menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-09-2015, 20:42
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 677
Domyślnie


To prawda,że u nas jest miło tak jak na innych watkach róznościowych,ale czasem chciałoby się pogadać lub wymienić poglądy na tematy polityczne. Mnie np nie pasuje pisanie na wątkach politycznych i omawiać różne wywody filozoficzne.
jednak np chcę powiedzieć,że demonstracyjnie też nie poszłam na referendum,bo uznaje że referendum można organizować tylko w wyjatkowo ważnych sprawach dla narodu.
No i co? jeszcze bym pogadała,ale mogą wykasować i to też mi się bardzo nie podoba.
Idę zaraz do Grabiny /już mi się to tez nudzi/
a potem na Lisa a późnym wieczorkiem lekturę
czytam dość ciekawą książkę "Sławne pary PRL"
I nad ranem po tabletce może zasnę i jak Krysia o 6-7 pisze to ja przewracam się na drugi bok.
Miłego wieczorku dziewczyny.

Ostatnio edytowane przez mirellka : 08-09-2015 o 21:44. Powód: usuń zapis
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-09-2015, 08:37
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 705
Domyślnie

Dzień dobry!
Uchodźcy, to obok referendów i wyborów, najpopularniejszy temat. Wczoraj program Tomasza Lisa był poświęcony temu zagadnieniu. Chętnie bym o tym porozmawiała, ale nie podoba mi się styl "dyskusji" na wątkach politycznych, a tutaj nie mogę, nie tylko ze względu na zakaz Admina. Nam się zdaje, że na ten wątek nikt nie wchodzi oprócz nas. Zagląda tu mnóstwo ludzi (wystarczy spojrzeć na tabelę), ale dopóki mówimy o pogodzie, modzie i przetworach - nikt się nie włącza. Ale niech no tylko pojawi się polityka - zjawi się wielu gości, a wśród nich i tacy, którzy będą przedstawiali swoje poglądy po chamsku. I co robić!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-09-2015, 22:55
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 760
Domyślnie

Nie wiem o co chodzi Jadzi P. , że tak usuwa swoje wpisy...
A wpisu mirellki nie rozumiem - jakby chciała i nie chciała coś na temat napisać.
Natomiast wpis Krysi to tak. Ona zawsze pisze "do rzeczy" i na temat.
Tutaj powinniśmy pisać o uchodźcach.
I choć nikt mnie o zdanie nie pyta, lecz się wypowiem. Że jestem za przyjęciem pewnej liczby uchodźców do naszego kraju.
Jakiej - trudno mi powiedzieć. Może kilka, może kilkanaście tysięcy...
Wiem na pewno dwie rzeczy : Oni są ofiarami wojny. Albo reżimu.
A po drugie doskonale pamiętam stan wojenny, wojnę z Jaruzelem.... I nasze ofiary wtedy, (mówię o tych co n a p r a w d ę działali w Solidarności). Pamiętam wjeżdżające na plebanię Brygidy TIR-y wyładowane darami. Działałem tam w komisji S.
Pamiętam o rodakach zmuszonych wówczas do emigracji, czyli do banicji... Trudno ich zliczyć.
I wtedy zachodnie państwa nam pomagały.
A do tego dodam - jesteśmy, podobno, dobrymi chrześcijanami.

A co do wątków politycznych na tym forum ?
O! nie. Na nich jest tak, jak Krysia mówi: przedstawiają "swoje poglądy po ch...... I co robić!" Oraz "styl dyskusji".
Na tamte wątki aż strach wchodzić. Zadziobią człowieka.
Pozdrawiam.
S.


Ostatnio edytowane przez Stefan : 09-09-2015 o 08:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-09-2015, 23:21
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Witam.
Chętnie pisałabym o sytuacji w kraju,
bez kłótni i wycieczek osobistych.
No cóż czas pokaże, co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-09-2015, 09:15
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
Dzień dobry!
Chętnie bym o tym porozmawiała, ale nie podoba mi się styl "dyskusji" na wątkach politycznych, a tutaj nie mogę, nie tylko ze względu na zakaz Admina..... dopóki mówimy o pogodzie, modzie i przetworach - nikt się nie włącza. Ale niech no tylko pojawi się polityka - zjawi się wielu gości, a wśród nich i tacy, którzy będą przedstawiali swoje poglądy po chamsku. I co robić!

