz.
  #8  
Nieprzeczytane 09-04-2008, 15:44
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ano przyszedl czas i na "bankructwo" bankow !
Tu gdzie zyje goraczka w bankach i to z objawami choroby smiertelnej ,banki pozyczyly wiecej niz mialy w depozytach.Co bedzie jak ludzie przyjda po swoje pieniadze ?
Uwazajcie jaki bank wybieracie do obracania Waszymi pieniedzmi .
  #9  
Nieprzeczytane 09-04-2008, 15:54
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Własnie Wasze banki miałam na uwadze, pisząc, że potrzebny jest Wam dobry gospodarz. Troche o tym czytałam. To właśnie polityka Busza doprowadziła do nikomu niepotrzebnej wojny i bankructwa banków. Clinton jaki był taki był , ale zostawił gospodarke w bardzo dobrym stanie, a co po sobie zostawi Busz ???
  #10  
Nieprzeczytane 09-04-2008, 15:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie To proste:

Cytat:
Napisał jp50
,...a co po sobie zostawi Busz ???
po prostu busz, w gospodarce i polityce
  #11  
Nieprzeczytane 09-04-2008, 16:03
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jeszcze ma rzadzic osiem miesiecy i roznie sie moze zdarzyc.
Co do prezydentury Clintona i ruszenia "lawiny ekonomicznej" podzielone sa glosy ale przynajmniej nie bylo takiej zwyzki cen jak obecnie i to na zywnosc i paliwo.
Z kazdym tygodniem wyzsze ceny ,trzeba brac papier i liczyc na co jeszcze mozemy sobie pozwolic.
Oczywiscie bogaci tym sie nie przejmuja.
  #12  
Nieprzeczytane 09-04-2008, 16:09
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Zobacz co się dzieje z Waszą mocną walutą, wczoraj dolary były u nas po 2,20. Jeszcze troche, a to Amerykanie będą chcieli przyjeżdżać do nas do pracy, bo naszym to się już chyba mało opłaci...
  #13  
Nieprzeczytane 09-04-2008, 16:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To jest proste do wyjasnienia (moja ocena) jezeli chodzi o Polske ,zastrzegam sie ,ze nie jestem ekonomista.
Na terenie Polski jest obecnie wiekszosc biznesow zagranicznych. Duzo Polakow pracuje za granica ,przywozi gotowke ,wymienia ja i placi za towar w zlotowkach. Na tym traci .
Inni, obcy w Polsce (biznesy) placa w zlotowkach i zlotowki maja .
Kupuja tanie dolary ,wywoza je i interes kwitnie.
Aby bylo jasniej inny przyklad.
Emeryt polski (ten,ktoremu Polska placi polska emeryture lub rente) mieszka dla przykladu w Izraelu, USA,Angli,Niemczech i gdzie kolwiek indziej pobiera (jak chce) emeryture w zlotowkach kupuje (przelewa sobie ja na polskie konto zlotowkowe) z kazdym miesiacem dla przykladu tani dolar amerykanski w Polsce (zlotowka co raz silniejsza) i za niego zyje we wlasnym kraju.
Przeciez dzisiaj moge sobie ze zlotowek zebranych w Polsce z emerytury na koncie kupic wiecej dolarow niz przed rokiem i wywiezc je (do 10 tys.$) bez problemow i skonsumowac poza granicami kraju,gdzie ceny moga byc nizsze i bedzie mi sie to oplacac.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bank dla seniora Ewunia Senior w banku 82 12-10-2018 10:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.