menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 13:30
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie


cyt."soczek55]Szanowny Panie. To ,ze nie czuje sie Pan wyjalowiony stanowi wylacznie Pana osobista satysfakcje, ale zyje Pan w tym kraju , choc nie musi bo masowym exodusem obywateli rzad by sie nie przejal i konsekwencje rzadznia Pan ponosi jak kazdy Polak.

Soczku ten pan,chyba nie mieszka w Polsce(piszę chyba bo nie wiem na 100%)Może dlatego trudno mu się do tego wszystkiego ustosunkować".
  #2  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 14:54
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Pytanie Czy jeden z tych jak [I]smrodów[/I] to obecna afera korupcyjna w służbie zdrowia?

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
To już nie jest śmieszne wydaje mi się,że obecnie w naszym ukochanym kraju,wszystko jest surealistyczne i pozbawione zdrowego rozsądku.....
Chodzi o spojrzenie chłodnym i obiektywnym wzrokiem na obecne sytuacje,które mają miejsce .....Stale dochodzą do nas wiadomości z ubiegłych 2 lat rządów PIS-u o przekrętach typu "podsłuchów Marcienkiewicza, seksafer...afer Lepera...Kaczmarka i wielu ..wielu innych "

Proszę o chwilę reflesji......

Tych problemów jest ogrom....Zycie biegnie dalej a smród ich panowania ciągnie się do dnia dzisiejszego......

To może dla refleksji

Cytat:
Źródło : Rzeczpospolita z 04-06-2008,
Gigantyczna afera pogrąży służbę zdrowia?
Cezary Gmyz

W kręgu podejrzeń, oprócz Krzysztofa Grzegorka, są też dwaj posłowie PSL – dowiedziała się ”Rzeczpospolita”.
Śledztwa w sprawie korupcji prowadzą prokuratury z udziałem CBA, ABW i CBŚ
Cytat:
200 osób może usłyszeć zarzuty w sprawie korupcji w służbie zdrowia. Wśród nich politycy, lekarze i dyrektorzy szpitali.
Cytat:
Śledczy z Radomia zgromadzili bardzo mocny materiał dowodowy. Było to możliwe dzięki temu, że pracownicy Johnson & Johnson nie mieli świadomości, iż uczestniczą w nielegalnym procederze. O akceptację kwot, którymi mieli korumpować lekarzy, prosili swoich przełożonych w e-mailach. Cała korespondencja została zabezpieczona przez śledczych i to ona jest jednym z głównych materiałów dowodowych.

Większość tzw. reprezentantów medycznych J&J bardzo szczegółowo opowiedziała prokuratorom o kulisach procederu już podczas pierwszych przesłuchań.

Gigantyczne śledztwo, którym objęto już ponad 100 szpitali w Polsce, zarządził poprzedni minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. – Szybko się zorientowaliśmy, że sprawa J&J prowadzona przez prokuraturę w Radomiu to tylko wierzchołek góry lodowej. W procederze korupcyjnym brały udział prawie wszystkie firmy handlujące lekami i sprzętem medycznym w Polsce – mówi „Rz” Ziobro.
  #3  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 14:59
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Józefie święcony...

Co i rusz, to finezyjne kwiatki. Dzisiejsze media dla niemyślących??? Tak może pisać tylko zagorzały zwolennik lektury TRYBUNY LUDU i widz DZIENNIKA tv. Niebywale mądre

Ci strajkujący to LUDZIE, to część społeczeństwa. Korzystający
z wolności. Kompletni ignoranci w sprawach ekonomicznych, wykwity czasów, kiedy PARTIA wszystko dawała. Czy ktoś z nich pokusił się o pobieżne choćby podliczenie, jak gigantyczne
potrzebne są środki na zaspokojenie ICH WSZYSTKICH żądań?

W sprawie biednych emerytów stojących pod zamkniętymi drzwiami poczt: znam też takich, którym świadczenia przynosi
listonosz. Nie omieszkają wcisnąć piątki za fatygę. Ale konta
w banku nie założą! Choć prowadzenie rachunku wcale nie byłoby droższe. W czasach studenckich żartowaliśmy: "Jakie jest najlepsze kryterium na pieniądze? Odp. kieszeń". Czy nie czas wyrosnąć z takich poglądów, które - niestety - stały się
probierzem świadomości. W całym CYWILIZOWANYM świecie
nikt nie nosi gotówki. I nie obchodzi ich, czy poczta jest otwarta, czy zamknięta. Bank załatwia także różne płatności.
Nie pobierając za nie więcej, niż poczta!

