menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 11:48
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Narodowe Swieto Niepodleglosci.


Z okazji dzisiejszego swietowania w Polsce - 11 listopada 2008r Narodowe Swieto Niepodleglosci - wszystkim seniorom POLKOM i POLAKOM ZYCZE DUZO ZDROWIA I SPOKOJNEJ STAROSCI.
Niech BOG dopomaga WAM we wszystkim,a zycie w tym sedziwym wieku niech plynie bez zadnych problemow.

Jednoczesnie zapraszam na portal www.aferyprawa.com
gdzie mozemy cos wiecej poczytac o tym swiecie.

A.P.
Floryda-USA
11.XI.2008r.
  #2  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 13:09
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dzisiaj z polskim swietem zbiega sie tez swieto w USA Veterans Day (swieto zolnierzy weteranow Amerykanskiej Armii) kiedy to na roznych spotkaniach spotykaja sie amerykanscy zolnierze roznych wojen i wspominaja swoje przezycia.
Czy na naszym forum seniora goscimy jakis weteranow wojskowych ?
Prosze sie odslonic i podzielic z nami swa historia z walki o wolnosc i niepodleglosc Polski.
Moze tez czyta nas polski weteran armii amerykanskiej,ktory walczyl na jej frontach ,jak chociazby w Wietnamie ?
Zapraszam do dyskusji.
  #3  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 21:49
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

POWRÓCISZ TUhttp://icsx.pl/?id=1&name=pmVFofakR1...-_powrocisz_tu




MÓJ MĄŻ JEST ŻYWĄ HISTORIĄ, BYŁY OFICER WOJSK ALIANCKICH, PAMIĄTKI JEGO Z OKRESU WOJNY PRZEAZALIŚMY DO MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #4  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 22:13
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Uroczyste święto....

Dzień Niepodległości-11 listopada..Dzień uroczysty i wielce podniosły...Dzień piękny i słoneczny a tu taki zgrzyt i niesmak....
Jestem głęboko oburzony i zniesmaczony zachowaniem urzedników z pałacu prezydenckiego i samego pana Lecha Kaczyńskiego..Tak nie przystoi aby ludzie wielce zasłużeni dla Polski nie otrzymali zaproszeń na tę uroczystość..To się nie mieści w normalnych obyczajach cywilizowanego świata........
Wielu z nich nie otrzymało zaproszeń względnie na znak swoistego protestu ,zrezygnowało.......
Powód jest znany wszystkim..Animozja pana Lecha wobec Wałęsy.....
Wszyscy doskonale znamy przyczyny ...ale osobiste urazy powinne stać na uboczu bo tu chodzi o prestiż państwa....
To niczemu nie służy....jest mnie i innym wstyd,że urazy osobiste przedkłada się na dobro Polski.......
Pan Lech Kaczyński niestety nie jest elegancki,taktowny i nie posiada cechy,która powinna być na tym zaszczytnym stanowisku...
Ja szanuje i poważam osobę Prezydenta RP bo tak stanowi Konstytucja RP,ale co do samej osoby pana Lecha to mam swoje zdanie....
Niestety to wszystko wywodzi się z tego,że panowie Kaczyńscy są w tej formacji politycznej....
Ta formacja stale i ustawicznie pokazuje swe oblicze...
Stała kompromitacja wszędzie ,czy to w życiu osobistym
czy w Sejmie ( słynne awantury).....
Niestety w tej formacji objawił się kult wodza (prazesa) w taki
spsob,że upodabnia się to do kultu znanego w Korei Pn.
Kadzenie i wazylina,wszędzie tam gdzie można ..gazety...portale internetowe i inne. Panowie Bielan...Kamiński..Kownacki..Kurski tak kadzą,że aż strach.. i ta wazylina...
Wszyscy pragną przypodobać się prezesowi,który chyba tego pragnie...Był taki jeden poeta,który powiedział " bieda pochlepcy,...który g....o chlepcy"...
Bulwersuje to,że są tam osoby jak ponowie Kurski i Górski,którzy za nic mają prawo i dobre obyczaje (prawo drogowe i rasizm)...I co to dodawać,jeszcze pijaństwo i alimenty pewnych znanych osób....Dno moralne.......
Smutne jest to,że pan Jarosław to bagatelizuje i uważa,że nic takiego....Takich to mamy polityków..
Naprawdę ja pragnę na chłodno określić tę formację..Nie judzę ...nioe pluję jadem...to tylko niestety fakty....Niech każdy sam
sobie odpowie jak to jest.
Wiem,że wielu sympatyków PIS-u stwierdzi,że szkaluję ich ukochaną formację...ale niestety tak jest jak widzimy...
__________________
zdzislaw1
  #5  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 22:52
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Dlaczego tak jest? Bo my się tak bardzo lubimy unosić honorem. Pokazywać kto od kogo jest ważniejszy. Kto większym jest patriotą, oddanym naszej wspólnej ojczyźnie.
L.Wałęsa pluł równo na A. Kwaśniewskiego. Bo komuch, bo taki czy siaki. A. Walentynowicz chce być ważniejsza i cieszy się z tego że opluwają Wałęsę. Kurski i Górski są niczym klakierzy w teatrze na przedstawieniu pod tytułem "Polityka". Takich klakierów jest cała masa. Obecny prezydent wścieka sie na poprzedników, i chce by wszyscy się na nich powściekali.
Dlaczego? Bo każdy chce coś uszczknąć dla siebie. Jedni trochę władzy, inni trochę historii, jeszcze inni kasy, a ci co chcieli by naprawdę dobrze, są zakrzyczani i nikt ich nie słyszy. Dlaczego nie słyszą? Bo nie chcą. Bo wciąż wierzymy że jakaś ustawa coś załatwi. Ale nie ma takiej ustawy, która by nakazywała zwykłą ludzką przyzwoitość dla każdego. Od sprzątaczki i pomywacza, do samego prezydenta.
Choć widzę cały ten cyrk, to dziś nie miał on dla mnie żadnego znaczenia. Dziś było nasze święto. Nie politycy je wymyślili i w nosie mam dziś politykę. Bo polityka ma coś w sobie z szamba i najważniejsze, to nie dać się do niej wciągnąć.
Moja polityka, to ile zarobię, ile stracę i ile mi zostanie. Ci na górze mają to w nosie, więc ja mam też w nosie to, czy jeszcze żyją, czy się już pozarzynali.
z pozdrowieniami dla Ciebie zdzislaw.bedrylo -JacekP
  #6  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 23:18
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Przyznaję rację , polityka to jeden z najstarszych zawodów,
na równi z zawodem/profesją/dziwki, dlatego staram nie interesować się nią, ale Wy Panowie to co innego


