menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 06:53
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie Cenzura? Nie, obrona przed nienawiścią i głupotą.


Komisja Europejska chce ujednolicić regulaminy i politykę prywatności serwisów społecznościowych. Powstanie wspólny kodeks postępowania dla wydawców stron, który chroniłby internautów. Główne problemy które mają być w nim regulowane, to przede wszystkim ochrona prywatności i filtrowanie obraźliwych treści oraz kwestie moderacji i raportowania o nadużyciach. Unia Europejska już teraz działa na rzecz bezpiecznego internetu w ramach programu " Safer Internet ".
http://www.onlinechildprotection.org/pl/?p=167
Czy tylko dzieci powinny być chronione? Nie!!
Ostatnie wydarzenia na portalu " Nasza-klasa " związane z nawoływaniem do nienawiści wobec homoseksualistów, sprzeciw internautów i prasy wobec takich działań, oraz wkroczenie w sprawę policji, świadczy dobitnie o tym, że mamy prawo bronić się przed zalewem głupoty, chamstwa i wzajemnego obrażania.
Cyberprzemoc dotyczy nie tylko dzieci. Jej skutki odczuwa każdy normalnie myślący, niemający zwichniętej psychiki człowiek.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #2  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 07:29
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Wydaje mi się to słuszne.Zwiedzając różnorodne fora zauważyłam,że niektóre z nich mają zgniłą woń śmietnika..
  #3  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 07:57
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Niestety. W ostatnich tygodniach, prawie na pograniczu drugiej rocznicy istnienia, to nasze forum także powoli zmienia się w wysypisko śmieci. Dotychczas tak przyjazne, serdeczne, służące radą i pomocą, promujące dobrą muzykę, wiersze, ciekawe wspomnienia, zamienia się dzięki kilku osobom w bardzo, albo bardziej ciekawe, dzięki ordynarnemu słownictwu, wzajemnym obelgom, dopuszczeniu ponoć amerykańskich " elfów ". Wiele osób odeszło, inne czytają i milczą, jeszcze inne wdają się w dyskusje co najczęściej kończy się wyśmianiem ich. Jest ciekawiej? Dla kogo?
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #4  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 08:05
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Wilhelmino.Jest ciekawiej dla tych ,którzy innego zycia poza internetem nie posiadają,dokopywanie,bluzganie lezy w ich naturze.A że latwiej sie dokopuje bedąc nieznanym to przeciez jasne jak słonko na niebie.Najdziwniejsze jest to ,ze bluzgi,uzywanie słow "nieparlamentarnych" nazywają brakiem cenzury.To juz nie jest smietnik,to jest kloaka jakiej nigdy nie spodziewałabym sie na takim forum jak nasze.Ale coż słowa wypowiadane /pisane / swiadczą o człowieku.Bardzo mi sie to nie podoba.Dziwi mnie tylko,dlaczego Ci ludzie nie założą sobie swojego nieocenzurowanego forum i tam sie nie wyżywają?Pozdrawiam cieplutko .
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #5  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 08:14
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

A wiesz dlaczego? Bo oni napawają się tym, że mogą robić krzywdę. Cieszą się, że większość milczy i boi się przeciwstawiać. Wydaje im się, że opanowali i zmienili to forum.
Radość z tego że " kosz " ma największą poczytność, chęć zakładania ordynarnych wątków po to, aby bulwersować, świadczy nie tylko o samotności, świadczy także o skrzywionej psychice.
A założenie własnego forum z bluzgami? A kogo by tam denerwowali? Siebie? Mało ciekawe.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #6  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 08:36
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Najlepszą obroną przed atakiem jest kontratak. Do takiego wniosku doszłam wczoraj, gdy w godzinach popołudniowych weszłam na forum i okazało się, że tematyka jest monotematyką. Nie znalazłam wątku, na którym chciałabym się wypowiedzieć, gdzie byłoby coś co mnie interesuje lub zaciekawia.Zadałam wtedy sobie ptanie: Czy nie jest to celowe działanie, czy może są ludzie, którzy chcą to forum zniszczyć? A jeśli tak, to czy damy się wypchnąć, zamilczeć lub odejść? Moim zdaniem byłoby to najgorsze z bardzo złych.
Tak jak przed trolligiem należy bronić się milczeniem, tak przed zalewem niechcianych tematów można się obronić całkowicie je ignorując, ale nie zamilknąć, tylko właśnie rozmawiać z tymi, którym zależy, by forum było jak dawniej, bez szarpaniny lecz również bez nadmiernego przesłodzenia.
  #7  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 08:50
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

