menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 06:05
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Post Problemy mieszkaniowe seniorów - komentarze


Komentarz do artykułu: Problemy mieszkaniowe seniorów
--------------------
Dlaczego mówimy o zamianie mieszkania ,a co ze sprzedażą.Dzieci opuszczają nas zwykle kiedy jesteśmy jeszcze w kwiecie wieku -przecież można sprzedać mieszkanie ,kupić mniejsze i mieć trochę pieniędzy-o osiedlu dla seniorów nie myśli się w wieku ok 50-tki. Większość z nas jest jeszcze wtedy czynna zawodowo i nareszcie może odetchnąć nim nie pojawią się wnuki.W Polsce nie ma problemu z "za dużymi" mieszkaniami zwykle małe robią się wreszcie odpowiednie dla 2 -ga ludzi .Problem jest z jakimś bezsensownym przekonaniem ,że mieszkanie ,chociażby nas przerastało, trzeba "trzymać" dla następnych pokoleń .A przecież można pomoc młodym -uratować ich przed wieloletnim kredytem Sprzedając duże mieszkanie i kupując 2 mniejsze z niewielką dopłatą lub bez niej( w zależności od wielkości mieszkania).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 08:38
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Kiedys, kiedy byliśmy młodzi zdecydowaliśmy się na budowe własnego domu...
Nie za dużego, ale wygodnego z pięknym podwórkiem.....taki by naszej rodzinie 2 + 2 , żyło się w nim dobrze i wygodnie..
Syn poszedł na swoje....córka jest jeszcze z nami...
Teraz jednak my przenieśliśmy się do bloków, bo wokół domu jest sporo pracy, a mąż coraz bardziej narzeka na zdrowie.
Początkowo nasza córa chciała zostać w domu....ale coraz częściej mówi, że wolałaby mieszkać w blokach....więc zrobimy dokładnie tak jak napisała Małgosia.....sprzedamy dom i za to kupimy jej mieszkania w blokach....jak zostanie "kasy" to troszke pomożemy je urządzić...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 10:59
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Kiedys, kiedy byliśmy młodzi zdecydowaliśmy się na budowe własnego domu...
Nie za dużego, ale wygodnego z pięknym podwórkiem.....taki by naszej rodzinie 2 + 2 , żyło się w nim dobrze i wygodnie..
Syn poszedł na swoje....córka jest jeszcze z nami...
Teraz jednak my przenieśliśmy się do bloków, bo wokół domu jest sporo pracy, a mąż coraz bardziej narzeka na zdrowie.
Początkowo nasza córa chciała zostać w domu....ale coraz częściej mówi, że wolałaby mieszkać w blokach....więc zrobimy dokładnie tak jak napisała Małgosia.....sprzedamy dom i za to kupimy jej mieszkania w blokach....jak zostanie "kasy" to troszke pomożemy je urządzić...

Jadziu, dobrze, ze juz jestes.

Bardzo ciekawy i rozsadny koncept. Razem z mezem podjelismy podobna decyzje pare miesiecy temu z mysla "co dalej". Starzemy sie oboje, duzy dom i wszystko co z tym zwiazane zaczelo nas meczyc. Ciagle zupelnie dobrze trzymamy sie na nogach ale lat przybywa i licznik jest bezlitosny - nie chce sie cofac, hihihi. Sprzedalismy dom, ktory kochalismy i bylismy szczesliwi i od paru miesiecy mieszkamy w duzym apartamencie z pelna obsluga. Z poczatku bardzo sceptycznie podchodzilismy do tego, zwlaszcza moj maz, ktory uwielbial siedziec w ogrodzie, czytac prase i medytowac pod ulubionym drzewem oliwnym. W dniu dzisiejszym jestesmy bardzo zadowoleni z naszej decyzji i duzy taras zastapil nam ogrod, a jak juz bardzo chcemy - to mamy do dyspozycji wielki park rezydencji. Oprocz tego nie jestesmy sami w wielkim domu, mamy wkolo nas przyjaznych ludzi, o nic sie marrtwimy - robia to za nas inni.
Uwazam, ze kazdy wiek ma swoje prawa i wymagania. Nie uwazam sie za "stara" osobe, mam ciagle tysiace planow i pomyslow, ktore chcialabym zrealizowac. Bardzo sobie chwale, ze udalo mi sie starannie planowac "stare" lata, podjac decyzje i nie kontynuowac pracy po 60+.....bo co by mi pozostalo z zycia? Praca,praca....az garb Ci wyrosnie. Swiat jest piekny i nalezy z tego korzystac.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 11:46
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

