menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 08:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie Katują dzieci, ale nikt nie wie jak je chronić


Zakładam nowy wątek w którym zgodnie z tytułem, chcę spróbować ochronić bodaj jedno życie dziecka. Bardzo proszę o wzięcie udziału w dyskusji na powyższy temat.
Jeśli masz wątpliwości lub chcesz z kimś porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. 022 826 80 72 lub napisz: bitedziecko@fdn.pl.
  #2  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 08:42
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Bicie dziecka, to największe draństwo na jakie stać człowieka.
Zupełnie nie mogę sobie wyobrazić, że mogą to robić własne matki, w towarzystwie "przyszywanych tatusiów". A już całkiem rzeczą niepojętą jest bicie niemowląt, lub malutkich dzieci. Zwyrodnialców zamykałabym w obozach przymusowej pracy o najcięższym rygorze, z karami fizycznymi włącznie.
Dobrze, ze otworzyłeś ten wątek. Proponuję, by w każdym poście były namiary na telefon i stronę kontaktową.
Jeśli masz wątpliwości lub chcesz z kimś porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. 022 826 80 72 lub napisz: bitedziecko@fdn.pl.
  #3  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 09:14
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

Przyzan Tadeuszu że poruszyłeś bardzo dobry temat....nie powinniśmy bać się mówić o takich tragediach,ale mam nadzieje,że nie tylko mówić,bo najważniejsze są czyny...aby choć troche móc pomóc takiemu dziecku.... Częściej się teraz o tym temacie mówi w mediach i myslę,że w niektórych środowiskach jest nadal tamatem tabu,ale wkońcu dostają zwyrodnialcy po nosie - delikatnie mówiąc. Najbardziej to boli mnie to,że nasze prawo jest do d..... za katowanie,bicie możesz max dostać do 6 lat...a co potem????? stres pourazowy zostaje do końca życia - jeżeli dziecko przeżyje - a s........ wychodzi na wolność i żyje jak Pan....

Jeśli masz wątpliwości lub chcesz z kimś porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. 022 826 80 72 lub napisz: bitedziecko@fdn.pl.
  #4  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 10:17
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Musimy powychodzić ze swoich zacisznych skorupek /dotyczy to wszystkich/ i zacząć reagować na zło, wygodniej jest nie wiedzieć albo nie chceć się wtrącać do "spraw rodzinnych", najwyższy czas żeby skończyć ze znieczulicą.




Jeśli masz wątpliwości lub chcesz z kimś porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. +48228268072 lub napisz: bitedziecko@fdn.pl
  #5  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 13:14
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie

Tak, Polacy to straszny gatunek ludzi, pasjami katuja własne dzieci. Zaczynają przed śniadaniem, a kończą późnym wieczorem po kolacji.
Ludzie, co się z Wami dzieje, jak łatwo dajecie sobą manipulować? Pierwsza narzuciła ten temat Gazeta Wybiórcza, później pozostałe sympatycznie polskie media.
A ja np. znam statystyczne opracowania - pół legane GUS-u, które mówią o tym, ile to już żon, córek górników, którzy stracili pracę na Śląsku zostało prostytutkami, żeby wykarmić właśnie własne dzieci. Ale o tym w Wybiórczej nie przeczytacie.
Dariusz Kosiur
  #6  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 13:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Dariuszu

Cytat:
Napisał Dariusz Kosiur
Tak, Polacy to straszny gatunek ludzi, pasjami katuja własne dzieci. Zaczynają przed śniadaniem, a kończą późnym wieczorem po kolacji.
Ludzie, co się z Wami dzieje, jak łatwo dajecie sobą manipulować? Pierwsza narzuciła ten temat Gazeta Wybiórcza, później pozostałe sympatycznie polskie media.
A ja np. znam statystyczne opracowania - pół legane GUS-u, które mówią o tym, ile to już żon, córek górników, którzy stracili pracę na Śląsku zostało prostytutkami, żeby wykarmić właśnie własne dzieci. Ale o tym w Wybiórczej nie przeczytacie.
Dariusz Kosiur
oglądałeś fotki katowanych dzieci w prasie i tv, słyszałeś wypowiedzi lekarzy?!!!! Na miły Bóg tego chyba nikt nie spreparował, pisze się i mówi o patologiach w rodzinie i bardzo dobrze. Matka zakatowanego dziecka urodzila sześcioro dzieci i one przebywają w Domu Dziecka więc są na naszym utrzymaniu a nie mamuśki. Mamuśka pracuje dla siebie bo taki zawód jej odpowiada, lubi to co robi ma predyspozycje psychiczne do uprawiania tego zawodu.


