menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-01-2012, 09:32
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Pytanie jak odejśc-zdecyduj sam


Jesteśmy w wieku, kiedy dzień naszego odejścia jest bliższy niż dalszy. Często dzieje się to z dnia na dzień i nic z tym nie możemy zrobić. Na tym forum cichutko pożegnałam już 4 osoby. Pożegnałam w myślach ... i moim zdaniem to wystarczy. Inni żegnali wpisem... potem miejsce w seniorkowym kalendarzu, żałobny paseczek na awatarku.... Pozytywny przejaw sympatii tych, co pozostali...

Wiem, że znicze i modlitwy oraz słowa żalu, to coś normalnego dla większości z was ale dla mnie taka migająca świeczka i jakiś slogan w stylu : "Panie świeć nad jego duszą" - są po prostu śmieszne...
Dopiero o zmarłym piszemy, że był fajny, sympatyczny błyskotliwy i w ogóle najlepszy na świecie... (szkoda, że dopiero wtedy).

Ale czy taki schemat pasi wszystkim...? Wątek ten zakładam, by ci, co nie chcą, aby o nich pamiętano lub chcieliby być pamiętani w inny sposób (lub wcale)... mogli uprzedzić, że nie chcą po sobie niczego zostawiać.
Mają takie prawo i wiem, że ja nie jestem pod tym względem wyjątkiem.

Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 12-01-2012 o 10:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-01-2012, 10:19
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Mam takie samo zdanie jak Bogda33, proszę bez świeczek i kwiatków. Kiedyś prosiłam o ukośny pasek za uszami kota i tą prośbę podtrzmuję, tylko taki akcent informacyjny gdyby co .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-01-2012, 11:35
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Zawstydzony

I ja również nie chcę żałobnych pień, kwiatuszków ani innych takich: odpoczywaj w pokoju, cześć pamięci, sekunda ciszy...
W KSC jestem ostatkiem. Nie wkleiłam własnego zdjęcia w awatar, nie podałam nazwiska ani adresu. Niewiele piszę o sobie. Anonim, kompletny anonim... ale jeśli dokonałam takiego wyboru - to znaczy, że tak chciałam i widać miałam w tym cel.
Dlatego nie zostawiam tzw. kontaktów; chcę odejść równie cicho jak przyszłam. Ot, był ostatek, nie ma ostatka.
Jakie ma znaczenie czy ktoś zauważy wieczną nieobecność czy nie?

Obiecuję, że dla tych, którzy będą ścigać mnie-nieboszczkę po sieci, będę poltergeistem (o ile takie istnieją) odrobinę złośliwym... programy poplączę, z sieci wyłączę, system uszkodzę, cyferkę do loginu dopiszę...

Choć może... 'głęboki i nieutulony' żal tych, którzy starali mi się dokuczyć, sprawiłby frajdę...
...z drugiej strony - po kiego mają grzeszyć kłamstwem za bezdurno i klawiaturę zawstydzać...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-01-2012, 11:51
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Bogdo33 - szczerze?
Mnie jest wszystko jedno i tak nie będę miała na to żadnego wpływu.
Jesli ktoś wspomni i pożałuje szczerze, czemu nie? Jeśli pies z kulawą nogą
o mnie nie wspomni- też dobrze. Nie odbieram prawa tym,
którzy zechcą napisać jaka to byłam zołza, widać będą mieć swoje powody.
Tak więc niech się dzieje wola.... - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-01-2012, 12:05
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Powiedziałam dzieciom, że nie chcę gnić pod maszynerią, niech mi dadzą normalnie odejść w moim czasie. Nie chcę pogrzebu celebrowanego przez katolickiego duszpasterza, chce żeby był cywilny i oni wiedzą jak to zrobić, skromność, cisza i spokój przede wszystkim.... jesteśmy przeszkoleni już.. spalić ... potem rozsypać, a jeśli nie będzie można, trudno
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-01-2012, 19:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

