menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 19:55
Sengaia's Avatar
Sengaia Sengaia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 87
Domyślnie Mały Gość Niedzielny dn 12.11.2008 i rasizm propagowany w kościele-komentarze


Witam, nie wiem w jakim dziale to napisać więc piszę tutaj.
Obejrzałam dzisiaj we wiadomościach ulotkę dodana do Małego Gościa Niedzielnego, w której jest rysunek murzyńskiego chłopca i dymek z "jego" myślą:
"Szkoda, że modlitwa nie rozjaśnia skóry"

Takie coś propagowane w kościele w dodatku z "przesłaniem" do dzieci...
hańba i wstyd.
Rasizm w kościele?
Delikatnie mówiąc niesmaczne i nieodpowiedzialne...

Oczywiście żaden z księży się nie wypowiedział nawet kuria zamkneła drzwi przed wytłumaczeniem.
Gdzie tu racja wiary i Słowo Boże?
W życiu bym nie pomyślała, że Chrystus nawołując do modlitwy czy chociażby Jan Paweł II mięli na celu "wybielenie" ciemnoskórych.
Toż to czysty rasizm i nietolerancja a mnie za moich czasów podstawówki uczyli, że Bóg kocha wszystkich tak samo...
nie pamietam, żeby mnie uczyli modlitwy w intencji rozjasnienia koloru skóry... z tego co pamietam to w Pismie Świętym tez nie ma wzmiaki jakoby kolor skóry inny niż biały wymagał modlitwy o jego wybielenie.

A potem sie dziwią skąd w młodzieży tyle niechęci do ciemnoskórych-no jak się w kościele uczy dzieci od najmłodszych lat, że murzynek wymaga wybielenia... to czego oczekiwać od dojrzewającego i zaczynającego kształtować swoj światopogląd na mocy podstaw wpojonych w dziecinstwie nastolatka.

Zapraszam do wyrażenia swojego poglądu na ten temat.
ps nawet jesli [byc może] myslą "ukrytą" było zachecenie do modlitwy tak gorliwej by wiara mogła wybielać skórę... to zdecydowanie dziecko nie mysli ukrytymi myslami tylko powiela wszystko "pierwszym rzutem oka" więc w 98% odebrane to było przez nie "módlmy sie dzieci za murzynków aby byli biali"

Osobiscie wolę ewangelię "o wierze wielkości ziarnka gorczycy, która przenosi góry".
Myślę, że pierwsze autorstwo Ewangelii było odpowiednie i jest tam wiele ukrytych myśli-nie trzeba pisać "nowej ewangelii" a właściwie nowych intencji w celu namowy do modlitwy-przynajmniej ta jest według mnie paskudna.
__________________
"Kochaj całym sercem wszystkich ludzi, bo lepiej mieć w sercu ranę, niż kamień zamiast serca..."
  #2  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 20:03
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Sengaio nic dodać nic ując -też wysłuchałam wiadomości i szczęka mi opadła .Tym bardziej ,że w naszych szkołach coraz więcej jest dzieci o róznych korzeniach. U mnie w szkole jest sporo Wietnamczykow mowiących nienaganną polszczyzną kilkoro dzieci o ciemnym kolorze skóry i nic ..młodziez sama z siebie nie robi z tego ,żadnego problemu kolega to kolega i tyle .Więc tym bardziej oburzające jest to zachowanie kościoła ..a już tłumaczenia pokrętne baby z "Małego Gościa" głupota typu "gołębica"
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #3  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 20:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

No cóż powiedzieć bywają w naszym społeczeństwie ludzie tacy jak poseł Górski i tu jaki podobny co to napisał. A tłumaczenie owej pani poniżej wszelkiej krytyki. Bez urazy dla blondynek ale typowa blondynka z żartów o blondynkach.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #4  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 20:29
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
..a już tłumaczenia pokrętne baby z "Małego Gościa" głupota typu "gołębica"

Jakie tlumaczenia Malgosiu?? Jakiej baby??
  #5  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 20:34
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Sengaio, m.in. napisalaś:

Osobiscie wolę ewangelię "o wierze wielkości ziarnka gorczycy, która przenosi góry".
Myślę, że pierwsze autorstwo Ewangelii było odpowiednie i jest tam wiele ukrytych myśli-nie trzeba pisać "nowej ewangelii" a właściwie nowych intencji w celu namowy do modlitwy-przynajmniej ta jest według mnie paskudna.


