menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 11:20
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie czuly_wojtek - po marce widzę kim jest właściciel


Jak forum, seniorom i seniritom podoba się ten sposub pisania.Ogulnie bioronc spominienciem wszystkich reguł ortograficznych,z neologizmami,ale czasami inteligientnie. Mnie sie wydaje,że robi sie to prowokacyjnie, a inteligentna młodzierz ucieka w niom czasami celowo, aby ukryc niom swoje braki,ale dobże myśloncom.
Internet , mejlowanie,jenzyk angielski itd,wymaga czensto zamiast naszych ptaszkuw,ogonkuw itp znaczkuw pisania zamiast "muszę" muszem. "Nie chcem,ale muszem" to jurz klasyka. Co wy na to ? Co jest ważniejsze, treść,czy poprawność ortograficzna?

W onecie jest fajny artykuł napisany tym stylem.

czuly_wojtek - po marce widzę kim jest właściciel

Instytut badawczy "Czyły Wojtek Ęt Kąpany" przeprowadził badanie, którego wyniki pozwalają po marce samochodu określić kim jest jego właściciel i jakie lubi kobiety. Skrótowe wyniki podał na naszym forum właściciel instytutu, znawca kobiet i motoryzacji
czuly_wojtek.

FIAT, SKODA - dla mnie jedna pułka. Nie bedę rozwijał wątku, bo znuw będzie, że obrarzam kobiety. Moi znajomi nie jerzdżą tymi markami. Ochrona ich nie wpuści na moja posiadlość jak takim czyms pod jadom.
  #2  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 12:17
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Panie Kazimierzu !
Co Pan pil na sniadanie ,ze nagle przeniosl sie w "swiat mlodych". Co Pan chce abysmy na stare lata zbaranieli - przeciez tego nie da sie czytac po polsku nawet mnie zyjacemu 19 lat wsrod belkotu angielskiego a Pan mi aplikujesz jezyk "polski" !
Co Pan nie wiesz kim sa dziennikarze z "obcego poboru",ktorych w przyspieszonym tempie ucza sie "polaka" .
Kim sa biznesmeni z wkladem studolarowym,ktorzy potem wywoza pieniadze walizkami.
Wreszcie kim sa nawet mlodzi nauczyciele w polskich szkolach ?
Moze chodzi o to aby Polacy zapomnieli "przykazania" Jana Kochanowskiego ?
Nie dal rusek ,robi teraz busek !
Mam nadzieje,ze Pan nie jest przeciwko jezykowi polskiemu i jezeli juz chcesz go znieksztalcac wez te wypowiedzi w nawias, cytaty,cudzyslow w cokolwiek - bo tu tez czytaja mlodzi Polacy i posluza sie Twoim autorytetem.
  #3  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 12:22
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Zawsze byłam, jestem i będę za każdą poprawnością, jaka by ona nie była.
  #4  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 13:09
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Senior AP,

Jest Pan niewątpliwie zwolennikiem kreacjonizmu,ja ewolucjonizmu.
Ja jestem gotów dyskutować o poglądach,ale będę używał tylko argumentów racjonalnych i unikam

argumentów emocjonajnych.
Na temat życia,mam do Pana tylko jedno pytanie,czy jest Pan kontynuatorem życia ? Wtedy możemy

dyskutować o poglądach na temat niesmiertolnosci zyciu po zyciu.
A proops,"czuly wojtek" ,to chyba nie młodzierz, i nie dziennikarz z "obcego naboru", a tego to już

kompletnie nie rozumiem, nie znam takiego "przykazania" Jana Kochanowskiego ?
"Nie dal rusek ,robi teraz busek !"
Co to jest busek ? Czy to od bus`a,czyli autobusa,z czym sie juz spokalem?Czy od Buzka? Ale to juz

polityka.
  #5  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 18:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Przyłączam się do