Mam te same odczucia. Nie wchodzę na wątki polityczne, ponieważ tam działa tzw "Zespół Zgoda", od którego ( dla bezpieczeństwa) należy uciekać jak najdalej. Dla własnego komfortu psychicznego, kilku tam piszących politykierów, wpisałam na listę ignorowanych i nie wyświetlają mi się.
Polubiłam FB , bardzo ciekawy i wielotematyczny. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 09-09-2015, 14:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

W referendum uczestniczyłem głosując : Tak Nie Tak , traktowałem swoje uczestniczenie w wymiarach politycznych , wiedząc że będzie niska frekwencja . Wszyscy byli negatywnie ustosunkowywani , media ,politycy , do pomysłu Prezydenta Komorowskiego , który "rzutem na taśmę " chciał przechylić swoje zwycięstwo w reelekcji . Potem nowy Prezydent Duda okazał się nie lepszy w temacie "referendum" od poprzednika.
Osobiście jestem za systemem mieszanym JOW jak w Niemczech , szkoda tylko zmarnowanego czasu jak również środków , przy braku sensownej dyskusji o JOW- ach.

Temat uchodźców zdominował media które starają się z nich zrobić uchodźców politycznych a nie jak to jest w rzeczywistości ze są uchodźcami ekonomicznymi. Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy Arabią Saudyjską i ich dziwacznym prawem i braku demokracji , a Syrią. W jednym i drugim kraju jest reżim , tylko Syria walczą z IS .
Nikt się nie zastanawia skąd ci ludzie mają po kilka tysięcy dolarów by zapłacić przemytnikom za transport .??? Kiedy życie w ich kraju miesięcznie zamyka się kwota kilkunastu dolarów??
Płacenie uchodźcom na rodzinę miesięcznie 3000 Euro w naszych warunkach kiedy średnia wynosi 4 214 zł. brutto jest małym nieporozumieniem. Jedno jest ważne by imigranci nie tworzyli gett , bo to utrudnia ich asymilację .

Porównanie stanu wojennego do wony w Iraku Afganistanie Syrii czy Libii jest nie trafione , mija się z obecną rzeczywistością geopolityczną . Wyjazdy w stanie wojennym Stefanie z Polski , były w dużej większości ekonomiczne , wyjeżdżali ludzie odważni , którzy chcieli lepiej żyć i nie bali się kapitalizmu . Teraz też Polacy wyjeżdżają , jest około 1,5 mil emigrantów i nie wini się obecnego "reżimu solidarnościowego" , gwoli ścisłości .
Nie ma nigdzie w mediach o tym że nasze społeczeństwo negatywnie odnosi się do pomocy charytatywnej , wysyłania darów dla tych co potrzebują . Robione jest od lat podobnie jak w innych krajach Unii , w sposób nie efektywny uzależniając darowanych od takiej pomocy , życia na garnuszku innych.
W Polsce robi to Ochojska dość dobrze , wiele organizacji charytatywnych jak również Rząd Kopacz , od niej powinien się uczyć .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 09-09-2015 o 14:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 09-09-2015, 15:57
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Wacławie
mam prośbę, czy mógłbyś powiększać literki.
Ciężko się czyta Twoje posty.

Cytat:
Napisał waclaw46
Nikt się nie zastanawia skąd ci ludzie mają po kilka tysięcy dolarów by zapłacić przemytnikom za transport .???
Często na taka podróż składają się całe rodziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-09-2015, 17:36
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
W referendum uczestniczyłem głosując : Tak Nie Tak , traktowałem swoje uczestniczenie w wymiarach politycznych , wiedząc że będzie niska frekwencja .

Nie brałam udziału w referendum, ponieważ nie mogę popierać głupich i kosztownym pomysłów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 09-09-2015, 18:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Wankabor napisała-Nie brałam udziału w referendum, ponieważ nie mogę popierać głupich i kosztownym pomysłów.
Dlatego zwracaj uwagę na tych co ich wybierzesz w październiku , oni w naszym imieniu tworzą prawo. Jakempa kiedyś napisała cytuję OBLEMEM W POLSCE NIE SĄ ŚWINIE PRZY KORYCIE
TYLKO OSŁY PRZY URNACH . Trafne spostrzeżenie , z tym powinniśmy się zgodzić.
Cytat:
Wiesia napisała -Często na taka podróż składają się całe rodziny
Ale to nie wyjazd na wczasy tylko emigracja nielegalna gdzie usługa realizowana jest przez przemytników.A przy zarobkach naszych w 1981 roku dużo ludzi miało oszczędności po kilka tysięcy dolarów? Przecież kokosów nie zarabia się w Iraku Libii czy Afganistanie.

