menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-04-2014, 11:24
miloszczek miloszczek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 134
Domyślnie O co chodzi Rosji?


Po co Rosja pakuje się na Krym a teraz na wschodnią Ukrainę? Po co wprowadzają różnego rodzaju embarga - które są jednym wielkim nonsensem... ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 29-04-2014, 14:33
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Właśnie dzwoniłem do Putina, powiedział, że jeszcze dokładnie nie wie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-04-2014, 16:50
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Hee, dobre
O co Putinowi chodzi, dobre pytanie. Wiem jedno, nie podoba mu się to co robi Polska. Zakaz eksportu wieprzowiny, teraz owoców o czym można przeczytać na http://www.rolne24.com.pl/
Dużo zależy od polskiej dyplomacji i nacisku Unii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-04-2014, 18:35
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał miloszczek
Po co Rosja pakuje się na Krym a teraz na wschodnią Ukrainę? Po co wprowadzają różnego rodzaju embarga - które są jednym wielkim nonsensem... ?
A ile ty masz lat młodzianku? Zadajesz pytania tak jak byś jeszcze przedszkola nie skończył.Rosja wpakowała się na KRYM w 1774 roku (jak już umiesz korzystać z internetu to łatwo znajdziesz) . Wschodnia "Ukraina" to w rzeczywistości tzw.Małoruś i od wieków należała do Rosji.Ukraina to sztuczny twór, nie mający nigdy "państwowości" a pielęgnowany i hołubiony głównie po rewolucji 1918 roku jako "republika Ukraińska,powiększona po II Wojnie Światowej o ziemie Polskie (Galicja) na których w rzeczywistości Polacy stanowili znaczną mniejszość. Co do sankcji to też mnie to dziwi, bo gdybyś sąsiadowi dawał codziennie cukierka a on w zamian robił by ci kupę pod drzwiami to chyba zaprzestał byś te cukierki mu dawać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-04-2014, 10:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

O co chodzi Rosji?
Jak powiedział przyjaciel partii rządzącej, Kliczko, także o Polskę.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/klic...imperium/jh7qv

Coraz częściej dochodzi do świadomości prosta prawda, że pogardzany także na tym forum, prezydent Kaczyński miał rację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-04-2014, 14:24
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
... prosta prawda, że pogardzany także na tym forum, prezydent Kaczyński miał rację.

W dziejach Polskiej państwowości mieliśmy wielu władców przy czym tych mądrzejszych jakoś było niewielu.W obecnej dobie cywilizacyjnej i społeczno-politycznej oraz masowej komunikacji łatwiej nam oceniać dokonania rządzących.W tej sytuacji ocena "bliźniaków" i ich "dokonań" widoczna jest bez oczekiwania na upływ czasu i szerszą perspektywę a kryterium tych dokonań musi być to co dla Polskiej Racji Stanu zrobili dobrego lub złego.Tak oceniając, trzeba stwierdzić, że albo NIC albo same szkody a ponieważ i jeden i drugi bliźniak ma poziom intelektualny równy byłemu "prezydentowi" Wałęsie wszystko co "mówili" można dowolnie określać gdyż pletli co im tylko ślina na język przyniesie.
Jeśli uważasz, że miał w czymś "rację" i taka "racja" pozwoliła by na rozwój i rozkwit Polski to bądź uprzejma powiadom o tym "nieświadome społeczeństwo". Ja słuchając jednego i drugiego bliźniaka uważam, ze słuchanie chorego psychicznie w zakładzie zamkniętym, w wielu wypadkach pozwala na ciekawsze skojarzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 30-04-2014, 14:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Wiesz, to tylko Twoje zdanie, nie poparte niczym, poza swoim przekonaniem.
Sorry, jeśli chcesz zrównać poziom intelektualny ( nie ja na to zwracam uwagę) robotnika po zawodówce i dumnego czytelnika jednej książki w życiu, z profesorem,
to fakt ów każe mi mniemać,
że raczej nie ma potrzeby dalszej dyskusji w temacie.
To tak jakbym właśnie rozmawiała z chorym psychicznie, a przecież tego Ci nie imputuję, bo nie mam w ręku orzeczenia lekarskiego.

