menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 16:57
Irena13's Avatar
Irena13 Irena13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Kraków
Posty: 6 228
Domyślnie

Zainteresował mię ten wątek, gdyż jestem w tym wieku, który każe myśleć co dalej. Podobnie jak moje poprzedniczki nie chciałabym być ciężarem dla rodziny i już zaklepuję sobie miejsce w domu ''Opiekunki Babci" o ile będzie mię stać. Na pewno takie domy są potrzebne, odpowiednie kontrole winny eliminować administracyjnie nieuczciwych prowadzących.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 17:01
Irena13's Avatar
Irena13 Irena13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Kraków
Posty: 6 228
Domyślnie

Zapomniałam dodać, że znam dobrze i kocham Myślenice.Pozdrowienia dla "Opiekunki Babci".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 06-05-2012, 23:59
~gość: 77.114.6.xxx's Avatar
~gość: 77.114.6.xxx
 
Posty: n/a
Post

Tak Willaraj w Rumii,to ta dawna fundacja pomoc dla rodziny,ten sam nip,tylko nazwe zmienili.żenada
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 11-07-2012, 14:02
~gość: 83.25.127.xxx's Avatar
~gość: 83.25.127.xxx
 
Posty: n/a
Post

Domy opieki to skarb w czasach, kiedy sami nie jestesmy w stanie zapewnic profesjonalnej opieki osoba chorym, pacjent nie nadaje sie do szpitala, my pracujemy, a nawet bedac w domu nie mamy pojecia jak sie zajac chorym.
Uwazam ,ze umieszczenie chorej babci w Rumi w prywatnym domu opieki Dom Seniora ul.Biała 6 było najlepszym wyj sciem, babcia od dwóch lat jest osoba leżącą i nie ma odleżyn, jest dobrze odżywiona. Profesjonalny personel.Polecam jednym słowem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 11-07-2012, 14:04
~gość: 83.25.127.xxx's Avatar
~gość: 83.25.127.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał Irenka38
Zainteresował mię ten wątek, gdyż jestem w tym wieku, który każe myśleć co dalej. Podobnie jak moje poprzedniczki nie chciałabym być ciężarem dla rodziny i już zaklepuję sobie miejsce w domu ''Opiekunki Babci" o ile będzie mię stać. Na pewno takie domy są potrzebne, odpowiednie kontrole winny eliminować administracyjnie nieuczciwych prowadzących.

polecam Dom Seniora w Rumi na ul. Biała 6
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 05-01-2013, 16:08
~gość: 89.69.203.xxx's Avatar
~gość: 89.69.203.xxx
 
Posty: n/a
Post

CNAPAN,sam nie wiesz co piszesz.A moze wlasnie wiesz-jestes prezesem lub dyrektorem tego przybytku?Koszmar.Zla opinia o slynnym raju juz jest znana nie tylko w Rumi.Wyzywienie do kitu,oszczedzaja na starych ludziach.Nie chcialbym nigdy byc w takim osrodku,brrr.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 08-01-2013, 10:36
Wnuczka1988 Wnuczka1988 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 11
Domyślnie

Bardzo proszę wszystkich seniorów i nie tylko, o wypełnienie poniższej ankiety o opiece zdrowotnej Dziękuję

