menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 11:43
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Post Nerwice i Histerie pięćdziesiąt plus - komentarze


Komentarz do artykułu: Nerwice i Histerie pięćdziesiąt plus
--------------------
Najlepszy artykuł jaki spotkałam na tym forum. Autorka listu to skrajny przypadek nerwicy u kobiety 50+. Dla innych kobiet z podobnymi problemami jest jak lustro, w którym można sie przejrzeć i chwilę zastanowić nad samą sobą. Dla tych zaś dla których sprzątanie, mycie, odkurzanie nie są priorytetami zyciowymi to balsam na duszę. Również rozgrzeszenie, że dziś nie domyłam, zostawiłam kurz na parapecie lub takie temu podobne sprawki. Zachęcam oba typy kobiet do przecztania tego artykułu. Mężczyznom jednak odradzam. Mają żony , nie muszą za dużo o nich wiedzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 11:49
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie No, dobre!

Świetnie napisane i dobrze podpatrzone!
Spotyka się takie Nerwice. Omijam duuuużym łukiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 12:02
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 079
Domyślnie

Haniu...artykuł bardzo dobry, też kiedyś, ale jak byłam dużo młodsza miałam trochę taką nerwicę, ale z biegiem lat jakoś się wyleczyłam, teraz mi nie przeszkadza kurz na meblach, jak się mogę poruszać po mieszkaniu bez przeszkód to jest dobrze...dużo pomogła mi córka, zawsze powtarzała...mieszkanie jest do mieszkania, a nie do sprzątania, teraz stosuję tą zasadę i jest mi z tym baaardzo dobrze...co nie oznacza, że w ogóle nie sprzątam, sprzątam ale bez przesady i w miarę bieżących potrzeb....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 12:10
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Nie znam

ani takich Nerwic, ani takich Histerii, więc może dlatego obserwacje autorki wydają mi się mocno przesadzone.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 12:18
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 079
Domyślnie

Polu...ale są tacy ludzie, teraz to potrafię zauważyć, dla nich najważniejsza jest sterylna czystość w domu, mam taką znajomą co po każdej wizycie gości odkaża spirytusem klamki, sedes i nne rzeczy których dotykali, byłam u niej tylko jeden raz, za każdym razem jak wstałam z fotela poprawiała nakrycie, bałam się nawet ruszyć żeby coś nie przestawić, czy zburzyć ten porządek....to jest straszne...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 12:18
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No nareszcie ! Ktoś napisal i opublikowal jakis żeczywiście fajny artykuł Polu nareszcie jest o czym porozmawiać.Tak jest wokół sporo takich nerwic i jak powiedziała Hania przegladamy sie w tym wizerunku jak w lustrze -ja mam wokól takie Panie ,widze to również czasami (wybaczcie) na forum ,widze to równiez u siebie ,chociaz bronię się rękami i nogamiA co najbardziej przykre widzą to nasze (moje ) dzieci.Oczywiscie ten wizerunek to wszystkie cechy owej Histerio-nerwicy zebrane do kupy .Ja nie sprzatam obsesyjnie (bo nigdy tego nie robilam) ,bronię się przed wtrącaniem się w zycie moich dzieci ,staram się nie zrzędzić ,pakuje się w jakies historie...ale ,ale ...staram sie....,bronię sie ,pakuję się .....Cos w tym jest.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 13:28
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Dobry artykuł.Mam podobną nerwicę niedaleko siebie.Nie usiądzie po obiedzie,dopóki kuchnia nie będzie sterylna.Mieszkanie wygląda jak opuszczone przez domowników,żadnej rzeczy na wierzchu oprócz paru bibelotów i sztucznych kwiatów.Buty zdejmowane są juz na korytarzu.Za mężem chodzi i co chwila strofuje.Dziwię sie,ze biedak nie wpadł jeszcze w jakąś chorobę psychiczną,ale chyba olewa poczynania swojej żony. Moja nerwica jest rzadkim gościem u mnie.
A ja po przeczytaniu czuję sie rozgrzeszona.Siedzę przy kompie,gary w zlewie czekają,poczekam aż sie nazbiera trochę więcej.Pranie czeka na ułożenie,podłoga na odkurzenie,a ja czekam na natchnienie.Jak przyjdzie to migiem wszystko będzie ok. Jak wezmę się do roboty tylko dlatego,że powinnam to robota idzie mi jak po grudzie.Mąż już sie do tego przyzwyczaił,sam też nie jest z gatunku pedantów.A mieszkanie jest oczywiście dla mnie,a nie ja dla mieszkania.
Do dzieci już dawno sie nie wtrącam.Życie tak nam się ułożyło,ze od małego musiały być samodzielne i nawet nie wiem,jakby zareagowały na moje uwagi.
__________________

