menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 13:12
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Co kryje sie za fasada "twardziela"?


"Co kryje sie za fasada "twardziela"? To chcialaby odkryc nie jedna kobieta!
Mezczyzna to skomplikowany " temat" i nie zawsze dla kobiet zrozumialy. Z reguly nie odkrywa swojej slabosci, wiec kobiety czesto jej nie dostrzegaja. Pewnie plci pieknej latwiej byloby "czytac" w mezczyznach, jezeli poznalyby ich jezyk. Gdyby znaly "tajemnice" rozszyfrowania latwych sygnalow, ktore wysyla mezczyzna. Mezczyznom z ogromnym trudem przychodzi wyrazenie swoich emocji. Teoria, teoria, a przeciez zaden z przecietnych mezczyzn nie przyzna sie nawet na najciezszych torturach, ze sie czegos boi, gdyz bedzie uwazal to za niemeskie. Przecietny mezczyzna boi sie bolu. Gdyby matka natura nakazala jemu rodzic dzieci, przyrost naturalny bylby bliski zeru.

Zapraszam do dyskusji. Wypraszam sobie zarzuty, jakobym caly meski narod wrzucila do jednego worka.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 12-09-2008 o 14:15.
  #2  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 14:00
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Boi się bólu u dentysty--ale gdy na cyrkularce obetnie palucha--to jest inaczej. A zrozumieć kobietę--tego nawet Albert Einstein nie potrafił--a co dopiero my przeciętniaki. A słabość mamy do kobiet--nie zauważyłaś tego. Moje marzenie--w dniu urodzin--3 gracje mam w pokoju. To nawet realne--ale z emerytury? Chyba nic z tego. Pomarzyć zawsze wolno.
  #3  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 15:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zastanawiam się jak ten temat potraktować. Jest napisany w "społeczeństwie" a więc powinien być potraktowany poważnie. Jednak jak Basiu podajesz jesteś kobietą pełną humoru i dowcipu i może to być Twój kolejny dowcip.Niestety jeszcze się taki nie urodził co by zrozumiał kobietę i jej myśli.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #4  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 16:24
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Zastanawiam się jak ten temat potraktować. Jest napisany w "społeczeństwie" a więc powinien być potraktowany poważnie. Jednak jak Basiu podajesz jesteś kobietą pełną humoru i dowcipu i może to być Twój kolejny dowcip.Niestety jeszcze się taki nie urodził co by zrozumiał kobietę i jej myśli.
Tadziu, tym razem to nie jest dowcip, choc tak Ci sie moze wydaje i swiadomie umiescilam temat w "spolecznosci", bo tu jest jego miejsce. Temat dotyczy dyskusji nad fasada "twardziela". Te fasade chcialaby odkryc kazda kobieta, bowiem mezczyzni w wielu sytuacjach doznaja ambiwalentnych uczuc - trwaja w blogim zadowoleniu - milcza!!!
Z trudem przychodzi im ujawnianie swoich emocji wobec kobiet. Stosujac sie do niepisanego kodeksu, nakazujacego zachowanie powsciagliwego milczenia, przez co wlasnie sprawiaja wrazenie obojetnych.
A przeciez tak naprawde, za milczeniem, pozorami "twardziela", kryje sie ludzka istota, rownie wrazliwa i podatna na zranienie jak - kobiety!
Chyba sie nie myle?
Byc moze mezczyzni boja sie otwartosci wobec kobiet, gdyz obawiaja sie, ze zostana ugodzeni w najbardziej wrazliwa czesc swojej meskiej natury. Podjecie takiego ryzyka czesto uwazaja za duzo grozniejsze od dwumetrowego przeciwnika w interesach.

Moze wlasnie dlatego napisales, ze "jeszcze taki sie nie urodzil co by zrozumial kobiete i jej mysli".

Stad moj temat i zaproszenie do dyskusji seniorek i seniorow. Mamy swoje lata, znamy zycie, jego dobre i zle strony. Jestesmy na wirtualnym Forum i mozemy bez obludy wypowiedziec sie na interesujacy temat.

Odpowiadajac na Twoj zarzut. Jestem i zawsze bylam kobieta pelna humoru i dowcipu - pewnie dlatego dozylam szczesliwie do dnia dzisiejszego. Gdybym wszystko brala na serio, z "dluga twarza" - robaki by dawno mialy ze mnie niestrawna uczte.