Byt określa świadomość! Czas zaniechać "krakania"!
  #4  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 15:33
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał spikerowicz
Co i rusz, to finezyjne kwiatki. Dzisiejsze media dla niemyślących??? Tak może pisać tylko zagorzały zwolennik lektury TRYBUNY LUDU i widz DZIENNIKA tv. Niebywale mądre

Ci strajkujący to LUDZIE, to część społeczeństwa. Korzystający
z wolności. Kompletni ignoranci w sprawach ekonomicznych, wykwity czasów, kiedy PARTIA wszystko dawała. Czy ktoś z nich pokusił się o pobieżne choćby podliczenie, jak gigantyczne
potrzebne są środki na zaspokojenie ICH WSZYSTKICH żądań?

W sprawie biednych emerytów stojących pod zamkniętymi drzwiami poczt: znam też takich, którym świadczenia przynosi
listonosz. Nie omieszkają wcisnąć piątki za fatygę. Ale konta
w banku nie założą! Choć prowadzenie rachunku wcale nie byłoby droższe. W czasach studenckich żartowaliśmy: "Jakie jest najlepsze kryterium na pieniądze? Odp. kieszeń". Czy nie czas wyrosnąć z takich poglądów, które - niestety - stały się
probierzem świadomości. W całym CYWILIZOWANYM świecie
nikt nie nosi gotówki. I nie obchodzi ich, czy poczta jest otwarta, czy zamknięta. Bank załatwia także różne płatności.
Nie pobierając za nie więcej, niż poczta!

Byt określa świadomość! Czas zaniechać "krakania"!
Prosze pana. Niemslacym moze byc tylko trup.natomiast czlowiek zyjacy zawsze jest myslacym na swoj sposob, Tak wiec jesli juz Pan pisze to lepiej by bylo by Pan pisal , madrze myslacy ,glupio myslacy i zle myslacy, czyli nie rozumiejacy istoty danej kwestii .W taki sposob by Pan dokonywal podzialu ludzi w sposob obiektywny i zgodny z Pana osobista ocena.Pozdrawiam z calym szacunkiem dla Panskich pogladow.
  #5  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 17:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Spikerowiczu masz rację

Cytat:
Napisał spikerowicz
Co i rusz, to finezyjne kwiatki. Dzisiejsze media dla niemyślących??? Tak może pisać tylko zagorzały zwolennik lektury TRYBUNY LUDU i widz DZIENNIKA tv. Niebywale mądre

Ci strajkujący to LUDZIE, to część społeczeństwa. Korzystający
z wolności. Kompletni ignoranci w sprawach ekonomicznych, wykwity czasów, kiedy PARTIA wszystko dawała. Czy ktoś z nich pokusił się o pobieżne choćby podliczenie, jak gigantyczne
potrzebne są środki na zaspokojenie ICH WSZYSTKICH żądań?

W sprawie biednych emerytów stojących pod zamkniętymi drzwiami poczt: znam też takich, którym świadczenia przynosi
listonosz. Nie omieszkają wcisnąć piątki za fatygę. Ale konta
w banku nie założą! Choć prowadzenie rachunku wcale nie byłoby droższe. W czasach studenckich żartowaliśmy: "Jakie jest najlepsze kryterium na pieniądze? Odp. kieszeń". Czy nie czas wyrosnąć z takich poglądów, które - niestety - stały się
probierzem świadomości. W całym CYWILIZOWANYM świecie
nikt nie nosi gotówki. I nie obchodzi ich, czy poczta jest otwarta, czy zamknięta. Bank załatwia także różne płatności.
Nie pobierając za nie więcej, niż poczta!

Byt określa świadomość! Czas zaniechać "krakania"!

posiadanie konta bardzo ułatwia życie ale trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że dla niektórych ludzi żyjących samotnie wyprawa do banku albo do bankomatu jest niemożliwa ze względu na stan zdrowia. W bankach przeważnie są długie kolejki /często takie same jak na poczcie/ więc dla osoby starszej odbieranie pieniędzy bezpośrednio od listonosza jest dużo wygodniejsze.
  #6  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 17:47
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Malgosiu

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Tylko pani Lilu nadmienię ,ze przyczyna tych (bezsensownych np.nauczycielskich) strajkow nie powstala za rządów straszliwego PO ani nawet cud-PIS-u tylko znacznie wcześniej i jakoś rząd za rządem mija i nikt jeszcze nie wpadł ,na to żeby zdesperowanym i źle opłacanym przedstawić jakieś rozsadne rozwiązania systemowe, do tego dokladają się związki zawodowe które zdecydowanie kręca lody XXXL

A prywatne szkoly sa w Polsce??..
  #7  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 17:52
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie

Masz rację Basiu,wsród nas są schorowani nie zawsze sprawni ludzie.Czasami też boją się tej nowoczesności jakimi są bankomaty.A i są też tacy bardzo samotni dla których listonosz jest jedyną odwiedzającą ich osobą.
  #8  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 18:08
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ale są tez tacy co mówią nie bo nie kontu. Pieniądze wpływają bezwględu gdzie my jesteśmy.
Pani Słowikowa
Prywatne szkoły są od wielu lat
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #9  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 19:13
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Ale są tez tacy co mówią nie bo nie kontu. Pieniądze wpływają bezwględu gdzie my jesteśmy.
Pani Słowikowa
Prywatne szkoły są od wielu lat

Oczywiście,tacy też są.Ale zauważ Tadeuszu,że trudno jest się też tym ludziom przestawić na inny tok myślenia.Tyle lat przynosił mi pensję listonosz to na stare lata mam zmieniać na bank?Słowa mojej sąsiadki.
  #10  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 19:44
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
posiadanie konta bardzo ułatwia życie ale trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że dla niektórych ludzi żyjących samotnie wyprawa do banku albo do bankomatu jest niemożliwa ze względu na stan zdrowia. W bankach przeważnie są długie kolejki /często takie same jak na poczcie/ więc dla osoby starszej odbieranie pieniędzy bezpośrednio od listonosza jest dużo wygodniejsze.
Masz racje tak jest , tylko jest rowniez i tak ,ze ci ludzie sa na celowniku roznych oszustow zlodziei , sa poprostu na "celownniku" , i czesto sa najlatwiejszymi ofiarami przestepstw, ale nie tylko oni ale i listonosze niosacy pieniadze.Tak wiec nie ma zadnej opcji ,ktora by ulatwiala zycie starszym ludziom w tym konkretnym przypadku.Zgadzam sie ,ze trudno starszym ludziom zmienic sposob bycia ,ale coz starosc niesie ze soba niestety przykre zdarzenia.A to ,ze banki zarabiaja na prowadzeniu rachunkow , to jest oczywiste.
  #11  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 20:02
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Soczku

mój szwagier nie ma zaufania do bankowości internetowej /moim zdaniem błąd/ i niestety padł ofiarą złodziei. Pobrał z konta 5000 zł, załatwiał jeszcze przerożne sprawy ..... w czasie otwierania kluczem /błąd powinien otwierać kodem bo domownicy by usłyszeli/ drzwi wejściowych do budynku został z tyłu zaatakowany przez 3 bandziorów i w ten sposób stracił 5000 zł. Bronił się, wołał o pomoc niestety nikt z mieszkańców nie zareagował. Złodzieje pilotowali go przez całą drogę.
  #12  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 20:39
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie

W dużej instytucji w Moskwie były tzw. kible azjatyckie. Tzn.
dziura nad którą się kucało. Przed nosem kubeł pełen uzywanych papierów, żeby nie zapchać dziury. Ludziom, którzy się do tego przyzwyczili - trudno się przestawić na inny
system. Ale ja im nie współczuję.
Spotkałem kiedyś hydraulika, który kiedy zobaczył bidet, zapytał co to jest?
Trzeba się przestawiać. Albo znikać z tego, nowego świata.
Na pewno nie stać pod drzwiami zamkniętej poczty. Jasne, że do zabitych dechami wiosek dotrze tylko listonosz. Ale w dużych miastach???
  #13  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 20:40
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Będę szczery aż do bólu..obecnie jestem również rozczarowany rządami PO..
Trudno to opisać, ale wydaje mi się,że w Polsce brak ludzi,którzy mogliby. szczerze.. i w miarę obiektywnie rządzić... a to jest niestety "sztuka ".....
Każdy rząd...każda formacja polityczna..myśli wpierw o sobie aby nałapać profitów a biednych schorowanych ludzi traktują jak piąte koło u wozu"..Przykro...Boli to,że są np. prywatne szpitale,które wspaniale prosperują..a w innych ludzi traktuje się marginalnie.....Jak widzę te sceny,gdzie chorzy ludzie stoją godzinami do rejestracji to krew mnie zalewa....W moim mieście jest Niepubliczny Ośrodek Zdrowia z podpisanym
traktatem NFZ,gdzie bez problemu wszystko załatwia się na bierząco...Brak kolejek...wszystko załatwia się na ustaloną godzinę ..."Francja elegancja"..
Dziwię się,że u jednych można wszystko usprawnić normalnie jak powinno być w 21 wieku a gdzie indziej horor....
  #14  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 20:47
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Spikerowiczu