jak odejśc-zdecyduj sam
Motto mi się podoba a szczególnie że mam sam zdecydować .Dziewczyny do czego się macie spieszyć do życia wiecznego? jeżeli w to nie wierzycie to katolicy mahometanie przodem, my agnostycy i ateiści nam się nie spieszy , mamy co tu jeszcze zrobić na tej ziemi.
Ale przecież piszecie w sieci a internet i serwery to zapisują przecież wystarczy ostatku wystukać "ostatek" i mamy wszystko zapisane. Po nas zawsze pozostaną wspomnienia jak ostatnio dyskutowałem z seniorami z którymi chodzę na zajęcia na temat eutanazji to zwróciłem uwagę na to że atom ma 99.9 procent pustej przestrzeni to co po nas zostaje? a natura odbiera sobie pierwiastki.Ja jak większość nie lubię robactwa i poddany będe kremacji bo tak sobie zażyczyłem i wszyscy w mojej bliskiej rodzinie są takiego samego zdania.
W Szwajcarii była dyskusja że powinni zakazać rozrzucania prochów nad górami nawet musieli zabrać głos naukowcy że to nikomu nie szkodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-01-2012, 19:52
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
I ja również nie chcę żałobnych pień, kwiatuszków ani innych takich: odpoczywaj w pokoju, cześć pamięci, sekunda ciszy...
W KSC nie zostawiam tzw. kontaktów.
Jakie ma znaczenie czy ktoś zauważy wieczną nieobecność czy nie?

Obiecuję, że dla tych, którzy będą ścigać mnie-nieboszczkę po sieci, będę poltergeistem (o ile takie istnieją) odrobinę złośliwym... programy poplączę, z sieci wyłączę, system uszkodzę, cyferkę do loginu dopiszę...

Choć może... 'głęboki i nieutulony' żal tych, którzy starali mi się dokuczyć, sprawiłby frajdę...
...z drugiej strony - po kiego mają grzeszyć kłamstwem za bezdurno i klawiaturę zawstydzać...
TAK JA OSTATEK PLUS KREMACJA -nie znoszę zimna , a jeszcze zimna ziemia i ........robaki brrrrrr.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 21-01-2012, 20:54
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

A czy to nie wszystko jedno. Tylko dusza jest nieśmiertelna a pamięć, wspomnienia i modlitwa najważniejsza. I nie jestem jakąś tam dewotką, ale katoliczką. A tylko Ci co przeszli na drugą str[nę znają prawdę i to jest ta tajemnica. I kto wierzy- szanuje to a kto nie - szacuneczek. Nie ważne, a jednak powiem, że ja mam Anioła Stróża i on jest jest tylko mój. Zapisz dokładnie wszystko aby rodzina wykonała Twoją wolę.
__________________
arbara

Ostatnio edytowane przez basialwica : 21-01-2012 o 21:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 21-01-2012, 21:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cześć Bogda.
Skoro mogę na Twoim wątku wyrazić swą ostatnią wolę,
to życzę sobie, aby rozpacz po mym ewentualnym zejściu była bardzo widoczna.
Znicze, wieńce z białych kalii oraz szarfy z napisem ''wieczny odpoczynek'' i wiersze ku czci.
Jeśli można...znicze niech się palą tydzień.
Wiersze - koniecznie Norwida. To dobrze będzie działało na moją psychikę i będę miała pewność dobrej poezji, a nie tam jakieś ...''umarł Maciek umarł i leży na desce''.

Zapowiadam także, że tych co nie wpiszą się z bólem ku mej pamięci - jeśli TAM coś jest - będę straszyć. ''Konie trojańskie'' w komputerach będą mieć zapewnione,
klawisze zatańczą trepaka, a klapy od laptopów same będą przytrzaskiwać wredne łapy.

Hmm..usilnie proszę o rozważenie mojej propozycji, ba! żądania!
Zaznaczam, że nie żartuję.

Żyjąca w dalszym ciągu - Lila.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 21-01-2012, 21:52
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

ha ha ha ! Brawo Lila, tak trzymaj. Podoba mi się.
__________________
arbara
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-01-2012, 22:00
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Lila, a czy ja mogłabym prosić o podokuczanie już teraz. Sama nie wiem czy doczekam chwili, gdy będziesz gdzieś tam, a chciałabym te trepaki klawiaturowe zobaczyć.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 11:21
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Świetne propozycje. Ja też mam swoje, dobrze znane moim dzieciom. Na wszelki wypadek apartament wiecznego spoczynku już mam, sama wybrałam projekt. Słyszałam słowa krytyki od znajomych, tylko z tego powodu, że nie ma wizerunku krzyża. Jest kilka innych symboli i moje przesłanie dla żyjących.
Nie życzę sobie przedstawiania pogrzebowego ani publiki (nie zawsze życzliwej) okazującej ostatnią przysługę. Skromniutko i cichutko, bez żadnych obwieszczeń.

