menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2701  
Nieprzeczytane 05-11-2015, 21:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Basiu ja nie wiem czy E.Kopacz wybrała samodzielnie ekipę ???To co ja mogę powiedzieć że w Rządzie znalazło się wiele współpracowniczek z wcześniejszych działalności E.Kopacz i wszystkich wyborcy pogonili z częścią męską bo mieli tych nieudolnych rządów dosyć.Nie zapominaj że wcześniej nawet osobisty fryzjer miał ciepłą posadę rządową.

Co do nocnych spotkań to mam zastrzeżenia bo nie słyszałem by po nocach prezydent jeździł by w wielkiej tajemnicy spotkać się z kimś z swoich wyborców .Kiedyś jeździł Prezydent Kennedy bo miał romans z Marilyn Monroe a sex ma swoje prawa .Seksowna kobieta i warta grzechu a małżonka o korzeniach polskich bardzo zazdrosna .
Prezydent jest pierwszym obywatelem i są pewne reguły związane z prezydentem że spotkania są transparentne i jeździ się na zaproszenie Prezydenta a nie odwrotnie. W miejscu jego urzędowania i nie ma wręczania pokątnie walizek .
O małostkowości Prezydenta A.Dudy świadczy fakt nie wygospodarowania czasu na spotkanie z Premierem Ustępującego Rządu.

Pluto pisze : Petru weźmie czy nie weźmie szmal z budżetu.
Odpowiedz na tak zadane Pytanie Pluto37 : Jeszcze raz zacytuję to co powiedział Petru.Zgłosimy ustawę, która proponuje inną formę finansowania partii politycznych, np. w ramach PIT-u .
Masz dwie możliwości napisanie oficjalne do Petru Nowoczesna Warszawa albo do Nowoczesna Małopolska. Nie odpowiadamy na maile podpisane przez nie wiadomo kogo .W Szkoda czasu a czas to pieniądze to nasza dewiza. To link na stronę http://nowoczesna.org/ Jak ta partia działa sam się przekonaj jest tam nasz program możesz sobie wydrukować i nie tylko jeden .Propagując nasz program działasz społecznie i nie jest podstawą do wynagrodzenia , przypominam. http://nowoczesna.org/wydarzenia/#involve wpłać darowiznę , nie zapomnij o tym by nas poinformować czy chcesz być ujęty w wykazie darczyńców który publikujemy .Partia aby działać musi mieć środki na ekspertyzy czy dzielność Think tank-u . Nie ustosunkowałeś się do naszej propozycji finansowania partii Jeżeli uważasz inną formę to napisz , każda umotywowana propozycja jest wnikliwie analizowana. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-11-2015 o 21:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2702  
Nieprzeczytane 05-11-2015, 22:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Pluto pisze : Petru weźmie czy nie weźmie szmal z budżetu.
Odpowiedz na tak zadane Pytanie Pluto37 : Jeszcze raz zacytuję to co powiedział Petru.Zgłosimy ustawę, która proponuje inną formę finansowania partii politycznych, np. w ramach PIT-u .

Wacek!
Przeczytaj pierwszy post w temacie.

Problem jest tylko taki:
Przyjdzie Petru do kasy czy NIEEEEEEE?????
Ustawę to on może sobie ......napisać, wydrukować i nad łóżkiem powiesić.
Reszta to robienie z gęby trampka.
Ale ty możesz jedynie klaskać jak każdemu wcześniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2703  
Nieprzeczytane 05-11-2015, 23:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Jednakowoż Wacławie, był czas, że partie nie były finansowane z budżetu i jak to się skończyło?

