menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 11:47
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie DOSYC BREDNI o ANTYSEMITYZMIE POLAKOW !


Poddaje pod dyskusje insynuowany nam POLAKOM "antysemityzm" polski i proponuje dokonac samolustracji swego narodowego pochodzenia.
Polska i Polacy od dawna oskarazani sa o antysemityzm i ta miarka pomowien i oskarzen wczoraj sie przebrala. W emitownym programie telewizyjnym padaly kolejne oskarzenia i klamstwa Amerykanina zydowskiego pochodzenia profesora J.T.Grossa w wywiadzie prowadzonym przez redaktorke polska zydowskiego pochodzenia Pania B. Olejnik.
Nie biorac pod uwage mocodawcow tej telewizji zapytam wprost wszystkich tu na tym forum seniorow polskich obojetnie jakiego sa pochodzenia narodowego:
CZUJECIE SIE POLAKAMI W POLSCE ???
Zaczne od siebie.
JESTEM POLAKIEM I NIM POZOSTANE,nie mam korzeni zydowskich ,inne niz polskie nie sa mi znane do trzeciego pokolenia wstecz.
Pracowalem i sluzylem dla Polski w mundurze oficera WOJSKA POLSKIEGO do 1984 roku,Polski bronilem i bronic bede do konca zycia ,nie dam sobie pluc w twarz i dalsze znosic klamstwa. Polska jest Ojczyzna wszystkich Polakow i obywateli polskiego pochodzenia godnych tego obywatelstwa !
Nikt obcy nie bedzie wiecej Polsce szkodzil gdy w Polsce nastana POLSKIE RZADY.
Jak narazie wielu z tych,ktorzy przyjeli polskie obywatelstwo i polskie nazwiska POLSCE SZKODZA bedacy w wiekszosci przy wladzy i tytulach,malo tego szkodza nie tylko Polakom ale i innym,ktorzy chca w Polsce spokojnie zyc i sa dobrymi obywatelami polskimi.
Nadszedl czas powiedzenia sobie prawdy,kim jestes ,czym sie zajmujesz,dobrze ci,czy zle w Polsce ?
Jezeli jestes dobrym obywatelem polskim nikt Ci krzywdy w Polsce nie zrobi. Polak to nie antysemita,faszysta,czy szowinista jak padaja oskarzenia. Polak wie co to jest milosierdzie i okazuje je tym,ktorzy na to zasluguja. Prawdziwy Polak to czlowiek , pracowity i rzetelny. Polak to wierzacy w Boga a nie w bozki.
Wreszcie Polak to czlowiek ,ktory potrafi sie dzielic ostatnia kromka chleba i jest goscinny !
Poczawszy od soltysa,wojta,burmistrza,prezydenta miasta czy dzielnicy ,zolnierza,policjanta,nauczyciela,robotnika,rolnik a,gornika,lekarza,pielegniarki,stoczniowca i rybaka,ksiedza,biskupa i wszelkiego innego duchownego,dziennikarza,redaktora,dyrektora,sedzie go,prokuratora,adwokata,profesora,naukowca,history ka,badacza naukowego,dozorcy czy nadzorzy ,biznesmena,personelu biurowego,pocztowca i telefonisty,ochraniarza,posla,senatora,ministra,pr emiera,prezydenta oraz wszelkiej innej profesji i dzialalnosci w Polsce skonczywszy na grabarzu/pracowniku cmentarnym - powiedzcie- jestescie Polakami,obywatelami polskimi innego pochodzenia,ktorzy szkodza Zydom i sa ANTYSEMITAMI ?
Czy odwrotnie - niePolacy szkodza Wam i sa ANTYPOLAKAMI ?
Moze wreszcie Ci ktorzy dzierza wladze opowiedza sie kim sa i komu sluza , dla kogo pracuja,boja sie ujawnic swego pochodzenia,zmieniaja ,nazwiska,wiare,przynaleznosc partyjna,dbaja o obce niepolskie interesy,trwonia majatek narodowy,kradna i korumpuja,demoralizuja i szerza zlo.
Czas z tym skonczyc i zerwac maski,wtedy zobaczymy czy to jest Polak antysemita,antyzyd,antyniemiec,czy wszelki inny anty-.
Polska ma juz dosc cierpien i oskarzen gdy zawinili inni,najwyzszy czas glosno mowic i pisac (nawet ksiazki) ,jakie krzywdy wyrzadzili nam inne narody w tym narod zydowski !!!
Polacy nie dajcie sie ukrzyzowac wszelkim Grossom !
Puscie ich tam skad przyjechali,niech ich prokuratorzy zydowskiego pochodzenia nie zamykaja,kolejna prowokacja i pogromy sa Polsce nie potrzebne.

