menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-10-2008, 19:49
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2


Witam w 2 części wątku
Piszcie tutaj o swoich wrażeniach z pobytu w sanatorium.
Jak wiecie z pierwszej części wątku różnie bywa, a Wasze uwagi i spostrzeżenia
przydają się wyjeżdżającym, szczególnie po raz pierwszy.
Na początek wkleję ogólną stronkę o sanatoriach:

http://www.sanatoria.org/

Serdecznie pozdrawiam i życzę udanych pobytów

Moderatora poproszę o zamknięcie 1 części.
__________________
You never have this day again...
  #2  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 00:11
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Do tej pory w sanatorium byłam dwa razy - w Dusznikach oraz w Połczynie.Obydwa turnusy wspominam bardzo miło.W Dusznikach były ładniejsze pokoje bo po remoncie ale zabiegi w obydwu miejscach były na dobrym poziomie.W Połczynie borowiny i solanki trwały nawet kilka minut dłużej.Inne zabiegi również wykonywane są profesjonalnie przez miłe panie.Teraz czekam na trzeci termin,pewnie wypadnie mi pod koniec przyszłego roku.Mam nadzieję że nie będzie to listopad.
Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy.
  #3  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 22:06
gosiulek2002 gosiulek2002 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 8
Domyślnie

Witam wszystkich i proszę o radę.Pierwszy raz jade do sanatorium leczyć astmę.Na skierowaniu mam napisane żeby zabrac całą posiadaną dokumentację medyczną w tym klisze rtg.Czy oprócz tych kliszy i wypisu ze szpitala mam zabrać jeszcze z przychodni odpis mojej dokumentacji leczenia czy to nie jest potrzebne i czy jeszcze muszę zrobic jakieś dodatkowe badania np krew i mocz?Jadę już 3.11 i czekałam bardzo krótko bo 22.09 złożyłam wniosek do ZUS , 8.10 byłam u lekarza orzecznika w ZUSie i już mam skierowanie.Trochę się boję tego wyjazdu, poczytalam wasze posty na temat pobytu w sanatorium i mam mieszane uczucia.Pozdrawiam wszystkich i prosze odpiszcie na mój post bo za dużo czasu mi nie zostało do wyjazdu.
  #4  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 00:06
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Gosiu zabierz ze sobą wszelkie dokumenty dotyczące Twojego schorzenia.Dokumentów z przychodni nie musisz zabierać bo wszystko masz opisane w skierowaniu.Badań również nie musisz robić bo te które wpisał Ci lekarz w skierowaniu masz jeszcze aktualne.Niepotrzebnie boisz się wyjazdu bo z całą pewnoscią wrócisz wypoczęta i zdrowsza.Jak będzie wyglądał Twój pobyt w sanatorium to przecież głównie zależy od Ciebie.Nastaw się pozytywnie a wszystko dobrze się ułoży czego serdecznie Ci życzę.
  #5  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 12:52
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Już kilkakrotnie spotkałem się tutaj ze skierowaniem do sanatorium przez ZUS. Do tej pory wiedziałem tylko o skierowaniach przez NFZ i ewentualnie z PCPR-u.
Czy możecie wyjaśnić co z ZUS-em, w jakich sytuacjach można jechać do sanatorium ze skierowaniem z ZUS.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #6  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 13:09
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Z ZUS jadą osoby które długo przebywają na zwolnieniu lekarskim.Ostatnio spotkałam się z osobami które z ZUS otrzymały 4 - tygodniowe turnusy. Po takim turnusie według orzeczników lekarskich wszyscy wracają do zdrowia.
  #7  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 21:52
gosiulek2002 gosiulek2002 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 8
Domyślnie Sanatorium

