menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 13:06
Zenek Zenek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 45
Post Trzeba kwartału, by pacjent zobaczył okulistę - komentarze


Komentarz do artykułu: Trzeba kwartału, by pacjent zobaczył okulistę
--------------------
Szkoda mi tej Pani Minister Kopacz. Z tego co ja wiem do specjalisty kieruje lekarz pierwszego kontaktu / wiem o tym, że sa specjalności bez skierowania/ i nie skieruje jak nie widzi potrzeby lub sam sobie poradzi. Ja osobiście winę za to, ze są kolejki widze w czym innym a mianowicie w tym, ze Pani Minister ZdrowiA W DALSZYM CIĄGU UTRZYMUJE LIMITY PRZYJMOWANIA PRZEZ SPECJALISTÓW. Podobno wg Pani Minister są pieniądze to jaki jest cel utrzymywać limity. Kiedyś limitów nie było i kolejek też nie ale u nas już tak jest, że jak jest dobrze to wszelkimi sposobami staramy sie to popsuć i niech się ludzie mecza. Dobrze by było by ta nasza Pani Minister zobaczyła całą biurokracje zwiazaną z dostepem chorego do specjalisty w ilu to dokumentach się taką wizyte rejestruje i nic z tego nie wynika bo zamiast tego być coraz mniej to przybywa. W ciągu tej biurokracji to po drodze chory ginie i pozostaja po nim już sametylko cyferki. Zastanawiam się dokąd my z tym wszystkim zawendrujemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 13:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zenku kolejki i zapisy do okulisty były od zawsze i nie gańmy obecnej minister zdrowia czy też poprzedników. Wiem bo chodziłem z wnuczką do okulisty i były zapisy i oczekiwanie.. Jak coś piszemy to starajmy się pisać uczciwie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 14:46
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Post

U mnie w powiatowym mieście też czeka się 3,4 miesiące( pierwszy raz jak się idzie do dobrego lekarza okulisty), przyjmie lekarz od razu w razie pilnej potrzeby ,przynajmniej u mojej lekarz .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 15:41
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nieprawda, ganmy za to minister zdrowia- bo jest to kwestia wysokośco komtraktow- skąd minister zdrowia może wiedziec jakie jest zapotrzebowanie na okreslony typ porad?- dlaczego nie mozemy przyjmowac dowolnej ilości pacjentów - tylko jestesmy ograniczeni jakimis punktami?A pod koniec roku okazuje się żr NFOZ ma mnóstwo pieniędzy niewykorzystanych...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 15:58
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

U nas lekarz rodzinny może przyjąć tylko 16 pacjentów dziennie bo za tyle zapłaci mu Fundusz.
Może w normalnym okresie to wystarczy, ale gdy przychodzi okres grypowy to zaczyna sie horror.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:36
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

mnie rozbawiły zapisy do rehabilitanta. w lutym, w 1 dekadzie zapisała mnie młoda, nieuprzejma rejestratorka na 03.09.2009 na wizytę w zrl na łódzkiej. po wizycie u lekarza oczekiwanie ok. 2 tygodni na zabiegi rehabilitacyjne. gubię się w tej procedurze, ale podporządkować muszę.
na szczęście mam dobrego masażystę i jakoś funkcjonuję, a jak mnie nie byłoby stać na niego, to co? szpital, czy fotelik na kółeczkach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:43
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Leluri, nieuprzejmą recepcjonistke trzeba było dobrze opieprz....Lódzka jest oblegana , bo najlepsza,lekarze swietni, ale szalenie małe kontrakty. Spróbuj na Klasztornej , maja podpisany kontrakt dopiero w tym roku, i krotsze terminy- a rehabilitacja dobra... A czy szpital, czy fotelik , zapytaj w NFOZ- Częstochowa ul, Sobieskiego dawny Budex- polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 16:57
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Leluri, nieuprzejmą recepcjonistke trzeba było dobrze opieprz....Lódzka jest oblegana , bo najlepsza,lekarze swietni, ale szalenie małe kontrakty. Spróbuj na Klasztornej , maja podpisany kontrakt dopiero w tym roku, i krotsze terminy- a rehabilitacja dobra... A czy szpital, czy fotelik , zapytaj w NFOZ- Częstochowa ul, Sobieskiego dawny Budex- polecam
recepcjonistę opiep... ale ona jak kaczka, spłynęło... jutro zadzwonię na klasztorną, ale na łódzką chodzę od ok 10 lat
nie chce szpitala, ani fotelika, wolę mojego młodziutkiego masażystę, jest niezły w ... pza tym jeździ ze stołem na zabiegi do pacjenta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 17:04
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Bo ani fotelik, ani szpital Ci nie grozi, ale dobrze byłoby interweniowac w NFOZ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 17:14
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Bo ani fotelik, ani szpital Ci nie grozi, ale dobrze byłoby interweniowac w NFOZ...
chętnie, ale co powiem, że jest taki długi okres oczekiwania?
myślę,że w nfz wiedzą, a który ten w Katowicach na Kossutha, czy u nas na sobieskiego ? kontrakty podpisują Katowice....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 20:39
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

To za co płacimy, tym co siedza na Sobieskiego i kierowca zarabia 3 razy tyle co ja??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-02-2009, 13:38
ciekawski ciekawski jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 121
Post

Bez zmiany systemu zdrowia i zasad jego finansowanie bedzie jest jak jest i nic sie na to nie poradzi bo szkoda tylko nerwow i zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.