ale my jesteśmy w Polsce i to jest subtelna różnica-u nas apartamenty z pełną obsługą nie występują.A staranne planowanie starości potrafi wziąć w łeb z tzw przyczyn obiektywnych .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 11:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ja jestem przed taką decyzją, ale jeszcze na jedną czwartą gwizdka - pracuję.
Mam dużo tych metrów, niestety.Mój Prywatny uwielbiał budować.I co to będzie, powiedzcie mi, skoro lasu szkoda? Bo na działce leśnej nie ma pracy, poza regularnym cięciem dolnych konarów,aby po łbie nie dostać.

I ta gromada zwierząt wokół mnie.
Na razie są ludzie, którzy robią wiele rzeczy za nas.Ale trzeba się liczyć z późną starością, i co dalej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 11:55
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Poczekaj ,poczekaj -jeszcze nie teraz ..jak przyjdzie późna ..ta na s... to pomyślisz.....A zamiłowanie Prywatnego do rozbudowywania- zaprocentuje apartamentem jak się patrzy -szczęściaro, co piszę bez cienia zawiści-żeby była pełna jasność
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 12:04
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Co to znaczy "ale my jestesmy w Polsce" ? Zaden argument. Piszesz jakby Polska byla zacofanym, ciemnym krajem, ktorego obywatele nic nie potrafia osiagnac w zyciu. Nie ma apartamentow z obsluga? - To nalezy o tym pomyslec aby byly! Doskonaly projekt inwestycyjny!!!! Napewno bedzie wielu chetnych. W koncu Polska jest czlonkiem EU i powinna zaczac brac przyklad "jak to wyglada u innych". Samo sie nie zrobi, trzeba o to walczyc i chciec.

Przyczyny obiektywne....to wyjatkowe sytuacje. Pokolenie polskie lat 50+ przezylo w wolnej Polsce 20 lat. Jak zostal wykorzystany ten czas? Nie nalezy czekac, nalezy cos robic i tu pewnie lezy problem. Kiedy Hiszpania i Wlochy przystepowaly do Uni byli uznawani za "nedzarzy" Europy. A dzisiaj? ....mozna wiele od nich skorzystac. Tylko ich rzady i sami ludzi zawineli rekawy....i cos osiagneli., zwlaszcza w dziedzinie starzejacej sie ludnosci.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 12:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tak jest Pani profesor -już zakasuję rękawy i zabieram się do roboty!!!! Jak skończę budować apartamentowiec z pełną obsługą dla mądrze planujących seniorów z kasą to dam ci znać .Może wreszcie mnie pochwalisz. Dla siebie wybuduję stróżówkę i wezmę sprawy w swoje ręce -żeby nie zmarnować doświadczeń 20 lat życia w wolnej Polsce i dorobić do emerytury -dzięki temu nie popadnę w demencję i umrę jako kobieta pracująca.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 12:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Tak jest Pani profesor -już zakasuję rękawy i zabieram się do roboty!!!! Jak skończę budować apartamentowiec z pełną obsługą dla mądrze planujących seniorów z kasą to dam ci znać .Może wreszcie mnie pochwalisz. Dla siebie wybuduję stróżówkę i wezmę sprawy w swoje ręce -żeby nie zmarnować doświadczeń 20 lat życia w wolnej Polsce i dorobić do emerytury -dzięki temu nie popadnę w demencję i umrę jako kobieta pracująca.

