menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 20:44
janusz987's Avatar
janusz987 janusz987 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: polska
Posty: 21
Domyślnie

Tutaj zgodzę się z Tobą Anno. Nie znam dokładnie zasady działania, ale gdzieś czytałem, że dym podgrzany przez parę wodną działa równie szkodliwie jak dym papierosowy. Poza tym taką fajkę pali sie ok godziny a nawet dwóch.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #242  
Nieprzeczytane 24-09-2012, 19:18
wiolabud's Avatar
wiolabud wiolabud jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Posty: 3
Domyślnie

Waporyzacja polega tylko na podgrzewaniu tytoniu do granicy, w której nikotyna zaczyna parować, a wiec jest to niższa temperatura przez co nie następuje spalanie samego materiału biologicznego i nie powstaje tradycyjny dym tylko para wodna zawierająca nikotynę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #243  
Nieprzeczytane 24-09-2012, 20:33
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie Uzależnienia

Wiem jak trudno jest zerwać z każdym nałogiem!!Mnie dotyczy palenie .Zwykle kupowałam paczkę fajek co drugi dzień.Od sierpnia odkładam do specjalnego kubka po 10 zł.Uzbierała się już spora suma ale ilekroć załamię się i kupię papierosy to odejmuję kwotę z zapasu.Chciałabym już na dobre przestać!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #244  
Nieprzeczytane 26-09-2012, 18:07
janusz987's Avatar
janusz987 janusz987 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: polska
Posty: 21
Domyślnie

Może aspekt finansowy to jest właściwa motywacja. Wszystko wskazuje, że papierosy będą drożeć coraz bardziej. Chyba nie jeden już z tego powodu przestał palić. Ile w końcu mogą wytrzymać nasze kieszenie tego bezustannego drenażu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #245  
Nieprzeczytane 27-09-2012, 08:27
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

A ja wiem,że wędzone dłużej się trzyma.
I lubię sobie dymka puścić,palę mało,ale
mentalowe VOGE.W super towarzystwie
i przy kawie-nie uznaję palić/w locie/
to prymityw.Ile ludzi tyle zdań.
Pozdrawiam serdecznie pa Barbara.
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #246  
Nieprzeczytane 27-09-2012, 19:42
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Mnie udało się rzucić palenie rok temu .Rzuciłam po rozmowie z sobą samą
Nigdy nie nachodzi mnie chęć na papierosa, jak również nie przeszkadza mi gdy ktoś pali.
Unikam miejsc zadymionych, choć czasami wydaje mi się że spaliny od aut na ulicach, są bardziej rakotwórcze niż papieros.
Trzymam kciuki za Ciebie Januszu by udało Ci się zerwać z nałogiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #247  
Nieprzeczytane 28-09-2012, 19:53
janusz987's Avatar
janusz987 janusz987 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: polska
Posty: 21
Domyślnie

Sądzę, że rzucanie palenia powinno właśnie się rozpocząć od rozmowy z samym sobą. Dokonać swoistego rachunku sumienia rozliczenia się. Wszystko zależy na jakim etapie znajduje się palący. Jeśli bilans wyjdzie na korzyść papierosów znaczy, że nasz czas jeszcze nie nadszedł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #248  
Nieprzeczytane 14-10-2012, 20:18
zosia_53 zosia_53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Opole
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz987
Może aspekt finansowy to jest właściwa motywacja. Wszystko wskazuje, że papierosy będą drożeć coraz bardziej. Chyba nie jeden już z tego powodu przestał palić. Ile w końcu mogą wytrzymać nasze kieszenie tego bezustannego drenażu?
Tak, aspekt finansowy jest naprawdę ważny, ja z dymkiem przepuściłam już dobre auto- paliłam ponad 20 lat
ale pomimo faktu, iż papierosy znacznie podrożały -zauważyłam wśród rodziny i znajomych, że nadal jest cała masa palaczy. Ja nie mogłam pozbyć się tego okrutnego nałogu. Próbowałam wszelkich sposobów, które pomogłyby pozbyć się go czyli standardowo e-papieroski, gumy i własna samowola. Nic nie pomogło a już zdrowie zaczęło szwankować...Byłam zmuszona wymyślić coś innego i znajomy mi polecił,...hipnozę: www.anetasteczkiewicz.com.pl/hipnoza.html Pozbyłam nałogu w 100%- Polecam wszystkim, bo naprawdę "szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie..."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #249  
Nieprzeczytane 15-10-2012, 14:22
janusz987's Avatar
janusz987 janusz987 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: polska
Posty: 21
Domyślnie