Cytat:
Co do nocnych spotkań to mam zastrzeżenia bo nie słyszałem by po nocach prezydent jeździł by w wielkiej tajemnicy spotkać się z kimś z swoich wyborców .Kiedyś jeździł Prezydent Kennedy bo miał romans z Marilyn Monroe a sex ma swoje prawa .Seksowna kobieta i warta grzechu a małżonka o korzeniach polskich bardzo zazdrosna

Jacqueline nie miała polskich korzeni. Jej siostra Lee wyszła za Radziwiłł i stąd ten polski ślad.
Widziałam ich obydwoje na J. Górze gdy byłam w liceum. To jest Lee i Radziwiłła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2704  
Nieprzeczytane 06-11-2015, 00:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Lilu zafascynował nas Prezydent Kennedy nie tylko nas ale i wielu ludzi na świecie .Dla mnie osobiście za to że udało mu się zrealizować , sen nasz o postawieniu nogi na księżycu , naszym "sztucznym satelicie " . Będziemy o tym długo pamiętać.
Natomiast co piszesz o Jacquelin , nie wiedziałem , myślałem że są bliższe koligacje Polskie.Dobrze żeś napisała jak naprawdę to wygląda , bo media pisały różnie.

Lilu jednym z rozwiązań finansowania Partii Nowoczesna jest propozycja skorzystania z 1 % który mamy do dyspozycji przy wypełnianiu PIT , inna by z tego nie korzystać. Ja osobiście jestem za finansowaniem przez dobrowolne wpłaty i sam do tego się stosuję. Zapłacenie 10 zł kiedy piwo kosztuje 8 zł to naprawdę nie duży wydatek.
Pomyśl pomimo finansowania partii przez budżet mamy afery z ostatnią z podsłuchami i wiemy jakie " elity kręcą lody ". Jest to naganne ale tego nie zlikwidujemy. Mamy taką mentalność że chcemy wszystkiego więcej od naszego sąsiada. Remedium na to jest konstruktywna opozycja która patrzy na ręce rządzących i nasze reakcje ze " wrzód " należy usunąć a szukać spokojnego lądowania po aferze u nikogo w opozycji .Nie pomagamy aferzystom i taką mamy mentalność.
My tworzymy prawo i my go przestrzegamy nie ma żadnych immunitetów , takie podejście jest w wielu krajach i nie powinniśmy się tego zastosować w Polsce.

W systemie który się walił w roku 1981 , na pewno pamiętasz czas kiedy było 10 milionów członków solidarności .Przy mikro wpłatach 10-5 zł. , to kwota 100 -50 milionów miesięcznie. Teraz partie są mniejsze ale muszą sobie poradzić i działacz nie musi zarabiać 15 tys. miesięcznie ,mieć samochód i sekretarkę .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2705  
Nieprzeczytane 06-11-2015, 12:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Dzisiaj temat dnia Kto ma jechać na szczyt na Maltę.??? […]Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował o zwołaniu nadzwyczajnego nieoficjalnego szczytu szefów rządów lub przywódców państw w Valetcie na Malcie na 12 listopada. Tusk podkreślił w liście, w którym poinformował o zwołaniu szczytu, że w październiku do Europy przybył0 218 tysięcy uchodźców i imigrantów, co stanowi rekordową liczbę. […]2015-11-03 został poinformowany Prezydent i Premier . Jak zwykle przespano sprawę i wyszło nasze bałaganiarstwo i wypowiedzi nie pokrywające się z rzeczywistością o kadrach na obsadę stanowisk w rządzie RP.

Zdobył PiS władzę miał gabinet cieni z Premierem Glińskim i nie potrafiono znaleźć ludzi na stanowiska ,bo sukces wyborczy zaskoczył J.Kaczyńskiego. Nie pojedzie Prezydent ani Premier bo bo trzeba na szczycie zabrać głos w sprawie imigrantów a pomysłów nul w pustych głowach a społeczeństwo przeciwne wszelkim imigrantom.

Mamy temat do puszenia się jak paw w Europie ,Prezydent Andrzej Duda buduje ,,Międzymorze” – Polska ma szansę być potęgą jak za Jagiellonów. Zajmiemy Szwajcarię i Luksemburg ,przejmiemy banki ,będziemy mieli pieniądze i możliwości ich rozdawania. Rumuni na pewno nas poprą, a kraje bałkańskie ustawią się do kasy w Warszawie. Najważniejsza sprawa to https://thehumanitypress.wordpress.c...se-byc-potega/ . Imigranci nie są ważni. Stoją puste domy wczasowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2706  
Nieprzeczytane 06-11-2015, 18:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

To jest szczyt nieformalny i sprawdź kto go olał.

