menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-03-2014, 19:30
dzidek53 dzidek53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Bukowiec
Posty: 8
Domyślnie tęsknoty za PRL-em


oglądam obrazki z Krymu i mam nieodparte wrażenie, że zaciekle za Rosją, a raczej za ZSRR tęsknią seniorzy. Oglądając programy niektórych naszych partii politycznych ta tęsknota i tam jest obecna, i to głównie w tych prawdziwie prawicowych. Jak to jest tak naprawdę z naszą tęsknotą za łamaniem żeber gdy rzuca na sklep papier toaletowy? Wiecznym tematem przewodnim populistów i tworzycieli nowych reform jest służba zdrowia. Każdy nowy rząd stawia na oplucie poprzedniej ekipy i budowanie wszystkiego od nowa. A jak jest z tym naprawdę. Skoro w czasach Jaruzelskiego urodziła się rekordowa ilość dzieci w całej historii Polski, to może coś jest słusznego w tej nostalgii za czasami gdy byliśmy młodzi. Wydaje mi się, że największym naszym grzechem jest brak zdecydowania rządzących, którzy bojąc się populizmu opozycji boja się gwałtownych decyzji, jak i to co w nas jest najgorsze. Czynnik ludzki. Skoro porzuciliśmy socjalizm to dlaczego utrzymujemy go sztucznie w służbie zdrowia. Co są winni mieszkańcy Włocławka że taki mają szpital skoro główna partia opozycyjna robi wszystko by socjalizm był górą. Tak jak nie można być trochę w ciąży nie może być część państwowa część prywatna bo będziemy mieć lekarzy, którzy na państwowym śpią by potem przyjmować prywatnie. Przypomina mi się minister zdrowia w czasach rządów PiS-u który powiedział krótko. Sprywatyzować wszystko, a szpitale kliniczne dać uczelniom. Niestety szkoda że nie zrozumieli to członkowie PiS-u, sabotując wszystko co dotyczy służby zdrowia. Z drugiej strony liberalizm stworzył sam mechanizm prywatyzacji opieki zdrowotnej. Przykładem są prywatne zakłady opieki zdrowotnej które przedstawiają zakładom pracy ofertę ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników http://www.medicover.pl/1227,oferta-dla-firm.htm. Niestety najgorzej jest z nami i naszą świadomością. Mało kto zauważa, że przychodnia do której chodzi nie jest państwowa, albo że można rodzić godnie bez kolejek za darmo w nowoczesnych szpitalach prywatnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-03-2014, 20:02
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Co prawda na szczęście jestem na razie zdrowy ale od tygodnia po kilka godzin spędzam w szpitalu. O ile akurat na tym oddziele personel lekarski jest super to personel pielęgniarski beznadziejny. Przesiaduję akurat w sali przed dyżurką pielęgniarska i krew mnie zalewa. Widzę jak pacjentów z sąsiednich sal traktują. Popychają pierdoły całą dniówę. Znam wszystkie przepisy na święta a nawet co dodać do herbaty chłopu aby szybko usnął jak za bardzo ogierzy, Nie chce im się wynieść, basenu ani zmienić opatrunku. Na szczęście ja zawsze odprawie "jasełka" i inaczej jest traktowana pacjentka. Dawniej dawało się "do fartuszka" teraz się skończyło ale trzeba ryknąć wtedy jest inaczej. A najlepiej działa mała kamera o której wiedzą.
Jestem za odpłatną częściowo lub osobno całkowicie służbą zdrowia wtedy można wymagać, bo państwowa służba w dalszym ciągu przychodzi tylko na dniówkę bez zaangażowania. Ciekawe czy tak samo pracują na saksach.
Osobna sprawa to urzędnicy. Tez PRL-owskie narowy. Podczas zbliżającej się kampanii wyborczej wszędzie będę optował aby urzędnik był rozliczany od ilości załatwionych pozytywnie spraw, bo na razie to też łaskę robią, że postawią w ciągu 60-ciu dni pieczątkę.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 18-04-2014, 23:21
marek525 marek525 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 3
Domyślnie

Za PRL nie tęsknię, choć pewne rzeczy z utęsknieniem wspominam i chcę, żeby powróciły. Mam na myśli oczywiście cuda naszej motoryzacji: samochód "Syrena", chciałbym być teraz jej szczęśliwym posiadaczem. To był samochód godny prawdziwego rajdowca i do tego napęd na przód!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 00:04
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał marek525
Za PRL nie tęsknię, choć pewne rzeczy z utęsknieniem wspominam i chcę, żeby powróciły. Mam na myśli oczywiście cuda naszej motoryzacji: samochód "Syrena", chciałbym być teraz jej szczęśliwym posiadaczem. To był samochód godny prawdziwego rajdowca i do tego napęd na przód!

