menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-10-2007, 21:24
~gość: barabara's Avatar
~gość: barabara
 
Posty: n/a
Post Burzliwe związki szkodzą zdrowiu - komentarze


Komentarz do artykułu: Burzliwe związki szkodzą zdrowiu
--------------------
Fakt, bycie a właściwie życie u boku osoby ( bo nie z osbą) , która nie chce zaakceptowac swojego wieku jest koszmarem. Na zasadzie "sam nie to i ty nie" . Mało tego, próby podporządkowania sobie wszystkich i wszystkiego, brak akceptacji dla drugiej osoby, zazdrośc, kontrolowanie - może doprowadzic do depresji, załamania i odbiera chęc do wszystkiego. Nawet jeśli chce się życ aktywnie, ciekawie - bo jest czas, bo są możliwości nie ma opcji. Jak będzie inaczej niż "osoba" zechce to dopiero stres...!!! Ciche dni tygodniami. omijanie, " powietrze " i to zepsute. Naukowcy nie musieli tego odkrywac, wystarczyło zapytac jw. i taki wynik byłby już dawno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-10-2007, 21:45
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 071
Domyślnie

Eeee tam....wszystko zależy od charakteru żyjących ze sobą ludzi, uśmiech, wzajemna tolerancja i radość życia daje pozytywne efekty....
Można znależć wspólne zainteresowania, ale jak np. mąż znika całymi dniami na ryby lub grzyby, a małżonka siedzi w domu....i nie ma żadnego zaintersowania czy pasji...to się nie dziwię zgrzytom ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-10-2007, 21:52
~gość: barabara's Avatar
~gość: barabara
 
Posty: n/a
Post

Tak, TOLERANCJA , absolutnie się zgadzam! Ale co zrobic jak facet nigdy nie był tolerancyjny a teraz to już wogóle. I tak robię co mnie interesuje, chociażby to ,że tu jesterm.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-10-2007, 21:54
~gość: barabara's Avatar
~gość: barabara
 
Posty: n/a
Post

zapomniałam przepraszam.... pozdrawiam Cię bogda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-10-2007, 22:43
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Barbaro ,nie wyobrażma sobie bycia z takim facetem.Po co ktos taki w moim zyciu.Albo idziemy sobie na ustepstwa,jestesmy tolerancyjni,dogadujemy sie,zeby jakos miło było,ale jak facetowi potrzebna praczka i sprzątaczka oraz kobitka do łóżeczka,to niech sobie wynakmie zaplaci i bedzie miał co chce i nikt mu nie bedzi smęcił,ze całymi dniami na rybach lub na grzybach, akobitka bedzie miala spokój w domku,bez prania nie swoich skarpetek,liczenia sie z tym czyms co sie raczy mężczyzna nazywac.Faceci to by tak chcieli,Ty siedż w domu,wszystko przygotuj i czekaj.Dziewczyny,to nie te czasy.Pozdrawiam cieplutko i szczęścia i zadowolenia zycze.dziewczynamrugajacadm5.gifTeraz nastał czas dam.Damy albo nie damy,to od nas zalezy.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-10-2007, 22:52
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 071
Domyślnie

Barabara....nie przepraszaj,bo nie masz za co, a jak facet stosuje ciche dni, trzeba jakby robić odwrotnie, udawać że się tego nie widzi i gadać, gadać i gadać....może go to odmieni, a jak nie to kichać na niego i wyjść do ludzi...Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-10-2007, 23:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Albo znaleźć sobie kochanka na boku co to nie bedzie milczal tylko opowiadal o swoich dusznych rozterkach...moze taki milczek udomowiony lepszy????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 09:18
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 012
Domyślnie syndrom pszczoły

Niestety nie ma idealnych, a nawet jakby byli, to i tak okazałoby się , że są za mało idealni. Gdy on jest gburowatym egoistą, ona jak ta jaskółka skleja gniazdo jak może i dopóki jej sił starcza. Ale gdy on (następca tego egoisty)dbający, taktowny, kochający, przepraszający że żyje - jej dla równowagi wyrastają różki, żeby nie było monotonii. Ona to ja.
Syndrom pszczoły:
Pracowita, bardzo pożyteczna pszczółka użądli gdy sytuacja staje się beznadziejna, choćby potem zginąć miała. Pszczoła potem ginie, ale kobieta nie powinna. Kobieta rany wyliże i odżyje na nowo, jak feniks.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 10:24
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Janinko

jaki z tego wniosek? Trzeba też być wtedy kiedy trzeba gburowatą egoistką, trzeba siebie kochać /albo szybciutko pokochać/ i wreszcie widzieć siebie a nie tylko faceta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 10:48
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 012
Domyślnie

Basiu, święte słowa, ja 17 lat dojrzewałam do tego wniosku.Słownie: siedemnaście, haka nie liczę.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 21:19
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Cytat:
Dzielenie z kimś życia przynosi dużo radości, jednak decyzja o związaniu się z kimś powinnam być dokładnie przemyślana. Porywy serca mogą się odbić na naszym zdrowiu – ostrzegają naukowcy.


Z dotychczasowych badań wynikało, iż samotne życie źle wpływa na zdrowie, najnowsze badania dowodzą, iż zbyt burzliwe związki mają jeszcze gorsze konsekwencje.

