menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-06-2006, 20:49
Eliza Eliza jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Łódź
Posty: 9
Domyślnie Czy lubicie pracować na działce?


Czy lubicie pracować, wypoczywać na działce?
Są tacy którzy bez względu na pogodę od kwietnia do października są na działkach i czują się bardzo dobrze.
W sumie to ciężka praca : trzeba kosić trawnik, doglądać drzewek, posadzić sadzonki,naprawić domek i kiedy się to wszystko zrobi trzeba wyjeżdżać.
A ogólnie nic na działkach się nie dzieje.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 23-06-2006, 15:49
Mirosław Mirosław jest offline
Czasem zajrzy
Moderator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 120
Domyślnie ja nie przepadam

myślę, że gdybym miał ogród koło domu, to byłoby lepiej ale działka gdzieś daleko... nie

ale lubię pojechać na grilla na działkę do znajomych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-10-2006, 23:23
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie

Działka... piękna sprawa, a jak jest blisko położona od miejsca zamieszkania to już "luksus". Piękna bo ciepła i słoneczna tegoroczna jesień pozwoliła dłużej niż w poprzednich latach na niej bywać. Pracy troche na niej jest..... ale cóż jest bez pracy? Pozdrawiam cieplutko wszystkich "zakręconych" na zielono.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-11-2006, 00:25
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Ja mieszkam od roku w domku piętrowym dwurodzinnym i mam 60 m2 ogródka sąsiadka ma 200 m2 wszystko jest ogrodzone . Nasz domek stoi na środku a dookoła są pięciopiętrowe budynki. Mój domek to staruszek wybudowany w 1925 roku ale trzyma sie dzielnie . Teraz to smuntny widok bo już wszystko przekwitło ale na wiosne ,w lecie i na jesieni ogródek jest przepiękny. Ja uczę sie od sąsiadki nasadzeń różnych kwiatków i krzewów , nie mam jeszcze mebli ogrodowych ale pożyczałam fotelik i stoliczek aby wypić sobie kawkę i podziwiać jak ptaszki przychodzą do mojego poidełka (wanna z woda do podlewania) . Naprawdę relaks niesamowity, do domku się nie chce iść . Pracy jest sporo ale warto bo efekt przepiękny. Należe do forum "pamiętajcie o ogrodach" na portalu www.forum.muratordom.pl tam jest kopalnia wiadomości i różnych porad

Ostatnio edytowane przez Himalaya : 17-03-2007 o 12:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-11-2006, 10:20
Biedronka's Avatar
Biedronka Biedronka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Witam, ja też mam ogródek - działkę, ale 30km od miejsca zamieszkania. Nie chce mi się z tamtąd wyjeżdżać. Stale jest coś do zrobienia i czasu na leniuchowanie nie starcza. Ale lubię to bardzo. Też często zaglądam na tę stronkę Muratora i znajduję tam wiele cennych porad. Pozdrawiam ciepło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-11-2006, 14:05
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Uśmiech ogródek

A ja mieszkam na wsi.Dom otoczony jest ogrodem .Poza nim w odległości 20,30 m. od domu syn posadził wiele rzędów bardzo różnych drzew.W ciągu kilku lat powstał prawdziwy lasek.Czuję się tu jak w raju; latem piję kawę na balkonie lub w ogródku pośród kwiatów plam słońca prześwietlających drzewa i wśród świergotu ptaków.Jeśli to bardzo rano to wkoło mieni się brylantowo rosa. Jesień jest kolorowa inaczej,a zimą dokarmiam ptaki więc w dobrej jestem komitywie z sikorkami,dzięciołami, sójkami,trznadlami,kwiczołami i innymi jeszcze ptakami.To się nazywa prawdziwa działka.Pracy sporo ale ile radości.
Pozdrawiam wszystkich pracusiów działkowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 10:39
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Świetnie macie, działeczka to dobra sprawa, ja miałam kiedyś działkę, ale bardzo daleko od miejsca zamieszkania. Sprzedaliśmy, bo teraz już nam się nie bardzo chce robić na działce.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-01-2007, 17:36
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka Co za zbiór

Ostatnio naszą działkę odwiedziłam w sobotę przed wigilią. Poszłam "ogołocić" troche nasze iglaki a spotkała mnie niespodzianka. Na krzakach malin (odmiana jednoroczna) wisiały czerwone zdrowe maliny.... Pychotka..... było ich 18 sztuk - czegoś takiego się nie spodziewałam.
A teraz mam pytanko do uprawiających jednoroczną daturę. Podobno wysiewa się ją już w styczniu do doniczki..... i co dalej? Rzeknijcie słówko......
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-01-2007, 19:35
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie moja działka

...
.
http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72156,3264897.html.
.
Datura? proszę bardzo ..
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-01-2007, 07:56
Aga60 Aga60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 8
Domyślnie Działka

