menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-08-2012, 13:09
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie Widoczne i ukryte bolączki społeczne, na co dzień


Problem społeczny to zjawisko, które dla społeczności, w której występuje, jest destrukcyjne, zagrażające bezpiecznemu rozwojowi; zjawisko, które należy z życia społeczności wyeliminować.
Zawsze dotyczy całości społeczeństwa, ale nie oznacza, że odczuwają ten problem wszyscy na własnej skórze.
I tak na przykład alkoholizm jest społecznym problemem, widocznym wyraźnie, stanowi zagrożenie dla ogółu, chociaż nie dotyczy bezpośrednio wszystkich członków społeczeństwa w sposób bezpośredni.

Jakie prześladują nas współcześnie bolączki społeczne?
Co stanowi zagrożenie dla rozwoju, bezpieczeństwa i stabilności?
Gdybyśmy mieli panaceum na destrukcyjne zjawiska, co najpierw należałoby "wyleczyć" w społeczeństwie? Biedę? Nałogi? Edukację? Urzędy? Więzi rodzinne? Sądownictwo?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-08-2012, 14:09
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Jakie prześladują nas współcześnie bolączki społeczne?
Co stanowi zagrożenie dla rozwoju, bezpieczeństwa i stabilności?
Gdybyśmy mieli panaceum na destrukcyjne zjawiska, co najpierw należałoby "wyleczyć" w społeczeństwie? Biedę? Nałogi? Edukację? Urzędy? Więzi rodzinne? Sądownictwo?
Przepraszam, że się wtrącę, najwyżej Pani Moderator wykasuje ten post. Wszystkie te destrukcyjne zjawiska powstawały na skutek postępów cywilizacyjnych jako jej następstwo i to cywilizacja jest za to odpowiedzialna. Będą powstawać nowe a starych nie zatrzymamy ani nie zlikwidujemy. Jedyna rada to zagłada cywilizacji. Panaceum można znaleźć na ból głowy ale i tak są działania uboczne.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-08-2012, 15:23
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Alkohol, tytoń i inne używki gnębią ludzi niezależnie od stopnia zaawansowania cywilizacji, podobnie jest z nędzą i głodem, Panie Forumowiczu , więc chyba nie do końca Pańska teza jest prawdziwa.
Niestety muszę się zgodzić z tym, że problemy społeczne skończą się wraz ze społeczeństwem - jeden czerwony guziczek i po problemie. Tak?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-08-2012, 16:15
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Alkohol, tytoń i inne używki gnębią ludzi niezależnie od stopnia zaawansowania cywilizacji, podobnie jest z nędzą i głodem, Panie Forumowiczu , więc chyba nie do końca Pańska teza jest prawdziwa.
Niestety muszę się zgodzić z tym, że problemy społeczne skończą się wraz ze społeczeństwem - jeden czerwony guziczek i po problemie. Tak?
Używki też nigdzie nie leża pod kamieniem czy w lesie tylko stworzyli je ludzie, jedni dla poprawienia samopoczucia inni by na nich zarobić. Edukacja i sadownictwo stworzone przez ludzi a bieda jako odzwierciedlenie bogactwa też ma podstawy cywilizacyjnej nierówności społecznej. Ciekawe pytanie o więzi rodzinne. Mam na ten temat swoje zdanie, kto stoi za tym by były poluzowane i co je cementuje.
Czerwony guzik też nie potrzebny, żyjemy w przestrzeni a to od zawsze chwiejna i nieprzewidywalna materia.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-08-2012, 18:14
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Tytoniu, liści koki i konopii nie stworzyli ludzie, Jarosławie. Ani też nie wymyślili procesu fermentacji - ten proces zachodził w przyrodzie daleko wcześniej, niż pojawiła się ludzka stopa na humusie.

I zapewne rośliny uzalezniające nie od razu były społeczną bolączką, mogły służyć w celach leczniczych. Czy hamowały i zagrażały życiu plemiennemu - można gdybać, myślę, że mogły działać destrukcyjnie już na poziomie walki o ogień, obniżały aktywność seksualną czy sprawność fizyczną w walce o przetrwanie.

Nałogi są problemem w skali każdej społeczności, bez względu na stopień rozwoju tej społeczności.