Do takiego winsoku doprowadziła naukowców obserwacja 9 tys. osób, okazało się, że nieporozumienia z partnerem zwiększają ryzyko chorób serca o ponad 30 proc. Najczęstszymi problemami poddanych obserwacji związków były kłótnie, krytyka i brak wsparcia ze strony partnera.


Zupełnie nie rozumiem, co "poeta" chciał przez te wypociny powiedzieć. Przecież życie samo w sobie jest niezdrowe, a wiec jak można szukać w związku samych jedynie dobrodziejstw?
Wybór partnera a potem zabieganie o niego jest częścią kształtowania sie naszego charakteru bądź ewolucją duszy. Walka, cierpienie, zdobywanie,tryumf, straty i porażki od samego początku były tym, co napędzało rozwój życia. Jak można teraz zacząć wmawiać człowiekowi, ze jego odwieczne zadanie zmieniło sie i (nagle)polega na konsumpcji?
To co z tego, ze burzliwe związki skracają nasze życie albo odbierają zdrowie. Ale przynajmniej człowiek wie, ze żyje, ze ma ducha i ze czuje swoje ciało aniżeliby komfortowo i długowiecznie uwsteczniał sie w bezpłciowej samotności
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 22:00
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Alja

Cytat:
Napisał alja9
Zupełnie nie rozumiem, co "poeta" chciał przez te wypociny powiedzieć. Przecież życie samo w sobie jest niezdrowe, a wiec jak można szukać w związku samych jedynie dobrodziejstw?
Wybór partnera a potem zabieganie o niego jest częścią kształtowania sie naszego charakteru bądź ewolucją duszy. Walka, cierpienie, zdobywanie,tryumf, straty i porażki od samego początku były tym, co napędzało rozwój życia. Jak można teraz zacząć wmawiać człowiekowi, ze jego odwieczne zadanie zmieniło sie i (nagle)polega na konsumpcji?
To co z tego, ze burzliwe związki skracają nasze życie albo odbierają zdrowie. Ale przynajmniej człowiek wie, ze żyje, ze ma ducha i ze czuje swoje ciało aniżeliby komfortowo i długowiecznie uwsteczniał sie w bezpłciowej samotności
żyłam w bardzo burzliwym małżeństwie i będę szczera to był koszmar, życie w tym związku polegalo na nieustającej walce. Ponieważ z natury jestem człowiekiem walki uznałam, że widocznie tak powinien wyglądać związek między kobietą i mężczyzną. Teraz jestem w innym związku od 26 lat i mój partner nauczył mnie, że bycie w związku to bliskość, szacunek, zaufanie i bycie ze sobą na dobre i na złe w zdrowiu i chorobie. Lata przeżyte w malżeństwie uważam za zmarnowane i stracone. Bycie w związku burzliwym w negatywnym tego słowa znaczeniu moim zdaniem nie powinno mieć miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 22:10
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Burzliwe związki bywają różne. Mogą być niszczące i zmieniające życie w gehennę. Ale bywają i takie (krótkotrwałe), że dostarczają wielkich emocji, poczucia niebywałego spełnienia, by chwilę potem spaść na dno rozpaczy. Być może, że we wspomnieniach wygladają atrakcyjniej niż, wtedy gdy trwały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 22:14
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech HaniuBasiu

Cytat:
Napisał hannabarbara
Burzliwe związki bywają różne. Mogą być niszczące i zmieniające życie w gehennę. Ale bywają i takie (krótkotrwałe), że dostarczają wielkich emocji, poczucia niebywałego spełnienia, by chwilę potem spaść na dno rozpaczy. Być może, że we wspomnieniach wygladają atrakcyjniej niż, wtedy gdy trwały.
taki burzliwe, pozytywne są jak najbardziej pożądane. Jestem za!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 22:16
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

zgadza sie HANNABARBARA - burzliwe związki to niekoniecznie związki z pijakami i awanturnikami od których trzeba uciekać. Tego akurat nie kwestionuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 22:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
taki burzliwe, pozytywne są jak najbardziej pożądane. Jestem za!!!!!!!

A ja jestem przeciw !!!
Ponieważ miłuję święty spokój..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 22:25
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Lidko

Cytat:
Napisał Lila
A ja jestem przeciw !!!
Ponieważ miłuję święty spokój..
mam nadzieję, że to przejściowe to umiłowanie świętego spokoju?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 22:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
mam nadzieję, że to przejściowe to umiłowanie świętego spokoju?

Ja też mam taką nadzieję...,że bardzo przejściowe..
Chyba ,że już stygnę ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 23:36
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Poczytałam i....???? Muszę częściej. Powiem tak. Chyba bezpieczniej i mniej boleśnie jest uczyc sie na cudzych błedach. Kazdy ma jakies doświadczenia i podane są na tacy. Ilu z nas starczy odwagi, zacięcia, chęci i wytrwałości żeby stawić temu czoła?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Toksyczne związki Nika Miłość, przyjaźń, związki, samotność 226 23-01-2024 12:20
Zioła w służbie zdrowiu: Gorzknik kanadyjski - naturalny antybiotyk - komentarze iwona543 Ogólny 3 14-07-2016 08:58
Wolne związki inka-ni Miłość, przyjaźń, związki, samotność 255 24-04-2008 14:25
Starsze Polki więcej wiedzą o swoim zdrowiu - komentarze Malgorzata 50 Ogólny 11 25-06-2007 12:39
Seniorzy a związki – tu wciąż jest problem? - komentarze destiny Ogólny 64 21-05-2007 18:43

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.