Wiesiu na klawiaturze po lewej stronie na dole jest klawisz Ctrl a po prawej stronie na klawiaturze masz klawisz +. Naciskamy klawisz Ctrl i klawisz plus uzyskujesz powiększenie w zależności ile razy naciśniesz masz większe litery. Pomniejszenie klawisz Ctrl i klawisz minus.W zależności ile razy naciśniesz masz pomniejszenie. Spróbuj??

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 09-09-2015 o 18:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 09-09-2015, 19:15
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Wiesiu na klawiaturze po lewej stronie na dole jest klawisz Ctrl a po prawej stronie na klawiaturze masz klawisz +. Naciskamy klawisz Ctrl i klawisz plus uzyskujesz powiększenie w zależności ile razy naciśniesz masz większe litery. Pomniejszenie klawisz Ctrl i klawisz minus.W zależności ile razy naciśniesz masz pomniejszenie. Spróbuj??
Wacławie
prościej post zaciemnić i kliknąć Sizes / u góry/ i kliknąć w 3, wtedy jest czytelny dla wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 09-09-2015, 21:48
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 677
Domyślnie

Stefanie mój post został przeniesiony z innego wątku na którym piszę.Stąd wydaje się,że jest wyrwany z kontekstu. Ja już niestety wczoraj nie zdążyłam go usunać tak jak JadziaP i Ditta.
Nie jestem założycielką tego wątku to Admina.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 10-09-2015, 17:16
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 155
Domyślnie

Ja troche o emigracji Polaków w czasie stanu wojennego,.
Miałam koleżankę szkolną, jednak jak to bywa po szkole podstawowej drogi sie rozeszły. Po latach a był to stan wojenny dowiedziałam się, że jej mąż został aresztowany bo organizował strajk na kop. Wieczorek- d. U mnie w pracy zrobiliśmy zrzutkę i zakupiliśmy dla rodziny potrzebne rzeczy. Wiedziałam jaki to blok ale jaka klatka nie. Wiecie, że miałam kłopot ich odnależć, nikt nie udzielił mi informacji, spisy lokatorów były usunięte. Dopiero jedno dziecko sie wygadało. Dałam jej wiktuały i pogadałyśmy trochę. Po pewnym czasie spotkałam jej siostrę która powiedziała mi, że wypuścili męża koleżanki ale pod warunkiem że wyjedzie z kraju. Dostali 4 bilety w jedną stronę. Wyjechali do Niemiec bo do Australii było za daleko. Mieli 2 małych małych chłopaków i po 30 lat.
0dnalazłam ją przez naszą klasę NK.od niej dowiedziałam, że dopiero od kilku lat przyjeżdzają do Polski bo mieli do niej wielki żal, że musieli emigrować.
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 10-09-2015, 17:34
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Grażynko
moi znajomi wyjechali tak samo jak Twoi, tylko do Szwecji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 10-09-2015, 21:42
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 760
Domyślnie

ad. # # 3 i 12.

Cytat:
Ja troche o emigracji Polaków w czasie stanu wojennego,.
Tekst Grażyny, i następny Wiesi, powinieneś przeczytać - Wacławie46.
Napisałeś bowiem do mnie: "Wyjazdy w stanie wojennym Stefanie z Polski , były w dużej większości ekonomiczne...", #6.
Więc Ci odpowiadam. Napisałeś z typową dla znawców polityki pewnością siebie, (jesteś z wątków politycznych, ktoś Was tu nazwał "Zespół Zgoda" ).

Zapewniam Sz. Panie Moderatorki, że nie napiszę tu już nic więcej na ten temat.
S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 11-09-2015 o 17:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-09-2015, 15:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Stefanie ja nie mitologizuje i nie dorabiam historii tylko zwracam uwagę na fakty. Ditta hop pisze o internowanym mężu koleżanki szkolnej i ich emigracji .To była męża koleżanki decyzja ina ich wyjazd , wielu na współpracę z służbą bezpieczeństwa nie poszło i podejmowali odmienne decyzje. Nie zapominaj że o rodziny internowanych dbał kościół organizując dla nich pomoc , jak również podziemna Solidarność . Mogli wrócić jak wielu to zrobiła po roku 1989 i zmianach systemowych.

