menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 11:07
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie czy istnieje recepta na szczesliwy zwiazek ??


http://wptv.wp.pl/lifestyle.html?wid...t icaid=15303

Czy istnieje jakiś przepis, dzięki któremu można stworzyć wyjątkowo udany związek?
URL=http://www.vpx.pl/][/url]
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 11:39
finezja's Avatar
finezja finezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Toruń
Posty: 215
Domyślnie

uwazam ze nie ma takiego przepisu jak np na udane dobre ciasto ... taki przepis musimy stworzyc sobie sami ... sami musimy dobierac odpowiednie porcje milosci ... serca .. szacunku .. wyrozumialosci ...zaufania ..itp itd ..... czasami okazuje sie ... ze nieswiadomie przesadzilismy z niektorym skladnikiem ... i wtedy .. niestety ..moze wyjsc z tego zakalec
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 12:00
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nie istnieje recepta na szczesliwy zwiazek albowiem jak wiadomo dozy trza dozować indywidualnie...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 18:35
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Szczerość to dobry fundament pod zawiązek, związek, a nawet rozwiązek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 19:05
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie To prawda

Cytat:
Napisał baburka
Szczerość to dobry fundament pod zawiązek, związek, a nawet rozwiązek.
bez szczerości i przyjaźni /miłość nie zawsze idzie w parze z przyjaźnią/ dobrego związku się nie stworzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 19:10
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Przyjaźń i jeszcze raz przyjaźń,ale utworzona z miłości..
Bez ognia nie ma miłości.A jeżeli uda się zaprzyjaźnić w ciągu,że tak powiem,to jak w banku są kwiaty co tydzień ( co wzbogaca nasze wazony ) ,a także pomoc i oddanie w chorobie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 19:16
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Lidko

Cytat:
Napisał Lila
Przyjaźń i jeszcze raz przyjaźń,ale utworzona z miłości..
Bez ognia nie ma miłości.A jeżeli uda się zaprzyjaźnić w ciągu,że tak powiem,to jak w banku są kwiaty co tydzień ( co wzbogaca nasze wazony ) ,a także pomoc i oddanie w chorobie..
o ogniu nie pisałam bo związku bez OGNIA to ja sobie nie wyobrażam. Moje nieudane zresztą małżeństwo było bardzo ogniste, niestety nie było w nim przyjaźni i szczerości. Później ognista miłość zamieniła się w ognistą nienawiść.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 19:17
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Szczęśliwy związek? A co takiego? Może związek zawodowy, który nieustannie wywalcza podwyżki dla swoich pracowników.Nie może byc tego między kobietą a mężczyzną, bo nie ma stanu permanentnej szczęśliwości. Mogą być związki: nieudane, w miarę udane i całkiem udane. W wypadku tych pierwszych, to należy uciekać, gdzie pieprz rośnie, zanim zrobimy się sfrustrowani i zgorzkniali. Ten drugi typ, to wypracowanie sobie szeregu kompromisów, dla dobra dzieci i trwałości rodziny. Zaś udany związek jest wtedy, gdy po pierwszych uniesieniach miłosnych, pozostają wspólne zainteresowania, pragnienia i dążenia.Wzajemny szacunek i uznanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 23-01-2008, 02:51
cruella's Avatar
cruella cruella jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wybrzeże
Posty: 106
Domyślnie

Bardzo dużo cierpliwości, tolerancji i umiejętność przymrużenia oka na część przynajmniej wad i wyskoków drugiej strony. Przecież w każdym związku co jakiś czas pojawiają się mniejsze i większe kryzysy. Kiedy się je przetrwa, kiedy minie 15... 20... 25...... lat, nagle, a może dopiero wtedy, okazuje się, że choć ogień już się wypalił, jest przyjaźń, potrzeba i przyjemność wspólnego spędzania czasu, kwiaty co tydzień w wazonie, jak u Lilki...
To właśnie szczęśliwy związek...
Dziś młodzież jest niecierpliwa. Pierwsze nieporozumienie - i już rozstanie. Zmienia się telefony, samochody - ciebie też wymienię na nowszy model. Tak jest prościej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-02-2008, 12:04
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Kiedy gaśnie ogień

Jest ładną kobietą po sześćdziesiątce o krótkich, ciemnych włosach. Po 35 latach małżeństwa rozstała się z mężem. Dlaczego właśnie teraz, po tylu wspólnych latach?