Zgadzam się z Tobą calkowicie. Nie przypuszczałam, że dożyję takich czasow i to w Polsce - kraju ponoć tolerancyjnym (nie lubię słowa tolerancja). Dla mnie ma wydźwięk negatywny, z góry bowiem zakłada, że są lepsi i gorsi - ale trzeba ich tolerować bo tak wypada. Cz
  #6  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 20:52
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Rasizm wobec katolików

Wobec tak wielkiego ataku na kościół Katolicki, czuję się celem rasizmu. Oczywiście bolą mnie upadki w kościele, jak boli potknięcie własnego dziecka, ale przecież trzeba pomóc ....
Przeczytałam taką notkę: Ksiądz P.Sadkiewicz z parafii w Leśnej k/Żywca jest niestrudzonym organizatorem akcji krwiodawstwa, dawców szpiku kostnego.Z wypowiedzi księdza:..."dziś prawie w każdą niedzielę przed kościołami naszej diecezji, stoi ambulans do poboru krwi".
Czy nikt nie widzi dobrych rzeczy w Kościele, nie tylko katolickim, czy może wobec takiej nagonki boi się wypowiedzieć?
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #7  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 20:57
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie Danuto.

Cytat:
Napisał nutaDo
Wobec tak wielkiego ataku na kościół Katolicki, czuję się celem rasizmu. Oczywiście bolą mnie upadki w kościele, jak boli potknięcie własnego dziecka, ale przecież trzeba pomóc ....
Przeczytałam taką notkę: Ksiądz P.Sadkiewicz z parafii w Leśnej k/Żywca jest niestrudzonym organizatorem akcji krwiodawstwa, dawców szpiku kostnego.Z wypowiedzi księdza:..."dziś prawie w każdą niedzielę przed kościołami naszej diecezji, stoi ambulans do poboru krwi".
Czy nikt nie widzi dobrych rzeczy w Kościele, nie tylko katolickim, czy może wobec takiej nagonki boi się wypowiedzieć?
Czy to znaczy, że proponujesz nie widzieć, nie mówić o takich zdarzeniach, jak to z ulotkami bo są fakty także pozytywne?
Jeśli się o czymś nie mówi, to tego nie ma?
  #8  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 20:59
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Jestem katoliczką, widzę to w innym świetle niż Ty nutaDo. Kościół sam się podkłada, czyniąc to o czym donoszą media i o czym napisała Sengaia. Co nie mienia faktu, iż w kościele są ludzie światli i czyniący wiele dobrego na rzecz kościoła i lokalnych społeczności. Ale zło należy wytykać, a nie przymykać oczy. Cz
  #9  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 21:02
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie Cz.

Cytat:
Napisał mimoza
Jestem katoliczką, widzę to w innym świetle niż Ty nutaDo. Kościół sam się podkłada, czyniąc to o czym donoszą media i o czym napisała Sengaia. Co nie mienia faktu, iż w kościele są ludzie światli i czyniący wiele dobrego na rzecz kościoła i lokalnych społeczności. Ale zło należy wytykać, a nie przymykać oczy. Cz
Podpisuję się pod tym postem.
  #10  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 21:06
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

A dlaczego nie ujawniać dobra? Też trzeba go pokazywać, bo wychodzi na to, że jest tylko zło. Nie spotkałam tutaj ani jednego przykładu pozytywnego. Jak to rozumieć?
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #11  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 21:10
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimoza
Jestem katoliczką, widzę to w innym świetle niż Ty nutaDo. Kościół sam się podkłada, czyniąc to o czym donoszą media i o czym napisała Sengaia. Co nie mienia faktu, iż w kościele są ludzie światli i czyniący wiele dobrego na rzecz kościoła i lokalnych społeczności. Ale zło należy wytykać, a nie przymykać oczy. Cz


tak ..zlo nalezy wytykac ale nie tylko katolikom a wszystkim..
  #12  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 21:10
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Zapewne dlatego,ze piszemy zazwyczaj o sprawach bulwersujących opinię społeczną.
  #13  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 21:12
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie Danuto.