Ale to nic innego jak dom starców chyba, tylko taki luksusowy?
Czyli getto dla starszych osób.
Nie dla mnie.
Mini Klub Seniora ?
Wolę sposób Jadzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 12:21
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Nie mam problemu mieszkaniowego. Mieszkam w dwupokojowym własnościowym mieszkanku. Tu odchowałam córki i teraz zastanawiam się jak w czwórkę nie było nam ciasto. Kiedy córy poszły na swoje miejsca zrobiło się jakby mniej hihihihihi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 12:21
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No-tak ,ale można się wykazać inicjatywą!!!! Sposób Jadzi oczywiście jest dla mnie jedyny do przyjęcia właśnie jakieś takie manewry wykonuję 0ino bardziej egoistyczne -sobie pomagam -nie dzieciom.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 12:25
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagula
Nie mam problemu mieszkaniowego. Mieszkam w dwupokojowym własnościowym mieszkanku. Tu odchowałam córki i teraz zastanawiam się jak w czwórkę nie było nam ciasto. Kiedy córy poszły na swoje miejsca zrobiło się jakby mniej hihihihihi
Nooooo, to cud jakiś mniemany ,że tam, gdzie wreszcie jest wygodnie we 2 czy pojedynkę( ale bez szaleństw z tą przestrzenią) człowiek hodował to stado i też nie cierpial zanadto ciasnoty -to są tzw polskie realia -i dlatego my takie mlode i zahartowane w bojach ,że nam żadna pełna obsługa nie jest w zasadzie potrzebna -same się obsłużymy no nie!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 12:27
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Tak jest Pani profesor -już zakasuję rękawy i zabieram się do roboty!!!! Jak skończę budować apartamentowiec z pełną obsługą dla mądrze planujących seniorów z kasą to dam ci znać .Może wreszcie mnie pochwalisz. Dla siebie wybuduję stróżówkę i wezmę sprawy w swoje ręce -żeby nie zmarnować doświadczeń 20 lat życia w wolnej Polsce i dorobić do emerytury -dzięki temu nie popadnę w demencję i umrę jako kobieta pracująca.

No jasne, ze pochwale - bo nie ma innej alternatywy. Nic nie zrobi sie samo, zyjemy w XXI wieku i nalezy myslec jego kategoriami. Uwazam, ze w Polsce jest jakas obsesja na temat kasy. Rozumiem ludzi starszych, 70+ ,ze maja klopoty finansowe, bo poprostu za szybko przeszkoczyli z jednego w drugie....nie przygotowano niczego do tej zmiany. I tym ludziom serdecznie wspolczuje bo poprostu zrobiono ich w konia! Ale tych co maja 50+ i pare dni - wybacz nie moge zrozumiec.
Ponizej ktos pisal, ze jak sie ma 50-tke - jest sie za mlodym aby myslec o starosci. Powinno byc odwrotnie. Nalezy nauczyc dzieci, w tym przypadku nasze wnuki, ze nalezy oszczedzac na starosc, jak to sie wszedzie praktykuje.

A co do "staruszkow" z kasa - nasza kochana Bozia tak stworzyla ten swiat, ze jedni maja mniej a drudzy wiecej.....chyba, ze zmienimy te reguly i wrocimy do komunizmu, gdzie kazdy sobie rowny i kasa tez!!!! Hihihihi.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 12:27
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
No-tak ,ale można się wykazać inicjatywą!!!! Sposób Jadzi oczywiście jest dla mnie jedyny do przyjęcia właśnie jakieś takie manewry wykonuję 0ino bardziej egoistyczne -sobie pomagam -nie dzieciom.
I bardzo dobrze koleżanko miła, dzieci są dorosłe i dadzą sobie radę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 12:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

W Polsce jest obsesja na punkcie kasy?
To jest poważny argument,czy mi się śni?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 13:18
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
No jasne, ze pochwale - bo nie ma innej alternatywy. Nic nie zrobi sie samo, zyjemy w XXI wieku i nalezy myslec jego kategoriami. Uwazam, ze w Polsce jest jakas obsesja na temat kasy. Rozumiem ludzi starszych, 70+ ,ze maja klopoty finansowe, bo poprostu za szybko przeszkoczyli z jednego w drugie....nie przygotowano niczego do tej zmiany. I tym ludziom serdecznie wspolczuje bo poprostu zrobiono ich w konia! Ale tych co maja 50+ i pare dni - wybacz nie moge zrozumiec.
Ponizej ktos pisal, ze jak sie ma 50-tke - jest sie za mlodym aby myslec o starosci. Powinno byc odwrotnie. Nalezy nauczyc dzieci, w tym przypadku nasze wnuki, ze nalezy oszczedzac na starosc, jak to sie wszedzie praktykuje.

