menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 01:43
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie Manifa


Tak sobie czytam czytam i przyszlo mi gdo glowy tyle nas tu jest bab i chciałabym sie dowiedzieć co wy sadzicie o tym ,ze decyduja za nas faceci -no moze już nie za nas ,ale za nasze córki ,synowe ,brataniczki,siostrzeniczki.Oburza mnie że o aborcji wypowiadaja się faceci lub rozjazgotane staruszki,ze in vitro jest w ogole przedmiotem dyskusji.Ze kobieta w naszym wieku staje sie przezroczysta dla pracodawców ,mediow i ludzi.Ze proponuje sie jakieś idiotyczne programy przekwalifikowania doswiadczonych zawodowo ludzi po to ...zeby ich zatrudniac jako,nie wiem, szwaczki????? Kurcze .Nie czuje sie niesprawna zawodowo ,nie czuję się zacofana .Wiem co umiem i wiem ,ze umiem wiecej od swiezo upieczonego młodego wilczka po anglistyce ,który nie ma pojecia o uczeniu oraz o psychologii dzieci które uczy.Chce zeby moja corka mogla legalnie i w szpitalu usunac niechciana ciąze i chce zeby gdyby byl problem mogla zjśc w nią przy pomocy najnowszych osiagniec medycyny.Oburza mnie ,ze żyje w panstwie wyznaniowym i że to państwo nie zauwaza ,że żyja tu równiez ludzie wyznajacy inną religie niz katolicka albo niewierzący i ma pomysły na kolejne religijne swieto .Wolny dzień prosze bardzo ale dlaczego 3 króli a nie noramlny Bank Holiday jak w Anglii czy Stanach?.Wiem że wrzuciłam wszystko do jednego wora .Bardzo podoba mi sie Manuela Gretkowska .Co wy o tym wszystkim sadzicie?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 15-03-2008 o 01:48.
  #2  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 02:00
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie A jakie to bedzie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Tak sobie czytam czytam i przyszlo mi gdo glowy tyle nas tu jest bab i chciałabym sie dowiedzieć co wy sadzicie o tym ,ze decyduja za nas faceci -no moze już nie za nas ,ale za nasze córki ,synowe ,brataniczki,siostrzeniczki.Oburza mnie że o aborcji wypowiadaja się faceci lub rozjazgotane staruszki,ze in vitro jest w ogole przedmiotem dyskusji.Ze kobieta w naszym wieku staje sie przezroczysta dla pracodawców ,mediow i ludzi.Ze proponuje sie jakieś idiotyczne programy przekwalifikowania doswiadczonych zawodowo ludzi po to ...zeby ich zatrudniac jako,nie wiem, szwaczki????? Kurcze .Nie czuje sie niesprawna zawodowo ,nie czuję się zacofana .Wiem co umiem i wiem ,ze umiem wiecej od swiezo upieczonego młodego wilczka po anglistyce ,który nie ma pojecia o uczeniu oraz o psychologii dzieci które uczy.Chce zeby moja corka mogla legalnie i w szpitalu usunac niechciana ciąze i chce zeby gdyby byl problem mogla zjśc w nią przy pomocy najnowszych osiagniec medycyny.Oburza mnie ,ze żyje w panstwie wyznaniowym i że to państwo nie zauwaza ,że żyja tu równiez ludzie wyznajacy inną religie niz katolicka albo niewierzący i ma pomysły na kolejne religijne swieto .Wolny dzień prosze bardzo ale dlaczego 3 króli a nie noramlny Bank Holiday jak w Anglii czy Stanach?.Wiem że wrzuciłam wszystko do jednego wora .Bardzo podoba mi sie Manuela Gretkowska .Co wy o tym wszystkim sadzicie?????

Nastepne swieto Malgosiu??
Ja ma zawsze mile wspomnienia z Trzech Kroli.. i myslalam ze to juz dawno bylo swieto..
Do przekwalifikowan profesorow na szwaczki.. to wierzyc mi sie nie chce ze to moze nastapic.. Chyba mozna przekwalifikowac ludzi na tym samym poziomie..
Jezeli chodzi o aborcje.. a jak jest w innych krajach Europy?? Wiem ze we Wloszech jest aborcja legalna..
Gretkowska znam tylko ze slyszenia..
  #3  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 02:09
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Zapomnialy babcie jak kombinowly,u róznych babek,kosztem życia by usunąć ciąze,teraz jazgot podnoszą w najmiej dla nich waznej sprawie.
__________________
  #4  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 02:18
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Jak to

Cytat:
Napisał inka-ni
Zapomnialy babcie jak kombinowly,u róznych babek,kosztem życia by usunąć ciąze,teraz jazgot podnoszą w najmiej dla nich waznej sprawie.

przeciez w PRLu aborcja byla legalna..
  #5  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 10:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Małgocha...ja mogę się przyłączyć ,jak najbardziej.
Manuela mi się podoba średnio.Lepiej wypada w TV niż na żywca.