W ogóle jestem przeciwna twierdzeniu, że znajomemu należy okazać ostatnią przysługę. Ja pragnę przysług przedostatnich teraz kiedy żyję np. w postaci okazywania życzliwość, sympatii, w miarę możliwości kontaktów. One mi są zawsze potrzebne tak jak powietrze. Później wszystko już nie ma znaczenia.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 22-01-2012 o 14:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 12:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Ale na poważnie .Jak się nad tym głęboko zastanawiam to co ja chcę kiedy umrę ma naprawdę małe znaczenie czym ja mam się martwić to sprawa rodziny zakładam że młodzi mnie nie przeżyją.A czy muszą wsiąść pod uwagę to co ja chcę? Musiał bym zrobić zapisy testamentowe ale kiedyś tak myślałem ale się z tego wycofałem.
Tak jak Wankabor zadbałem o apartament bo dlaczego mieli by się tym zajmować moi bliscy była możliwość i środki zrobiłem ale jak bym nie zrobił to by się nic nie działo.Samo uczestnictwo w pogrzebie jest to nasz gest w stosunku do tego kogo znaliśmy przy okazji spotykają się ludzie którzy nie za często z sobą obcują.Przez swoją śmierć dajemy po raz ostatni możliwość niektórym do porozmawiania to cała filozofia naszego odejścia.
Kwiaty sztandary chóry wieńce to wszystko po to by rodzina miała fetę i mogła się pochwalić swoim standardem życia. Ja tego nie potrzebuję i wyraziłem swoje zdanie i tak to robię obecnie jako dysponent miejsca pochówku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 13:05
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Wacław napisał:
Cytat:
Samo uczestnictwo w pogrzebie jest to nasz gest w stosunku do tego kogo znaliśmy przy okazji spotykają się ludzie którzy nie za często z sobą obcują.Przez swoją śmierć dajemy po raz ostatni możliwość niektórym do porozmawiania to cała filozofia naszego odejścia.
Z tym zgadzam się. Paradoksalnie, tak to właśnie wygląda.
Nasza ostatnia misja na ziemi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 14:21
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Witajcie -żarty żartami a nieraz mamy problem bo np. co powiecie na to: mój mąż chce być skremowany (ja zresztą też) problem tkwi w tym że on chciałby żeby jego prochy nie zostawały na cmentarzu.....tylko we własnym ogrodzie a najlepiej w garażu.....no i co ??
Twierdzi że musi na wszystko mieć oko !!!
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 15:25
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

hmm... jakbyscie sie dowiedzieli ze umarłam, to prosze pamietac, ze zalezało mi na modlitwach
nie chce za długo w czysccu siedziec
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 15:45
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Uważam, że Palikot zajmujący się różnymi nietypowymi tematami, powinien wnieść do sejmu projekt ustawy o sposobie postępowania z prochami człowieka po skremowaniu, bo jak na razie to chyba istnieje prawny obowiązek chowania ich na cmentarzu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 16:17
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Uśmiech

Lila podpisuję się pod Twoimi słowami, ale ja chcę aby moje prochy po kremacji zostały rozsypane z samolotu....nad moimi górami.... i te wolę ma wypełnić mój mąż, który lata czasami jako pilot.....
a na seniorku niech wpisuje się kto chce i jak chce..... będę z góry patrzeć ....
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 16:45
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Nawet nie wiem co napisać.
Chciałbym jak najmniej kłopotu zrobić najbliższym, a nie mam ich tak wielu. Żona, córka, zięć i wnuczka "w drodze".
Najlepiej gdyby mnie rozsypano nad morzem, albo chociaż nad jakimś jeziorem, ale to , jak na razie , niezgodne z prawem.
Sam już nie wiem.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 16:57
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Najlepiej gdyby mnie rozsypano nad morzem, albo chociaż nad jakimś jeziorem, ale to , jak na razie , niezgodne z prawem.
Sam już nie wiem.


Ja jak wuere'le, najmniej kłopotu i też jestem niezdecydowana.
Może do tego czasu będzie rozsypanie nad lasem zgodne z prawem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kto pod kim dołki kopie - sam w nie wpada! Scarlett Społeczeństwo 18 18-08-2012 11:31
Cygan - pozostał sam...... opuncja Wszystkie zwierzęta duże i małe 8 04-03-2010 18:39
Sam dopasuj sobie okulary - komentarze ciekawski Ogólny 0 14-02-2009 17:40
Taki sam jak my lawenda dolnośląskie 18 08-08-2008 12:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.