Wyjazd z kraju wtedy jak i dzisiaj wymaga od tych co to robią odwagi i nie bania się przeciwnością z jakimi mogą się spotkać w nowych warunkach . Internowany w tamtym okresie czasu czy opuszczający wycieczkę Orbisu , jak również obecny młody człowiek wyjeżdżający za pracą na "zachód" są to ludzie których nam będzie brakować. Zostają lemingi i ci co przez koneksje uzyskali etaty w administracji państwowej walczący o to by mieli co robić . Prywatny biznes kieruje się innymi zasadami niż ten państwowy /ok.40%/ i funkcjonujące dalej powiedzenie "czy się stoi czy się leży działaczowi partii się należy ".
Zmienić mentalność jest trudno i zakorzenione w nas przyzwyczajenia jak memy , przekazywane są z pokolenia na pokolenie.
[size="3"]

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 12-09-2015 o 10:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 12-09-2015, 11:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Zdominowany w mediach temat emigranci w większości propaganda i pokazanie jacy myśmy dobrzy a oni to niewdzięcznicy.Parafia przyjęła uchodźców z Syrii, a oni... w nocy uciekli do Niemiec. "Daliśmy im mieszkanie i pracę. To niepojęte" Może teraz proboszcz z Radą Parafialną taką samą ofertę złoży polskiej pięcioosobowej rodzinie której ojciec długo szuka pracy i nie może znaleźć i poprawi ich warunki mieszkaniowe odstępując jedno z proboszcza mieszkań .

Propaganda nastawiona na "ciemny naród wszystko kupi " nie informuje nas co za ludzie ci imigranci że 20% to ludzie którzy pokończyli uniwersytety a ok 40 % ma wykształcenie średnie zawodowe i pochodzi z średniozamożnych rodzin .Obowiązkiem pierwszego kraju do którego się zgłosi imigrant jest zebranie danych o przybyszu i wiadomo kto to jest i co robił w swoim kraju i gdzie się urodził .

Nie wszyscy są z Syrii według wszechwiedzących dziennikarzy ,jak by poza Polską i Unią europejską była tylko Syria .W północnym Iraku i wschodniej Turcji i północnej Syrii mieszkają Kurdowie jest ich najwięcej mieszkających w Niemczech .Jadą do swoich znajomych bo wiedzą że mogą liczyć na ich pomoc w znalezieniu pracy. Turcy walczą z Kurdami już nie pierwszy rok i chcieli by ich pozbyć. Turcja jest w NATO to nasz sojusznik i nie będziemy im doradzać jak mają załatwić problem Kurdyjski.

Czy nasz kochany Sejm z wybrańcami narodu poza ciągłymi dyskusjami o waginie plemnikach brzuchu kobiety nie powinni zainteresować się sprawami imigrantów .???? Ucywilizować ten temat i być w tej sprawie konsekwentnym ,wzorce przecież mamy takie rozwiązania Unia ,USA . Stworzenie warunków na powrót ze wschodu Polaków też należy kiedyś załatwić . Oni zostali przymusowo przesiedleni i nie były to ich osobiste decyzje ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-09-2015, 14:30
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Ja mam pytanie do tych, co w przeciwieństwie do mnie- orientują się w sprawach polityki.
Kto w Syrii prowadzi wojnę z Syryjczykami..?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-09-2015, 15:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Nie jestem ekspertem od polityki tylko staram się zawsze wysłuchać i znależć informacje z dwóch stron konfliktu by samodzielnie wyrobić sobie zdanie o zaistniałej sytuacji. Obecny rząd w Syrii Sadata walczy z ISIS który chcą stworzyć własną państwowość .Wcześniej ISIS szkoleni byli przez instruktorów NATO i uczestniczyli w walkach na terenie Syrii i Iraku. Obecnie się ponoć usamodzielnili a wspierani są podobno przez Arabię Saudyjską reprezentują ortodoksyjny islam. Konflikt w tym rejonie obecnie ma podłoże religijne. W Europie pamiętamy z historii też były wojny o dominację wyznań religijnych w ramach chrześcijaństwa.

[..]Wojna w Syrii nie jest już wyłącznie "syryjską wojną domową" - pisze ekspert ds. bliskowschodnich Tomasz Otłowski. W kraju tym walczą bowiem po stronie Baszara al-Asada dziesiątki tysięcy żołnierzy z Iranu i Libanu, a rebeliantów wspierają dżihadyści z całego globu. Gra toczy się o znacznie więcej niż przetrwanie lub nie reżimu, a "paliwem" napędzającym machinę wojenną stała się religia. Czy więc nie ma szans na szybkie zakończenie tego krwawego konfliktu? [...] http://bliskiwschod.pl/author/totlowski/
T.Otłowski jest analitykiem wywiadu RP i jego opracowania wraz z innymi lądują na biurkach naszych elit do użytku wewnętrznego bez nadruku T.
Bieżąca informacje o miejscach konfliktu w zaognionych miejscach na świecie znajdziesz http://isis.liveuamap.com/en/2015/10...99997& zoom=8 .