Prezydent Kaczyński miał rację, że ostrzegał przed Rosją.
Jeśli temu zaprzeczasz, to podważasz politykę obecnego rządu, a przecież wszyscy nie mogą mieć problemów z psychiką, czyż nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 30-04-2014, 20:27
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
....Prezydent Kaczyński miał rację, że ostrzegał przed Rosją.
Jeśli temu zaprzeczasz, to podważasz politykę obecnego rządu, a przecież wszyscy nie mogą mieć problemów z psychiką, czyż nie?

Zdecydowanie podważam politykę obecnego rządu i dałem temu wyraz wiele razy. Teraz też mamy perspektywę czasową żeby ocenić polskie dokonania w ciągu 25 lat.Krótko je "skwituję".
Hitler potrzebował wywołać wojnę żeby podbić Polskę zabijając w/g różnych źródeł 6 milionów Polaków.Obecne rządy w czasie tych 25 lat pozbawili nas majątku Narodowego wyprzedając "poniżej wartości księgowej" wszystko co tylko miała jakąkolwiek wartość.Dzięki temu mamy 2 miliony bezrobotnych plus 3 miliony tych którzy wyemigrowali za "chlebem" no i brak jakikolwiek perspektyw dla młodego pokolenia. Całkowicie rozwalili szkolnictwo w tym nawet zawodowe ucząc głównie jak oszukując coś sprzedać.Tak "naprawili" służbę zdrowia, że na operację wszczepienia endoprotezy czeka się...dokładnie 10 lat a sprzedaż wszystkich fabryk farmaceutycznych spowodował niebosiężny wzrost cen na leki które w wielu wypadkach nie są nawet wykupywane z tego powodu. Ograniczono społecznie potrzebne szkolenie lekarzy jak i cały proces zdobywania kwalifikacji. Mógłbym jeszcze wiele przytaczać ale po co gdy nawet rozumni i rozsądni tego nie dostrzegają. Dodam jeszcze tylko jedno, stare przysłowie mówi "Przyjaciół miej jak najbliżej a wrogów jak najdalej" i to było by wszystko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 30-04-2014, 21:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

wibi miły optymisto.
Wskaż mi tych przyjaciół, bo ja ich nie widzę.
Rozumiem, że to ma być Rosja, ale ja tego nie kupuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 30-04-2014, 22:10
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@Lila
Może wskażesz te osiągnięcia rządu obecnego i poprzedniego które tak Ci się podobają? A tytuł "profesora" nadany za zasługi polityczne nie znaczy, że "obdarowany" tytułem potrafi sklecić sensowne zdanie. Z resztą teraz wszyscy są "profesorami" i wieczny docent, i wyśmienity ekonomista a nawet bibliotekarz.
Ciekawe tylko z czego żyli w latach 80-tych? Warto poczytać życiorysy i zastanowić się nad nimi bo to wyjaśnia wszystko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 30-04-2014, 22:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Poprzedni trwał 2 lata.
Obecny ponad 7 i tu widzę osiągnięcie wybitne; zjazd w dół po nieheblowanej desce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-04-2014, 22:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Co do profesora widać pomyliło Ci się z maturzystą Bartoszewskim.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lech_Kaczy%C5%84ski

Skoro tak się mylisz, to i z Kurskiem na innym wątku również fantasmagoria.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-04-2014, 23:32
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Co do profesora widać pomyliło Ci się z maturzystą Bartoszewskim.

O Bartoszewskim nawet nie pomyślałem gdyż jego wpływ na to co działo się w Polsce był marginalny a bibliotekarzem był Twój "ulubiony" do 83 roku a później na "pasku" Amerykańskich dolarów Solidarności
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 01-05-2014, 09:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Daj linka wolnym czasem do tych dolarów, które wziął Lech Kaczyński,
bo małpują Ciebie nie bardzo kumając o co biega. Na innym wątku.