Co do aborcji..Babcie miały do niej dostęp jak do saturatora za PRL-u..
Może żałują ?
  #6  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 10:27
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Tak sobie czytam czytam i przyszlo mi gdo glowy tyle nas tu jest bab i chciałabym sie dowiedzieć co wy sadzicie o tym ,ze decyduja za nas faceci -no moze już nie za nas ,ale za nasze córki ,synowe ,brataniczki,siostrzeniczki.Oburza mnie że o aborcji wypowiadaja się faceci ............Ze kobieta w naszym wieku staje sie .Co wy o tym wszystkim sadzicie?????
Czemu chcą decydować faceci???Proste,prawem samca,reproduktora,dla nich to się w większości liczy.Bo jakże zniszczyć to co ONI wyprodukowali.Co będzie dalej to żadko ich i nie wszystkich obchodzi.A ty babo urwij sobie głowę,zagrzeb się w pieluchach,garach bo to dla ciebie,a nie tak powiedział Giertych -senior?
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #7  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 11:29
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Małgoś ;)

Ho, ho, Małgosiu, ciekawy temat podrzuciłaś!

Muszę teraz porzucić komputer, ale wrócę na ten wątek, koniecznie!
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
  #8  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 12:02
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 125
Domyślnie

Od zarania wieków faceci decydowali o wszystkim i o prawach kobiet też, przyzwyczajeni są do tego i niech ręka Boska broni tego kto im to odbierze, Fakt, że oni są z Marsa i nie znają problemów kobiet, nawet nie mają wyobrażni co kobieta czuje, nie starają się zrozumieć naszej psychiki, rządzą się swoim prawami i kierują własnymi zachciankami. No bo jak to, to co oni zrobili ktoś chce im odebrać, podobnie jest z zabezpieczaniem się przed ciążą, zawsze ten obowiązek spada na kobietę. Znam przypadek, kobieta zachodzi w ciążę...bliżniaki...w domu dwoje małych dzieci, a mąż...mąż przez miesiąc się do niej nie odzywał, że zaszła w ciążę...pewnie był przekonany, że ma rację, żona żle się zabezpieczyła...ale ta ciąża to głównie jego udział, dzieworództwa przecież nie ma...
Podobnie jest w polityce...tylko oni wszystko doskonale wiedzą co jest dla kraju i dla nas najlepsze...
  #9  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 12:13
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Wiem ,ze wrzuciłam rózne sprawy do jednego worka.Ale zobaczcie -baby co prawda bywają wobec siebie wredne,aqle jednak jeśli słucha się dyskusji ,nawet w TV w wykonaniu meskim i damskim jakaż kolosalna różnica .Kobiety zdecydowanie próbuja ROZWIAZYWAĆ problemy a faceci pokazać że "moje na wierzchu.
Ad aborcja -wyraziłam swoje zdanie co nie oznacza ,że nie szanuje zdania osób które z powodów swiatopogladowych czy moralnych są PRZECIW tyle ,ze dla mnie to jest decyzja kobiety czy pary ,bardzo indywidualna,wręcz intymna decyzja i NIE moze być narzucana nikomu z tego powodu ,ze zakazano tego prawnie.
A Trzech Króli jest swietem religijnym i jako takie dotyczy tylko jakiejś populacji czyli znów to jest narzucanie mniejszości czegoś przez większość
Mysle ze warto wreszcie doprowadzić do tego żebysmy mogly same decydować o swoich brzuchach ,czasie kiedy nie chcemy już pracować i innych takich elementarnych prawach.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #10  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 12:24
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

A co z równymi prawami kobiet i mężczyzn?
Co do aborcji uważam ,że powinna być legalna, niebyłoby wtedy noworodków na śmietnikach i przepełnionych domów dziecka, jeśli chodzo o wiarę to każdy ma swoje sumienie.
  #11  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 12:30
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Kobiety o kobietach

Małgoś,
oczywiście się z Tobą zgadzam, z każdym słowem.

