menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 13:34
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Czy chcemy i jak umierac ?


Jestesmy na znanym i publicznym portalu senior.pl,portalu,ktory cieszy sie co raz wiekszym zainteresowaniem skomputeryzowanych starszych ludzi w Polsce i za granica, czytajacych i piszacych po polsku,Polakow i tych co przyjeli obywatelstwo polskie - starszych i mlodszych.

Przebywajac od dluzszego czasu na tym portalu jako staly bywalec wsrod wielu tematow (nierozrywkowych) poznaje tok myslenia ludzi w wieku juz sklaniajacym na powazne refleksje nad zyciem ,ktore przeminelo w przewazajacej czesci i zostala juz ta mniejsza ilosc lat do jego zakonczenia.
W dniu dzisiejszym przeczytalem w prasie codziennej (Nasz Dziennik) cos co moze zatrwozyc kazdego starszego czlowieka, a mainowicie o ukazaniu sie ksiazki holenderskich autorow (Peter Admiral anastozjolog i B.Chabot psychiatra) lekarzy z wyksztalcenia,
pt. "Droga do humanistycznego samobojstwa".
Jest to ksiazka w rodzaju "podrecznika" dla osob chcacych dokonac na sobie autanazji,czyli lagodnej smierci bez cierpienia lub jak kto woli smierci w "stanie laski".
Ksiazka zostala wydana w Holandi i tam rozpowszechniona,jest juz przetlumaczona na jezyk niemiecki i wlasnie w Niemczech wzbudzila burzliwa dyskusje (wiecej czytaj w ND).
W Polsce chyba jeszcze jej nie przetlumaczono i nie wydano ale to niebawem nastapi,bo swiat i ludzie sklaniani sa do eutanazji w powszechnym juz "mniemaniu".

Na forum tego portalu byla juz dyskusja na temat eutanazji ale warto do niej wrocic i to z innego punktu widzenia (patrz tytul mojego tematu) czy chcemy umierac bez bolu, w dodatku na wlasne zyczenie.
Wiem,ze starszym ludziom nie latwo jest prawic,mowic i pisac o smierci z wielu powodow ale chcialbym uslyszec zdania ,co kazdy z nas mysli o smierci i jaka te smierc by sobie "zyczyli". Czy inne osoby ,takze rzadzacy nami, rodzina i najblizsi, maja prawo ingerencji w zakonczenie naszego zycia ?
Temat trudny ale warty dyskusji - komu zalezy na propagowaniu autanazji,komu przeszkadzaja starzy i chorzy ludzie ?
W/w ksiazka w Niemczech kosztuje 25 euro,tyle kosztuje poznanie metod usmiercania lub samobojstwa.
Co WY SENIORZY o tym sadzicie ?
Mlodszych tez zapraszam do dyskusji.
  #2  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 13:54
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Nawet jeśli ktoś odpowie NIE na pytanie, czy chce umierać, nic to zmieni. Praw natury nie zmieni się negacją.
A jak? Było to omawiane w kilku wątkach, pomimo że sprawa należy do bardzo intymnych.
Czyli głównie chodzi o STD, tak?
  #3  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 14:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Senior,nie chcemy umierać ,ale musimy..
Jezzzzu,słońce świeci ,deszczyk pada ...chłopcy maszerują,a tu takie poważne tematy .Memento morus..o le !!

ps.może nam jakiegoś grzybka na głowę spuszczą ,i po kłopocie będzie ?
  #4  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 14:07
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wlasnie w takim dniu jak dzisiaj warto takze pomyslec o smierci.
  #5  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 14:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Wlasnie w takim dniu jak dzisiaj warto takze pomyslec o smierci.