Przecież Kopacz może jechać...w szkodę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2707  
Nieprzeczytane 06-11-2015, 18:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Niechcemniesiepisaćtosepocytuję

Dlaczego nieformalny szczyt na Malcie jest taki ważny?
Bo to ostanie Criminal Tango PO!



Cytat:
Rzutem na taśmę Ewka Kopacz próbowała zaistnieć po raz ostatni i przygotowała show w stylu „Kierownika” Tuska.
W stylu, to nie znaczy w formie i treści,
ponieważ ryży i fałszywy miał wybitny talent do tego typu intryg i naprawdę trzeba było się dobrze wsłuchać,
żeby wychwycić fałsz.
...

Tym bardziej nikt nie wspominał o nowym pomyśle Tuska, który walcząc o życie w UE i utrzymanie wpływów w PO,
kilka dni temu dołożył dodatkowe spotkanie z terminem 12 listopada.
Kto choć trochę zna Tuska ten musi wiedzieć, że on skorzysta z każdej okazji, aby obsikać nogawki.
Jestem pewien, że „Kierownik” całe dnie spędza na śledzeniu wydarzeń w Polsce, bo doskonale wie z ilu paragrafów powinien siedzieć.
...
3 listopada Tusk podejmuje decyzję o grillu na Malcie, ale pismo trafia tylko na biurko Kopacz, do Pałacu Prezydenckiego nic nie dociera. Ile tu było przypadku, a ile planowania nie umiem powiedzieć. Z całą pewnością wyznaczenie daty szczytu Rady Europejskiej na 12 listopada z natury rzeczy kolidowało z biegiem wydarzeń w Polsce. Trochę intryg, trochę szczęścia i zbiegów okoliczności złożyło się na ostatnie Criminal Tango PO. Znaleźli okazję to się zabawili ostatni raz.
Skóra cierpnie, gdy sobie człowiek pomyśli, że mielibyśmy kolejne cztery lata takiej nędzy i produkcji afer na siłę, ale na szczęście tak się nie stanie.
....

Cameron powiedział Tuskowi, że ma wizytę premiera Indii i na żadną Maltę nie jedzie.
Tak zachowują się politycy znający swoją wartość i przede wszystkim wartość swojego kraju, tego się musimy nauczyć. Jaką biedę trzeba mieć w głowie i sercu, żeby przedkładać historyczne dla Polski wydarzenia, Święto Narodowe wyczekiwane od 25 lat, nad żałosne wygłupy mopsa Merkel.

http://kontrowersje.net/dlaczego_nie...minal_tango_po
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2708  
Nieprzeczytane 06-11-2015, 19:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Dlaczego nieformalny szczyt na Malcie jest taki ważny?
Bo to ostanie Criminal Tango PO!


http://kontrowersje.net/dlaczego_nie...minal_tango_po

Ha ha, tylko bez Brandon'a...strata dla pani Ewki.

Nasz prezydent tak jak Cameron powinien powiedziec Tuskowi, ze ma wazniejsze sprawy w Polsce i na zadna Malte nie pojedzie.
Bingo, nie musi sie nikomu tlumaczyc, zwlaszcza Tuskowi.

A tak naprawde to trzeba miec zlozliwosc malpiszona aby taki numer wykrecic. Akurat w tym przypadku byly dwa malpiszony, ktore z pewnoscia chcialy sie zabawic kosztem naszego prezydenta i wpuscic go w maliny.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2709  
Nieprzeczytane 06-11-2015, 20:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Mar-Basia napisała -Nasz prezydent tak jak Cameron powinien powiedziec Tuskowi, ze ma wazniejsze sprawy w Polsce i na zadna Malte nie pojedzie.
Bingo, nie musi sie nikomu tlumaczyc, zwlaszcza Tuskowi.

