menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 13:46
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Jacy sa polscy dziennikarze ?


Jestem pod wrazeniem wczorajszego wystapienia Mieczyslawa Rakowskiego w tvn24 i jego relacjach w rozmowie z dziennikarzem,ktorego nie znam nawet z nazwiska,zreszta nie przykladam wagi do nazwisk a do sposobu zachowan i kultury osobistej.
Rozmowa starego dziennikarza z mlodym ale juz upierzonym "gryzi/slowo- piorkiem" byla 1:0 dla Rakowskiego starego i zasluzonego przeciez redaktora (kiedys naczelnego).
Poddaje pod dyskusje - jak my seniorzy widzimy dzisiejszych mlodych i nieco starszych polskich dziennikarzy w stanie czynnym.
Osobiscie uwazam ,ze z etyka dziennikarska jest troche u nich na bakier ,nie mowiac o kulturze bycia.
Komu sluza polscy dziennikarze ?
Zapraszam do dyskusji.
  #2  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 14:12
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zagladaja i tutaj "studenci dziennikarstwa" i to jaka klasa !
  #3  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 14:48
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie

Zacznijmy wymieniać po nazwisku tych polskich dziennikarzy. Może zaczniesz pierwszy, bo ja jakoś nie mogę sobie przypomnieć? Pamięć mnie zawodzi, czy co?
Dariusz Kosiur
  #4  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 14:57
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Moze zaczniemy od takich znanych jak Andrzej Morozowski i Tomasz Siekielski prowadzacy program "Teraz My" na antenie TVN.
Ci dopiero maja tupet i "zaciecie dziennikarza" !
  #5  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 15:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

A Kamilek Durczok ? Choć moim zdaniem nieco skrzydła mu już opadły.
A Lis z Lisicą ? O Jezu.Hania piękna ,podobnież nadmuchana - silikonem .

Aaaa,Wy pewnie nie o tym ?
No to co powiecie o Monice ''manolo blachnik '' Olejnik ? Dobra z niej dziennikarka .Byłoby znacznie lepiej,aby wszystkich swoich rozmówców .cisnęła z jednaką siłą.Ale za te buty ,to jej wybaczam.
  #6  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 15:41
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Faktycznie na p.Olejnik warto zwrocic uwage ,moze nie od strony ubioru ,co na jej zwrok ,ktorym przeszywa swego rozmowce ,to cos takiego jak na przesluchaniu.
Ach te ojcowskie geny !
  #7  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 15:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Faktycznie na p.Olejnik warto zwrocic uwage ,moze nie od strony ubioru ,co na jej zwrok ,ktorym przeszywa swego rozmowce ,to cos takiego jak na przesluchaniu.
Ach te ojcowskie geny !

?????????? Geny ojcowskie ? Ojciec też cuś przeszywał ? Krawiec damski może ? Nic nie wiem.
  #8  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 16:07
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
nie przykladam wagi do nazwisk a do sposobu zachowan i kultury osobistej.
.
poprostu zachowania i kultura osobista daleeeeko odbiegły (bądź spadły) od czasu gdy dziennikarstwem parał się p.Rakowski.
Jako "oglądaczka" wyłącznie TVN i 24 wyróżniam p.Justynę P. oraz p.Kalczyńską . Pierwszą za profesjonalizm, drugą za wielkie postępy w rozwoju. Co do innych - może z małymi wyjątkami rzadko który dziennikarz radiowy lub t.v. p. przykłada wagę do dykcji, że nie wspomnę o braku czystej polszczyzny...Podobno kiedyś za takie np. 'dziś jest drugi wrzesień" i t.p. ponosiło się kary finansowe a dziś... ech!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #9  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 16:10
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Myślę, że nie można wszystkich dziennikarzy wrzucać do takiej samej szufladki, bo materia, którą się zajmują, jest bardzo różna.
Jak zestawić Olejnik, Durczoka i np. Strzyczkowskiego? Nie da się, co najwyżej możemy porównywać dbałość o poprawność językową, a treść materii, którą się zajmują, często narzuca formę pytań.

Wielu dziennikarzy czytało "Erystykę" Schopenhauera, ale nie każdy w tej konwencji się odnajdzie. Do tego potrzebny jest też "charakterek", typ osobowości, z czym bywa różnie.

