menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 14:46
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie mój ojciec


Nigdy nie mówiłam "tatuś,tata,tato", był - "OJCEM.
Nie umiałam zaspokoić jego niespełnionych ambicji bycia sportowcem.Uprawiałam wiele dyscyplin sportu,często pod dyktando mojego ojca.Czasem sprawiało mi to przyjemność.Ale częściej - nie.Ale chciałam,żeby mnie chwalił,żeby był zadowolony,nie ze mnie.Zeby był zadowolony.I tak jest ze wszystkim,do dzisiaj.Wszyscy,ciągle starają sią,żeby był zadowolony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 14:54
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jestes żywym przykładem..jak wielki wpływ mają rodzice na wychowanie,ich oczekiwania wobec dziecka, niespełnione ich wąłsne marzenia...chęc dorównania ich ideałom, zasłużenia dziecka na nagrodę w postaci uznania, robienie wszystkiego pod niego, nią...to sie pzrenosi w postawie na całę życie...z kolei nasi rodzice nie bardzo zdają sobie sprawę, że swoimi postawami krzywdzą dzieci...bo oni chca najlepiej, ale robią to pzrez pryzmat siebie, anie dziecka...myślę, ze i my jako rodzice popełniamy, powielamy błędy naszych mam, tatów....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 15:49
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Wspomnienie...:

- powiedz że kochasz tatusia
- cisza...
- tylko powiedz że kochasz tatusia
- cisza...
I już nie nadarzyła się okazja...Pozostały złe wspomnienia.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 16:10
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Jestem szczęściarą.Wprawdzie okrutny los sprawił, że mój ukochany Tatko odszedł przedwcześnie,ale zawsze był i jest dla mnie wzorem rodzica, mężczyzny,co niejednokrotnie na forum podkreślałam.Bardzo mi go brakuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 16:22
coffifi-Irena's Avatar
coffifi-Irena coffifi-Irena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: opolskie
Posty: 4 569
Domyślnie

Mój tata pił(wtedy nie było alkoholików) ale ja byłam jego córeczką.Zawsze chwaloną,nagradzną i robiłm wszystko żeby tak było do 13 roku życia.Gdyby żył dziś byłabym może nie kimś wielkim ale osobą bardzo wykształconą,bo tego zawsze chciał.Jak zmarł potrzebna byłam mamie która chorowała i była
trójka małego rodznstwa....ach życie.Ale jeszcze wiele lat po jego śmierci otwierałam szafę wtulałam się w Jego płaszcz......i czułam tatę przy sobie.....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 16:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Prawie nie znam słowa -tata-. Odszedł w zaświaty kiedy miałam zaledwie 5 lat. Nie wiem jaki był. Pozostawił nas i kilka instrumentów muzycznych, skrzypce, trąbkę, klarnet. Brat przejął jego skrzypce i długo nam jeszcze grały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 17:20
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Mój tata- najprzyzwoitszy czlowiek pod slońcem- strasznie roztrzepany i zapracowany, nigdy nie pamietal naszych imion. Wolanie mnie - wyglądalo tak- Basia, Ewa,Ela, Danusia. Stawialyśmy sie wszystkie- a tato zdziwiony- "no,przecież ja wolałem tylko Elę"
Mnostwo opowiadana o nim- bo robil prześmieszne numery-zasmiewamy sie do lez, kiedy stoimy nad jego grobem.
Bardzo mi ich (mamy i taty) brakuje...Dlugo, po smierci mamy łapałam się na tym , że wykrecam nr telefonu do rodziców-ktorych już nie było...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 17:31
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Słowa -tata-nie znam ,zmarł kiedy miałam 2 lata ale miałam najukochańszego dziadka. który mnie wychowywał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-02-2012, 20:46
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 000
Domyślnie

Zawsze mówiłam tata i mama, chociaż siostra z bratem do końca mówili mamusia i tatuś. Teraz gdy go wspominam, mówię ojciec. Rodzeństwo miałam kilkanaście lat starsze, więc byłam sama przy starszych rodzicach. Nieznajomi myśleli, że ojciec to mój dziadek. Bardzo dużo i ciężko pracował w polu. Pamiętam jak stale siedziałam mu na kolanach gdy wieczorem po obrządku siadał, żeby poczytać fachowe pisma. A co najważniejsze, do dziś czuję odciśnięte jego usta na moim czole. Miał zwyczaj całowania dzieci w czoło. Nie był ideałem i często jako nastolatka mieliśmy różne zdania, jednak teraz zrozumiałam, że był bardzo mądrym i dobrym człowiekiem. Szanował ludzi i po mimo, że pracował w rolnictwie był oczytanym i inteligentnym. Może komuś się to wyda dziwne, że chłop może być oczytany i inteligentny, zwłaszcza w tamtych powojennych czasach ,ale tak było.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mój wnuczek krise1 Jestem babcią, jestem dziadkiem 27 05-10-2019 22:04
Mały mój Modraszek Muzyka 1 05-01-2013 19:33
Mój Wrocław 3 ewelina55 Wrocław 512 09-11-2009 17:01
Mój Wrocław 2 ewelina55 Wrocław 534 18-10-2009 21:18
Ojciec "porwał" syna kufa86 Społeczeństwo - wątki archiwalne 8 12-03-2008 00:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.