menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 14:08
Lon2000 Lon2000 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 56
Post Brytyjscy seniorzy szaleją na wakacjach - komentarze


Komentarz do artykułu: Brytyjscy seniorzy szaleją na wakacjach
--------------------
No i bardzo dobrze.Ja terz tak chcę,a nie mogę bo mam 95 letniego ojca.Brawo .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 23:08
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
no i fajnie lepiej szaleć niż narzekać jak to jest w naturze polaka gdybym miała fajne towarzystwo też bym zaszalała a szczególnie na dobrej, ciekawej wycieczce my też powinniśmy tak trzymać jak ci weseli seniorzy angielscy a miałam możliwość ich zobaczyć na południu anglii i szczerze im zazadrościłam tej młodzieńczej werwy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-03-2008, 12:02
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

super... i tak powinno być... tylko "nasi" 50+ i więcej przy tej polityce społecznej jaką mamy obecnie nikt sobie nie pozwoli na takie wyjazdy... bo pytanie za co???? a szkoda uważam,że kiedyś trzeba zacząć wyjeżdżać i zwiedzać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 22:51
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Super

frido, nie jest tak żle bo to nie tak dużo kosztuje jak sobie ktoś myśli, tylko trzeba chcieć, krajowe wycieczki organizują kluby seniora albo można skorzystać z takich ,połaczonych z prezentacją jakiegoś towaru / patrz do wątku wycieczki sponsorowane/ ale zainteresuj się wycieczkami zagranicznymi ,np.Tunezja Egipt Grecja WŁochy za 900 zl pojedziesz na tydzien do 3 gwiazdkowego hotelu z wyzywieniem samolotem i możesz to zaplacic w nieoprocentowanych ratach ,tylko trzeba chcieć jechac i tym się zainteresować, a naprawde warto,bo człowiek jest tym bogaty co w życiu zobaczy i pozna inne kultury, a co nam juz, pozostało jak i nie przyjemności....nawet przy naszych emeryturach,,, ale chcieć to moc.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 22:58
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Jakempa

Cytat:
Napisał jakempa
frido, nie jest tak żle bo to nie tak dużo kosztuje jak sobie ktoś myśli, tylko trzeba chcieć, krajowe wycieczki organizują kluby seniora albo można skorzystać z takich ,połaczonych z prezentacją jakiegoś towaru / patrz do wątku wycieczki sponsorowane/ ale zainteresuj się wycieczkami zagranicznymi ,np.Tunezja Egipt Grecja WŁochy za 900 zl pojedziesz na tydzien do 3 gwiazdkowego hotelu z wyzywieniem samolotem i możesz to zaplacic w nieoprocentowanych ratach ,tylko trzeba chcieć jechac i tym się zainteresować, a naprawde warto,bo człowiek jest tym bogaty co w życiu zobaczy i pozna inne kultury, a co nam juz, pozostało jak i nie przyjemności....nawet przy naszych emeryturach,,, ale chcieć to moc.....
i o to chodzi, tak trzymaj!!!!!!!!!!!
http://img237.imageshack.us/img237/6816/a2hl7.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 09:10
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

niom.... ale ja muszę jeszcze poczekać na taki luz aby móc się spakować..i wuruszyć...muszę jeszcze ciężko pracować heh pozdrawiam wszystkich podróżników i tych wirtualnych i Panią Basie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 12:50
angelelli angelelli jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pomorze
Posty: 9
Post

Z zażenowaniem pytam:dlaczego nas nie stać na szaleństwa trzeciego wieku?Czy kiedykolwiek nasi rządzący pomyślą o nas? Wiadomo-polski emeryt-to delikatny emeryt.Szczęśliwy,że pozwalają Jemu oddychać...
Mam przyjaciół w moim wieku w wielu krajach Europy i wiem jak się relaksują.Raz-dwa można skorzystać z Ich zaproszenia, ale i to za dużo!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 13:07
kary kary jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 9
Domyślnie

no niestety u nas bez prywatnego ubezpieczenia nie można planować zbyt wiele
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 17:51
Lon2000 Lon2000 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 56
Domyślnie

Kochani jak nie pomyślicie sami o sobie to nikt o was nie pomyśli.Takie życie.Zeby coś zrobić trzeba bardzo chcieć.Mnie śię marzy wycieczka do Izraela i do Jordani.Mam nadzieje że kiedyś spełni się moje marzenie.Szkoda że niema biura dla seniorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 21:54
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Super