A co do "staruszkow" z kasa - nasza kochana Bozia tak stworzyla ten swiat, ze jedni maja mniej a drudzy wiecej.....chyba, ze zmienimy te reguly i wrocimy do komunizmu, gdzie kazdy sobie rowny i kasa tez!!!! Hihihihi.

W Polsce nie ma obsesji na temat kasy tylko raczej jej braku ,Pani Profesor-jeśli Pani nie wie ,a ma Pani prawo nie wiedzieć, bo niby skąd -to przeciętny 50+ w naszym kraju pracuje w tzw budżetówce co powoduje ,że nie za bardzo miał co odkładać w okresie rozrodczym albowiem żył od pierwszego do pierwszego -a żeby żyć na w miarę przyzwoitym poziomie od pierwszego do pierwszego, plus dodatkowa praca plus kredyt-na ogół posiadamy jakieś mieszkania ,samochody ew .działeczki -ale na inwestycje na ogól już nie za bardzo .Oczywiście są ludzie bardziej przedsiębiorczy,przed którymi chyle zorane zmarchami czoło itd itd .Mnie pozostaje stróżówka w apartamentowcu -ale jak napisałam powyżej jestem kobietą pracującą .Tym niemniej prosimy o dalsze wykłady z tak pożytecznego cyklu |"Jak sobie zapewnić ,zasobną starość i wyzbyć się paskudnej ,polskiej obsesji na temat pieniędzy"Następny krok,w moim business-planie to wykłady latające po polskich wsiach i miasteczkach .Publisię zapewnię za małym wynagrodzeniem -które zużyję na wyposażenie stróżówki ze smakiem i zakup waciaka z najnowszej kolekcji Lacroix
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 14:34
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Jezeli ci zostaje strozowka - wydocznie ci to odpowiada, nie wypowiadaj sie za innych. Kazdy ma inne ambicje zyciowe. Podobno belfrem jestes ty, gdziebym smiala zdejmowac cie z piedestalu? Z ta wiedza o Polsce i panujacej sytuacji nie jest az tak zle.
Wroce do mieszkan, nowosci i postepu. Od parunastu lat zaczely byc modne osiedla tzw "gated". Podniosl sie krzyk, krytyki, ze ludzie zamykaja sie w gettach, ze to i owo. No i co? W dniu dzisiejszym ile jest osiedli ogrodzonych, z kamerami aby sie odciac od intruzow, niszczycieli, burzycieli porzadlu spolecznego, gdzie dzieci spokojnie moga sie bawic, gdzie nikt ci nie przyklada noza do gardla za pare groszy w portmonetce, gdzie nie zwina ci kol z samochodu, gdzie nie wywala sie smieci w publiczne miejsce......
Mieszkasz w Warszawie, napewno wiesz, ze takich osiedli jest coraz wiecej i metraze mieszkan tez sa wg norm europejskich. Akurat wiem, i to z pierwszej reki. Getta staly sie chlebem codziennym.....i nie tylko "elity" (jak to podkreslasz non stop) tam mieszkaja, ale normalni pracujacy ludzie w kazdym wieku i z kazdej grupy socjalnej.

Wroce do tematu, ktory otworzylas i bardzo slusznie. Dlaczego nie mozna wybudowac takich osiedli z apartamentami z podstawowym serwisem dla ludzi starszych? Ile miejsc pracy mozna by stworzyc? Takie osiedla nie sa gettami - duzy blad nazywac je w ten sposob.