http://www.ankietka.pl/ankieta/10121...drowotnej.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 21-02-2013, 14:54
maarta.477 maarta.477 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Wyszków
Posty: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał 89.69.203.xxx
CNAPAN,sam nie wiesz co piszesz.A moze wlasnie wiesz-jestes prezesem lub dyrektorem tego przybytku?Koszmar.Zla opinia o slynnym raju juz jest znana nie tylko w Rumi.Wyzywienie do kitu,oszczedzaja na starych ludziach.Nie chcialbym nigdy byc w takim osrodku,brrr.
przez takie właśnie miejsca jak to w Rumi ludziom się wydaje, że domy opieki to wołające o pomstę do nieba przechowalnie. a przecież wcale tak nie jest. wiele domów opieki i tego rodzaju ośrodków, to przyjemne i bardzo pomocne miejsca. a pracujący w nich ludzie mają autentyczne powołanie.
ale to bardzo dobrze, że się głośno mówi o miejscach, w których opieka jest niewystarczająca, bo starsi ludzie czasami nawet nie są w stanie się poskarżyć, a odwiedzający ich dzieci i wnuki są zbyt zalatane, żeby cokolwiek zauważyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 17:13
Yanat's Avatar
Yanat Yanat jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Zakopane
Posty: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał jarzebina21
Muszę się nie zgodzić.Moja mama otworzyła niedawno rodzinny dom opieki i prowadzi go naprawdę z powołania. Codzienne spacery, pyszne obiady, masaże i dobra organizacja wolnego czasu. Rodzinna moze zostać na noc oraz przyjechać na dłuzsze pobyty. W domu zawsze pieknie pachnie, posciel potrafi zmieniać codziennie W dodatku robi to co kocha. Problemem jest raczej to że rodzinna woli zapłacić 200zł mniej i oddać rodzica do umieralni. Chyba dlatego tak ciężko jest utrzymać sie komuś kto robi to z sercem.
Witam. Proszę o podanie adresu tego domu.
Pozdrawiam.
Janina
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 17:53
Yanat's Avatar
Yanat Yanat jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Zakopane
Posty: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał OpiekunkaBabci
Wraz z moją przyjaciółką mamy zamiar otworzyć taki właśnie dom o jakim pisze jarzebina21
Nie wyobrażam sobie inaczej. Moja Babcia była w domu opieki i nie wspominam tego dobrze.Zabrałam ją do siebie i opiekuję się nią najlepiej jak potrafię. Babcia ma demencję starczą i nie jest łatwo, ale mam sporo cierpliwości. Na początku wydawało mi się że nie dam rady, że to jest za trudne, ale przyznam się Wam, że Babcię kocham coraz bardziej.
Pomyślałam sobie, że taki dom jest potrzebny.
Nie mam pojęcia czy nam się to uda, ale jeśli tak, to z całą pewnością nikt nie będzie u nas cierpiał ! Będzie rodzinnie To wiem na pewno
Jakże entuzjastyczna i empatyczna wypowiedź. Cieszę się, że macie taki pomysł. Sama chętnie pomogę, bo wszyscy LUDZIE to wielka jedna rodzina.
Życze powodzenia i pogody ducha.
Janina.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 18:56
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Przy okazji pozwole sobie zauwazyc ze DPSy przeznaczone sa nie tylko dla ludzi starszych. Te w ktorych sa dzieci uposledzone umyslowo wymagaja jeszcze staranniejszego doboru personelu. Podopieczni nie poskarza sie rodzinie jesli byliby zle traktowani.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 20:32
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie witaj serdecznie

Toyka,witaj i słusznie określiłaś problemy dzieci i młodocianych ..
Nie mam pojęcia co do kadry wychowawczej,ale teraz po wczorajszym czytaniu Gazety to mogę stwierdzić że wszędzie powinny być Kamerki szpiegujące co dane osoby z podopiecznymi wyprawiają.Włosy stanęły mi dęba.Powinna być zwolniona dyscyplinarnie,łącznie z zakazem sprawowania jakiejkolwiek pracy z dziećmi.Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 09-12-2013, 14:01
Dorotta Dorotta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Jaworzno, Polska
Posty: 31
Domyślnie

Drodzy forumowicze, nie bardzo wiecie o czym mówicie; fakt nagłaśnia się jedynie te, gdzie dzieje się źle i to dobrze. Ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Ogromne "molochy" te państwowe, gdzie personel pracuje - bo musi; ma dużo podopiecznych, mało zarabia...ehh. Małe, rodzinne, kameralne pracują na innych zasadach, dla siebie. Ja otwieram Dom Seniora - nie umieralnię, czy przechowalnię ! Moim pragnieniem jest stworzenie rodzinnej atmosfery, docelowo mogę przyjąć 10 Pensjonariuszy. Preferuję pobytu krótkoterminowe; dla złapania oddechu dla opiekunów - dzieci i wybadania środowiska ew mieszkańców. U mnie Senior nie będzie się nudził wśród swoich rówieśników. Zamierzam rozmawiać i choć chwile poświęcać na rozmowy, co przyniesie lepszy rezultat niż niejeden lek. kontakt 515 377 938
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pierwszy rodziny dom opieki dla osób starszych - komentarze Basia. Ogólny 44 10-08-2013 17:48
Dom opieki społecznej - co każdy powinien wiedzieć - komentarze misia Ogólny 2 23-09-2011 20:28
Dom opieki bez opieki? - komentarze Basia. Ogólny 19 20-07-2009 12:30
Elektroniczny dom opieki - komentarze zdkoski Ogólny 2 09-07-2009 19:07
Dom opieki dla osoby starszej i niepełnosprawnej Ewunia Opieka 5 03-08-2007 13:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.