Cytat:
Napisał danmal
Za poprawnoscia ortograficzna -calym sercem;za polityczna....?
pierwszej...
a tę drugą to jak pojmujesz?
  #6  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 12:06
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Panie Kazimierzu !
Ja nie kontynuuje zycia ,JA ZYJE !
Prosze rowniez do "prostaka" mniej naukowo i bardziej po polsku i bez powaznej miny.
W mlodosci ludzie w okularach byli dla mnie grozni. Kiedy teraz zakladam okulary do golenia lub czytania sam siebie nie poznaje w lustrze.
Jana Kochanowskiego napewno Pan rozumie ,mnie Pan nie musi, pisac mozna wszystko,takze otwierajac i zamykajac cudzyslow. "Busy" w Polsce to podobno ostatnio powszechnie wymawiane slowo,Buzek byl Premierem RP (chyba IIIRP),ktory Polsce nie wiele pomogl a wrecz przeciwnie.
Pozdrawiam !
  #7  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 12:51
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Jeśli seniorze jesteś za poprawnością ortograficzną- to zwracam uwagę,iż słowo "na pewno" piszemy osobno.Drobiazg,ale skoro krytykujesz innych..
  #8  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 13:03
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Panie AP,
Tak przypuszalem.Ze swoich okularow nie musze sie tlumaczyc.Panskie dzieciece obsesje mnie nie interesuja.Jana Kochanowskiego i jego poezje rowniez,ale tego powiedzenia,ktore mu Pan przypisuje, nie. Bus uzywa sie tutaj zamiast autobus (tak samo zreszta jak tam). Innego znaczenia nie znam.Buzek byl swietnym premierem,a teraz swietnym eurodeputowanym.A numerowanie Rzeczyposolitej za niepotrzebne.Jeśli inni forumowicze znają inne znaczenia słowa "bus" u nas,to licze,ze mi pomogą.
Takich "poważnych" i "naukowcow" jak ja jest na forum wiecej.
Kazdy pisze to co mysli,czuje i jak potrafi. Nikogo nie uwazam na forum za prostaka,za jakiego Pan sie sam ma.
  #9  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 13:26
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Jeśli seniorze jesteś za poprawnością ortograficzną- to zwracam uwagę,iż słowo "na pewno" piszemy osobno.Drobiazg,ale skoro krytykujesz innych..
Po prostu, pisze się na pewno,ale mówi się na pewno sie.Czasami można wpaść w hiperpoprawność,jak się mówi dziękuję,a nie dziękuje.
  #10  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 13:55
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dziekuje za "po-uczenia". Trzeba jeszcze zauwazyc co bardziej razi.
Nauczanie i krytyka - dwa rozne pojecia , prawda mily Kazimierzu ?
Sa jeszcze sympatie (do kogos,do czegos) tego juz nie musimy zauwazac nawet u jezyko-znawcow.
W kraju gdzie mieszkam serdecznosc okazuje sie na codzien,takze do nieznanych osob.
  #11  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 16:30
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Dziekuje za "po-uczenia". Trzeba jeszcze zauwazyc co bardziej razi.
Nauczanie i krytyka - dwa rozne pojecia , prawda mily Kazimierzu ?
Sa jeszcze sympatie (do kogos,do czegos) tego juz nie musimy zauwazac nawet u jezyko-znawcow.
W kraju gdzie mieszkam serdecznosc okazuje sie na codzien,takze do nieznanych osob.
Nie pouczam cię i nie krytykuję cię. Sympatią darzę tylko niektóre seniorki,na tym forum też,żadnych facetów.
Wyobraź sobie,że w tym kraju, w którym ja żyję ludzie też okazują sobie serdeczność, a powoli nawet wchodzi zwyczaj mówienia "dzieńdodry" osobom często spotykanym,choć niekoniecznie sobie przedstawionym. U sąsiadów ten zwyczaj,szczególnie w małych miejscowościach,jest powszechny. Na moim osiedlu już wchdzi.
  #12  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 16:37
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał danmal
Dalszy ciag niezwykle waznych dywagacji:..na pewno,na pewno odzielnie;naprawde,naprawde razem.
Danmalu !
Dywagacje tutaj są naprawdę duperelne i jeśli ci sie nie podobają naprawdę omijaj je z daleka.
  #13  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 18:04
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał danmal
Dlaczego?Dlaczego mam omijac?
Nie musisz,ale widzę,że ci to nie leży.
Po prostu,kiedyś napisałem poprostu i ktoś życzliwy zwrócił mi uwagę,że to się pisze rozdzielnie.
Ktoś też kiedyś poprawił moje pismo urzędowe i słowo "doradca" poprawił na doradzca, bo przecież doradztwo,doradzać. Czy miał rację ? To była ważna szycha i gdy mu zwróciłem uwagę,że się myli,obraził się i długi czas mnie szykanował, teraz mówi mobingował.
  #14  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 18:56
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Ostro idzie,jak widzę!
  #15  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 19:16
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał danmal
Kazimierzu,jeszcze pare miesiecy temu panie seniorki na banicje mnie skazaly za tepienie bykow ort,pare osob wrecz twierdzilo ze ,co tam forma,tresc jest wazna,teraz dostrzegam wieksza starannosc,albo mnie czytam to forum.Mnie oczywiscie z dzika satysfakcja wytykano literowki.
Bledy ort. w jezyku ojczystym sa niedopuszczalne,ale pomylic kazdy sie moze.
Wg mnie literówki to nie błąd,zdarzają się każdemu.Jeśli chodzi o błędy ortograficzne,to jest podgląd wysyłanej wiadomości,jesli są wątpliwości to można sprawdzić.Ale czasami błędy sa naprawdę żenujące .Aż korci,żeby poprawić,z drugiej strony - nie mozna robić przykrości piszącym.
__________________
  #16  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 19:16
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
Ostro idzie,jak widzę!
Nic to,Elizko ! Jak mawiał,chyba mówił,Pan Michał. Tylko przez szacunek dla małego rycerza piszę Pan z dużej litery, bo w zasadzie ten tytuł pisze sie zdaje sie z małej.
Jedną zmoich wad jest stawianie zbyt dużej ilości przecinków. Wiem o tym. Ktoś mi jużto wytknął.
W mailach,niektórzy piszą hiperpoprawnie emailach,sie tego nie uwzględnia,szczególnie na forach.
  #17  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 19:21
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Dziekuje za "po-uczenia". Trzeba jeszcze zauwazyc co bardziej razi.
Nauczanie i krytyka - dwa rozne pojecia , prawda mily Kazimierzu ?
Sa jeszcze sympatie (do kogos,do czegos) tego juz nie musimy zauwazac nawet u jezyko-znawcow.
W kraju gdzie mieszkam serdecznosc okazuje sie na codzien,takze do nieznanych osob.