http://geopolityka.org/komentarze/ro...k-go-rozwiazac Oto prawdziwe rozwiązanie problemu uchodźstwa: przestańmy mieszać się w sprawy innych krajów. Obierzmy dobrobyt, który towarzyszy pokojowej polityce zagranicznej, nie zaś ubóstwo, które towarzyszy prowadzeniu imperium. Skończmy z Imperium! Ron Paul: O prawdziwym problemie uchodźców i o tym, jak go rozwiązać

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 12-09-2015 o 22:32.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 13-09-2015, 12:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

http://trojmiasto.tv/Manifestacja-przec ... 12611.html
Stronka z filmikiem z Gdańska
http://prostozmostu.net/kraj/kilkanasci ... - a to Warszawa
Temat dalej nośny imigranci : dla tych co ich to interesuje dwa filmiki przedstawiające stanowisko wyrażone na ulicy części społeczeństwa , na problem imigrantów .

Można też nie atakować Asada w Syrii a autentycznie mu pomóc by uregulował sprawy w własnym kraju i ludzie nie będą emigrować. Ale poza Austrią na razie nie ma dużo w Unii zwolenników. Przecież czym się różnią autokratyczne rządy w Arabii Saudyjskiej od Syrii ??? Tylko tym że do Arabii Saudyjskiej sprzedaje broń USA a do Syrii Rosja .
Też dużo do myślenia daje udział agentów wywiadu Anglii przebranych za żołnierzy ISIS wykonujących na terenie Syrii swoje zadania .Teraz nie możemy być pewni kto tak naprawdę jest na filmach przedstawiających działania żołnierzy ISIS jeżeli są w maskach .Mistyfikacja jest po to by manipulować mediami i naszymi emocjami.

A to wideoblog https://www.youtube.com/watch?v=6WTMhdWttNU MaxTV na temat uchodźców europejskich widziany od drugiej strony Atlantyku .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 14-09-2015, 00:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

[...]Przez Częstochowę przeszedł kilkusetosobowy Marsz Antyimigracyjny, zorganizowany przez Klub Republikanów Częstochowa przeciwko uchodźcom. Protestujący w sobotę przeszli aleją NMP aż pod pomnik Nieznanego Żołnierza w alei Henryka Sienkiewicza. Wśród haseł, które skandowali były: Precz z islamem czy Polska dla Polaków. Marsz przebiegł pokojowo.[...]
Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artyk....html?cookie=1

Jak to wygląda sami widzicie nastroje są podgrzewane przez organizatorów tych manifestacji. Może by się zastanowili nad przyczynami tego exodusu biednych do bogatej Europy.
Ludzie kompletnie nie mają pojęcia o co chodzi powtarzając usłyszane plotki traktują jako prawdziwe informacje i narasta niezdrowa psychoza .

Są i głosy prawicy o podjęciu radykalnych działań jak Prof. Wolniewicz: Zatapiać łódki z tak zwanymi imigrantami, a nie ratować!
https://www.youtube.com/watch?v=Xgq3krxxg0E
https://www.youtube.com/watch?v=C0UyGCYn-Tk

Szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere poinformował polską minister spraw wewnętrznych Teresę Piotrowską o tymczasowym wprowadzeniu kontroli na swoich granicach państwowych - podała w niedzielę wieczorem rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak.[..] Na razie nic się nie dzieje Niemcy postępują zgodnie z prawem obowiązującym w Niemczech jak i całkowicie ich poczynania są zgodne z umową z Schengen. Zawsze jak im się to znudzi wyślą tych azylantów do krajów gdzie oni przekraczali granicę Unii . Widziały gały co podpisywały chodzi o akces do Unii i obowiązujące dwie strony traktaty.Współczuć można tylko Hiszpanom Włochom i Grecji. Hiszpanie w okresie prosperity nabudowali mieszkań które teraz stoją puste mogą je dać imigrantom i stworzyć im miejsca pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Widoczne i ukryte bolączki społeczne, na co dzień Proch-i-pył Społeczeństwo 11 16-08-2012 09:04
Wiek emerytalny w górę, prace nad reformą na finiszu, nie będzie referendum - komentarze 79.191.220.xxx Ogólny 15 19-07-2012 13:58
Potrzeby społeczne osób starszych Alessia Różności - wątki archiwalne 5 06-03-2010 17:32
Chcemy referendum w sprawie służby zdrowia - komentarze ciekawski Ogólny 24 20-10-2008 00:12

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.