Cytat:
Napisał nutaDo
A dlaczego nie ujawniać dobra? Też trzeba go pokazywać, bo wychodzi na to, że jest tylko zło. Nie spotkałam tutaj ani jednego przykładu pozytywnego. Jak to rozumieć?
Dobro w kościół powinno być wpisane i oczywiste.
Czy może się mylę?
Może lepiej żyć w zakłamaniu?
  #14  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 21:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Danuto bo są ludzie i ludziska są księża w pozytywnym świetle ale i też w negatywnym. Gdy zmarła moja żona ksiądz za swoją posługę wziął swoja taksę i nie ma w tym nic dziwnego ale w kilka dni póżniej umiera pani z sąsiedniego domu należącego do innej parafii i tam taksa jest dwukrotnie większa. O czym to świadczy? A że się żle mówi to tak jak o dobrych i złych uczynkach. Gdy dziesięciu młodych ludzi będzie przeprowadzać staruszki przez ulicę nie usłyszymy o tym ale gdy jeden wyrwie takiej staruszce torebkę z rentą to o tym usłyszymy wszyscy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #15  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 21:15
Sengaia's Avatar
Sengaia Sengaia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Nie spotkałam tutaj ani jednego przykładu pozytywnego. Jak to rozumieć?

bo to jest post i temat o tej konkretnej sytuacji z rasistowską ulotką w kościele...

a nie temat o tym co dobrego robi kościół droga nutoDo

pozdrawiam
__________________
"Kochaj całym sercem wszystkich ludzi, bo lepiej mieć w sercu ranę, niż kamień zamiast serca..."
  #16  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 21:18
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Lepiej być ślepcem.
Nie widzieć co robią, "urzędnicy Pana Boga".
Czy tak? Danuto.
  #17  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 21:35
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie To boli

Cytat:
Napisał Sengaia
bo to jest post i temat o tej konkretnej sytuacji z rasistowską ulotką w kościele...

a nie temat o tym co dobrego robi kościół droga nutoDo

pozdrawiam
Zastanawiałam się, czy to właściwe miejsce.
Jeżeli napisałam
"tutaj" myślałam o Klub Senior Cafe.Otwierane są watki, w których tylko zło Kościoła Katolickiego jest opisywane.
To boli..
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #18  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 21:44
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Danuto.
Jeśli tak czujesz, trudno.
Mam wrażenie, że przekonać Ciebie się nie da.
Lubisz tak myśleć.
Twoje prawo.
  #19  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 22:38
Brak_konta Brak_konta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 29
Domyślnie

Danuto. Załóz wątek o dobrych uczynkach kościoła , pewnie takie znasz.
__________________

Życie zaczyna się po pięćdziesiątce,
ale niektórzy twierdzą, że po całej flaszce...
  #20  
Nieprzeczytane 12-11-2008, 22:51
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Danuto

z doświadczenia nabytego w tym skądinnąd przezacnym Klubiku nie radzę poruszać tematu wiary "na poważnie".
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senioralia 2008 admin Warszawa 6 23-10-2008 20:55
Senioralia 2008 admin Zaproszenia 1 17-10-2008 13:25
Żydowski Marzec 1968-2008 - komentarze senior A.P. Ogólny 37 08-07-2008 00:59
Walentynki 2008 destiny Różności - wątki archiwalne 83 15-02-2008 19:53
Sytuacja w polskim kościele wuere'le Społeczeństwo - wątki archiwalne 115 28-01-2008 14:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.