lon,2000/,,,DOBRZE,że marzysz o takich wyjazdach,ja już spełniłam marzenie zobaczenia IZRAELA,teraz jadę do Jordanii,jeżdżę z b.p. triada w kwietniu lub maju rezerwuję w momencie rozpoczęcia sprzedaży do 45% zniżek wtedy 70 % uczestnikow to seniorzy a temperatura w tym czasie 27 stopni, IZRael 7dni zwiedzania i potem 7 dni w EGIPCIE na tzw, traf,, a trafilam na 5 gwiazdkowy hotel bylam za 2000 zl / z wyzywieniem przelotem i zwiedzaniem dodatkowo wydalam 100 dolarow,na taki koszt to można oszczędzić, palacze tyle wydają rocznie na zabicie swego zdrowia, wiec uważam ze lepiej mieć nałóg podrozowania,a chcieć to móc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 22:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ha,nie rób mi apetytu na Jordanię..Nie byłam,znam Maroko,Egipt,Tunezję ( gdzie porwano właśnie parę turystów i zafundowano im podróż przez Saharę do Sudanu ),ale jest pewna przeszkoda,jak dla mnie...niestety...mam nadzieję,że przejściowa..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 22:20
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Kilka razy byłam na wycieczkach zagranicznych, byłam też na wycieczkach po Polsce organizowanych przez PTTK. Ja bardzo lubię zwiedzać, to jest moje hobby. Za kazdym razem jak wyjeżdzam jest w grupie więcej emerytów niż ludzi młodych. Młodzi podróżują indywidualnie. Nie mogę powiedzieć, że byli to bogaci emeryci. Po prostu są osoby (tak jak ja ) którym na wyjazd nie jest szkoda pieniędzy i składają na to przez cały rok. Ja nie palę papierosów ( już 17 lat), nigdy nie piłam alkocholu, bo byłoby mi szkoda na niego pieniędzy i zdrowia.
Nawet wczoraj dzwoniłam do mojego PTTK z pytaniem czy mają jakąś ciekawą wycieczke 1 lub 2 dniową. Jest to naprawde bardzo fajna forma wypoczynku, możliwość poznania nowych osób, możliwość zwiedzenia własnego kraju, a co najważniejsze, nie jest droga. Polecam....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 31-03-2008, 19:11
Lon2000 Lon2000 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 56
Domyślnie

jakempa. Ciesze się że znalazłam bratnią dusze. Ja jezdziłam z Sigmą Trawel tam jest drozej.I kłopot bo jestem sama i muszę dopłacac do pokoju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 13-04-2008, 22:52
Be-a Be-a jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 2
Domyślnie no właśnie|

... no bo jak już by można bo i czas i pieniadze na taki cel idzieci już wyszły - to zostajemy sami bo jedno nas wcześniej odchodzi więc spieszmy się cieszyć.... jak ci anglicy .. pozdrawiam
QUOTE=jakempa]no i fajnie lepiej szaleć niż narzekać jak to jest w naturze polaka gdybym miała fajne towarzystwo też bym zaszalała a szczególnie na dobrej, ciekawej wycieczce my też powinniśmy tak trzymać jak ci weseli seniorzy angielscy a miałam możliwość ich zobaczyć na południu anglii i szczerze im zazadrościłam tej młodzieńczej werwy[/quote]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 22:08
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

wrocilam juz z wojazy 8 dni w Egipcie i 7dni w Jordanii przezycia niezapomniane, w Egipcie w zasadzie odpoczywalam bo bylam tam 4 raz i w zasadzie nie bylo nic do zwiedzania nowego czego wczesniej nie widzialam, natomiast Jordania to cudowny kraj, ludzie zyczliwi,super uczciwi,niby kraj arabski,ale zupelnie inny, mentalnosc Jordanczykow odbiega od Egipcjan,Marokanczykow,Tunezyjczykow,ktorzy sa podobni w zachowaniu,.natomiast Jordanczycy sa zupelnie inni w obyciu,Niezapomniana Petra,pustynia Wadi Rum jedyna taka na swiecie,gora Nebo i na niej oliwka zasadzona przez JPII naprawde warto oszczedzic aby to wszystko zobaczyc te biblijne miejsca znane z pisma sw. wierzcie mi ze kiedy to wszystko dotykasz i przezywasz te chwile pobytu to wszystko staje sie niewazne i wiesz ze dla takich chwil warto wiele poswiecic i wtedy dziekujesz Bogu ze zyjesz i mozesz to wszystko zobaczyc,,,,,, juz mam cel odkladania ile mozna na nastepny wyjazd....gdzie, to zalezec bedzie od finansow ale marzenia sa do spelnienia..........
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Seniorzy i upały - komentarze benpo Ogólny 5 30-05-2011 10:59
Jak głosowali seniorzy - komentarze siekierka Ogólny 358 05-03-2008 14:29
Brytyjscy seniorzy schorowani - komentarze Basia. Ogólny 5 28-02-2008 23:34
Brytyjscy seniorzy w Internecie - komentarze ammi1952 Ogólny 2 27-03-2007 13:08
Seniorzy i dzieci na wspólnych wakacjach - komentarze Marylka Ogólny 2 28-10-2006 11:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.