Powierzchowną ,powierzchowna ...ale miłą przyznaję
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #18  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 19:25
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał danmal
Kazimierzu,jeszcze pare miesiecy temu panie seniorki na banicje mnie skazaly za tepienie bykow ort,pare osob wrecz twierdzilo ze ,co tam forma,tresc jest wazna,teraz dostrzegam wieksza starannosc,albo mnie czytam to forum.Mnie oczywiscie z dzika satysfakcja wytykano literowki.
Bledy ort. w jezyku ojczystym sa niedopuszczalne,ale pomylic kazdy sie moze.
Dalmalu! Nie zwalaj na nas swoich win. Popatrz na wszystko z odrobina obiektywizmu. Mam wrażenie, że inną miarką mierzysz siebie, a inną przykładasz do nas. Mnie przez kilka postów wytykałeś nieortograficzne pisanie, gdy mi się wklepało niepotrzebne "d".Swoje błędy klasyfikujesz łagodnie, ot, zwykłe literówki, czyjeś to grzechy śmiertelne. I nie o to seniorki miały do ciebie żal, lecz o złośliwe kpienie i wyśmiewanie. Nie mogę również zrozumieć jak prawdziwy mężczyzna może się tak brzydko zachowywać, jak Ty wobec Lili.Nie podobało Ci się jej poczucie humoru, mogłeś nie czytać.A co robiłeś, sam się przekonaj, czytając swoje odezwania do niej. Ja się niestety czerwieniłam za Ciebie.I takie teksty do kobiety to były właśnie rzeczy absolutnie niedopuszczalne. Przy nich jakiś mniejszy lub wiekszy ort. to małe piwo.
  #19  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 21:09
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jak to dobrze,ze ten portal istnieje,wszystkiego tu mozna sie nauczyc,nawet drinka w barze "strzelic" z dostojnymi osobami .
Polska to piekny kraj ,a ludzie tylko ich sciskac !
  #20  
Nieprzeczytane 28-01-2008, 21:31
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie Oj senior...senior

to dlaczego z niego wyjechałeś
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kim sa ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 19 23-04-2008 11:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.