I na koniec chce dodac, ze przecietny mezczyzna boi sie przyznac, ze jest nie nieomylny.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #5  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 16:50
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Basiu pomiędzy zarzutem a stwierdzeniem faktu jest znaczna różnica. Czy znowu myślimy na innych falach? Wy kobiety nie potraficie nas zrozumieć i odwrotnie my was.
cytat"Z reguly nie odkrywa swojej slabosci, wiec kobiety czesto jej nie dostrzegaja." Spjórz na wątek "Potencja jak ją leczyć" naśmiewacie się miłe panie z problemu wielu mężczyzn. Pewnie, że wolno ale jak póżniej zwrócić się z innym problemem. Jest tu was na tym forum taka przeważająca ilość, że nas po prostu nie widać a jak który się nie tak odezwie to go w łeb.
Co do nieomylności i przyznania się do błędu pokazałem chyba, że jest inaczej tu na tym forum.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #6  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 17:16
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Marbello--poczytaj ostatnie zdanie z #4--nieomylny to by było ładnie. Ale skoro Albert nie zrozumie kobiety--co my możemy. Rozumiemy jednak intencje--czasem bardzo dobrze--zwłaszcza tuż po rozwodzie. Mickiewicz pisząc o puchu--też miał jakieś złe doświadczenia?
  #7  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 17:20
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Wy kobiety nie potraficie nas zrozumieć i odwrotnie my was.
cytat"Z reguly nie odkrywa swojej slabosci, wiec kobiety czesto jej nie dostrzegaja." Spjórz na wątek "Potencja jak ją leczyć" naśmiewacie się miłe panie z problemu wielu mężczyzn. Pewnie, że wolno ale jak póżniej zwrócić się z innym problemem. Jest tu was na tym forum taka przeważająca ilość, że nas po prostu nie widać a jak który się nie tak odezwie to go w łeb.
.
Przepraszam, ze wybralam cytat, ktory mnie interesuje. Zdecydowanie nie zgadzam sie z Toba, ze uogolniasz, ze kobiety nie potrafia zrozumiec mezczyzn. Jak mozna zrozumiec milczacego czlowieka ? Pewnie w tym lezy caly problem. Moge Cie zapewnic, jezeli mezczyzna znajdzie odwage podzielenia z kobieta co go meczy, boli, tlamsi duchowo - kazda kobieta, ktora ma uczucia/sympatie/przyjazn dla tego mezczyzny przyleci galopem na pomoc. Kobiety tylko na to czekaja, abyscie pokazali, ze potrzebujecie ich pomocy. Milczenie nie przyniesie nic pozytywnego.

Piszesz, ze kobiety nasmiewaly sie z watku "jak leczyc potencje" - widzisz, jest to bardzo intymny temat. Ciezko wymagac na wirtualnym Forum, ktorego fragmenty sa cytowane na internetowych stronach, dostepnym wszystkim ludziom w Polsce (dlatego, ze niektorzy dyskutancji zle ustawili profile i ich wypowiedzi sa dostepne dla publiki). Osobiscie, jezeli ktokolwiek potrzebuje pomocy w tej dziedzinie - byloby lepiej dyskutowac to na privie albo z lekarzem seksuologiem lub urologiem. Pewnie pamietasz, kiedy zaczelam raczkowac na Forum Seniorow - usilowalam poruszyc pare, istotnych tematow o seksie, reakcji ludzi po 60+, dostalam potwornie w leb. Szkoda, wielka szkoda....to sa fakty. Na dodatek moje wypowiedzi, mimo, ze ustawilam wlasciwie profil o prywatnosci - sa czytowane do dnia dzisiejszego na otwartym internecie. Zostaly skopiowane i przeniesione na 'fora", ktore nie maja nic wspolnego z Seniorem. Przez kogo? Przez imbecyli, kretynow, ktorzy wchodza i wychodza z naszego Forum jak z/do OBORY!!!! Wiesz kogo mam na mysli - sa to zarowno kobiety jak i mezczyzni. Jezeli ta sytuacja bedzie trwala, zadna pozytywna, konkretna, madra dyskusja - nie bedzie miala miejsca. Wszyscy zamienimy sie PAJACE z grubymi maskami na twarzy.

Wroce do tematu. Taki, zdecydowanie...przecietny (nie uogolniam) mezczyzna boi sie wielu rzeczy, jednakze najsilniejsze stany lekowe budzi w nim INTELIGENTNA KOBIETA.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #8  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 17:20
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Moim skromnym zdaniem