Drażni mnie niedbałość językowa niektórych dziennikarzy, ubytki w dykcji, nieznajomość praktycznej polszczyzny na co dzień. Oni powinni być wzorem, a często nie są i w żaden sposób pogoń za nowościami i sensacjami nie usprawiedliwia niechlujstwa i braków w podstawach poprawnej polszczyzny.

nazwisk nie wymieniam... na razie
  #10  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 18:13
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Tomasz Sianecki bardzo mi odpowiada i uważam go jednego z lepszych dziennikarzy w Polsce. Polot,humor i elegancja. Nie robi nic na siłę i tak zwyczajnie mu to wychodzi.
  #11  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 18:55
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Mnie natomiast nieprawdopodobnie denerwujeLisica(ta z silikonem)To ,co ta kobieta zrobila z jezykiem polskim(zreszta zauważyłam ,że inne prowadzace Dziennik mowia z ta sama maniera).....Uważam,ze powinna iśc do dobrej szkoły dykcji,powinna nabyc elementarnych wiadomosci na temat kładzenia akcentu w jezyku polskim,no i powinna nauczyc sie chociaz troszke otwierac usta przy przekazywaniu nam wiadomosci(to nic ,ze prawie same kryminalne).Bardzo zle ja odbieram,i na szczescie mało słyszę(bo i wiadomosci-no... takie jakie sa ,i ta ...jej wymowa).
  #12  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 18:57
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A Olejnikowej nie lubie za kompletny brak obiektywizmu-powinna ustapic miejsce lepszym.
  #13  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 19:04
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Tylko Lisica?

Przecież oni wszyscy mają kłopoty poważne z akcentem. Przeważnie panie - to fakt.
Zastanawiałam się kiedyś, czy to jest wygodne w użyciu. I czy uczą się tego specjalnie, czy tak samo im (nie)wychodzi.
  #14  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 19:21
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Polscy dziennikarze, moim zdaniem oczywiście, zatracili podstawową cechę. Rzucają się jak sępy na ten sam temat, podbierają sobie zdjęcia, plagiatując wypowiedzi. Nie zważają czy osoba, o której piszą faktycznie jest winna? Wycierają sobie o nią nogi. Nie weryfikują prawdziwości zdarzeń. Przepraszam, nie ma już komu powiedzieć. To jest dziennikarska postawa? Raczej chamstwo za kasę.
__________________
  #15  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 22:03
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

IV wladza w Polsce ma sie dobrze i jest swietnie oplacana. Warto tez popatrzec na dostojnych rodzicow mlodych dziennikarzy,ma moze ktorys pochodzenie robotniczo-chlopskie ?
  #16  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 22:18
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Użytkownik Alisia jest proszona o stosowanie się do Regulaminu i nie załatwianie swoich osobistych spraw na publicznym forum.
  #17  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 22:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
czytam kilka postów i..... szukam w profilu Twojego interlokutora, a tam co widzę: bez imienia, bez zainteresowań, bez znajomych, bez chętnych nawiązania kontaktu w formie komentarzy czyli 0 (czyt,"zero").
Moja miła i Ty z zerem rozmawiasz?!?

Wiesz Joluś,ja też musiałam wycofać dane.A i to mnie zlokalizowała taka jedna.Dokładnie.
Próbuję jak z dzikim kotem ...po dobroci.
No i właśnie.Przyszedł dzisiaj do mnie bardzo chory biedak po pomoc.Z białą krawatką i w białych skarpetkach.Dzikusek.
Dostaje antybiotyk i wygrzewa się w koszyczku w kotłowni.
Podrapał mnie,że krew mnie zalała.Dosłownie.
Ale już jest zgoda.
Co nie oznacza,że Alisia mu dorównuje w czymkolwiek.Nawet drapie bez wdzięku,tak jakoś ....jak brzytwą po szybie.
  #18  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 22:23
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A to jest on czy ona - pytam o tego adoptowanego kotka.
Alisia/Alisie zostawcie w spokoju,zmeczenie robi swoje.
  #19  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 22:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No adminko Joanno.Ależ mnie wkufiłaś,sugerując iż mnie mogą łączyć jakieś "OSOBISTE'' sprawy z mafią florydzką.
Strzelam fochem i idę sobie...wrrrr...do realu.
Senior,to jest on.Ale ja mam jeszcze 10 szt.
  #20  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 22:29
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Wiesz Joluś,ja też musiałam wycofać dane.A i to mnie zlokalizowała taka jedna.Dokładnie.
Co nie oznacza,że Alisia mu dorównuje w czymkolwiek.Nawet drapie bez wdzięku,tak jakoś ....jak brzytwą po szybie.

Jolita, gdybys wiedziala jakie teksty wypisywala do mnie na privie - wlosy deba staja! Moge Cie zapewnic, ze w nie dziennikarskim stylu. Ta kobieta nie potrafi wspolzyc z ludzmi, musi wulgarnie atakowac, stosowac chwyty ponizej pasa. Samo zycie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polscy seniorzy nie chc internetu i komrek - komentarze Basia. Ogólny 40 25-04-2019 22:46
Polscy seniorzy o sobie - komentarze Danka Ogólny 98 02-05-2013 13:15
Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze Biedronka Ogólny 19 24-08-2009 09:56
Debata Polscy Seniorzy – jak odnajdują się w świecie nowoczesnych technologii admin Zaproszenia 0 19-09-2007 10:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.