I tak właśnie robimy.Nadal rozmawiamy na wątkach ,które nas interesuja,bawią.Rozmawiamy z osobami,które lubimy,słuchamy pieknej muzyki.A kosz dla mnie nie istnieje.Osoby ,które się zachowuja jak frustraci zignorowałami niech sobie piszą,miedzy soba,skoro sprawia im to taką przyjemność.Pozdrawiam cieplutko.__SUN3.gif.Wybywam w plener,bo pogoda przepiekna i szkoda czasu na komputer.Do zobaczenia .
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #8  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 09:24
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Czasami milczę nie tylko wobec trolli,

bo odzywanie się nic nie daje, a wręcz przeciwnie - jest asumptem do eskalacji napastliwej złośliwości. Kontratak? Co to da, Barhanko?

Wilhelmino, Skrzacie miły, mnie się nie chce odzywać! Nie chce mi się walki z wiatrakami. To rzucanie grochem o ścianę. Mam dość przekonanych o swojej wyższosci intelektualnej. Tych jedynie słusznych "autorytetów", które innych podsumowują na podstawie tego, w którym wątku piszą, ile tych wątków założyli i ile dają z siebie. A przede wszystkim - czy mają zbieżne z nimi poglądy. Misjonarze, przekonani o nieomylności swojej misji "uatrakcyjnienia" nudnego wg nich forum tak mocno, że żaden argument nie trafi.

Lubię dyskusje, ale akurat tę potrzebę zaspokajam poza forum. Lepiej mi się dyskutuje gadając niż pisząc. Tu wchodzę w innym celu. Wolno mi.

Za sprawą kilku osób i kilku ich dworzan zmieniło się forum niemiło i bardzo dziwnie. To jednak coś w rodzaju przemocy forumowej.
Nie znam na to lekarstwa. Bo zawsze znajdą się klakierzy i potakiwacze.
  #9  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 09:28
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Alu! Kontratak to rozmowa normalna, obok przepychanek i mimo ich istnienia!

Ostatnio edytowane przez hannabarbara : 10-05-2008 o 09:29.
  #10  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 09:32
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
..................................................
Tak jak przed trolligiem należy bronić się milczeniem, tak przed zalewem niechcianych tematów można się obronić całkowicie je ignorując, ale nie zamilknąć, tylko właśnie rozmawiać z tymi, którym zależy, by forum było jak dawniej, bez szarpaniny lecz również bez nadmiernego przesłodzenia.

Przepraszam, Haniu! Takie właśnie miało być zakończenie mego postu
  #11  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 09:38
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Tak jest, Alu. Hania ma rację. Ja też mam swoje sprawy i żyję naprawdę po za forum, ale miło było tu wpadać i nawet poczytać, milcząc. Teraz jest paskudnie. No...chyba że ktoś lubuje się w inwektywach.
Potakiwacze, klakierzy i mąciciele, coraz częściej lądują w koszu.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans

Ostatnio edytowane przez Wilhelmina : 13-05-2008 o 07:22.
  #12  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 09:52
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

No wlasnie,a nie bez przerwy,nowe wątki tej samej tresi tych samych autorów.Dobrze to ujęlas Wilhelmino.
__________________
  #13  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 10:19
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Wilhelmino, a nie przesadziłaś nieco??????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #14  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 10:24
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

A Ty Małgosiu poczytałaś? Przecież tam aż bije szczęście i chęć bycia w tym śmietniku.
Czyż można te wypowiedzi odczytać inaczej?
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #15  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 10:30
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Po namyśle stwierdzam, że może ciut przesadziłam z tym chamstwem. Myślę, że w realu Ci o których mam złe zdanie są inni. To tutaj czują się bezkarni i dlatego tak zachowują się.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans

Ostatnio edytowane przez Wilhelmina : 10-05-2008 o 10:30.
  #16  
Nieprzeczytane 11-05-2008, 17:34
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Czytając przez ostatnie dni wypowiedzi na forum, jakże często w podtekście skierowane do mnie, postanowiłam wkleić tutaj coś, co nie będzie moimi słowami, ale wyraża to co i ja myślę na ten temat.
"Dopóki telewizja nie była tak agresywna jak teraz, ludzie chamscy mieli jakąś świadomość swojej ułomności. Z telewizji dowiadywali się, że są na świecie tacy, którzy zachowują się inaczej, mówią inaczej i o innych sprawach. To mogło budzić szacunek i chęć dorównania wyższym standardom. Dziś jednak telewizja daje szansę zaistnienia ludziom bez wrażliwości, talentu i ogłady. To na nich i dla nich buduje się wszelkiej maści reality show, dając tym samym sygnał: jesteś świetny, taki jaki jesteś; bądź na luzie, nie zważaj na zasady. To się świetnie sprzedaje i utwierdza ludzi w przekonaniu, że wystarczy być byle kim i byle jak, by być sławnym.