Bardzo trafnie to ująłeś a ja dodam więcej bo tego najbardziej mi brakowało.Komuna nie potrafiła nawet wyprodukować komórki ani komputera, tacy to byli głupi na dodatek w ogóle nie uczyli nas o panu Bogu a przecież bez tego nie da się żyć.Zabraniali kraść a jednego co oszukiwał i do pasztetówki dokładał papier toaletowy skazali na śmierć i co gorsze ten wyrok wykonali.Okrutny Reżym wysyłał przymusowo ludzi na wczasy a dzieci na kolonie czy można sobie wyobrazić większy terror,chyba nie.A co do tej "Syrenki" to gdzie jej było do takiego np.Citroena 2CV,super wyścigówka z odkrywanym dachem z brezentu albo taki BMW Isetta,nawet drzwi miał zamiast maski.Straszny był ten PRL bo nawet za leki płaciłeś tylko 30% a teraz...hohoho i do lekarza szedłeś bez kolejki. Ludzie byli bez pracy,siedzieli w biurach,brali pensje ale woleli strajkować,teraz tego nie ma,trudno nawet to pojąć,idiotami pewnie byli...i chyba do tej pory im to zostało co widać na przykładzie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 14:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
wibi napisał-Komuna nie potrafiła nawet wyprodukować komórki ani komputera, tacy to byli głupi
Nie byli znowu aż tak bardzo głupi bo część osób studiowała nie tylko na polskich uniwersytetach a staże też w tamtym okresie też były a nie tylko wyjeżdżali dzieci prominentów.
Nie jest możliwe zbudowanie systemu opartego na równości i twierdzeniu że wszyscy mają jednakowe żołądki .Nie ceniono indywidualności , nie wynagradzano i nie promowano tych co byli bardziej twórczy .
System socjalny stworzony był nie efektywny i do dzisiaj ponosimy tego konsekwencje a pełne zatrudnienie z przerostem administracji doprowadziło do deprecjacji pracy i na nie reagowanie na ludzi obijających się.Biurokracja tworzyła bzdurne prawo by mieć zajęcie ,rejestry ,zezwolenia , koncesje .

Pozornie wydaje się że służba zdrowia w starym systemie lepiej funkcjonowała ale przecież była gorsza diagnostyka i żyło się krócej.Czy mieliśmy wtedy ponad 9 milionów emerytów i rencistów

Wczasami i koloniami nie powinien zajmować się zakład pracy bo nie jest od tego .Pracownik zarabia i niech sobie spędza czas gdzie chce bo stać go na ich zakup.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 14:57
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
[size="2"]Bardzo trafnie to ująłeś, a ja dodam więcej .Komuna nie potrafiła nawet wyprodukować komórki ani komputera, tacy to byli głupi na dodatek w ogóle nie uczyli nas o panu Bogu a przecież bez tego nie da się żyć..

A ja dodam do tego, że beznadziejnie kształcono młodzież na wszystkich szczeblach nauki, począwszy od podstawówki,a na wyższych uczelniach kończąc. Teraz pluje premier, prezes, ministrowie i inni mądrale na tych co im dali dyplomy, ale jakoś żaden z nich tego szmatławcowego papierka (dyplomacine) nie oddał temu , kto mu go dał. Obłuda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 15:21
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
A ja dodam do tego, że beznadziejnie kształcono młodzież na wszystkich szczeblach nauki, począwszy od podstawówki,a na wyższych uczelniach kończąc. Teraz pluje premier, prezes, ministrowie i inni mądrale na tych co im dali dyplomy, ale jakoś żaden z nich tego szmatławcowego papierka (dyplomacine) nie oddał temu , kto mu go dał. Obłuda.
Ja skończyłem AGH i nie mam nic do zarzucenia ani uczelni ani wykładowcom. Mimo, że akurat studiowałem w trudnych czasach 1968 roku, kiedy to nikt ze studentów nie wiedział w jakie klocki gra ówczesna władza.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 16:03
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
... a nie tylko wyjeżdżali dzieci prominentów.