Słusznie przecież w Sejmie nasz Poseł Piotr Liroy Marzec będzie podpisywał płytę https://www.youtube.com/watch?v=F4y1PQUvWWU jedyna okazja mieć krążek podpisany przez Posła w Parlamencie i zdjęcie z nim ,pamiątka na całe życie.Też dobry prezent dla znajomych Prezydentów

No i wywiad z naszym Posłem https://www.youtube.com/watch?v=gk4cORpptww jest marginalizowany przez redaktora prowadzącego wywiad.\
-Żałosny tytuł, nazwa powinna być kompletnie inna dobrze gada gościu . Porównujemy się do Ameryki, a oni przecież są świeżym krajem, przy Polsce to jest dziecko i to zbyt rozpieszczone. Do tego Ameryka zyskuje dużo na wojnach, bo przecież największe banki tam obracają kasą. W ogóle Liroy się nie skompromitował, same konkrety do tego mądrze gada.
Jak wszystko u nas zdania podzielone.

Basiu pytanie tak na marginesie jak było referendum w Szwajcarii na temat służby zdrowia głosowałaś za Państwową czy Prywatną służbą zdrowia.???

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 06-11-2015 o 21:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2710  
Nieprzeczytane 06-11-2015, 21:33
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Wacławie.


- należałeś do czerwonych więc czerwonym jesteś i basta.
Mało czytam z tego co piszesz, lecz czasami coś mnie zaciekawi.
Ale nie dlatego że interesują mnie twoje poglądy czy spostrzeżenia a ze względów obserwacji psychiki i tego dlaczego ludzie mają takie a nie inne zapatrywanie na rzeczywistość.
Mam do ciebie pytanie:
- czy do czerwonych przyjmowali samych lizusów czy lizusostwa was uczyli?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2711  
Nieprzeczytane 07-11-2015, 18:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Jacek956 napisał :Mało czytam z tego co piszesz, lecz czasami coś mnie zaciekawi. Bardzo się cieszę że coś -przynajmniej czytasz i próbujesz swoich sił w komentarzach . Z czytelnictwem ,poszerzaniem swojej wiedzy Polsce jest krucho , a nie mówiąc już o samodzielnym myśleniu i ocenie faktów . Ostatnio media pisały o ogrodzeni9u drzewa uznanego przez społeczność katolicką za święte , pątnicy korę obgryzali zamiast skorzystać z produktów farmakologii ,XXI wiek środek Europy.
Ta grupa wyborców ma nawet swoją reprezentację w obecnym Sejmie , zaczęli od odprawiania egzorcyzmów w miejscach gdzie siedzieli posłowie lewicy.Czekam na ich wystąpienia będzie o czym pisać.

Nie mam karnacji czerwonej ani czarnej nie mogę ci to udowodnić bo to forum związane z polityką i nie mogę umieścić zdjęcia moich pośladków byś mógł się przekonać .
Ludzie jak mają wiedzę i ją pogłębiają , potrafią samodzielnie myśleć ,wyciągać wnioski na podstawie argumentów użytych przez siebie i adwersarzy .

Nie odgrywa ilość liter w tekście gratulacji tylko zawartość tej informacji przesłanej drugiej osobie. Zwolennicy S.Dudy liczyli litery w gratulacjach przesłanych przez polityków po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW . Czy według ciebie jest to lizusostwo ??? czy prymitywne myślenie.???

Zmarł Generał Kiszczak na pewno historia go oceni po opadnięciu emocji , był politykiem z okresu który pamiętamy i w zależności od poglądów i wiedzy nasze oceny mogą się różnić.Maciej Wiśniowski napisał o generale Kiszczaku http://strajk.eu/ciezkie-czasy/ na pewno to nie jest po myśli redaktorów Frondy ale warto się spokojnie zastanowić nasd tym co M.Wiśniewski napisał.
[...]Generał Kiszczak będzie pamiętany za kilka rzeczy, które zrobił. Przygotował i wdrażał stan wojenny, ale też i mozolnie budował Okrągły Stół, dzięki któremu Polska po raz pierwszy w swojej historii pokazywana była w Europie jako kraj chłodnego rozsądku, a nie emanacja nieprzewidywalnego świra. Jego czyny teraz ważone są i mierzone, a intencje, prawdziwe lub wymyślone, rozkładane na czynniki pierwsze, by nad każdym wydziwiać.[...]