Lepiej późno niż wcale, szkoda życia na tkwienie w nieudanym związku.
http://partnerstwo.onet.pl/1467669,3505,1,artykul.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 08-03-2008, 18:42
ula_1952 ula_1952 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 9
Domyślnie

Moja recepta na udany i szczęśliwy związek to przede wszystkim wiara w siebie i otwartość. Jakiś czas temu mój mąż mnie zostawił. Byłam w rozpaczy. Myślałam że skoro mam już swój wiek to nikogo nie znajdę. Trwałam tak w swojej samotności, bo byłam zamknięta na nowe znajomości- teraz to wiem. Aż do momentu, kiedy córa namówiła mnie na to, by spróbować udać się do biura matrymonialnego. Oczywiście wybuchnęłam sawlą śmiechu: jeszcze nie jestem taka stara, żęby zapisywać się do biura. Ostatecznie namówiła mnie na zarejestrowanie się w internetowym portalu matrymonialnym. I tu się zaskoczyłam-dostałam dużo poważnych ofert od starszych panów. Z paroma się spotakałam i byli całkiem mili. Zostaliśmy przyjaciółmi. Na razie to nam wystarcza. Zobaczymy co będzie dalej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 08-03-2008, 20:13
jerzy_ jerzy_ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1
Domyślnie

Ula jaki to portal? Ja też jestem samotny i chciałbym znaleźć swoją połówkę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 08-03-2008, 20:17
ula_1952 ula_1952 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 9
Domyślnie

Andrzeju, mydwoje. Polecam Ci i życze szcześcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 08-03-2008, 20:18
ula_1952 ula_1952 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 9
Domyślnie

Jerzy bardzo przepraszam za Andrzeja chyba jestem zakochana, bo mój Pan to Andrzej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 08-03-2008, 20:27
wiesław_kania wiesław_kania jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 5
Domyślnie

Ja tez jestem na mydwoje. Może korespondujemy ze sobą albo będziemy korespondować ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 13:35
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Oczywiście, że ma

Cytat:
Napisał Alunia
Nie chcę tworzyć nowego wątku więc tylko w tym zmieniam nieco kierunek.
Co myślicie o dużej różnicy w poziomie wykształcenia między dwojgiem. Jakie macie przemyślenia i obserwacje?
Jakie ma to znaczenie w młodym wieku, a jakie w dojrzałym?
Czy ma szanse trwać taki układ.
Czasami słyszę narzekania młodych, ze uczą się w szkole "rzeczy", które im sie nie przydadzą, których nie lubią.
Jednak wykształcenie średnie to nie tylko średni poziom wiedzy np. z biologii i chemii, ale z wszystkich dziedzin.
Wykształcenie wyższe uściśla już bardziej jednoznacznie specjalność, ale rozwija wszak wszechstronnie człowieka.
Więc jak to jest? Ma szansę związek, w którym jedno więcej szkół skończyło niż drugie?
często bywa, że osoba po studiach "ukierunkowana specjalistycznie" ma mniejszą wiedzę ogólną od partnera, który nie ma wyższego wykształcenia. O mądrości życiowej nie piszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 13:37
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

I w tym tkwi sedno sprawy- zgadzam się z Basią.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 27-04-2008, 23:49
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Recepty to raczej nie ma ale przedwszystkim wszystko zależy od nas samych, moj związek trwa 19 lat i raz jest dobrze raz zle ale oboje staramy się by drobne konflikty nie zburzyly tego co tak dlugo budowaliśmy, mimo tylu lat bardzo się kochamy i aby tak bylo dalej.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 01-05-2008, 18:20
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Dzisiaj po raz pierwszy weszłam na ten portal i temat mnie zainteresował. Moim zdaniem poziom wykształcenia w związku dwojga ludzi jest bardzo ważny, ale nie najważniejszy. Znam bowiem wiele takich osob, że pomimo braku wyksztalcenia mają szerokie zainteresowania i tzw. wrodzoną inteligencję oraz takich, ktorzy pomimo wyksztalcenia są prostatcy itp....
Najważniejsze to zrozumienie, wspólne zainteresowania i pasja poznawania drugiego czlowieka - pozdrawiam Mimoza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 01-05-2008, 19:05
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Mimozo masz racje bardzo wazne jest zrozumienie i wzajemna tolerancja oraz prowadzenie rozmow zarowno na tzw. "trudne tematy" jak i te przyziemne ktore czesto gesto zdaja sie zbyt blahe aby o nich rozmawiac.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Drugi zwiazek Honorka1949 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 23 26-06-2008 11:10
Czy istnieje gen wiary nazywany łaską boską? donka Społeczeństwo - wątki archiwalne 76 12-06-2008 14:50
W 10 miastach bezrobocie niemal nie istnieje - komentarze macpol Ogólny 2 06-01-2008 13:13

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.