Ostatnio edytowane przez emka46 : 09-09-2007 o 13:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 13:34
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

A dodam jeszcze,że większość osób,które powinny przeczytać ten artykuł i zastanowić sie nad sobą nie zrobią tego,bo po prostu nie znajdą czasu między jednym sprzątaniem a drugim,i na ogół nie interesują się komputerem ani internetem.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 13:35
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 079
Domyślnie

Emko...jak poczytałam Twoją wypowiedż to też czuję się rozgrzeszona, od kilku ładnych lat też tak mam i myślałam,że ze mną stało się coś niedobrego, jednak doszłam do wniosku że życie to nie tylko sprzątanie, pranie itp., życie powinno dostarczać więcej przyjemności i korzystania z nich, bo życie jest tylko jedno...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 14:26
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

i zrobiło się weselej,moja koleżanka ma mieszkanie jak muzeum,chyba tam mieszka,nawet napewno,coś gotuje itp.ale bywa ,że jesteśmy na kawie,zrywa się nagle bo w domu trzeba coś zrobić,ja wolę pobyć na łonie natury cały dzień,a kurze jutro będą nowe i znów trzeba ścierać,co wcale nie znaczy ,ze owszem lubię mieć względny porządek,ale wolę wolnośc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 15:18
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Post

Też mam taką przyjaciółkę...jak odwiedzam ją..a jest to raz w roku na urodziny...to tak uważnie mnie obserwuje jak jem..czy mi czasami na dywan coś nie skapnie ...że od tego wzroku ręce mi się trzęsą ..i klops..a ona wtedy leci ...w zależności od awarii..albo z odkurzaczem..albo ze ścierą.
A tak poza tym to złote serce ..i aby się nie denerwowac..przeważnie spotykamy sie poza domem...mówię Wam nie ten człowiek.
Ale urodziny obowiązkowo w domu i w stresie...ten typ tak ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 15:28
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
ani takich Nerwic, ani takich Histerii, więc może dlatego obserwacje autorki wydają mi się mocno przesadzone.
Pozwolę sobie dodać, że oprócz przesady dostrzegam olbrzymie oderwanie autorki od realiów. Brak odniesienia czy wręcz uwarunkowania, tych nerwc i histerii, obyczajami religijnymi, kulturowymi, ekonomicznymi, środowiskowymi czy psychcznymi powoduje, że stają się rzeka wylanej frustracji, samousprawiedliwianiem, szukaniem "wspólników" i nic nie dającym biadoleniem. Coś jak płacz nad rozlanym mlekiem.
Aby nie być gołosłownym posłużę się sytuacją określoną w przysłowiu; ojciec fedruje, matka gotuje. Relacje i zakres obowiązków nakreślony tutaj napewno nie jest nerwico czy histeriogenny. Opisów, można tuta namnożyć i po każdym z nich będzie podobna konkluzja; nadgorliwość
Te konkluzje powodują, że autorka, mowiąc o zdarzeniach wziętych z życia, sugeruje, że to są zjawiska nie do uniknięcia
Z takim poglądem się nie zgadzam. Nie zgadzam się również z postępowaniem, które staje w sprzeczności z dobrym obyczajem wyrażonym w powiedzeniu; najpierw obowiązek a potem przyjemność.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 16:13
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał FeliksG
Nie zgadzam się również z postępowaniem, które staje w sprzeczności z dobrym obyczajem wyrażonym w powiedzeniu; najpierw obowiązek a potem przyjemność.
Nie jestem do końca przekonana,czy to dobry obyczaj.Przecież nie zawsze musi być taka kolejność.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 16:19
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Pięćdziesiąt plus? Błędne założenie w tytule artykułu

Myślę, że dość przesadne zamiłowanie do porządku graniczące z chęcią życia w sterylnych warunkach ma się bez względu na wiek, a przyczyna może tkwić w tym, o czym pisze Feliks, w tych przeróżnych uwarunkowaniach.
Znam wielu ludzi powyżej pięćdziesiątki, nawet powyżej siedemdziesiątki i nikt nie cierpi na tego typu "schorzenie".
Pech czy moje szczęście?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 16:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
No nareszcie ! Ktoś napisal i opublikowal jakis żeczywiście fajny artykuł Polu nareszcie jest o czym porozmawiać...
...bronię się przed wtrącaniem się w zycie moich dzieci ,staram się nie zrzędzić ,.
[/quote]

Czyżby do tej pory na naszym forum nie było wątków, które zasługiwałyby na Twoją uwagę?