Jeśli masz wątpliwości lub chcesz z kimś porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. +48228268072 lub napisz: bitedziecko@fdn.pl
  #7  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 13:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Dariuszu
Czytając to co ty piszesz to ręce opadają. Twoje wywody są prawdziwe- innych nie. Wszystkie media podają nieprawdę. To co ty napleciesz jest prawdą? Tylko twoja prawda jest prawdziwa? Aby niepotrzebnie się nie denerwować włączam ignora.
  #8  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 13:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Dariuszu
Czytając to co ty piszesz to ręce opadają. Twoje wywody są prawdziwe- innych nie. Wszystkie media podają nieprawdę. To co ty napleciesz jest prawdą? Tylko twoja prawda jest prawdziwa? Aby niepotrzebnie się nie denerwować włączam ignora.

Tadeuszu,jasne ...lepiej sobie pogadać o pogodzie...
Ale musisz włączyć jeszcze raz Ignora,bo ja uważam ,że ten płacz nad dziećmi zawiera dużą dozę hipokryzji.Kiedy dojdzie do procesu ,sędziowie będą mieli wytrąconą z ręku broń w postaci paragrafu traktującego o szczególnym okrucieństwie..Ćwiąkalski działa.I mało kto o tym mówi,że nie wolno już będzie im dać 25 lat.Tym bestiom.
  #9  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 13:46
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

oj moi drogi kolego DARKU jest to zbyt poważny temat żeby takie "prawdy" pisać,myslę że w innych postach można sobie popłynąć ale w tym ja nie daruje...ZAstanów się ze sto razy zanim coś napiszesz... jeżeli Polacy pasjami katują dzieci to wyrazy współczucia również i dla Ciebie...dalej nie bedę rozwijać tego wątku...chyba muszę ignora włączyć...bo....
  #10  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 13:51
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie racja....

.....Kiedy dojdzie do procesu ,sędziowie będą mieli wytrąconą z ręku broń w postaci paragrafu traktującego o szczególnym okrucieństwie..Ćwiąkalski działa.I mało kto o tym mówi,że nie wolno już będzie im dać 25 lat.Tym bestiom.[/quote]

że prawo nasze jest do bani i żadna kara nie jest współmierna do wyrządzanego czynu a i prawa i obowiązki dotyczą bardziej oskarżonego niż ofiary grrrrr - moje subiektywne odczucie...także nie narzucam mojego zdania buziaki )))
  #11  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 14:01
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Policja pozwoliła zakatować Bartusia

Bartuś (3,5 r.) konał w męczarniach, a prokuratura uznała, że ojczym nie zamordował. Oprawcy grozi tylko 12 lat więzienia za pobicie.

Ten dramat wstrząsnął całą Polską. Ponad 8 miesięcy psychopata Mariusz V. (29 l.) pastwił się nad bezbronnym Bartusiem ( 3,5 l.). W końcu bestialsko zakatował chłopca. Dziecko konało w męczarniach, a policja nie zrobiła nic, by mu pomóc. A mogła uratować to biedne dziecko. Mirosława Jaeschke (54 l.), matka mordercy, już rok temu błagała prokuraturę i policję, by coś zrobiła z agresywnym synem. Ale policja beztrosko umorzyła sprawę, a oprawca mógł swobodnie zabić.

Błagałam o pomoc, ale nikt mi nie pomógł.