Możesz trochę przybliżyć jak to wygląda? Ile sensów jak cena za seans?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #250  
Nieprzeczytane 17-10-2012, 20:23
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz987
Może aspekt finansowy to jest właściwa motywacja. Wszystko wskazuje, że papierosy będą drożeć coraz bardziej. Chyba nie jeden już z tego powodu przestał palić.
Na kuchennym parapecie ustawiłam słój po kawie, po czym zarządziłam sobie niepalenie. Codziennie do zaimprowizowanej świnki wrzucałam po 10 zł. Kupiłam sobie za uskładane pieniądze parę ciuszków na jesień. Namacalnie sprawdziłam, co puszczam z dymem. Radzę spróbować opisanego sposobu, naprawdę działa. Nie palę 4 tydzień i nie zamierzam wracać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #251  
Nieprzeczytane 17-10-2012, 20:25
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz987
Są też tabletki Tabex.
Skutecznie łagodzą głód nikotynowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #252  
Nieprzeczytane 17-10-2012, 20:59
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Proponuję książkę pana ALLENA CARR'a "ŁATWY SPOSÓB NA RZUCENIE PALENIA" Sama rzuciłam czytając tą książkę więc polecam, jak ktoś ma ochote to wersję elektroniczną prześlę na emaila. Jedyny problem to, że można przestać albo nie przestac palić . Ja zgasiłam ostatniego papierosa po kilku stronach książki. Nie dlatego, że mnie przestraszyła tylko dlatego, że mój Camel się skończył i to był ostatni, a działo się to ponad cztery lata temu. Zachęcam, ale nie zmuszam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #253  
Nieprzeczytane 21-10-2012, 19:39
janusz987's Avatar
janusz987 janusz987 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: polska
Posty: 21
Domyślnie

Nic tak nie przemawia do ludzkiej wyobraźni jak pieniądz. Kiedyś "zarobiłem" 500zł mandatu i 11 punktów. Efekt był taki, że bardzo szybko nauczyłem się jeździć z właściwą prędkością i w zgodzie z przepisami.
Wracając jednak do papierosów. Palacze nie mają łatwo. Myślicie, że restrykcyjne prawo spowoduje zmniejszenie liczby palących?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #254  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 17:12
christine53u christine53u jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Polska
Posty: 14
Domyślnie

A powiedzcie co robiłyście, gdy kusiło was aby ponownie zapalić? Ja nie mogę sobie poradzić z tym nałogiem. Rzucałam już tyle razy...zawsze to samo: stres, nerwy i nagła potrzeba zapalenia. Już powoli zaczynam rezygnować z myśli iż kiedykolwiek przestanę palić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #255  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 21:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał christine53u
A powiedzcie co robiłyście, gdy kusiło was aby ponownie zapalić? Ja nie mogę sobie poradzić z tym nałogiem. Rzucałam już tyle razy...zawsze to samo: stres, nerwy i nagła potrzeba zapalenia. Już powoli zaczynam rezygnować z myśli iż kiedykolwiek przestanę palić.

Ja miałem w kieszeni sporą "grudę" modeliny i zamiast łapać za cygareta gniotłem tą modelinę. Może być inny gnieciuch.
Przez lata kurzenia wyrobiłem podobny nawyk, ze jak coś to łapałem za paczkę z fajkami.
A jeszcze eksperymentowałem ile wytrzymam bez zakąski tytoniowej przy okazji wieczorków półliterackich, bo kiedyś popularne hasło brzmiało, ze wódka lubi dym i ....udało sie.
Prawie pół żywota przezyłem bez fajek i nie narzekam.
Ale jedno jest pewne. Najpierw trza się zaprzeć. Inaczej dopiero doctor zakaże i bywa, że ....skutecznie.
Powodzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #256  
Nieprzeczytane 16-01-2015, 08:25
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/10706...rzucic-palenie
Polecam-mi pomogło!
Powodzenia!
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #257  
Nieprzeczytane 16-01-2015, 13:55
christine53u christine53u jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Polska
Posty: 14
Domyślnie

O 'sposobie na modelinie" nie słyszałam. Najgorzej powiem wam, że jest gdy ma się takie swoje stałe pory. No po prostu jak patrzę na zegarek to mnie szlak trafia i wiem, że to mój czas aby zapalić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #258  
Nieprzeczytane 22-01-2015, 18:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał christine53u
O 'sposobie na modelinie" nie słyszałam. Najgorzej powiem wam, że jest gdy ma się takie swoje stałe pory. No po prostu jak patrzę na zegarek to mnie szlak trafia i wiem, że to mój czas aby zapalić

To zabierz zegarek sprzed oczu I rób coś co zajmuje ręce.
Przecie np wałkując ciasto nie trzymasz fajki w rękach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #259  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 10:09
katarzynka112's Avatar
katarzynka112 katarzynka112 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 179
Domyślnie

Udało mi się rzucić zwykłe papierosy dzięki e papierosom głównie.
Popalam sobie raczej niż regularnie palę Green Smoke. Czuję się o wiele lepiej i kto wie, może zupełnie zrezygnuję z palenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #260  
Nieprzeczytane 20-08-2015, 02:20
kazik50 kazik50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Polska
Posty: 26
Domyślnie

Prawda jest taka, że jak ktoś nie chce rzucić to nie rzuci. Do tego przede wszystkim trzeba mieć sporą motywację. W moim wypadku próbowałem wielu środków, a któregoś dnia po prostu miałem ochotę się pozbyć nałogu i od tego się zaczęło... dziś mijają 4 lata
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie palę papierosów. es55ca Uzależnienia 573 19-09-2009 00:31
Palenie papierosów zwiększa ryzyko choroby Alzheimera - komentarze elizka Ogólny 28 25-02-2009 11:21
Palenie papierosów a cukrzyca - komentarze xyz58 Ogólny 1 02-06-2008 15:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.