Powiesz, nie ma pieniedzy! Odpowiem, ze sa - tylko sa zle dystrybuowane.
Unia daje Polsce miliony wlasnie na tanie budownictwo dla starszych osob (taka ostatnio moda w EU). Zamiast wykupywac za miliony euro posiadlosci arystokratow, splacac dobra koscielne....wszystko to moze przeciez poczekac.....sa inne wazniejsze potrzeby.....chocby "getta" dla osob starszych.

Wiem, ze krytykujesz dlugie posrty - ale pozwolisz, ze dokoncze.

"Getta" dla osob starszych - prosze o dokladna sprecyzowanie? Boisz sie byc izolowana? Kto tu mowi o skazywaniu cie na izolacje. Jak kazdy masz wybor otworzyc usta do kogo chcesz. Moze mi odpowiesz na pytanie: - ile masz przyjaciolek, znajomych, z ktorymi przesiadujesz codziennie godziny na kawce, plotkach, zarcikach? Ile razy dziennie idziesz do teatru, kina, restauracji? Ile razy dziennie wracasz do pustego mieszkania i nie masz do kogo "buzi" otworzyc? .....poprostu zyjesz w pewnego sensie "gettcie". Nie nalezy sie oszukiwac przed samym soba....nawet w kufajce z ostatniej kolekcji Delacroixa (czuje, ze cie to wyraznie drazni).
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 15:14
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Jezeli ci zostaje strozowka - wydocznie ci to odpowiada, nie wypowiadaj sie za innych. Kazdy ma inne ambicje zyciowe. Podobno belfrem jestes ty, gdziebym smiala zdejmowac cie z piedestalu? Z ta wiedza o Polsce i panujacej sytuacji nie jest az tak zle.
Wroce do mieszkan, nowosci i postepu. Od parunastu lat zaczely byc modne osiedla tzw "gated". Podniosl sie krzyk, krytyki, ze ludzie zamykaja sie w gettach, ze to i owo. No i co? W dniu dzisiejszym ile jest osiedli ogrodzonych, z kamerami aby sie odciac od intruzow, niszczycieli, burzycieli porzadlu spolecznego, gdzie dzieci spokojnie moga sie bawic, gdzie nikt ci nie przyklada noza do gardla za pare groszy w portmonetce, gdzie nie zwina ci kol z samochodu, gdzie nie wywala sie smieci w publiczne miejsce......
Mieszkasz w Warszawie, napewno wiesz, ze takich osiedli jest coraz wiecej i metraze mieszkan tez sa wg norm europejskich. Akurat wiem, i to z pierwszej reki. Getta staly sie chlebem codziennym.....i nie tylko "elity" (jak to podkreslasz non stop) tam mieszkaja, ale normalni pracujacy ludzie w kazdym wieku i z kazdej grupy socjalnej.

Wroce do tematu, ktory otworzylas i bardzo slusznie. Dlaczego nie mozna wybudowac takich osiedli z apartamentami z podstawowym serwisem dla ludzi starszych? Ile miejsc pracy mozna by stworzyc? Takie osiedla nie sa gettami - duzy blad nazywac je w ten sposob.

Powiesz, nie ma pieniedzy! Odpowiem, ze sa - tylko sa zle dystrybuowane.
Unia daje Polsce miliony wlasnie na tanie budownictwo dla starszych osob (taka ostatnio moda w EU). Zamiast wykupywac za miliony euro posiadlosci arystokratow, splacac dobra koscielne....wszystko to moze przeciez poczekac.....sa inne wazniejsze potrzeby.....chocby "getta" dla osob starszych.
Nie napisalam ani słowa o "gettcie" Tylko zupełnie o czym innym ,ale skoro Pani Profesor nie załapała -trudno.
Oczywiście ,że jest wyjście nawet niezbyt duzym kosztem .Sama takie wyjście znalazłam .Ale ....no właśnie jest trochę ale skoro przystępujemy do rozmowy na poważnie .W tej chwili nie mogę się skupić bo właśnie załatwiam sobie "getto" wieczorem wyłuszczę o co mi chodzi -jeśli kogoś to interesuje .Oczywiście.