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 07-11-2015 o 18:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2712  
Nieprzeczytane 07-11-2015, 20:50
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Jacek956 napisał :Mało czytam z tego co piszesz, lecz czasami coś mnie zaciekawi. Bardzo się cieszę że coś -przynajmniej czytasz i próbujesz swoich sił w komentarzach . Z czytelnictwem ,poszerzaniem swojej wiedzy Polsce jest krucho , a nie mówiąc już o samodzielnym myśleniu i ocenie faktów . Ostatnio media pisały o ogrodzeni9u drzewa uznanego przez społeczność katolicką za święte , pątnicy korę obgryzali zamiast skorzystać z produktów farmakologii ,XXI wiek środek Europy.
Ta grupa wyborców ma nawet swoją reprezentację w obecnym Sejmie , zaczęli od odprawiania egzorcyzmów w miejscach gdzie siedzieli posłowie lewicy.Czekam na ich wystąpienia będzie o czym pisać.


Nie mam karnacji czerwonej ani czarnej nie mogę ci to udowodnić bo to forum związane z polityką i nie mogę umieścić zdjęcia moich pośladków byś mógł się przekonać .
Ludzie jak mają wiedzę i ją pogłębiają , potrafią samodzielnie myśleć ,wyciągać wnioski na podstawie argumentów użytych przez siebie i adwersarzy .

Nie odgrywa ilość liter w tekście gratulacji tylko zawartość tej informacji przesłanej drugiej osobie. Zwolennicy S.Dudy liczyli litery w gratulacjach przesłanych przez polityków po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW . Czy według ciebie jest to lizusostwo ??? czy prymitywne myślenie.???

Zmarł Generał Kiszczak na pewno historia go oceni po opadnięciu emocji , był politykiem z okresu który pamiętamy i w zależności od poglądów i wiedzy nasze oceny mogą się różnić.Maciej Wiśniowski napisał o generale Kiszczaku http://strajk.eu/ciezkie-czasy/ na pewno to nie jest po myśli redaktorów Frondy ale warto się spokojnie zastanowić nasd tym co M.Wiśniewski napisał.
[...]Generał Kiszczak będzie pamiętany za kilka rzeczy, które zrobił. Przygotował i wdrażał stan wojenny, ale też i mozolnie budował Okrągły Stół, dzięki któremu Polska po raz pierwszy w swojej historii pokazywana była w Europie jako kraj chłodnego rozsądku, a nie emanacja nieprzewidywalnego świra. Jego czyny teraz ważone są i mierzone, a intencje, prawdziwe lub wymyślone, rozkładane na czynniki pierwsze, by nad każdym wydziwiać.[...]

Wacławie - jako pokorny uczeń ( Bogu dzięki oczywiście nie twój ) mam pytanko, bo słusznie stwierdziłeś zę mam problemy z myślenie ale tylko co do niektórych tu piszących.

Pytanie:
Co ma wspólnego obgryzanie drzew z polityką i odprawianiem egzorcyzmów?
No. To jeśli już jesteśmy w tym temacie, to czy się przypadkiem orientujesz czy to pomaga (to obgryzanie) na coś czy szkodzi?
Pytam z ciekawości bo i tak nie pójdę sobie pokąsać, bo kory nie jadam.
No i czy sam też sobie skubnąłeś tej kory, zaszkodziła tobie a teraz się mścisz na biednym drzewie i się z niego naigrywasz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2713  
Nieprzeczytane 07-11-2015, 21:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

[...]Wiele jest definicji polityki, gdyż dotyka ona bardzo wielu zagadnień. Zgodnie z nauką katolicką, polityka to rozumna i odpowiedzialna troska o dobro wspólne. Z pewnych względów ta definicja polityki nie jest dość powszechna. Powszechniejsza jest definicja stworzona przez niemieckiego socjologa i teoretyka polityki Maksa Webera, według którego polityka to dążenie do zdobycia władzy, a następnie jej sprawowanie. Jednym z głównych celów sprawowania władzy jest dążenie do zaspakajania potrzeb i oczekiwań społecznych. W praktyce oznacza to wpływ poprzez stanowienie i stosowanie prawa również na całokształt relacji międzyludzkich i rozwój życia społecznego. Właśnie ta sfera – międzyludzkie relacje i życie społeczne – to także posłannictwo Kościoła, na które składa się także praca dla człowieka. ...[...]