Ale tylko dzieci prominentów wracały, bo tych zwykłych ludzi UB albo mordowało albo zamarzli na Sybirze
Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Nie jest możliwe zbudowanie systemu opartego na równości i twierdzeniu że wszyscy mają jednakowe żołądki .Nie ceniono indywidualności , nie wynagradzano i nie promowano tych co byli bardziej twórczy .
Wow to jakaś nowa teoria? "jednakowe żołądki" a może i jednakowe głowy i muzgi.Ciekawi mnie czy ja mam taki sam żołądek jak np.Kulczyk czy inny Piskorski, bo że jestem głupszy to prawda.Może coś więcej o tej "teorii jednakowych żołądków" ,chyba, że to nowy wynalazek Putina albo Obamy? bo nie kojarzę.
Cytat:
Napisał Wacław Puchała
System socjalny stworzony był nie efektywny i do dzisiaj ponosimy tego konsekwencje a pełne zatrudnienie z przerostem administracji doprowadziło do deprecjacji pracy i na nie reagowanie na ludzi obijających się.Biurokracja tworzyła bzdurne prawo by mieć zajęcie ,rejestry ,zezwolenia , koncesje .
Co ty nie powiesz? a ja myślałem patrząc na Chiny, że jest doskonały ale pewnie to tylko propaganda bo tam głód i garść ryżu żeby przeżyć tą "czerwoną" zarazę.
Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Pozornie wydaje się że służba zdrowia w starym systemie lepiej funkcjonowała ale przecież była gorsza diagnostyka i żyło się krócej.Czy mieliśmy wtedy ponad 9 milionów emerytów i rencistów
Masz oczywiście rację,teraz przeszczepiają serca,twarze,płuca i właściwie nie długo (jak kościół pozwoli) to z kawałków nowego człowieka "poskładają". Tylko dlaczego ta "wredna komuna" co parę lat kazała każdemu obywatelowi OBOWIĄZKOWO poddawać się prześwietleniom? teraz myślę, że szukali odchyleń od "socjalistycznej" postawy i jak ktoś jej nie miał to od razy wysyłali na Sybir
Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Wczasami i koloniami nie powinien zajmować się zakład pracy bo nie jest od tego .Pracownik zarabia i niech sobie spędza czas gdzie chce bo stać go na ich zakup.
To prawda tyle, że to nie zakłady pracy tym się zajmowały a Związki Zawodowe ale za to teraz każdy może sobie pojechać na Hawaje, do Honolulu luba na wyspy BoraBora i pewnie dlatego tak się do tego cisną, że tylko ci o "innych żołądkach" mogą się wepchnąć.Teraz to mamy RAJ a nawet śmietniki co chwilę jacyś "marsjanie" opróżniają bo bardzo lubią to co inny wyrzucają.Po prostu super i PRECZ z KOMUNĄ.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 16:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ja skończyłem AGH i nie mam nic do zarzucenia ani uczelni ani wykładowcom. Mimo, że akurat studiowałem w trudnych czasach 1968 roku, kiedy to nikt ze studentów nie wiedział w jakie klocki gra ówczesna władza.

A ja studiowałam w latach 1955-60 i wszyscy studenci wiedzieli w jakie klocki gra ówczesna władza , przeżyliśmy najtrudniejszy rok 1956. Z największym honorem przyjęłam dyplom Polski Rzeczpospolitej Ludowej, dla Ciebie taki dyplom to hańba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 16:22
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
A ja studiowałam w latach 1955-60 i wszyscy studenci wiedzieli w jakie klocki gra ówczesna władza , przeżyliśmy najtrudniejszy rok 1956. Z największym honorem przyjęłam dyplom Polski Rzeczpospolitej Ludowej, dla Ciebie taki dyplom to hańba.
Dlaczego hańba??? Dla mnie dyplom to dyplom. Uczyłem się dla siebie a nie dla Ojczyzny i tak jak nie ważne dla mnie kto rządzi teraz, tak i nie ważne dla mnie było, kto mi ten dyplom wręczał. Mógł to nawet być kosmita. Wykorzystałem swoją wiedzę najbardziej jak się dało na własne potrzeby i sam sobie stawiałem priorytety i zadania a nigdy nie oglądałem się na władzę, że mi coś da za darmo. Nigdy nie korzystałem z żebraczego socjalu, wczasów, koloni, sanatorium. Nawet pracując na kopalni nie chciałem na wczasach być z tymi samymi ludźmi co w pracy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 19-04-2014 o 16:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 17:20
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
. Nigdy nie korzystałem z żebraczego socjalu, wczasów,
W przeciwieństwie do Ciebie , całe 5 lat korzystałam z żebraczego socjalu tzw. stypendium państwowego, ba nawet dostawałam bezpłatne (dla mnie) wczasy z dodatkiem zasiłku losowego na dojazdy. Za to wszytko, dzięki Ci Polsko Ludowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 18:24
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
W przeciwieństwie do Ciebie , całe 5 lat korzystałam z żebraczego socjalu tzw. stypendium państwowego, ba nawet dostawałam bezpłatne (dla mnie) wczasy z dodatkiem zasiłku losowego na dojazdy. Za to wszytko, dzięki Ci Polsko Ludowa.