Dziękuję za szybką odpowiedz.Na moim skierowaniu to tam za dużo nie bylo napisane tylko rozpoznanie i choroby współistniejące i dlatego pytalam o badania krwi i moczu.Mam wypis ze szpitala z czerwca a tam mam wyniki właśnie z badania krwi i moczu to chyba wystarczy.Ja mam skierowanie z Zusu bo byłam na chorobowym pół roku(do 18 czerwca)teraz już pracuję, starałam się o świadczenie rehabilitacyjne ale Zus mi nie przyznał tego świadczenia i własnie wtedy dowiedziałam się że można w Zusie złożyć wniosek o rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej.Jadę do Rymanowa Zdrój-szpital uzdrowiskowy Zimowit.Czy sanatorium a szpital uzdrowiskowy to samo?Staram się pozytywnie nastawić do tego wyjazdu mimo że to bedzie listopad i wcześnie ciemno ale mam nadzieję że milo spędzę tam czas i jakieś rozrywki tam będą (mam 39 lat)Jak mi sie cos przypomni to osmiele się jeszcze tu zapytać.Pozdrawiam.
  #8  
Nieprzeczytane 23-10-2008, 11:51
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Fakt, pora na wyjazd nie najlepsza ale w czasie turnusu są organizowane wycieczeki, wieczorki taneczne oraz inne imprezy ktore z całą pewnością nie pozwolą Ci się nudzić.Jestem starsza od Ciebie o siedem lat ale w tym przypadku zapewniam Cię nie ma to znaczenia.Często starsze osoby dzięki pozytywnemu nastawieniu do życia ,czują się lepiej i lepiej wygłądają niż o wiele młodsze ale zmęczone życiem.Życzę więc dobrego samopoczucia a wszystko będzie dobrze.Pozdrawiam.
  #9  
Nieprzeczytane 26-10-2008, 17:21
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie pozdrowienia od "dziewiątki"

Witam wszystkie koleżanki-seniorki.Za moim pośrednictwem przekazuję pozdrowienia od Miry D./seniorkowej "dziewiątki"/,która jest obecnie w sanatorium.Gdyby ktoś chciałby odpowiedzieć na tę wiadomość,może to uczynić pod moim adresem lub na forum ogólnym.Ja nie wiedziałam,gdzie to napisać,więc skorzystałam z wątku o sanatoriach.Serdecznie pozdrawiam także od siebie.BarbarkaM.
  #10  
Nieprzeczytane 26-10-2008, 17:44
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Bardzo dziękuję za pozdrowienia i proszę przekazać naszej forumowej koleżance, że już za nią tęsknimy. Jednak niech korzysta z dobrodziejstw leczenia i wraca do nas odnowiona i wypoczęta.
  #11  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 09:35
gosiulek2002 gosiulek2002 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 8
Domyślnie

Ewiko, Twoja wypowiedz mnie bardzo podbudowała i juz inaczej patrzę na ten wyjazd.Zaczynam pakowanie(o matko , ile tego trzeba zabrać)Może jeszcze mi ktoś napisze jak jest z bezpieczenstwem w takim sanatorium, chodzi mi o rzeczy osobiste tzn karty do bankomatu, gotówka i inne wartosci.Jest to mój pierwszy wyjazd więc wybaczcie takie pytania.Pozdrawiam serdecznie, jak wrócę do sie odezwe z relacją jak było.
  #12  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 12:03
Anna-50 Anna-50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 1
Uśmiech pobyt w sanatorium

Witam wszystkich.
Jestem tu początkującą.Niedawno wróciłam z sanatorium "Bristol" w Kudowie Zdój.Było cudownie pod każdym względem. Polecam.
  #13  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 20:58
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Gosiu, nie słyszałam o jakichkolwiek kradzieżach w sanatorium.Ale ja wyjeżdżałam z siostrą i zawsze miałyśmy pokój dwuosobowy,więc nie było obaw ze strony współlokatorek. Wydaje mi się że ostrożności nigdy nie za wiele, przynajmiej na początku.
  #14  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 21:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Co prawda do sanatorium jeżdziłem dość dawno temu ale mnie nic nie zginęło.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #15  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 10:33
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie Sanatoria