"Jadą wozy kolorowe na drewnianych kółkach, z przodu siedzi Cyrankiewicz, a obok Gomułka"
. Takie coś śpiewaliśmy w szkole-przypomniało mi się jak zobaczyłam Rodowicz na GALI
Pozdrawiam.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #7  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 23:47
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega


"Jadą wozy kolorowe na drewnianych kółkach, z przodu siedzi Cyrankiewicz, a obok Gomułka"[/i]. Takie coś śpiewaliśmy w szkole-przypomniało mi się jak zobaczyłam Rodowicz na GALI
Pozdrawiam.

W pociągu w tamtych czasach, gdy dojeżdżałem do szkoły i pracy, wiecznie ktoś mówił kawały o ruskich, niemcach i Polakach. Zawsze byliśmy najlepsi My Polacy oczywiście!
  #8  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 10:53
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Gala byla, minela a niesmak pozostal .Media relacjonuja o wszystkim ale najbardziej boleja nad nieobecnoscia na balu Lecha Walesy.
No i stalo sie ! Maly udowodnij duzemu kto teraz rzadzi.
A swiat sie smieje z madrosci "polakow" !
Premier to sie chyba obrazil,ze nie byl na balu,ciekawe dlaczego ?
O gustach nie bedziemy dyskutowac ,zadecydowal minister R.Sikorski.
No tak,rozne gusta sie ma,jeden polskie,drugi amerykanskie a jeszcze trzeci niemieckie.
Te ukrainskie i gruzinskie tez byly jakies dziwne i szybko sie zwinely - powod - nieznany.
Wydaje mi sie ,ze rosyjskie i izraelskie byly dobre.
  #9  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 21:23
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

I widzisz Seniorze, właśnie tej kultury politycznej nasi wodzowie powinni uczyć sie od przywódców amerykańskich.
Jacy oni są tacy są, ale umieją ze sobą rozmawiać.
Natomiast nasi tylko się kłócą, a my, biedny naród na to patrzymy....
  #10  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 21:55
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Tu każdy sobie przypisuje chwałę,
i dumnie wypina pierś po medale.
Mądrości ogłasza całemu światu.
A do głupoty niechce przyznać się wcale.

  #11  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 22:25
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
...Premier ... nie byl na balu,ciekawe dlaczego ?
Ano dlatego, senior, że widać nie lubi dania z kaczki, a ponoć był to gwóźdź... kulinarny
  #12  
Nieprzeczytane 13-11-2008, 10:11
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Mnie sie wydaje,ze polskie dania dla McD.sa nie strawne.Nie wszyscy tez lubia sledzie po zydowsku.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.