menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 12-03-2018, 11:36
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

Jest wiele teorii leczenia osteoporozy. Jednak najlepszym leczeniem jest ruch. Aktywność fizyczna ( w szczególności bieganie) prowadzi do powstawania mikrourazów w obrębie kości. Następnie te mikrourazy zastępowane są nową tkanką kostną. Należy również pamiętać o diecie bogatej w wapń.

Jeśli chodzi o suplement to polecam poczytać sobie o tym środku
https://sklep.orklacare.pl/unikalk-o...-120-tabl.html
Jest o dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w osteoporozie i niedoborach wapnia i witaminy D.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 20-04-2018, 15:53
inczak inczak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Posty: 12
Domyślnie

Moja starsza siostra na swoje problemy z bólami kości i stawów (i w związku z nadchodzącym ryzykiem osteoporozy) trochę bardziej zaczęła o siebie dbać zaczęła znów uprawiać sport, skonsultowała się z lekarzem, zrobiła niezbędne badania, zaczęła suplementować witaminy, których jej brakowało (od niedawna stosuje kalcikinon https://www.apteka-melissa.pl/produk...l-k2,3034.html i podobno po nim czuje się najlepiej, a jesli ona już tak mówi, to musi tak być - z reguły po większości suplementów jej organizm się buntował i czuła się bardzo źle). Teraz namówiłam ją na kolejne konsultacje u lekarza i słuchanie się jego zaleceń, bo do tej pory nie pomylił się w radach, więc myślę, że już siostra nie będzie mądrzejsza niż specjalista
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 10:34
andzia123 andzia123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 2
Domyślnie

Osteoporoza jest najczęściej występującą chorobą kości. Ta choroba często występuje u kobiet niż u mężczyzn. W przypadku płci pięknej ma to związek ze zmianami hormonalnymi towarzyszącymi przekwitaniu. Zmniejszona ilość żeńskich hormonów płciowych, w tym estrogenów, które pobudzają osteoblasty powoduje stopniowe zmniejszanie masy tkanki kostnej. Przez co osoby te, narażone są na częste złamania. W internecie znajdziemy wiele informacji na temat osteoporozy. Ja zaś znalazłam sprawdzoną stronę https://fizjoplaner.pl/osteoporoza.html Można tu przeczytać dokładnie co to jest osteoporoza, jakie są jej przyczyny, objawy oraz jak należy ją leczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Osteoporoza POZNAŃ zagubiona wnuczka:) Choroby, badania, terapie 6 12-03-2020 06:05
Osteoporoza - komentarze 89.74.140.xxx Ogólny 7 16-07-2012 00:31
Czekolada a osteoporoza - komentarze angelelli Ogólny 3 08-04-2011 22:49
Leczenie odleżyn a vitafon? harryh Choroby, badania, terapie 7 14-06-2010 01:16
BIOPTRON Leczenie światłem kasiamike Kupię, sprzedam, zamienię 0 22-04-2008 22:06

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.