To wywody na temat polityki i próby uzasadnienia roli kościoła w sprawowaniu władzy i jego roli w stanowieniu prawa.Tekst publikowany w mediach rzymskokatolickich .Pisząc o przypadku obgryzania drzewa przez wyznawców sekty judeochrześcijańskiej zwróciłem uwagę na ten przypadek .Brak reakcji kierownictwa kościoła w Polsce świadczy o kultywowaniu zwyczajów z głębokiego średniowiecza nie popartego żadnym racjonalnym wytłumaczeniem . Drugi przypadek to egzorcyzmy w sejmie RP i to nie jest informacja z 1 kwietnia .

Sam widzisz ze dopuszczenie ciemnogrodu do stanowienia prawa może doprowadzić do cofnięcia się w rozwoju cywilizacyjnym.To że sami wierzą w moc sprawczą świętych drzew czy mocy egzorcystów czy modlitw w terapii mnie osobiście nie przeszkadza ale dzięki obecności w parlamencie nie mogą nas na siłę uszczęśliwiać stanowieniem prawa opartego o swoje wierzenia.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 07-11-2015 o 21:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2714  
Nieprzeczytane 07-11-2015, 21:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Jednakowoż prezydent Duda ciemnogrodem nie jest,
jak każdy wychodzący z rąk profesora Zimmermana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2715  
Nieprzeczytane 07-11-2015, 22:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Jan Zimmermann Wybrane publikacje Książki
Motywy decyzji administracyjnej i jej uzasadnienie, Warszawa 1981
Administracyjny tok instancji, Kraków 1986
Polska jurysdykcja administracyjna, Wydawnictwo Prawnicze, Warszawa 1996
Postępowanie podatkowe, komentarz do Działu IV oraz niektórych przepisów Działu IX ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa, Toruń 1998
Prawo administracyjne, Zakamycze 2005, Wyd. II, Zakamycze 2006. Wyd. III, Wolters Kluwer 2008
Koncepcja systemu prawa administracyjnego, Wolters Kluwer 2007 (red.)
Artykuły
O niektórych aspektach wewnętrznych jurysdykcji administracyjnej, Zeszyty Naukowe UJ, 1979, Nr 83
Motywacja decyzji administracyjnej a granice sfery wewnętrznej działania administracji, Zeszyty Naukowe UJ, 1982, Nr 91
Nowe rodzaje postanowień w postępowaniu administracyjnym, Państwo i Prawo, 1983, Nr 1
Działanie Naczelnego Sądu Administracyjnego wobec ogólnego postępowania administracyjnego, Krakowskie Studia Prawnicze, 1984, Nr XVII
Problem „beneficium novorum” w postępowaniu administracyjnym, Państwo i Prawo 1987, Nr 5
Z problematyki sporów kompetencyjnych między organami administracji państwowej a sądami, Państwo i Prawo, 1989, Nr 3
Elementy procesowe nadzoru i kontroli NSA nad samorządem terytorialnym, Państwo i Prawo, 1991, Nr 10
Zarzuty i protesty w procedurze planowania przestrzennego, Samorząd Terytorialny, 1996, Nr 10
Konstrukcja interesu prawnego w sferze działań Naczelnego Sądu Administracyjnego, Gospodarka, Administracja, Samorząd, Prace Wydziału Prawa i Administracji UAM, Tom II, Księga Pamiątkowa prof. T. Rabskiej, Poznań 1997
Zakaz reformationis in peius w postępowaniu administracyjnym i w postępowaniu sądowo-administracyjnym, Księga Pamiątkowa profesora Eugeniusza Ochendowskiego, Toruń 1999
O tzw. „działaniach bezpośrednio zobowiązujących” administracji publicznej Procedura administracyjna wobec wyzwań współczesności, Łódź 2004
Kilka dylematów nauki prawa administracyjnego w okresie europeizacji Europeizacja polskiego prawa administracyjnego, Kolonia Limited, 2005
Z podstawowych zagadnień sądownictwa administracyjnego Sądownictwo administracyjne gwarantem wolności i praw obywatelskich 1980-2005, Warszawa 2005
Prawo do sądu w prawie administracyjnym, Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny 2006, Nr 2
Verfassung der Republik Polen und Verwaltungsrecht, Archivum Juridicum Cracoviense 2006-2007