Ja nie mam za co dziękować. Mój ojciec mi mówił, że to następny Rozbiór Polski, i nie należy z zaborcą kolaborować, szczególnie na początku, kiedy rządziła w Polsce żydokomuna pod dyktando sowietów, na wyniszczenie najbardziej wartościowej tkanki narodu, inteligencji, aby rządził sojusz robotniczo-chłopski. Całe szczęście, że zaorane to całe nieszczęście razem z opoką. Przynajmniej zaczyna to teraz bardziej wyglądać na wzór, formę i sposób ucywilizowany.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 19:25
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
... na wyniszczenie najbardziej wartościowej tkanki narodu, inteligencji, aby rządził sojusz robotniczo-chłopski....
Masz zupełna rację,mordowali,rozstrzeliwali,więzili, wywozili na Sybir,wyrywali paznokcie takim BOCHATEROM,żołnierzom (prze) (wy)klętym i ich poplecznikom.Wspomnę nazwiska tych "zasłużonych", żyjących z "rekwizycji" (czytaj rabunku) i morderstw.Są to Z.Szendzielorz-Łupaszka;J.Franczak zabity w 1963 roku (żył pewnie za zrabowane Niemcom w czasie IIWŚ kosztowności bo z czego innego?);J.Kuraś-Ogień; R.Rajs-Bury i wielu,wielu zasłużonych i sprawnych morderców. Cześć im i wieczna chwała a w piekle ogień od Kurasia.Czy dziwi nas teraz to co jest na Ukrainie? pomniki Bandery, jak u nas to samo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 21:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał-Ja nie mam za co dziękować. Mój ojciec mi mówił, że to następny Rozbiór Polski, i nie należy z zaborcą kolaborować, szczególnie na początku, kiedy rządziła w Polsce żydokomuna pod dyktando sowietów, na wyniszczenie najbardziej wartościowej tkanki narodu, inteligencji, aby rządził sojusz robotniczo-chłopski.
Nie wiem dlaczego masz uprzedzenia do żydów gdyby oni nie pomogli i nie wsparli finansowo ruch Solidarności nic by z tego nie wyszło. Za pieniądze fundacji George Sorosa wielu mogło wyjechało na zachód i zdobywało kwalifikacje w renomowanych uczelniach.

Przecież jak popatrzymy na postulaty gdańskie czy szczecińskie to wyraźnie widać "socjalizm tak wypaczenia nie" nie mieli ludzie pojęcia o kapitalizmie i zarządzaniu gospodarką w innych uwarunkowaniach które powstały.
Zamiast ciągłych historycznych wspomnień powinno się patrzeć do przodu i reformować gospodarkę i system społeczny. Biedny kraj z biednymi obywatelami do tego nie wykształconymi się kompletnie nie liczy w obecnym świecie . Liczy się pieniądz jaki ma do dyspozycji Rząd i oszczędności mieszkańców w skali makro.Jeżeli jest źle zarządzany mieszkańcy emigrują i szukają lepszego i wygodnego życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 00:50
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
.. wyjechało na zachód i zdobywało kwalifikacje w renomowanych uczelniach.
Może wreszcie skończymy z tym MITEM o RENOMOWANYCH UCZELNIACH na zachodzie.Już od prawie 50 lat nie słyszałem o żadnej nagrodzie NOBLA w dziedzinie techniki, tylko ekonomia (a to przecież dziedzina o specjalności "jak okraść klienta"),literacka raczej polityczna i uznaniowa niż faktyczna,trochę z fizyki i medycyny no i POKOJOWA co już jest totalną bzdurą (vide Obama). Tak to wygląda w rzeczywistości. Na zachodzie po prostu nie ma żadnej nauki bo przecież zawsze można ukraść wynalazek lub zbudować "gniota" jak osławiony Dreamliner.Nauka w prawdziwym tego słowa znaczeniu jest prowadzona w Chinach i na powrót wraca w Rosji,nawet Niemcy też renomę utracili chociaż kiedyś "brylowali". Drobny przykład tych "renomowanych" uczelni.Już ponad 30-parę lat na zachodzie nie umieją (chociaż bardzo się starają) opracować technologii budowy łopatek turbiny w silnikach samolotowych. Podglądają Rosjan, kroją ich wirniki i nic się nie udaje a te rosyjskie posiadają wewnętrzne kanaliki które chłodzą łopatki co pozwala osiągać znacznie wyższe moce.