Do tej pory wydawało mi się, że w dolary był umoczony Michnik, Geremek i Wałęsa, ale człek może być omylny i być może krzywdzę wyżej wymienionych.

Jeszcze raz miłego weekendu życzę.

ps. Co za herezje! Bartoszewski, kawaler Orderu Orła Białego....marginalny.. oj, aleś wsadził szpilę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 09:23
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Jak embargo to embargo.
Rosjanom wstęp wzbroniony?
Dyskusja dotyczyła dwóch hotelarzy – jednego z Zakopanego, drugiego z Pomorza. Pierwszy wypowiedział się w mediach: - Dopóki 90 proc. Rosjan będzie popierać działania aktualnego prezydenta, szczególnie te w sprawie Krymu, w naszym hotelu będziemy odmawiać im gościny – powiedział Piotr Zygarski z Diamonds Rzemieślnik. Nad wejściem do hotelu powiesił dwie flagi, polską i ukraińską.

Drugi prosi o zachowanie anonimowości. Jak twierdzi, nie chce robić wokół siebie sensacji. - Odprawiłem z kwitkiem autokar i kilka samochodów z Rosjanami. Nie chcę ich przyjmować u siebie, niech jadą na Krym – mówi. Czy nie żałuje straconych pieniędzy? - Są sprawy ważniejsze od pieniędzy – kończy patetycznie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 13:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jak embargo to embargo.
Rosjanom wstęp wzbroniony?
Dyskusja dotyczyła dwóch hotelarzy – jednego z Zakopanego, drugiego z Pomorza. Pierwszy wypowiedział się w mediach: - Dopóki 90 proc. Rosjan będzie popierać działania aktualnego prezydenta, szczególnie te w sprawie Krymu, w naszym hotelu będziemy odmawiać im gościny – powiedział Piotr Zygarski z Diamonds Rzemieślnik. Nad wejściem do hotelu powiesił dwie flagi, polską i ukraińską.

Drugi prosi o zachowanie anonimowości. Jak twierdzi, nie chce robić wokół siebie sensacji. - Odprawiłem z kwitkiem autokar i kilka samochodów z Rosjanami. Nie chcę ich przyjmować u siebie, niech jadą na Krym – mówi. Czy nie żałuje straconych pieniędzy? - Są sprawy ważniejsze od pieniędzy – kończy patetycznie.

Mam w tej sprawie o tyle problem, że w ten sposób ileś Rosjan z gatunku zwyczajnych obywateli, którym to co wyprawia Putin nie musi się podobać, przekonało się, że propagandyści z Kremla mają rację uważąjąc Polaków za rusożerców.
Ja gdyby mnie potraktowano w podobnie elegancki sposób po zniesieniu embarga przez rząd olałbym każdy produkt z napisem made in Poland.
Przyjaciół, sympatyków, czy ludzi neutralnych łatwiej się traci, niż zyskuje. I łatwo przerobić ich na wrogów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 14:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Znalazłem takie "cuś"

Cytat:
Jarosław Kaczyński ostro komentuje rosyjskie "niet" w sprawie usunięcia pomnika radzieckiego zbrodniarza. Zdaniem prezesa PiS to efekt polityki "lękliwości wobec Rosji".

