menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 11:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Samoobrona ludzka.


Czlowiek moze stosowac rozne ruchy samoobronne gdy zagraza mu niebezpieczenstwo.
Takich niebezpieczenstw w zyciu czlowieka jest bardzo wiele jednym z nich jest niebezpieczenstwo ustrojowe.
Dzisiaj czytam w polskich mediach,ze Andrzej Lepper zapowiada ponownie blokade drog jako samoobrone ludzi przed rosnacymi cenami w Polsce i ogolnym niezadowoleniem Polakow z przemian ustrojowych na przestrzeni ostatnich lat.
Nie udalo sie zamknac Andrzeja Leppera do wiezienia na podstawie wytoczonych mu spraw z przyczyn chyba braku dowodow i ponownie ten Polak staje w obronie ludzi zyjacych na pograniczu biedy .
Zakladajc temat o samoobronie prosze nie kojarzyc go z partia o tej nazwie ale z faktycznie samoobrona biednych ludzi,a takich spotykalem w Polsce podczas ostatniego pobytu i wiele z nimi rozmawialem .
Stawac w obronie biednych jest naszym ,takze seniorow obowiazkiem !
  #2  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 11:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Jeszcze tu zajrzałam,bo mnie cuś tknęło..

A idże Ty Senior z tym swoim Lepperem.Ten Polak ,qrna ,robi sobie jaja od wielu lat ,powodowany tylko własnym interesem.

Nie mogę tego czytać.

ps.Lepper na prezydenta !!!! Najlepiej USA,będzie się komponował z Obamą..
  #3  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 12:04
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wcale nie musisz ale jak widze zauwazasz (Leppera tez jeszcze inni zauwaza).
Temat o samoobronie jest na czasie,nie boj sie go jak diabel swieconej wody.Za wyrazanie mysli glosno jeszcze w Polsce nie zamykaja.
Nie zadam tez abys zauwazala,przeciez zyje Ci sie w UE dobrze jak piszesz i unia pozwala Ci na biznes.
Powodzenia !
  #4  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 12:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Unia mi może pozwolić czy nie pozwolić.Co to ma do rzeczy ? I za Gierka już były biznesy,a mój Ojciec miał od wojny.
Co ma Unia do Leppera ?
A trudno nie zauważyć błazna..
  #5  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 12:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Leppera wszyscy dawno zauważyli

jego partię też, niech robią z powodzeniem to co powinni robić ....... pracować na roli ku chwale ojczyzny. Może jeszcze do tego się nadają choć osobiście w to wątpię.
  #6  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 12:19
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

UE nie moze Andrzeja Leppera "strawic".
Blaznow zauwaza sie w cyrku napewno .
Nie tylko za Gierka ale i wczesniej w Polsce istnialy np. zaklady fryzjerskie,szewskie,zegarmistrzowskie,zlotnicze i inne.
Napewno nie bylo "biznesow zlodziejskich" czyli takich,ktorych dzialalnosc opierala sie na okradaniu klientow.
  #7  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 12:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Przecież AL chce powrotu do koryta i nic więcej. Spodobało mu się "panowanie". Znowu chce na czyiś plecach wspiąć się tam gdzie mało kto go chce.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #8  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 12:21
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Na gospodarstwie po ojcu Lepperze gospodarzy juz jego syn i ma do tego przygotowanie.
Skad Twe watpliwosci Basiu ,ze Lepperzy nie potrafia gospodarzyc ???
  #9  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 12:26
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Nie mówię o dzieciach

tylko o "seniorach rodu" poprostu wzięli się za politykowanie i odwykli od pracy na roli. Nie oszukujmy się taka jest prawda, Lepper sam mówił w jakimś wywiadzie że on już nie jest rolnikiem ...... pokazywał swoje wydelikacone 10-letnim odpoczynkiem od pracy na roli dłonie.
  #10  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 12:35
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jezeli Andrzej Lepper wzial sie za polityke to chyba mial do tego prawo i nikt nie powinien mu tego zabraniac.
Zastanawia mnie dlaczego mniejszosc go nie lubi ?
  #11  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 12:40
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Augustyn jaka mniejszość nie lubi AL? Większość go nie lubi i to zdecydowanie!!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #12  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 12:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Od kiedy większość nazywa się mniejszość? Augustynie, ten facet i jego ludzie robili wszystko co w ich mocy żeby "większość-mniejszość" ich lubiła tak jak lubi.
  #13  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 12:52
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To zalezy kogo uwazamy za wiekszosc i mniejszosc.
Ja jestem przekonany,ze mniejszosc Polska rzadzi i ma w swych rekach media.Te zas wiadomo sluza tym co maja wladze i pieniadz.
Wiec co tu jest trudnego w zrozumieniu ???
  #14  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 13:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Augustynie

faktycznie frekwencja na wyborach zawsze pozostawia wiele do życzenia i dlatego nie żal mi tych, którzy nie poszli do wyborów a teraz jęczą. Najłatwiej jest jęczeć i narzekać, najłatwiej jest przyjąć bierną postawę i mieć wszystkim wszystko za złe. Jeżeli chodzi o media ..... przeważnie są w rękach rządzących.
  #15  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 14:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Od kiedy większość nazywa się mniejszość? Augustynie, ten facet i jego ludzie robili wszystko co w ich mocy żeby "większość-mniejszość" ich lubiła tak jak lubi.