Oglądalność wzrasta. Chamstwo rośnie w siłę. Jest jak niekontrolowana torpeda, która z hukiem przecina ciche dotąd jezioro, tylko dlatego że jest potężna. Rzeczywistość dała jej prawo postawić własne zachcianki nad potrzebami wszystkich innych. Jest uwolniona. Całe nieszczęście człowieka wrażliwego, który wbrew zniechęceniu w kółko usiłuje dociec swego miejsca na ziemi, polega na bezradności wobec tej torpedy. Jego wrażliwość w konfrontacji z tamtą usłyszy tylko: a chcesz w ryj? Odpowiedzi brak. Brak narzędzi i broni. Z potyczki chamstwa z wrażliwością ta ostatnia wychodzi pokonana."
/ cytat: M.Kondrat /
i jeszcze to -
Jednak mój kolega, biolog z zawodu ,po przeczytaniu tego komentarza w całości powiedział bez wahania: to ciekawy casus potwierdzający tzw. dryft genetyczny, lub zróżnicowanie genetyczne ,całkowicie losowe.Jego przodkowie musieli być ludźmi , ale w kolejnych generacjach mutowali. Na twoim salonie pojawił się para-człowiek, znakomite potwierdzenie naukowej teorii ewolucji.

Nie wiem, jak się do tego twierdzenia ustosunkować, nie jestem biologiem. Kolega mi radzi bym obserwował dalej i systematycznie protokołował znaki szczególne owego para-człowieka, bo to będzie z korzyścią dla nauki. Możliwe, ale czy dla mnie też będzie korzystne? Śmiem wątpić. / cytat /
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #17  
Nieprzeczytane 11-05-2008, 18:08
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Ula

Cytat:
Napisał Wilhelmina
A wiesz dlaczego? Bo oni napawają się tym, że mogą robić krzywdę. Cieszą się, że większość milczy i boi się przeciwstawiać. Wydaje im się, że opanowali i zmienili to forum.
Radość z tego że " kosz " ma największą poczytność, chęć zakładania ordynarnych wątków po to, aby bulwersować, świadczy nie tylko o samotności, świadczy także o skrzywionej psychice.
A założenie własnego forum z bluzgami? A kogo by tam denerwowali? Siebie? Mało ciekawe.

Ale o kim ty mowisz???? Seniora juz nie ma przeciez...( zostal przez forumowiczow zniszczony) jest tylko jego .. przyjaciel ktory i tak malo sie udziela.. Wiec przed kim my mamy sie tak bronic??
Nie zauwazylam na tym forum zadnych specjalnych trolli.. ani chamow.. Do kosza zostaly wyslane wszystkie kontrowersyjne watki .. ktore z reszta i tak pokazuja sie najspokojniej na forum.. wiec co to za kosz?
  #18  
Nieprzeczytane 11-05-2008, 18:13
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie "Moda" na bylejakość, agresję

i takie inne jeszcze przejawy ludzkiej przypadłości króluje wszędzie. Przed chwilą poczytałam wypowiedzi forumowiczów pod tekstem o Palikocie (w "Dzienniku").
Dyskusji rzeczowej nie ma, ale za to brutalna słowna przepychanka - a jakże!

No cóż, niektórzy inaczej nie potrafią, kiedy brakuje argumentów.
  #19  
Nieprzeczytane 11-05-2008, 18:14
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Trzeba

uwazac aby w tym zapedzie do czyszczenia nie skrzywdzic kogos.. A tak sie wlasnie stalo w przypadku "seniora"

Nie powinno sie palic ksiazek.. najwyzej schowac
  #20  
Nieprzeczytane 11-05-2008, 18:24
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Joasiu, każda z nas ma prawo mieć swoje zdanie i swoje ulubione postacie na forum. Odpowiadam Ci o koszu - to nie ja wymyśliłam ten kosz. Nie biegam po innych forach i nawet nie wiedziałam że takie coś istnieje.
Jeśli chodzi o seniora i całą jego amerykańską wersję rodziny i przyjaciół, to mam swoje niezmienne zdanie.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cenzura kufa86 Społeczeństwo - wątki archiwalne 184 21-05-2008 10:28
Cenzura czy chowanie głowy w piasek? Basia. Różności - wątki archiwalne 32 11-05-2007 18:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.