za fasadą twardziela kryje się wrażliwy mężczyzna oczekujący akceptacji /w całym tego słowa znaczeniu/ ze strony swojej partnerki. Pamiętajcie miłe Panie, że mamy duży udział jako matki synów w tym jak postrzegani są oni przez swoje kobiety. Niektóre z nas wychowały swoich synków na "książątka" dalej nie będę pisała, wiadomo o co chodzi.
  #9  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 17:22
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Szkoda że Seniora nie ma. Zarządził by zbiórkę wszystkich menów czwórkami i policzył by--jak nas tu mało.
  #10  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 17:39
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
za fasadą twardziela kryje się wrażliwy mężczyzna oczekujący akceptacji /w całym tego słowa znaczeniu/ ze strony swojej partnerki. Pamiętajcie miłe Panie, że mamy duży udział jako matki synów w tym jak postrzegani są oni przez swoje kobiety. Niektóre z nas wychowały swoich synków na "książątka" dalej nie będę pisała, wiadomo o co chodzi.
Wlasnie to chce przekazac w moim watku. Jest to rowniez w pewnym sensie apel do Matek aby przekazaly pewne rzeczy synom i CORKOM. Zwiazki Matki-Syn sa bardzo specyficzne. Moze nie uwierzycie ale mam 5 synow (ktorych nie wychowalam na "ksiazatka"), doroslych ludzi, ktorzy z kazda troska gonia do Mamy po porade, bowiem nie moga znalesc odpowiedzi u partnerki. Ubolewam, ze sa ciagle w stanie kawalerskim i to z powodu kobiet, ktore stanely na ich drodze zyciowej. Problemy sa multiple, jedna panna zapowiada z gory, ze nie chce miec dzieci, bo jej zniszcza figure, druga chce sie bawic, podrozowac - nie zastanawiajac sie ze jej chlopak ma prace i obowiazki zawodowe, trzecia chce sie zadomowic u wybranego, ale zapowiada, ze kazdy zyje po swojemu.......cala litania.
Tak sobie glosno mysle, ze te panny maja Matki, ktore znaja zycie....a wychowaly coreczki na "ksiezniczki .....i cala reszta"....ktorej nie powiem, bo mnie oplujecie.
Tak, Basiu masz racje, ubolewam nad moimi synami, boje sie, ze zostana w kawalerskim stanie przez dlugi okres czasu...albo znajda inne rozwiazanie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #11  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 17:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Basiu rozmowa z inteligentniejszą osobą budzi lęki bez względu na płeć. No chyba, że kobieta mniej inteligentna zaczyna eksponować swoje atrybuty kobiecości to i rozmowa może przybrać nieoczekiwany zwrot.
Natomiast co do pozytywnej konkretnej dyskusji zgadzam się z Tobą. Tu nie ma na nią miejsca.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #12  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 18:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Szkoda że Seniora nie ma. Zarządził by zbiórkę wszystkich menów czwórkami i policzył by--jak nas tu mało.

Ależ Seniora zbanowano po dyskusji z Tobą i Tadeuszem,ponoć ???
Tak było ,czy mnie źle poinformowano ?

ps.marbella ma rację..
Jej słowa i nie tylko jej ,są ośmieszane na innych forach,przez osoby z tego forum.Na pewno.
Co do potencji, a raczej jej braku,to sorry.Ja nie myślę pochylać się ze współczuciem nad facetem, któremu nie staje.Nie jestem jego żoną ani kochanką.
Tak samo nad tym,który płakał nad swymi jelitami i malował niezwykle sugestywnie obraz swojej kupy.
Od tego jest lekarz i fora medyczne.
  #13  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 18:05
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu ja z seniorem nie dyskutowałem już od dawna i jesteś żle poinformowana aby był zbananowany z powodu mnie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #14  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 18:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Lilu ja z seniorem nie dyskutowałem już od dawna i jesteś żle poinformowana aby był zbananowany z powodu mnie.

A jednak..
Przypomnij sobie.To było dawno.Dostał bana na miesiąc.
  #15  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 18:08
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Basiu

niech sobie będą kawalerami dotąd dokąd chcą mój syn tkwił w stanie kawalerskim do 30 roku życia.
  #16  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 18:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu
Kiedyś być może,że dostał bana po dyskusji ze mną ale czemu usiłujesz obarczyć mnie winą za to. To jest tak jak mieć pretensje do garbatego, ze ma dzieci proste. Bana dostał za swoje wypowiedzi. Ostatniego na pewno nie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #17  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 18:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
niech sobie będą kawalerami dotąd dokąd chcą mój syn tkwił w stanie kawalerskim do 30 roku życia.
Moje najstarsze blizniaki maja 36...pewnie czas na nich, ale lepiej zeby czekali az znajda te "wybrana" na cale zycie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #18  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 18:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Lilu
Kiedyś być może,że dostał bana po dyskusji ze mną ale czemu usiłujesz obarczyć mnie winą za to. To jest tak jak mieć pretensje do garbatego, ze ma dzieci proste. Bana dostał za swoje wypowiedzi. Ostatniego na pewno nie.

A czy ja napisałam przez kogo ?
Kazik się pytał,więc odpowiedziałam,że po dyskusji z Wami .Tak mi powiedziano.

ps.to czytanie między wierszami..ech.
  #19  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 18:25
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A jednak..
Przypomnij sobie.To było dawno.Dostał bana na miesiąc.
Czy to jest czytanie między wierszami?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #20  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 18:31
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A czy ja napisałam przez kogo ?
Kazik się pytał,więc odpowiedziałam,że po dyskusji z Wami .Tak mi powiedziano.

ps.to czytanie między wierszami..ech.

Ilez to razy ambitny i nieomylny, przecietny mezczyzna mowi "to wszystko Twoja wina", mimo, ze wina byla ewidentnie jego?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo warmińsko-mazurskie: powitanie i "lista obecności" admin warmińsko-mazurskie 292 24-12-2017 19:20
Województwo kujawsko-pomorskie: powitanie i "lista obecności" admin kujawsko-pomorskie 10460 13-06-2010 08:36
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59
Czy pamietasz Twoje pierwsze spotkanie z "druga" polowa? Mar-Basia Miłość, przyjaźń, związki, samotność 42 25-01-2009 20:22
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 00:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.