Niestety oprych będzie odpowiadał za pobicie a nie morderstwo.
http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=mainLead&news_cat_id=40&news_id=19 3495&scroll_article_id=193495&layout=1&page=text&l ist_position=1
  #12  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 14:05
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Uff! Przeczytałam i za głowę się złapałam. Nie będę komentować, bo szkoda słów i nerwów.
Jeśli masz wątpliwości lub chcesz z kimś porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. +48228268072 lub napisz: bitedziecko@fdn.pl__________________
  #13  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 14:05
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Przepisuję tekst z" Dziennika Zachodniego"
Co zrobić, gdy podejrzewasz, że dziecko jest bite.
Każdy z nas może pomóc maltretowanym i bitym dzieciom, które mogą ochronić je przed przemocą.

Jeśli wiesz, że bitemu dziecku nikt nie pomaga, lub nie wiesz, czy ktoś inny podjął próbę pomocy dziecku możesz zawiadomić
-przedszkole/szkołę, do której uszęszcza dziecko
-ośrodek pomocy społecznej.
Jeśli wiesz,że szkoła i ośrodek pomocy społecznej wiedzą o sytuacji dziecka, a mimo to nie są podejmowane działania mające chronić dziecko, zawiadom sąd rodzinny.
-możesz napisać list z opisem sytuacji. Ważne jest aby w liście podać dane bitego dziecka i rodziny, aby sąd mógł podjąć interwencję. List powinien być skierowany do sądu rejonowego (wydział rodzinny i nieletnich)i nie musisz się w nim podpisywać, bo sąd ma obowiązek rozpatrzyć także anonim
-Jeżeli jesteś pewien,że dziecko jest bite, zawiadom o przestępstwie, jeżeli nie masz pewności, możesz złożyć do sądu rodzinnego wniosek o wgląd w sytuację rodziny. Sąd ma obowiązek zająć się tą sprawą z urzędu.
Jeśli masz wątpliwości lub chcesz z kimś porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. 022 826 80 72 lub napisz bitedziecko@fdn.pl
  #14  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 14:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

A przede wszystkim wystarczy zadzwonić....anonimowo !!!,jeżeli ktoś się boi..
  #15  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 14:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu
To czy włączę ignora wobec Ciebie zależy odemnie. Po założyłem ten wątek by o ile to będzie możliwe pomóc jakiemuś bitemu dziecku. Nie da się wyplenić tego typu spraw. Już sam fakt postawienia zarzutów przez prokuratora temu zwyrodnialcowi o pobicie ze skutkiem śmiertelnym za co grozi tylko do 2 lat paki, zamiast zabójstwa czy podobnego paragrafu z karą dożywocia lub co najmniej 25 lat woła o pomstę do nieba. Jestem zdecydowanym zwolennikiem kary śmierci za pewne okrutne czyny. Tu już prokuratura nie stanęła na wysokości zadania.
  #16  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 14:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Tadeusz,mnie jest wszystko jedno co do tego ignora..
Próbuję Wam wytłumaczyć ,dlaczego będą tak niskie kary.Zbrodnia ze szczególnym okrucieństwem ,to widełki 25 lat do dożywocia.Mniej sędzia nie mógł dać.Teraz pobicie ze skutkiem śmiertelnym zaledwie..

I po co to gadać o KS,jak wiadomo ,że nie będzie.Może lepiej nagłośnić sprawę łagodzenia K.Karnego ,bo idzie w tym kierunku?
  #17  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 14:41
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie

Polski Naród nadaje się tylko do kasacji. Nie dość, że katuje własne dzieci, to jeszcze jest rasistowski.
Wczoraj, 19.05.2008 w TVP2 - telewizja zwie się publiczną polską - w programie "Tomasz Lis na żywo" fachowcy od socjologii, niejaka Środa i niejaki Czapliński stwierdzili, że Polacy są narodem rasistowskim. Tezę udowodnili przykładem zachowania stadionowych chuliganów (takie zachowania są naganne, ale na szczęście marginalne). Na poparcie tej karkołomnej ekwilibrystyki zgromadzili odpowiednio przyuczoną publiczność (te programy nigdy nie odbywają się na żywo). Wśród niej znalazł sie pewien Afrykańczyk mieszkający tu od 25 lat. Powiedział on, że za tzw. komuny nie spotkał się z rasizmem, spotkał się z nim dopiero po 1989 r. kiedy Polacy odzyskali "wolność" (cudzysłów mój). Nie wytrzymał jednak biedaczysko manipulanckiej presji i sypnął się na całego, gdy przyznał, że pobili go Polacy w czasie, gdy u nas studiował - przed 1989 r. Takie to programy serwuje Polakom TVP i T. Lis za kilkaset tys. zł/m-c z naszych publicznych pieniędzy. No i są Polacy rasistami? A jak są wg antypolskich mediów.
Mam w domu Gazetę Wybiórczą, specjalnie ją trzymam, jest w niej wkładka opatrzona wielkim tytułem: "Cała Polaska bije dzieci".
Czy z wiekiem szare komórki tak rozmiekają, że już wyłączacie myślenie seniorzy?
No oczywiście, że zdrzają się pobicia dzieci ze skutkiem śmiertelnym, zdarzają się gwałty, morderstwa, wypadki na drogach, napady, rozboje i grabieże. Wszytsko to ujęte jest w policyjnych statystykach. Jeszcze na razie tak się składa, że wszystkie kraje Zachodu przewyższają nas pod wzgledem ilości tego typu przypadków, z wyjatkiem wypadków śmiertelnych na drogach - tu przodujemy.
Te przypadki bicia dzieci zdarzają się (przeważnie) w rodzinach patologicznych - bezrobocie (już pokoleniowe) + alkohol. No, a czyż nie są temu winne władze, które do takiego stanu doprowadziły kraj? Te władze są popierane przez te same antypolskie media, które jazgoczą o polskich patologiach, żeby wyrobić w takich jak Wy - bezkrytycznych ich odbiorcach - świadomość braku ludzkich wartości wśród polskiej nacji. Przecież tacy, katujący własne dzieci polscy bandyci na pewno są antysemitami, rasistami, złodzijami, ksenofobami, szowinistami i czym tam jeszcze popadnie.
Dariusz Kosiur
  #18  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 14:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

No właśnie....Austria gwałci swoje córki.....ech.
  #19  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 15:48
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zapobiec tragediom mógłby centralny rejestr urazów dzieci. Jego projekt leży w Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej. Stworzyła go Joanna Kluzik-Rostkowska. Niestety jak nrazie ekipa rządząca nie chce pokazywać sukcesów PiS-u. (dlaczego go PiS nie wprowadził).
Według projektu dziecko kilka dni po urodzeniu dostaje PESEL i trafia do systemu. Jeśli znajdzie się u lekarza z siniakami, lekarz powinien umieścić te informacje w systemie. Podobmnie i nauczyciele. Pracownikowi socjalnemu pojawi się ten wpis na ekranie i to już będzie pierwszy sygnał, że może dziać się coś złego.
Jeśli masz wątpliwości lub chcesz z kimś porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. 022 826 80 72 lub napisz: bitedziecko@fdn.pl
  #20  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 16:06
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie

Tadeuszu
Na szczęście nie jesteś posłem i nie uchwalisz takiej ustawy.
Moja córka spadła kiedyś z roweru i mocna się poobijała i przy takich przepisach, jak proponujesz byłbym podejrzany o katowanie dziecka - to absurd. A lekarze i tak informują o takich przypadkach odpowiednie służby. Nie potrzeba armaty, żeby zabić komara.
Dariusz Kosiur
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nikt nie pochodzi z miasta Łodzi ... z centrum Łódź 50 09-09-2018 09:47
Dieta bogata w brokuły pomaga chronić serce - komentarze Bianka Ogólny 12 09-06-2009 11:09
Proszę o radę..może ktoś wie? Ala-ma-50 Emerytura, renta, ZUS 15 07-01-2009 13:06
Pomocy-moze ktos wie iryska eSenior 47 21-08-2008 10:37
kto wie? halinka-50 Emerytura, renta, ZUS 5 10-06-2008 17:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.