A idźże...
  #6  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 14:18
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

myślę,nawet bardzo często ale nic z tego nie wynika,każda opcja z mojego punktu widzenia jest okej ,potem wycofuję się,temat zbyt poważny ,niech los zdecyduje,kiedy przychodziłam na świat nikt o to mnie nie pytał ,dzisiaj jeśli nie ci bliscy to inni tym się zajmą,jak ja służę bliskim i potrzebującym
  #7  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 14:18
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przyjdzie czas,ze wszyscy odejdziemy,beda tacy co jutro juz sie nie obudza.
Smierc nie zasypia,zbiera kazdego dnia zniwo !
Pomyslcie o tych miejscach gdzie gina niewinni ludzie.
  #8  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 15:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

W zalozenia globalistow i zwolennikow "nowego porzadku swiata" jest celowe zmniejszenie zaludnienia kuli ziemskiej z wielu powodow.
Jednym z nich jest obawa niemozliwosci wykarmienia obecnej ilosci ludzi na kuli ziemskiej i widmo glodu.
Zakladana jest bezwzgledna kontrola urodzin oraz rozpowszechnienie autanazji.
Oprocz tego dazyc sie bedzie do wyeliminowania wszelkimi sposobami ludzi zagrazajacych bytowi innych poprzez rozne sposoby i metody.
Wiecej na ten temat znajdziesz na roznych stronach internetowych niezaleznych portali.
  #9  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 00:19
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Senior dlaczego uparłeś się zrobić z nas stare pryki???? Masz takie dylematy to idż do psychoterapeuty albo pogadaj z przyjacielem a nam głowy nie zawracaj.My cieszymy się swoją dojrzałością .Zauważyłam że faceci są spierniczali do bólu .Jak nie narzekanie Panie na politykę to na strzykanie w kościach ,albo że ZUS czegoś tam nie wypłacił ,albo że im potencja szwankuje .Ja, a z tego co czytam moje koleżanki też, mamy mnóstwo zajęć i planów ,cieszymy się życiem ,dbamy o siebie i wiesz powiem ci ,że moją myśl pochłania w tej chwili jeden mocno dojrzały przystojniak plus co będę robić w następnym roku szkolnym żeby doprowadzić tak ze 100 uczniów do matury.Oraz co jeszcze wykombinować dodatkowego ,żeby żyć wygodniej i móc sobie na więcej przyjemności pozwolić A jak mnie szlag trafi to niech się martwią spadkobiercy.I tyle.Nie wkurzaj mnie.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #10  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 00:37
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Senior A.P. przestań pajęczyć! Przeczytaj coś innego i przestań nas maltretować H. Pająkiem i NPŚ. Jak umrę to mnie nie będzie i już... na razie jeszcze żyję i mam się dobrze. Większość z nas jest taka: jeszcze nie szpetna a już mądra... Wymyśl weselszy temat.
__________________
  #11  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 00:39
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Senior A.P. przestań pajęczyć! Przeczytaj coś innego i przestań nas maltretować H. Pająkiem i NPŚ. Jak umrę to mnie nie będzie i już... na razie jeszcze żyję i mam się dobrze. Większość z nas jest taka: jeszcze nie szpetna a już mądra... Wymyśl weselszy temat.
Ostatek masz we mnie przyjaciółkę
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #12  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 01:37
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Senior dlaczego uparłeś się zrobić z nas stare pryki????.
Bo jesteście.
  #13  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 01:39
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
Bo jesteście.
A ty nie?????To co tu robisz młodzieńcze????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #14  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 02:14
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

Nie chce,ale musze.
Wtedy ,kiedy wypali sie moja swieczka.
Jestes tak dlugo w Ameryce ,wiec nie mozesz nie pamietac doktora Kovorkiana ,inaczej zwanego dr Smierc,to juz ludzkosc przerabiala.
  #15  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 09:43
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Oj,

Cytat:
Napisał kufa86
Bo jesteście.