Wystarczy jedno słowo super. Po każdym powrocie z sanatorium pół roku jestem inny, lepszym, zdrowszym człowiekiem. Ostatni mój pobyt w Nałęczowie opisuję na swoim blogu: http://www.klub.senior.pl/moje/jip/blog/.
Ponadto byłem już w Wiencu, tam było najgorzej, ale jeszcze Świnoujście - super, Kołobrzeg na Turnusie rehabilitacyjnym super. A tak to super wątek, nawet taki próbowałem założyć, zanim ten znalazłem, ale jeszcze mi podobno nie wolno. I jeszcze rada macie okazję to nie wolno się zastanawiać tylko korzystać, ginie? bzdury, wartościowe przedmioty wkładasz do depozytu. A zresztą w domu też ginie, nigdy nic nie mogę znaleźć np jak zapytam żony: "- kochanie gdzie znów podziałaś herbatę?
- ty nigdy beze mnie nie możesz niczego znaleźć,
jest w apteczce w pudełku po kakao na którym jest napisane sól."
No i tak też można szukać.
  #16  
Nieprzeczytane 01-11-2008, 00:27
paweł@30 paweł@30 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 1
Domyślnie

Witam.
Mam pytanie mam 30 lat i ZUS wysłał mnie do sanatorium "budowlani" w Augustowie po wypadku samochodowym troszkę mnie to przeraża .
Czy bywają tam ludzie w moim wieku??
Czy nie zanudzę sie tam na śmierć ??
Dziękuje z góry za odpowiedź .
Pozdrawiam Paweł
  #17  
Nieprzeczytane 01-11-2008, 14:23
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Na pewno się nie zanudzisz, chyba, że sam zechcesz się nudzić a sanatorium będzie do luftu. Nie bardzo orientuję się w skierowaniach ZUS ale wiem, że też ludzie tam się nie nudzą, nowi znajomi, nowe miejsca, nowe przeżycia. Jak wiem to ZUS tworzy grupę podobnych do Ciebie tzn. albo po - na rentę albo do pracy, a wiek myślę, że różny .
  #18  
Nieprzeczytane 02-11-2008, 22:15
stokrotka stokrotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 15
Uśmiech

Ja byłam po raz pierwszy w sanatorium w Nałęczowie. Może piękna złota jesień, a może sympatyczni ludzie sprawili, że czułam się jak w raju. Tam jest niepowtarzalna atmosfera. Przed wyjazdem miałam mieszane uczucia, prawie rezygnowałam , a tu miłe rozczarowanie. Pamiętam również Pana, często chodzącego z kijkami po parkowych alejkach. To miło spotkać kogoś na forum, kto podziela moje zdanie co do pobytu w Nałęczowie. Serdecznie pozdrawiam!!!
  #19  
Nieprzeczytane 03-11-2008, 18:32
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Pawle na każdym turnusie jest kilkoro młodych ludzi.Ostatnio był dwudziestoletni chłopak.A czy będziesz się nudził to zależy wyłącznie od Ciebie.Zależy czy "podłączysz" się do grona spokojniejszego czy bardziej rozrywkowego.
Głowa do góry,będzie super.
  #20  
Nieprzeczytane 03-11-2008, 18:37
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał stokrotka
Ja byłam po raz pierwszy w sanatorium w Nałęczowie. Może piękna złota jesień, a może sympatyczni ludzie sprawili, że czułam się jak w raju. Tam jest niepowtarzalna atmosfera. Przed wyjazdem miałam mieszane uczucia, prawie rezygnowałam , a tu miłe rozczarowanie. Pamiętam również Pana, często chodzącego z kijkami po parkowych alejkach. To miło spotkać kogoś na forum, kto podziela moje zdanie co do pobytu w Nałęczowie. Serdecznie pozdrawiam!!!
No tego w najlepszej orkiestrze nie grali, dziewczyno to my się znamy z Nałeczowa, z kijami łaziłem ja,nie poznajesz? A o Nałęczowie na swoim blogu kilka stron napisałem, ależ miłe spotkanie!!!! ale czemu pan, na forum wszyscy są na Ty a my pewno brudzia piliśmy? Serdecznie pozdrawiam jip
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może do sanatorium? - komentarze emka46 Ogólny 629 20-12-2022 17:38
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 20:14
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.