mjr.w st.spocz.Augustyn Pyryt
Floryda-USA
16.I.2008r.
  #2  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 11:52
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ayugustynie marnujesz się wyslij tę petycję do Rzadu RP oraz wszystkich rządów krajów które uważasz za cywilizowane.Naprawdę ,my biedne żuczki to nie jest odpowiednie dla ciebie Zbawco Ojczyzny audytorium.A tak na marginesie dawno rozmawiałeś ze swoim psychiatrą ? .Moze za małe dawki lekow dostajesz????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #3  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 12:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

No cóż....

W Ameryce nastąpiła niesłychana recepcja antypolonizmu,o której nie mamy pojęcia.W każdym razie nie ma takowej w Izraelu..

Asia już mi kilkakrotnie pisała,że jako Polka ,czuje się z tym źle..
Ale w sobotę nie będziemy o tym gadać. Nie mamy na to wpływu najmniejszego..
  #4  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 17:04
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Dokupiłam

Cytat:
Napisał Lila
No cóż....

W Ameryce nastąpiła niesłychana recepcja antypolonizmu,o której nie mamy pojęcia.W każdym razie nie ma takowej w Izraelu..

Asia już mi kilkakrotnie pisała,że jako Polka ,czuje się z tym źle..
Ale w sobotę nie będziemy o tym gadać. Nie mamy na to wpływu najmniejszego..
do kompletu "Nienawiść" Sroczyńskiego.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 16-01-2008 o 17:10.
  #5  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 18:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

I w tym wypadku zgadzam się z Seniorem...dosyć bredni...dosyć wmawiania nam współwiny...

Natomiast może przestaniemy się bać ...MY POLACY ..i zaczniemy głośno mowić o eksterminacji ludności polskiej na Kresach ....w sposób iście szatański..
Ci...moi bliscy...choć nieznani,których kości niepochowane TAM zostały,zamieszkiwali Kresy od 300 lat.Tam była Polska ,nawet w czasie zaborów.

Teraz nad miejscami gdzie stały chaty i dworki,hula tylko wiatr..
  #6  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 19:10
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Gorzej... nad miejscami gdzie stały chaty i dworki, teraz chodzą krowy i upuszczają swoje placki na miejscach kaźni naszych zakatowanych w najokrutniejszy sposób rodaków. Zaś Ukraińcy twierdzą, że to oni są ofiarami, a tam żyli ich prześladowcy... ale nie wiadomo gdzie się podziali.
  #7  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 20:55
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

Do senior AP.Gross mocno przesadził z z tym antysemityzmem Polaków.Nie oznacza to jednak że byliśmy święci.Coś niestety jest na rzeczy. Sądze jednak że ludzi Twojego pokroju nic i nikt nie przekona .Malgorzata 50 trafnie określiła Twoj stan psychiczny.
  #8  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 21:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

samba.jpg
Cytat:
Napisał stanley47
Do senior AP.Gross mocno przesadził z z tym antysemityzmem Polaków.Nie oznacza to jednak że byliśmy święci.Coś niestety jest na rzeczy. Sądze jednak że ludzi Twojego pokroju nic i nikt nie przekona .Malgorzata 50 trafnie określiła Twoj stan psychiczny.

Jak na początkującego ,to ładnie sobie poczynasz...

Witaj ,wobec tego...
  #9  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 21:07
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jasne,Stanley,troche tego antysemityzmu jest w nas.Skad ?-nie wiem.Ale zazdroszcze tej nacji jedności,ciaglego utozsamiania sie ze swoim narodem,wyciagania reki do zdolnych,wierności swojej religii.Uwielbiam stary Kazimierz w Krakowie;uwialbiam knajpeczki tamże(ARIEL-cudeńko)Kiedys interesowalam sie literatura żydowska-teraz troche mniej,ale w dalszym ciagu wracam do Singera,Safrina.
  #10  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 21:10
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Stanley-może to ktos podszyl sie pod niego-albo niezadowolony z tego co na forum.wylogowal sie -a teraz (skruszony?) wraca z trzecim postem.
  #11  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 21:30
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