nie narażaj mi się, Kufo jedna!!!
Zaczynasz pierniczeć! I jest to u Ciebie postępujące pierniczenie - stałeś się monotematyczny, a to jeden z objawów. Więc się weź i zastanów!
  #16  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 10:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Ostatek" prosi o wymyslenie weselszego tematu - beda i weselsze gdy juz w Polsce da sie zyc normalnie bez narzucania woli obcych !
Jak narazie Polacy nie maja sie z czego cieszyc ,kiedy to nawet sam prezydent pcha Polske do wojny, o pomniejszych rzadzacych nie wspominajac .
Za kogo chce Polska umierac ,nie wystarczy ,ze Jezus umarl za wszystkich ludzi na krzyzu celem odkupienia swiata z grzechow ?
Kto z was jest bez grzechu ?
Kto dal prawo rzadzacym skazywania ludzi na niechybna smierc ???
  #17  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 17:22
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał senior A.P.
"Ostatek" prosi o wymyslenie weselszego tematu [...] Kto z was jest bez grzechu ?
Senior A.P. jest bez grzechu, bo pyta nas... siebie w pytaniu pomija! Bezpodstawna pycha Seniora nie jest nawet grzechem, jest co najwyżej nieporozumieniem. Czy choć piszący post pamięta kto był autorem (tak niefortunnie przytoczonych) słów? A może uznał je za własne?
Cofam prośbę o wymyślenie nowego tematu, gdyż wymysł Seniora A.P. (najprawdopodobniej) będzie pograniczem dżumy i cholery czyli mocno "zakaźny" i nie do ugryzienia.
Na razie boję się lodówkę otworzyć, bo być może Senior z niej wyskoczy z okrzykiem: "obudź się" i ciągiem epitetów...
Dużo zdrowia Ci życzę, Seniorze A.P.
__________________

Ostatnio edytowane przez ostatek : 17-08-2008 o 01:28. Powód: życzenia zdrowia dla Seniora A.P.
  #18  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 15:22
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wlasnie "wyskoczylem z lodowki" i juz jestem ale "ostatka" nie widze (pewno zlecenie dyzuru na innym forum) ,mam nadzieje ze sie wkrotce pokaze i bedziemy dalej dyskutowac .
Teraz dopisze,ze mam "grzech zaniedbania" tego forum przez ostatnie 48 godzin ale juz nadrabiam.
Umierac za Gruzje nie bedziemy ale dla Warszawiakow radze czynic zapasy w sol i wode ,cukier niekonieczny (szkodzi).
  #19  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 17:12
Jan Bo.'s Avatar
Jan Bo. Jan Bo. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 66
Domyślnie

Ja Widzę Panie Senior że podpadasz Pan Naszym Paniom, ale maja racje kobitkom trza radości i smiechu a nie pisania o końcu żyycia, Pan popatrz ile radości w tych Paniach na innych tematach wiersze piszą, kwiaty ładne i widoki pokazują, cieszą sie życiem, nie trzeba ich tak zadręczać.

A Panu Powiem, Pan tak duzo pisze o naszej Polsce, a pan długo tam daleko żyje to skąd i komu Pan chce pomóc. I jak? Bo takim gadaniem to nikomu Pan nie pomoże, nawet sobie bo sie Pan często denerwuje.
Bardzo pozdrawiam
Jan
  #20  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 17:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jakie pytania,takie beda odpowiedzi.
Gdzie Pan widzi,ze ja chce komus pomoc.
Dyskusja na forum na okreslone tematy daje lub nie obraz tego o czym dyskutant mysli,co chce wyrazic ,jaki jest jego poglad na dany temat.Jezeli ktos wola pomocy to mu sie ja udziela lub nie. Na Forum mozna znalezc takie zawolania ,napewno nie padly one z mojej strony.Jezeli mnie ktos prosi o pomoc to odpowiadam czy ja udziele lub nie .
W dzialy gdzie sa inne tematy a nawet zabawa chyba mnie nie spotykasz i nikomu tez w zabawie nie przeszkadzam.W dziale tematycznym spoleczno-politycznym jestem prawie codziennie ale w tym dziale nie o pomoc chodzi,bo juz w samym naglowku dzialu przeczytasz co tu znajdziesz.
Wiec jak Panie Janie rozumiemy sie czy nie ?
Jak trudno cos pojac to zazwyczaj prosi sie o wyjasnienie,wyjasniajac nie trzeba sie przeciez denerwowac ,chyba ze Pan myli adres, to wtedy z pytaniem do tej osoby nie generalizujac problemu,ktorego przeciez nie ma - prawda ?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie chcemy płacić za leczenie - komentarze weronika1 Ogólny 17 12-04-2008 01:13

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.