Cytat:
Napisał Wacław Puchała
ludzie pojęcia o kapitalizmie i zarządzaniu gospodarką w innych uwarunkowaniach które powstały.
Oj mieli,mieli bo pewnie kraść wyssali z mlekiem matki.Potrafili doprowadzić do upadku KAŻDE przedsiębiorstwo czy zakład który później sami kupili i teraz mówią "NAM SIĘ POLSKA LUDOWA UDAŁA"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 15:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Wibi napisał-Już od prawie 50 lat nie słyszałem o żadnej nagrodzie NOBLA w dziedzinie
Wibi to że słabo słyszysz to nie moja wina myślę że masz lepszy wzrok od słuchu możesz zawsze skorzystać z internetu i znaleźć stosowną informację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 16:58
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@Wacław Puchała
Szkoda, że cytując opuściłeś ostatni wyraz który był kluczowym dla tego,cytowanego zdania.Przypomną wiec inne przykłady "renomowanych uczelni" zachodnich i fachowców jakich wypuszczają. A więc do dnia dzisiejszego Amerykanie latają w kosmos tylko i wyłącznie dzięki Rosjanom a nawet teraz gdy na Rosję nałożono "sankcje" to NASA prosiła Rosjan aby w ramach retorsji nie odcinali ich od tych lotów.Do tej pory Amerykanie nie potrafili zbudować silnika rakietowego podobnego do RD180 którego nadal kupują u Rosjan i wykorzystują w swoich rakietach typu Atlas.Od czasu śmierci vonBrauna Amerykanie praktycznie przestali "zdobywać" kosmos.Ostatnio pojawiły sie informacje o "broni Laserowej" którą jakoby mieli Amerykanie (z renomowanych uczelni) opracować.Śmieszne w tym jest to, że taką broń Rosjanie posiadali już w czasach Breżniewa i zdjęcia są dostępne w sieci. Patrząc na listę Noblistów widać tam wielu Amerykanów tylko wczytując się w życiorysy można doczytać, że obywatelstwo otrzymali tuż przed "wynalazkiem" lub patentem.Nawet wszelkie konkursy z dziedziny techniki czy programowania, gdy są międzynarodowe to ekipa USA rzadko kwalifikuje się do następnego etapu a o wygraniu nie ma co marzyć.Ale trudno się dziwić gdy tacy "wybitni" uczeni jak Binienda ma ich kształcić.Po prostu żenada a nie "renomowane uczelnie".
Natomiast czego mogą nauczyć podam dla rozrywki małą anegdotkę.
.....Do Meksykańskiej, biednej wioski rybackiej znajdującej się na półwyspie,dookoła morze,palmy po prostu piękny zakątek, przyjechał Amerykański biznesmen wielką limuzyną,wyszedł z samochodu,porozglądał się,spojrzał na morze i palmy po których skakały małpy.Biznesmen od razu zwęszył "deal" (kasę). Udał się więc na centralny punkt wioski i ogłosił wszem i wobec, że skupuje małpy i za każdą żywą małpę płaci od ręki 10 pesos. Na drugi dzień Meksykanie przynieśli kilka małp ale na drzewach nadal było ich pełno.Biznesmen ogłosił więc, że od tej chwili,ponieważ bardzo mu te małpy potrzebne będzie je skupować po 20 pesos. To była już pokaźna sumka więc Meksykańscy rybacy porzucili swoje łodzie i dawaj łapać małpy.
Biznesmen od ręki płacił po 20 pesos a za ostatnie nawet po 25 pesos.Na drzewach małp już nie było więc biznesmen zabrał się i wyjechał ogłaszając, że jeszcze przyjedzie bo bardzo u są małpy potrzebne i że będzie skupował po 50 pesos za sztukę ale na miejscu zostawił swojego przedstawiciela.