Wiem, ze krytykujesz dlugie posrty - ale pozwolisz, ze dokoncze.

"Getta" dla osob starszych - prosze o dokladna sprecyzowanie? Boisz sie byc izolowana? Kto tu mowi o skazywaniu cie na izolacje. Jak kazdy masz wybor otworzyc usta do kogo chcesz. Moze mi odpowiesz na pytanie: - ile masz przyjaciolek, znajomych, z ktorymi przesiadujesz codziennie godziny na kawce, plotkach, zarcikach? Ile razy dziennie idziesz do teatru, kina, restauracji? Ile razy dziennie wracasz do pustego mieszkania i nie masz do kogo "buzi" otworzyc? .....poprostu zyjesz w pewnego sensie "gettcie". Nie nalezy sie oszukiwac przed samym soba....nawet w kufajce z ostatniej kolekcji Delacroixa (czuje, ze cie to wyraznie drazni).
Nie napisalam ani słowa o "gettcie" Tylko zupełnie o czym innym ,ale skoro Pani Profesor nie załapała -trudno.
Oczywiście ,że jest wyjście nawet niezbyt dużym kosztem .Sama takie wyjście znalazłam .Ale ....no właśnie jest trochę ale skoro przystępujemy do rozmowy na poważnie .W tej chwili nie mogę się skupić bo właśnie załatwiam sobie "getto" wieczorem wyłuszczę o co mi chodzi -jeśli kogoś to interesuje .Oczywiście.
A o moje życie towarzyski marbello nie martw się -ma go pod dostatkiem -bywa w nadmiarze .Nic mnie nie drażni bo w odróżnieniu od Ciebie traktuje to wszystko z przymrużeniem oka.A waciaki lubię modne i wygodne więc jest to Delacroix z małymi modernizacjami stosownymi do wieku i rozmiaru
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 15:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Pani belfer M50 - cos kuso z argumentami. Bardzo mi sie podobalo co powiedzial Obama w Ghanie, " Afrykanczycy musza wziasc swoj los w swoje rece" - i mial racje! Pewnie powinien przyjechac do Polski i powiedziec to samo.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 16:03
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Z ta wiedza o Polsce i panujacej sytuacji nie jest az tak zle.

Unia daje Polsce miliony wlasnie na tanie budownictwo dla starszych osob (taka ostatnio moda w EU).
).
Marbello! Tą wiedzę o Polsce,to nie uwłaczając Tobie ,my mamy ją jednak lepszą.I wiemy jaka jest rzeczywistość,nie wiem gdzie mieszkasz,ale z tego co zdążyłam się zorientować chyba we Francji,czyżby u Was nie było warstwy średniej,której nie stać na apartamentowiec?Jeżeli jesteś przekonana o swej nieomylności,to broń Boże nie wychodż z tego stanu samozadowolenia.Pisz dalej o podróżach,bo mimo że również podróżowalam,czasami miło poczytać,ale proszę Cię może jednak nie zabieraj głosu w temacie na który nie masz nic do powiedzenia poza własnymi sukcesami.
Ci polacy to jednak głupi naród,tu UE sypie gotówką,a oni be i nie chcą brać.Tak odbieram Twoje wypowiedzi.Co powiesz o tych,którzy mieszkają w blokach,niejednokrotnie z dorosłymi dziećmi,ktorych nie stać na kupno,ani wynajęcie własnego lokum.Też uznasz wszystkich za nieudaczników?To w takim razie rzeczywiście jesteśmy narodem nieudaczników.Uważasz ze 20 lat wystarczy,aby żyć na odpowiednim poziomie,może tak,ale nie u nas.Nawet jeżeli byś prowadziła swój zakład,to albo należałoby oszukiwać państwo,albo pracowników,żeby do czegoś dojść.Jeżeli tak slabo orientujesz się w naszych realiach,to zabieraj głos w innych wątkach,a na Boga nie miej nas za samych nieudaczników,bo mimoże bnie jest mi najgorzej tak się poczulam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.