Zanim świat i na nim społeczeństwa przestaną istnieć wraz ze swoimi bolączkami ( czy guzik, czy uderzenie meteorytu, czy przypadkowe trafienie pocisku w skład broni atomowej - ten guzik jest przykładowy ) może warto pomyśleć jak społeczeństwo powinno funkcjonować zanim zginie? W jakim kierunku powinien zmierzać rozwój społeczny, co w tym rozwoju kuleje, jak przeciwdziałać patologiom... Nie warto?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-08-2012, 19:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Zanim świat i na nim społeczeństwa przestaną istnieć wraz ze swoimi bolączkami ( czy guzik, czy uderzenie meteorytu, czy przypadkowe trafienie pocisku w skład broni atomowej - ten guzik jest przykładowy ) może warto pomyśleć jak społeczeństwo powinno funkcjonować zanim zginie? W jakim kierunku powinien zmierzać rozwój społeczny, co w tym rozwoju kuleje, jak przeciwdziałać patologiom... Nie warto?
Szczerze? Nie warto. A to dlatego, że to strata czasu. Jesteśmy na to za słabi z nasza kategorycznością. A nie sprzeciwimy się wszelkim korporacjom, które z tego czerpią ogromne zyski. Nasz czas i nasze zdrowie nie są warte tej walki z wiatrakami. To tak jakby mrówka chciała obalić słonia. W szczególnych wypadkach to takie zdesperowane jednostki walczące internacjonalistycznie dziwnie gdzieś się zapodziewały. Wiem ze źródeł dobrze poinformowanych, że nawet nieprzekupni Green Piece w wielu przypadkach dali się przekupić. Ja wole tą sekundę jaką jest moje życie w stosunku do istnienia wszechświata lepiej i wygodniej spożytkować. Z patologiami niech każdy stara się sam uporać, bo w wielu przypadkach ludzie sami są sobie winni. Wolę to powiedzieć uczciwie niż udawać kogoś innego. Wszystko ma swoja cenę oprócz mojego honoru.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 15-08-2012, 11:27
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jest lekarstwo na problemy!

Bojkot tych i tego co czyni ZLO !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 15-08-2012, 13:03
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Jest lekarstwo na problemy!

Bojkot tych i tego co czyni ZLO !
Teoria się nie sprawdza. Znam takich co się nazywają "Prawo i Sprawiedliwość" nazwa nie do podważenia. A ty masz jakieś konkretne nazwiska, adresy do tego bojkotu, czy tak ogólnikowo??? A może profilaktycznie wszystkich jak było z wymordowaniem całego miasta z powodu kilkudziesięciu Katarów?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 15-08-2012, 14:54
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Co to jest ZŁO Seniorze?
W odniesieniu do interesu społecznego? Kto ma oceniać i kto bojkotować?
To, co dobre dla jednego człowieka i jego rodziny moze wcale nie być dobre dla społeczności, w której ten człowiek z rodziną funkcjonuje.

Dobre dla społeczności może być wycięcie lasu pod budowę drogi, ale może być złe dla ludzi mieszkających w tym lesie od pokoleń.

Lokalizacja nowego domu-Markotu będzie idealna dla bezdomnych i byłych narkomanów, ale dla pobliskiej społeczności będzie katastrofą.

itd
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-08-2012, 08:32
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Czy STARSZENSTWU (za takie uwazam seniorow i seniorki) trzeba tlumaczyc co to jest ZLO ?

A Pan Jaroslaw (pierwszy czy drugi) nie wie,ze do prawa i sprawiedliwosci potrzebna jest PRAWDA ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-08-2012, 08:35
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
A Pan Jaroslaw (pierwszy czy drugi) nie wie,ze do prawa i sprawiedliwosci potrzebna jest PRAWDA ???
Od jakiegoś czasu nie sprowadzają. Ale jak nastąpi pojednanie z moskalami to kto wie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-08-2012, 09:04
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Kogo uwazasz za "moskali" ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka - komentarze 83.243.34.xxx Ogólny 2 21-01-2013 10:27
Dzień Pioniera, Dzień Odbudowy Kraju, Dzień Ziem Odzyskanych quasimodo81 Społeczeństwo - wątki archiwalne 2 22-02-2012 15:38
Potrzeby społeczne osób starszych Alessia Różności - wątki archiwalne 5 06-03-2010 17:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.