Być może ten ruski gienierał był zbrodniarzem, ale tego typu "pamiatki" usuwa sie na mocy dwustronnych porozumień.
I warto przypomnieć, że ten bojowy i -oczywiscie, niewątpliwie-
nielękliwy wobec Rosji SUPERMAN był premierem i superpremierem nad Marcinkiewiczem i jakoś JEGO ODWAGA nie spowodowała usunięcia "pamiątki" ku czci zbrodniarza.
Klęczał HEROS przed bolszewikiem razem z BLIŹNIAKIEM, czy oba plackiem leżeli, żeby ich Rusek nie zauważył?
A tak juz na marginesie rozedragań bojowych Kaczyńskiego, to warto pamietać, ze pomnikowa wojenka z Rosjanami nigdy jeszcze nie wyszła nam na plus dodatni.
Z prostego powodu. U nich w Rosji polskich krwawych miejsc pamięci jest więcej. A odpowiedników Kaczyńskich jeszcze wiecej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 21:20
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Ciekawi mnie co ten "kaczkopodobny" człowieczek powie gdy zorientuje się w niedługim czasie, że dolary którymi był i jest opłacany warte są tyle co rolka papieru toaletowego.Pewnie ślinotok go zaleje co daj Boże.
Kiedyś pluto37 pytałeś bym powiedział ci "kto go opłaca", myślełem, że sam znajdziesz odpowiedź,chyba jednak nie znalazłeś więc podam ci link (pierwszy jaki "wyrzuca" Google) w którym wyraźnie pisze, że bibliotekarz od 1983 roku pracował w instytucji opłacanej Amerykańskimi dolarami.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C...Kaczy%C5%84ski
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 22:06
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Ciekawi mnie co ten "kaczkopodobny" człowieczek powie gdy zorientuje się w niedługim czasie, że dolary którymi był i jest opłacany warte są tyle co rolka papieru toaletowego.Pewnie ślinotok go zaleje co daj Boże.
Kiedyś pluto37 pytałeś bym powiedział ci "kto go opłaca", myślełem, że sam znajdziesz odpowiedź,chyba jednak nie znalazłeś więc podam ci link (pierwszy jaki "wyrzuca" Google) w którym wyraźnie pisze, że bibliotekarz od 1983 roku pracował w instytucji opłacanej Amerykańskimi dolarami.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C...Kaczy%C5%84ski
No,aleś przywalił! Chcesz dobić kobiecinę cyco?
Tak jak wielkim grzechem jest wywoływać u ludzi łzy,tak wielką cnotą jest wywoływać śmiech mocny,głośny i szczery - doskonale masuje przeponę - taki o jaki mnie przyprawiłeś!
Cudnie to wywiodłeś! Jak widzę dla dobra sprawy nawet przyjaciół(ek) nie oszczędzasz.
Ale cóż,kto mieczem wojuje.......

Gdieś ty się taki czekista uchował?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 22:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
No,aleś przywalił! Chcesz dobić kobiecinę cyco?
Tak jak wielkim grzechem jest wywoływać u ludzi łzy,tak wielką cnotą jest wywoływać śmiech mocny,głośny i szczery - doskonale masuje przeponę - taki o jaki mnie przyprawiłeś!
Cudnie to wywiodłeś! Jak widzę dla dobra sprawy nawet przyjaciół(ek) nie oszczędzasz.
Ale cóż,kto mieczem wojuje.......

Gdieś ty się taki czekista uchował?

Widzisz biedulko, nie rozumiesz mimo siedzenia tu murem, na czym polega istota forum.
Ty musisz mieć klakiera, ja nie. Wibi też nie i on wie, że nasze poglądy nie są zbieżne w żadnym wypadku, co nikomu nie przeszkadza. Twoje też nie są zbieżne,
bo jak ci wibi zasadzi o ''żołnierzach przeklętych'' i dobrobycie PRL, natychmiast ołysiejesz, nawet nie przedawkowując farby do włosów.
I zamilkniesz z wrażenia.

PS. wibi kto te dolary jeszcze bierze? Chciałabym wiedzieć przed wyborami? Tylko Kaczyński? Czy jeszcze ktuś? A za więzienia CIA kto wziął?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kazdy z nas chodzi na targ.... Mar-Basia Fotografia 504 12-01-2023 17:31
O co chodzi w Halloween? - komentarze 99.85.36.xxx Ogólny 41 06-12-2016 12:06
Zaduszki - o co chodzi? - komentarze 89.229.45.xxx Ogólny 0 05-11-2013 22:33
Prezydent Rosji Władimir Putin bierze rozwód - komentarze 89.74.53.xxx Ogólny 1 07-07-2013 06:58
Gérard Depardieu z obywatelstwem Rosji - komentarze zoska103 Ogólny 32 13-02-2013 22:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.