Basiu,od czasu rewolucji październikowej,która była w listopadzie.Takie sowieckie fałszowanie rzeczywistości..

ps.Senior,za Gierka były zakłady produkcyjne i to wcale niemałe.A ty wymieniłeś zaledwie rzemiosło usługowe.
  #16  
Nieprzeczytane 04-07-2008, 18:14
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Lepper na króla!!!! A AP na gubernatora!!!! Sztuka taka jest, " Król Ubu" się nazywa i dzieje się " w Polsce, czyli nigdzie"-ku rozwadze poddaję bo zbliżamy się niebezpiecznie do tej wizji. Jest jeszcze jedna "Czekani na Godota" jako preludium polecam.
I cytacik ku pamięci:
"Ubu: Ejże! I co jeszcze? Czy nie mam zadka takiego jak drudzy?

Ubica: Na twoim miejscu, lubiłabym ten zadek posadzić na tronie. Mógłbyś napychać do woli kabzę, jadać co dzień kiszkę z kapustą i tryndać się karetą po mieście."
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #17  
Nieprzeczytane 05-07-2008, 10:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wiesz co Magorzato ?
Mnie sie wydaje,ze Andrzej Lepper nadaje sie na krola,tylko musi zmienic doradcow. Ja natomiast z racji wieku gubernatorem juz nie zostane ale doradca Leppera chetnie.
Jeszcze zdania do Lili:
Za Gierka nie bylo Prywatnych fabryk hut i kopalni,duze zaklady byly panstwowe. Rowniez monopol spirytusowy i tytoniowy byl w rekach panstwa czyli nas wszystkich.
Zyski nie byly wywozone za granice.
  #18  
Nieprzeczytane 05-07-2008, 12:19
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nooooo AP .Czy ty mi możesz wyjaśnić takie zjawisko przyrodnicze -facet ,który wybrał za miejsce zamieszkania najbardziej kapitalistyczny kapitalizm tęskni za PRL-em i wielbi króla Ubu.... jednoczesnie glosząc poglądy skrajnie prawicowe ,ocierajace się o nacjonalizm podlane ostrym katolickim fundamentalizmem ..........bo dla mnie to za skomplikowane, albo was jest 17 osób ,albo ty masz jakieś rozdwojenie jaźni ..albo ja jestem głupia.Co jest mozliwe
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #19  
Nieprzeczytane 05-07-2008, 12:23
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ja ci tu wykładów robvić nie będe ,żeby nie obrażać inteligencji pozostałych ..ale czy ty naprawdę wierzysz w to co mówisz czy się droczysz ..swiat jest jednak zaskakujący.
JAK twoim zdaniem Andrzej Lepper miałby rozsądnie rządzić Polską ,skoro jest to wielokrotnie skompromityowany facet ,o chlopskiej ,tepej mentalnosci ,pazerny i mający niewztpliwe zapędy dyktatoeskie plus brak podstawowej wiedzy i wyksztalcenia .Metoda "na blokadę" ..nie rozsmieszaj mnie .Albo rozmawiamy do sensu ,albo jaja sobie robimy -czyli może to wątek "sekciarsko-jajcarski bis"
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #20  
Nieprzeczytane 05-07-2008, 12:29
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Teraz to mi dopiero "jazn rozdwoilas" !
Tyle mi tu nadalas pojec ,ze musze sie dopiero zapisac na jakis amerykanski WUML aby mi to przetlumaczyl.
Ale niech ci bedzie ,sprobuje odpowiedziec.
"Kapitalistyczny kapitalizm" to nawet kapitalisci nie zakladali podobnie socjalizm przyszedl rodem z piekla bliskowschodniego !
Poglady "skrajno prawicowe" czasem udalo mi sie glosic na informacjach politycznych w LWP jako d-ca pododdzialu i zolnierze otwierali geby,po czym musialem tlumaczyc sie w sekcji politycznej JW.
"Katolicki fundamentalizm " byl i jest dla mnie bajka o aniolkach i wszelkich swietych nawet po tych w procesie beatyfikacyjnym.
Glupia nie jestes ale wymagasz ponownego "przestrojenia" na zblizajace sie czasy.
Milo mi jest ciebie pozdrowic i nawet nie krytykowac.
Robisz duze postepy w pojmowaniu swiata i ludzi,to konieczne na dzisiejsze czasy.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.