Moższ podać wybrane publikacje dr.Andrzeja Dudy z ostatnich 10 lat jako pracownika naukowego z zakresu prawa w Polsce ????? i publikacje w prasie specjalistycznej zachodniej??? Wiesz dobrze ze w ocenie pracy naukowej , ważne są cytowania na razie nie zmieniono tego i dalej obowiązuje.Chyba że PiS to zreformuje , proponowałbym by nie uchwalać prawa pod dygnitarzy partyjnych a spytać o to wcześniej naukowców.
Pamiętaj gloria z profesora na razie nie spływa na ucznia. Po czynach poznacie wielkośc. :}

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 07-11-2015 o 22:32.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2716  
Nieprzeczytane 07-11-2015, 22:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Po co Ci one?
On zajmował się polityką, ale robiąc doktorat chciał nie chciał,
musiał publikować.
Tego wymagał profesor.
I widzisz, profesor jest profesorem, ale jego student i doktorant - prezydentem. Zapewniam Cię, że profesor jest bardzo dumny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2717  
Nieprzeczytane 07-11-2015, 22:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Lilu nie wiesz jak wygląda praca na uczelni?? Przecież był zatrudniony na uczelni koło Poznania i zajmował się dydaktyką.???
Piszesz ze :musiał publikować.Tego wymagał profesor. piszesz o procedurach a ja pytam o fakty. W dekalogu jest nie kradnij i czy myślisz że wszyscy się do tego stosują??? Bo Bóg ich ukarze ???
To co piszesz poprzyj faktami , papier wszystko przyjmie co napiszemy ,też jest to samo w sieci.???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2718  
Nieprzeczytane 07-11-2015, 22:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Faktem niepodważalnym jest to, że jest Prezydentem za którego nie musimy się wstydzić.
Sorki, ale nie będę dyskutować o publikacjach i pracy na uczelni tym bardziej, że jego poprzednicy z jednym wyjątkiem to cepy, bez urazy. Chyba tylko jeden miał dumny tytuł magistra zdobyty z pomocą teścia ( podkreślam jeszcze raz jeden wyjątek LK)
więc sam rozumiesz, nie ma o czym mówić.

PS nie znam publikacji Dudy, i prawdę mówiąc takie nudy mnie nie interesują. Leżą w domu grubaśne kobyły autorstwa mojego dziecka, i choć powinnam być dumna,
to tylko obejrzałam strony tytułowe.
Ta dziedzina prawa...zieeeeeew.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2719  
Nieprzeczytane 07-11-2015, 22:59
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Waclawie, dziwie sie, ze nie wiesz. Napisal:

"Interes prawny w polskim prawie administracyjnym", wiecej szczegolow znajdziesz tutaj:

http://www.ksiegarnia.beck.pl/prawo-...tracyjnym.html

Mozesz z powyszczego linka sciagnac wersje jego pracy w PDFie.
A jak chcesz mile i spokojnie spedzic czas - kierunek jaka kolwiek biblioteka prawna i hop!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2720  
Nieprzeczytane 08-11-2015, 00:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała -że jego poprzednicy z jednym wyjątkiem to cepy,
To lila napisała o poprzednikach Prezydenta RP
że jego poprzednicy z jednym wyjątkiem to cepy, Pewnie Lilu masz na myśli Wałęsę bo jest noblistą.