W dodatku, ja jestem bardzo "wrażliwa ekologicznie" - i uważam, że faceci nie dosyć, że "urządzają" nam życie, czyniąc je często zupełnie nie do zniesienia, to jeszcze, na domiar złego, niszczą ziemię, na której wszyscy żyjemy.
Dla mnie ich cywilizacja jest "cywilizacją śmierci" - bo niszczą i zabijają wszystko co żyje, zupełnie jak w tej piosence "chłop żywemu nie przepuści".

Oczywiście dotyczy to głównie białych facetów.
Były (i może jeszcze są) ludy, które potrafiły żyć w doskonałej koegzystencji z przyrodą, co zazwyczaj wychodziło im tylko na zdrowie.
Biali zniszczyli na przykład cywilizacje "Indian" północnoamerykańskich, wiele ich wiedzy np. o leczniczym działaniu roślin zaginęło.

Natomiast co do ostatniego pytania, o Manuelę - hmmmm... średnio, jakoś nie do końca jej wierzę
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
  #12  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 13:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Zawsze sama decydowałam i decyduję o sobie

nie potrafię sobie wyobrazić żeby jakiś facet za mnie podejmował decyzję, ubiłabym gościa. Znam związki, w których pan i władca łaskawie zezwala swojej połowicy np. na kupno biustonosza albo zabrania jej utrzymywania kontaktów z koleżanką, której on nie lubi itd., itp. Nie jestem zwolenniczką ochrony życia poczętego, natomiast karałabym bardzo surowo tych, którzy powołali nowe życie i nie wywiazują się ze swoich obowiązków. Nie wyobrażam sobie siebie w roli służącej /tak niestety ma dużo kobiet/ zdanej na humory obsługiwanego. Nie będę się dalej rozpisywała bo w trakcie pisania zaczyna mnie ogarniać wściekłość. NIE ZGADZAM SIĘ NA TO ŻEBY MĘŻCZYŹNI PODEJMOWALI ZA NAS DECYZJĘ W SPRAWACH DLA NAS NAJWAŻNIEJSZYCH!!!!!!!!
  #13  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 13:27
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Basiu ;)

Mam tak samo - jak piszę o takich sprawach, zaczyna mi się robić gorąco i ciśnienie mi wzrasta, krótko mówiąc, "gotuję się"!

Też zawsze decydowałam sama o sobie w swoich sprawach - ale zważ, że poza naszymi osobistymi sprawami, od których wara - i potrafimy je obronić - są jeszcze sprawy innych kobiet, dziewcząt, dziewczynek - i całej Ziemi...

Zbyt wiele kobiet zbyt chętnie oddaje facetom prawo do decydowania o sprawach, które ich nie dotyczą, albo dotyczą nie tylko ich.
Nie wiem dlaczego, nie rozumiem tego.
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
  #14  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 13:36
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

ale manifa!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #15  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 13:41
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
ale manifa!!!!
Noooooooooooooooo.Sama ją zaczęłaś.Tak trzymać.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #16  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 14:19
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Dziewczyny mile

Ja nie uwazam ze aborcja jest tylko sprawa kobiety.. Jezeli tak byloby to dzieci tez bylyby tylko sprawa kobiety i antykoncepcja .. tez bylaby sprawa tylko kobiety
Mysle ze partnerstwopowinno miec tu miejsce . To jest sprawa RODZINY a nie samej kobiety..
  #17  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 14:35
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiulek w większości przypadków

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ja nie uwazam ze aborcja jest tylko sprawa kobiety.. Jezeli tak byloby to dzieci tez bylyby tylko sprawa kobiety i antykoncepcja .. tez bylaby sprawa tylko kobiety
Mysle ze partnerstwopowinno miec tu miejsce . To jest sprawa RODZINY a nie samej kobiety..
antykoncepcja jest niestety sprawą kobiety. To kobiety łykają pigulki albo przylepiają sobie plastry żeby partner nie miał "dyskomfortu".
  #18  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 14:37
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Oczywisxie ,ze partnerstwo -ale z PRAWEM WYBORU!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #19  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 14:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Mądrze gadacie koleżanko.

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Oczywisxie ,ze partnerstwo -ale z PRAWEM WYBORU!!!!
Powinno być PARTNERSTWO!!!!!!!!!
  #20  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 15:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Malgosiu

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Oczywisxie ,ze partnerstwo -ale z PRAWEM WYBORU!!!!

Ten WYBOR wlasnie tez jest sprawa dwoch osob..
Nie ma wypadku ( noo... chyba ze gwalt) aby tylko jedna osoba decydowala o:
seksie,
antykoncepcji,
narodzinach
czy aborcji..
Wszystko robi sie we dwoje.. i za wszystko jest podzielona odpowiedzialnosc...
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.