Taka informacja bardzo zainteresowała Meksykańskich rybaków ale...na palmach nie było już małp i nie było skąd ich sprowadzić.Na to nadszedł przedstawiciel biznesmena i powiedział im tak: Słuchajcie,wszystkie małpy które sprzedaliście są u mnie w klatce więc zróbmy interes, ja wam je odsprzedam po 35 pesos a wy sprzedacie biznesmenowi jak przyjedzie po 50 pesos. Rybacy byli zachwyceni,każdy poleciał do domu,powyciągali ostatnie pesos jakie jeszcze mieli i wszystkie małpy odkupili po 35 pesos ciesząc się z dobrego interesu.Przedstawiciel biznesmena, jak sprzedał małpy też wyjechał a rybacy do dzisiaj czekają aż biznesmen wróci i kupi małpy po 50 pesos.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 21:28
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Wibi,naprawdę nie wiesz dlaczego Amerykanie korzystają z rosyjskich rakiet w komunikacji z ISS? Kiedy jeszcze używali swoich wahadłowców ( 2 lub 3 lata temu wycofali je z użycia) loty na stację wykonywane były na przemian przez obie strony.
Do czasu skonstruowania następcy wahadłowców ( ok.roku 2018) będą korzystać z rakiet rosyjskich - co drugi lot.Za każdy płacą Rosjanom ok.65 mln $.
Nie zmienia to faktu,że aktualnie aktywność Amerykanów w penetracji kosmosu jest dużo większa niż Rosjan.
Co do techniki wojskowej to przypuszczam,że oba kraje dysponują porównywalną.Problem Rosji jest,że będąc militarnym mocarstwem,jest zarazem gospodarczym (technologicznym) słabeuszem.Na tym polu ma ogromnie dużo do zrobienia.
Co do tzw.drenażu mózgów.Z ekonomicznego punktu widzenia,dużo korzystniej jest "przytulić" zagranicznego naukowca z uznanym dorobkiem,niż hodować takiego u siebie.
W ostatecznym rozrachunku liczy się tylko jedno,kto będzie odnosił korzyść z jego (naukowca) pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 22:41
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@drzazga
Oczywiście wiem,wiem też, że Amerykanie nie budują żadnych nowych promów kosmicznych a NASA tak została okrojona z finansów, że ledwo "zipie". Faktem jest też to, że Amerykanie nie umieją (nie potrafią? nie mają pieniędzy? inne przyczyny?) zbudować odpowiednio dużej i mocnej rakiety, nawet nie potrafią odnowić mocno starawych rakiet typu Minuteman (nosicieli głowic bojowych) stanowiących tzw.broń odstraszania a i same głowice mogą być większym zagrożeniem dla nich samych niż dla Rosji(gdyż niestety,ładunki atomowe też się starzeją). Rosja swoje ładunki atomowe odnowiła a odzyskany i przetworzony URAN sprzedali jako paliwo do elektrowni atomowych USA w ilości chyba 1500 ton wagowych. Rosja jest jedynym krajem na Świecie która umie i potrafi wzbogacać i utylizować URAN,jest po prostu monopolistą w tej dziedzinie a to właśnie dzięki nauce rosyjskich naukowców.O Uranie nieco starawy artykuł :http://www.nettg.pl/news/110558/rosj...-putina-uranem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 21-04-2014, 06:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Rosja jest jedynym krajem na Świecie która umie i potrafi wzbogacać i utylizować URAN,jest po prostu monopolistą w tej dziedzinie a to właśnie dzięki nauce rosyjskich naukowców.
Tylko ciekawe czemu w Murmańsku stoją setki okrętów na wpół zatopionych i czekają na pomoc jankesów aby je wyzłomować i zutylizować razem z reaktorami. Kilka już odholowanych i zatopionych w głębinach bo to stara metoda (technologia) ruskich jeszcze z czasów kiedy na Bałtyku zatapiali broń chemiczną, która teraz się aktywuje w przerdzewiałych pojemnikach.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-sw...ch,265007.html
http://www.dziennikbaltycki.pl/artyk...rsze,id,t.html
http://niewiarygodne.pl/kat,1031987,...icaid=6129 67
http://www.uwazamrze.pl/artykul/9883...?print=tak&p=0
Tacy sa ci najlepsi "fachowcy" od utylizacji. Ale co tu wymagać jak u nich co trzecia śmierć jest z przepicia alkoholowego.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 21-04-2014 o 07:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moje marzenia i tęsknoty na 2012 rok Scarlett Ogólny 2 17-12-2011 17:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.