Przedstawie się zatem. Stanislaw z Wielkopolski
  #12  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 21:42
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Witaj Stanisławie - Stanley'u47

Cytat:
Napisał stanley47
Przedstawie się zatem. Stanislaw z Wielkopolski
fajnie, że sie do nas przyłączyłeś.
  #13  
Nieprzeczytane 16-01-2008, 21:59
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

O rany-blamaz kompletny.Cos mi sie pomyliło-Stanley 47 istnial na naszym forum.Ale w takim razie rowniez witam cieplo nowego Stanley^a .BabcielaZa rzadko siedze na tym forum
  #14  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 14:23
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dziekuje za wszelkie rady ,nawet te zdrowotne.
Warto aby wszyscy interesowali sie wlasnym zdrowiem ,zaczynajac od profilaktyki "bycia" !
Poczatkujacym polecam umiar we wszystkim.
Otwierajacym oczy kazdego dnia po przebudzeniu sie radze spojrzec na swiat z optymizmem.
Nie wszystko w zyciu jest stracone ,jak rowniez nie wszystkim da sie zawladnac (materia i istnieniami ludzkimi).
Dziekuje za zabranie glosu w temacie,teraz juz wiecie kim jestem,prosze tylko tak mocno nie interesowac sie moim zdrowiem psychicznym ,korzystam z bardzo dobrej opieki medycznej gdzie ludzi leczy sie za pieniadze wlasne.
  #15  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 14:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Senior,jak za własne pieniądze,to chyba się oszczędza?
  #16  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 16:08
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Ja zgłaszam wątpliwość: czyje pieniądze, jak nie moje własne wpływały za mnie do ZUS przez 40 lat ?
  #17  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 17:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Czy sie oszczedza pytasz - tak, nareszcie Amerykanie ucza sie oszczedzac i to na wszystkim,wladze stanowe juz tak nie szastaja "food stamps" (talony/znaczki bezplatne/zasilkowe na zywnosc) jak jeszcze kilka lat wstecz,badaja inne zrodla dochodu oraz kto ,gdzie i jak mieszka .
Przesiadaja sie z duzych na male samochody,pojawiaja sie piesi,zapelniaja sie autobusy,karty kredytowe znikaja z portfelikow,banki zastanawiaja sie co sie dzieje.
Era amerykanskiego dobrobytu mija i to dzieki..............,moze tez i apetyty sie oslabily,ludzie prace zmienili lub stracili a wojny pochlonely krocie.
Tym razem Ameryka na wojnie nie zarobila.
  #18  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 18:09
Sgerr's Avatar
Sgerr Sgerr jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 511
Domyślnie

Stanisław! O to witam. Jestem twoim imiennikiem
  #19  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 18:43
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Na naszym forum istniał

Cytat:
Napisał babciela
O rany-blamaz kompletny.Cos mi sie pomyliło-Stanley 47 istnial na naszym forum.Ale w takim razie rowniez witam cieplo nowego Stanley^a .BabcielaZa rzadko siedze na tym forum
Stanley. Znad morza. Zapowiedział przerwę w bywaniu na forum dzień przed zalogowaniem się Stanley'a 47. Niejako ciągłość została zachowana
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #20  
Nieprzeczytane 17-01-2008, 23:11
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Do mjr. AP

W związku z Twoim pierwszym postem mam kilka uwag.
1.Nie jesteś majorem WP, ale LWP, a to jest pewna różnica
2.Przydałaby Ci się porządna autolustracja, choć wolałabym, aby kto inny zrobił to za Ciebie. Będzie bardziej wiarygodna
3.Jesteś antysemitą z krwi i kości i zupełnie mnie nie interesuje, skąd to wyssałeś.
4.Ludzie o zapatrywaniach podobnych do Twoich unicestwiali Żydów, Cyganów, Indian, Murzynów, wyznawców innej wiary niż katolicka.
Pytanie:
1.Co robiłeś w stanie wojennym?
Rybki łowiłeś czy utrwalałeś "jedynie słuszny ustrój" zgodnie z dyrektywą Twojego i LWP naczelnego wodza: "socjalizmu będziemy bronić jak niepodległości"?

Boże, chroń Polskę przed takimi patriotami.
Boże, chroń Kościół przed takimi katolikami.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.