Ja też mam działkę - 15 min.samochodem. Jestem cała szczęśliwa, ale znajomi kupili piękne siedlisko ok.100 km od domu i chcą żebym tam razem z nimi była od wiosny do jesieni. Roboty na początku będzie tam b.dużo, ale jakoś chyba damy radę - gorzej z robotnikami i finansami .
A co do informacji nt. działkowania i nie tylko to jest doskonała strona:
http://www.dzialkowiec.dt.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 17:53
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Aja mam dzialke w miescie.Jest nieduza, ok.400mkw. ale uwelbiam tam siedziec.Juz zaczelam kupowac nasiona i kwiatki, a czesc mam zamowionych i czekam na dostawe.W ub.roku przybyla mi piaskownica i basenik, bo bardzo czesto przyjezdza corka z mezem i wnusia.
Pozdrawiam dzialkowiczki

Ostatnio edytowane przez qrystyna216 : 03-02-2007 o 18:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 16:17
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Ja uwielbiam robić na działce, jak byłam młodsza to mieliśmy i z chęcią robiłam. Ale w tej chwili nie mamy działki.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 08-02-2007, 10:04
Zoja's Avatar
Zoja Zoja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12
Domyślnie

A ja właśnie kupiłam po przejściu na emeryturę. W tym roku przeprowadzam się na sezon na działkę. Bo już wyremontowałam altanę tak, że mam tam bieżącą wodę i prawie wszystkie wygody.
__________________
Pozdrawiam Zoja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 08-02-2007, 12:22
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Mieszkam w dzielnicy,która jest b.zielona i chociaz mam działkę, rzadko na nią jezdzę.Za to moj mąz-codziennie. A w ogóle praca na działce mi nie słuzy.Ziemia mnie uczula, a wystarczy, ze się kilka razy pochylę, boli mnie kręgosłup.Zatem zazdroszczę Ci, Zoju, kondycji i zdrowia.Zyczę wspaniałych zbiorów i radości z pięknych zapewne wypieszczonych kwiatów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-02-2007, 20:45
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Cytat:
Napisał Zoja
A ja właśnie kupiłam po przejściu na emeryturę. W tym roku przeprowadzam się na sezon na działkę. Bo już wyremontowałam altanę tak, że mam tam bieżącą wodę i prawie wszystkie wygody.
Myśmy "urządzili" się podobnie. Mąż nawet nie chciał słyszeć, żeby nie było działki. Teraz mamy też "wszystkie wygody" i jak pogoda sprzyja w sezonie przebywamy na niej od "świtu do nocy". Wprawdzie możemy nocować.... ale ja się boję z uwagi na "nocnych gości"..... niestety bywają bardzo często.... a i szkód czynią wiele.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-02-2007, 22:41
Zoja's Avatar
Zoja Zoja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12
Domyślnie

Na szczęście tych nocnych gości u nas nie ma tak wielu, poza tym mam dwa psy w tym jednego naprawdę dużego.
Ja nie mam samochodu, a codziennie w tę i z powrotem z dwoma psami i kotem to byłoby trochę ciężko.
__________________
Pozdrawiam Zoja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 28-03-2007, 23:54
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Nasza działka znajduje się prawie pod naszymi oknami, wyżywa się na niej mama mojej drugiej połówki. Babcia liczy sobie 87 lat i działka jest jej pasją, dzięki działce jest w znakomitej kondycji. Ma na niej wszystko: owoce, sałatę, koperek, pietruszkę, buraczki, dynie cukinie, ogórki, pory, kwiaty i diabli wiedzą co jeszcze. Działka liczy sobie 500 m2 i w związku z powyższym nie ma gdzie postawić stopy, zapomniałam dodać, że jest tam jeszcze szklarenka. Babcia gdyby mogła to zasiałaby sobie koperek na głowie. Mój Tadzio nie chciał wejść na babciny koperek więc wpadł do szklarni tłukąc szyby i kalecząc się niemiłosiernie. Dlatego nie lubię tam chodzić i nie chodzę, ale cieszę się że dzięki działce babcia jest zdrowa i szczęśliwa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 21:50
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie

Jako nowy użytkownik tego Forum błądzę , czytam , szukam .
I widzę ,że jest tutaj mnóstwo znakomitych , ale porzuconych wątków. Po prostu szkoda .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 22:16
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dlaczego szkoda, może sobie znaleźć kto chce .Ja tam np.NIENAWIDZĘ pracować na działce.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 22:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Mam identycznie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Ja tam np.NIENAWIDZĘ pracować na działce.
też nie cierpię grzebania w ziemi, na szczęście nie wszyscy tak mają bo gdyby tak było to koniec z różnymi pysznościami prosto z działki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy lubicie zmiany w mieszkaniach? Ewunia Dom, wnętrza, ogród 124 22-06-2020 11:10
Czy lubicie Harrego Pottera? Bianka Książka, literatura, poezja 52 26-02-2020 15:28
Lubicie swoje synowe, swoich zięciów? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 140 31-05-2010 09:17
Wiosna na działce. Jak przygotować podłoże - komentarze Grzechu Ogólny 4 20-05-2008 17:35
Czy ludzie będą na tyle zdrowi by pracować dłużej? - komentarze czort Ogólny 10 24-04-2007 23:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.