Cytat:
Napisał spikerowicz
W dużej instytucji w Moskwie były tzw. kible azjatyckie. Tzn.
dziura nad którą się kucało. Przed nosem kubeł pełen uzywanych papierów, żeby nie zapchać dziury. Ludziom, którzy się do tego przyzwyczili - trudno się przestawić na inny
system. Ale ja im nie współczuję.
Spotkałem kiedyś hydraulika, który kiedy zobaczył bidet, zapytał co to jest?
Trzeba się przestawiać. Albo znikać z tego, nowego świata.
Na pewno nie stać pod drzwiami zamkniętej poczty. Jasne, że do zabitych dechami wiosek dotrze tylko listonosz. Ale w dużych miastach???
mam 87 letnią teściową, jest sprawna fizycznie ale do zalożenia konta w banku nie daje się namówić zresztą bank znajduje się daleko od domu w którym mieszka. POWINNA ZNIKNĄĆ Z TEGO NOWEGO ŚWIATA?!!!!!!!!! Nie przesadziłeś?!!!!!!
  #15  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 20:52
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Panie Soczku!

Sposób obiektywny różni się od subiektywnego, czego Pan zdaje się nie dostrzegać. Różnica jest taka, jak między koniem a koniakiem albo rumem i rumakiem. Dzięki za wskazówki.
  #16  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 21:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

87-letnią osobę nie ma co namawiać do założenia konta. tak samo osoby w podobnym wieku. Wiele jednak osób dużo młodszych nie chce o tym słyszeć. Ja mam konto od bardzo dawna w latach 70-tych ub.w. żona pracowała w PKO i praktycznie została zmuszona do założenia konta. Wówczas byłem wapółwłaścicielem, pracując na kopalni dostawałem przy wypłacie talon na węgiel i wówczas bez sensu było przelewanie pieniędzy na konto. Jednak gdy przeszedłem na rentę i pierwszą rentę miał przynieść listonosz, nie zastał mnie w domu. Musiałem wówczas odstać na poczcie dość długo. Następnego ranka szybko załatwiałem abym dostawał pieniądze na konto. Od tej pory mam święty spokój. Od pęwnego czsu mam konto internetowe i jeszcze większy spokój. Opłaty minimalne bez stresu, że pieniądze nie wpłyną na dane konto. Jest super. Oczywiście pierwsze przelewy robiłem z bijącym sercem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #17  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 21:11
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Szanowna Basiu!

Zniknąc w takim sensie, że nie korzystać z dobrodziejstw cywilizacji !!! Przecież nie myslałem o eutanazji. A ludziom niedołężnym można i trzeba pomóc. Po załatwieniu pełnomocnictwa SAMA możesz korzystać z bankomatu. A nawet bez tego. Wystarczy zaufanie właścicielki karty, żebyś
mogła podejmować pieniądze z jej konta! Wszystkie operacje
zostaną wykazane w przysyłanych rozliczeniach z banku.
Wystarczy odrobina pomyślunku i dobrej woli!
  #18  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 21:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tylko,że osoby w tym wieku i około(87-lat) są tak nieufne, że żadna siła ich do tego nie zmusi. Oni się panicznie boją, że ich ktoś okradnie. Widocznie nie spotkałeś takich osób w swoim życiu spikerowicz.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #19  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 21:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Spikerowiczu

Cytat:
Napisał spikerowicz
Zniknąc w takim sensie, że nie korzystać z dobrodziejstw cywilizacji !!! Przecież nie myslałem o eutanazji. A ludziom niedołężnym można i trzeba pomóc. Po załatwieniu pełnomocnictwa SAMA możesz korzystać z bankomatu. A nawet bez tego. Wystarczy zaufanie właścicielki karty, żebyś
mogła podejmować pieniądze z jej konta! Wszystkie operacje
zostaną wykazane w przysyłanych rozliczeniach z banku.
Wystarczy odrobina pomyślunku i dobrej woli!
nie da rady teściowa jest "samorządna i niezależna", pomyślunku i dobrej woli mi nie brakuje. Nie da rady zmienić przyzwyczajeń starszej osoby, z niektórych dobrodziejstw cywilizacji korzysta, ma telefon komórkowty, obsługuje piloty od urządzeń rtv a konta bankowego nie chce za żadne skarby. Lubi wizyty listonosza.
  #20  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 21:36
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

Panie i Panowie, o co się spieracie, ka/zdy z nas starzeje się inaczej. Jeden staje się naiwny jak dziecko inny w każdym człowieku widzi złodzieja i bandytę. Zalatwianie spraw w urzędach, czy zakładanie konta bankowego nie dla każdego jest proste. Sami wiecie jakim językiem pisane są umowy i inne dokumenty. Nie każdy rozumie żargon urzędniczy, a jeszcze te dopiski małymi literkami kore są najistotniejsze. A jeśli ktoś nie dowidzi lub nie dosłyszy to już koszmar. Wniosek, dla jednego darem jest bank a dla innego listonosz. Dajmy żyć ludziom jak im wygodnie.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.