Starajmy się Lilu oceniać pracę po tym co kto robi i przestańmy dorabiać życiorysy.Sama widzisz że po tym co masz na półce prace które napisała twoja córka w ciągu 10 lat będąc pracownikiem naukowym i włożyła w to swój wysiłek i dbała o to by praca jej była sensowna. A próbujących zrobić karierę po barkach ludzi pracujących naukowo jako nieporozumienie ,brak szacunku do tego co robią nasze dzieci. Tak samo nie robi na mnie wrażenia to że się słucha wykładu znanego w Wikipedii profesora.

Lilu ja uczęszczam na Uniwersytet Otwarty AGH i wykładowcy których wysłuchałem już w semestrze zimowym Prof.R. Tadeusiewicz ,Prof.J.W.Dobrowolski ,Prof.M.Pawlikowski ,Prof.P.Moszczyński,Prof.Andrzej Samek ,Prof.J.Bursa i Prof.I.Norska-Borówka z SUM że śląska. Czy te nazwiska z Wikipedii w jakiś sposób mnie nobilitują ???? w porównaniu do wielu seniorów nas czytających na SC ?? Odpowiem ze nie, mam możliwości i czas i z tego korzystam to moja decyzja i wiedza jaką posiadam nie jest podstawa sądzić że dorównuję tym , co mi tę wiedzę przekazują w specjalnościach którymi się zajmują i zajmowali przez całe życie.???. Dzisiaj zaskoczył mnie udział w jednym z wykładów seniorów z Jastrzębia , miłe że wiele ludzi ciekawą wykłady pomimo ostrzeżeń by dzisiaj nie przyjeżdżać do Krakowa, bo smog i ludzie chodzą w maskach.To ci co chcą więcej wiedzieć i mają w tym swoją satysfakcję i nawet ryzykują ..

Poruszasz sprawę Prezydenta którego mamy się nie wstydzić , jest to związane z pojęciem autorytet . Musimy to pojęcie przybliżyć byśmy jednakowo go interpretowali.
Co do kariery na UJ .....[...] W lutym 1997 rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w Katedrze Postępowania Administracyjnego UJ, a od października 2001 w Katedrze Prawa Administracyjnego UJ jako asystent. 24 stycznia 2005 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w oparciu o rozprawę zatytułowaną Interes prawny w polskim prawie administracyjnym napisanej pod kierunkiem profesora Jana Zimmermanna i obronioną 6 grudnia 2004.[...] Czy uważasz ze 8 lat na doktorat to wielkie osiągniecie na skalę światową.??Czy twoja córka jako naukowiec tez tak twierdzi ???

Basiu [..]24 stycznia 2005 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w oparciu o rozprawę zatytułowaną Interes prawny w polskim prawie administracyjnym napisanej pod kierunkiem profesora Jana Zimmermanna i obronioną 6 grudnia 2004[5], a następnie wydaną w formie publikacji książkowej w 2008[7]. Wiosną 2005 założył własną kancelarię prawną[4]. Był także wykładowcą w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu[8]. [...]

Basiu nie przepisuj spraw z Wikipedii bez momentu na zastanowienie ?? Pytałem cię o służbę zdrowia w Szwajcarii unikasz odpowiedzi , tym razem pytanie do ciebie, o Uniwersytety, czym się kierujecie w Szwajcari bo twierdzisz ze tam mieszkasz ,w porównaniu do oceny uniwersytetów na świecie.
Piszesz Basiu o pracy doktorskiej która miała ????? cytowań w Szwajcarii Hiszpanii i Francji , pewnie to sprawdziłaś bo zrobiłaś jej tłumaczenia.

Bądźmy normalni i nie dorabiajmy życiorysów tym którzy nas nie proszą , bo ludziom szkodzimy.Nie wszyscy w Polsce na SC to głupki , nie potrafiące myśleć , o tym pamiętajmy. Aby tworzyć mity należny się na tym znać i za to zapłacić . Brak profesjonalizmu zawsze widać.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 08-11-2015 o 00:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.