A ja się "wtrącam", tzn. przedstawiam swój punkt widzenia, z uzasadnieniem, tak robiłam od zawsze, "dziecko" nie narzeka, że zrzędzę, słucha i polemizuje lub nie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 17:56
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 797
Domyślnie

Zgadzam się z Wami. Ja nigdy nie byłam fanką przesadnych porządków, jedyne co lubię to pozmywane naczynia ale to dla wygody. Wiem że kiedy ktoś ma bałagan lub niepokój wewnętrzny to usiłuje posprzątać świat zewnętrzny. Nigdy nic nie przeczytałabym gdybym tak żyła.
__________________
Jadka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 18:10
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Przecież Małgosia nie mówiła o wątkach! Mówiła o artykułach, które ostatnio były, delikatnie mówiąc, słabiutkie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 18:19
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

To bardzo dobry artykuł.
Z tym tylko,że opisany przypadek to już jednostka chorobowa,która powinna poddać się intensywnemu leczeniu.
Ale w trochę mniejszej skali,wiele z nas mogłoby siebie zobaczyć w przytoczonych przykładowo sytuacjach.Tak jak w lustrze/jak napisała trafnie Hania-Basia/i to co tam zobaczymy powinno niektórymi z nas/nie wyłączam swojej osoby/wstrząsnąć.
Łatwo powiedzieć,ale trudniej coś zmienić w postępowaniu,które kształtowało się długo i pod wpływem wielu przyczyn.
Artykuł,napewno zrobił na mnie duże wrażenie/nie ukrywam/ale potrzebuję trochę czasu by go przemyśleć i wyciągnąć jakieś wnioski dla siebie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 19:27
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

ocZywiscie artykul nie mowi wcale o nerwicy tylko o fobii.I to jest do leczeniaTak szczerze mowiac to histerie tez juz prawie nie istnieja albo istnieja alepod innymi dgn
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 19:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Artykuł przeczytałam...hmmm..

Nie wiem co mam powiedzieć.Problem być musi,ale.....ja się z nim nie spotkałam,choć ze mnie 50+Vat..
Zmywanie...Jezuuu,jak ja tego nienawidzę.Od 25 lat mam zmywarkę/ obecna jest czwarta /...inaczej obszczekano by mnie jako fleję i flądrę,jeżeli chodzi o zmywanie..

A jak było dawniej ?
O ile sobie przypominam,goniłam męża i nieletniego syna do tej czynności,bez litości i natychmiast po każdym posiłku.
Sprzątanie ...lubię czystość,nawet bardzo...ale codziennie coś ogarnę .A jak mi się nie chce ,wynajmuję niewiastę biegłą w tym rzemiośle..

Moje koleżanki - emerytki,też nie mają takich nerwic.Z tym ,że ja mam egzemplarze byle jakie -jako babcie...a super jako koleżanki i kobiety...nadal pewne swego uroku ..

Ten wypadek opisany w artykule,podziałał na mnie przygnębiająco.Gdyby nie podany wiek,pomyślałabym iż wszystko przede mną.I takie stare małżeństwo ,warczące na siebie ustawicznie- to dopiero katorga...brrr...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
50 plus - czas na własny biznes? - komentarze green Ogólny 87 28-04-2023 14:41
Nerwica / Nerwice - komentarze Kasiunia Ogólny 17 22-11-2022 11:10
Michelle Pfeiffer kończy pięćdziesiąt lat - komentarze lorison Ogólny 2 05-08-2011 21:03
Agenci Podróży - 55 plus bez granic - komentarze es55ca Ogólny 16 30-05-2008 08:27
program TMPGEnc Plus 2.5 Qkaszka eSenior 5 22-02-2008 09:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.