menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 09:26
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie Traktat Lizboński,a "co seniorzy jedzą"


http://www.eu-referendum.org/polski/index.html
właśnie wpadła mi do skrzynki wiadomośc z tym linkiem.
może kogoś zainteresuje. problem dobrej żywności dotyczy nie tylko seniorów, ale zstępnych seniorów także.
  #2  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 09:48
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Podobno na tym polega demokracja bezpośrednia (demos-lud, kratein-panować) czyli władza ludu, że lud sam ustala sobie prawa, których chce przestrzegać. Władza przedstawicielska (przez posłów) czyli demokracja pośrednia juz jest pewnym oszustwem, bowiem każdy przedstawiciel (poseł) praktycznie prezentuje własne poglądy. Największym oszustwem jest demokracja pośrednia proporcjonalna, bowiem ta proporcjonalność wcale nie wynika z proporcji oddanych głosów, ale z przyjętych do obliczenia głosów wskaźników, zależnie od przyjętej metody obliczeń bardziej lub mniej korzystnych dla przedstawicieli różnych grup społecznych. A już najgorszym zjawiskiem jest uzurpacja przez przedstawicieli wyznaczonych przez największe ugrupowania przywilejów narodu.
Po Irlandii, Czesi teraz się spostrzegli jak jesteśmy oszukiwani i poddali badaniu zgodność Traktatu Lizbońskiego z Konstytucją. I słusznie.
  #3  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 10:15
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Ja głosowałam za referendum, może pójdźmy w ślady Irlandczyków i Czechów ?
  #4  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 10:32
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Czechy i Szwecja palcem nie kiwnęły jeszcze przy ratyfikacji Traktatu. Merkel też nie podpisała, a Tusk ponagla Prezydenta, żeby ludziom się wydawało, jaki to z niego pro-europejczyk, a L.K. zacofany. Ale hipokrytów PO ma pod dostatkiem. Raz to powie Tusk a innym razem Chlebowski. Irlandczycy się już godzą na Traktat, ale ze zmianami. Może Donek z Radkiem powinni też o tym pomyśleć? Marne szanse na to.
  #5  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 10:49
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Mam propozycję - załóżmy stowarzyszenie na rzecz PBR czyli Unia-Polska Białoruś Rosja, co Wy na to? Bo to jest drugie wyjście! a może inaczej widzę? Tylko zastanawiam się co powiedzą wnuki?,że dziadek idiota ztetryczały, czy coś podobnego? Popytajcie .....
  #6  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 12:10
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

A ty będziesz Gensekiem czy sekretariom Rajkoma?
  #7  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 13:43
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Jip powiedział "Mam propozycję - załóżmy stowarzyszenie na rzecz PBR czyli Unia-Polska Białoruś Rosja, co Wy na to?"
straszne, przecież Putin nas zje i nawet nie zauważy. jaka rolę miałaby grać Polska w takiej Unii. słaba jestem z polityki ale ten pomysł wcale, ale to wcale mnie sie nie podoba!
  #8  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 13:47
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Obojętnie , dacie stanowisko , to przyjmę
  #9  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 14:07
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

to głosuj na referendum, będzie nas wiecej za naturalnym życiem. niemodyfikowanym jedzeniem , wyborem leczenia. sposobu leczenia. mniej inwazyjnej chemii i grzebania w genach itd.
  #10  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 14:47
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
Ja głosowałam za referendum, może pójdźmy w ślady Irlandczyków i Czechów ?

Co powiecie na to: UNIA NIE, KASA Z UNI TAK!!!!!!!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #11  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 14:57
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

wzorem o. Tadeusza!?
  #12  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 15:00
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
to głosuj na referendum, będzie nas wiecej za naturalnym życiem. niemodyfikowanym jedzeniem , wyborem leczenia. sposobu leczenia. mniej inwazyjnej chemii i grzebania w genach itd.
Uważasz, że referendum to jest panaceum na wszelkie zło świata. Nieprawda, referendum odpowie na pytanie czego oczekuje większość która przyszła. Nie wiem w jaki sposób referendum bedzie przeciwdziałać; modyfikowanemu jedzeniu, właściwemu leczeniu mniej inwazyjnej chemii i grzebaniu w genach. To nie jest prawda, że Unia narzuca nam inwazyjną chemię, grzebanie w genach i sposób leczenia. Jeszcze trochę i się dowiemy, że Unia decyduje kto jest prezydentem, a kto premierem w Polsce. Niestety, dla mnie, również w tych dwóch sprawach nie decyduje. Może kiedyś będzie taka większość parlamentarna, która wyprowadzi Polskę z Unii, obym nie żyła w takich czasach. Mamy wtedy szansę za "dobrowalny" związek z tym z którym mieliśmy już przez 50 lat dobrowolny związek, nawet konstytucją usankcjonowany. Ale chyba nie o to nam chodzi?
  #13  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 15:11
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

[quote=maja59]Uważasz, że referendum to jest panaceum na wszelkie zło świata. Nieprawda, referendum odpowie na pytanie czego oczekuje większość która przyszła.
dobrze napisałaś, referendum odda pragnienia, tych którzy przyjdą. to bolączka wszystkich wyborów. ja nie mówię,że Unia jest zła, lecz niektóre pomysły są niewłaściwe i moga byc katastrofalne w skutkach. Był głos,że w USA są ludzie XXXXLLL
to wyniki GMO i dlaczego ktoś (domyślnie koncerny farmaceutyczne ) maja mi nakzywać jak mam sie leczyć. od zamierzchłych czasów światli ludzie propaguja leczenie holistyczne tj całościowe człowieka , a nie w "jednym słoiku wątroba, a w innym nerki". świat nam współczesny kreuje przyszłość, czy naprawdę tego chcemy - modyfikowanej żywności i kontroli farmaceutów??
  #14  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 15:17
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Co powiecie na to: UNIA NIE, KASA Z UNI TAK!!!!!!!!!!!


UNIA NIAM,NIAM ; KASA ,NIAM,NIAM !
  #15  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 16:15
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

[quote=leluri]
Cytat:
Napisał maja59
Uważasz, że referendum to jest panaceum na wszelkie zło świata. Nieprawda, referendum odpowie na pytanie czego oczekuje większość która przyszła.
dobrze napisałaś, referendum odda pragnienia, tych którzy przyjdą. to bolączka wszystkich wyborów. ja nie mówię,że Unia jest zła, lecz niektóre pomysły są niewłaściwe i moga byc katastrofalne w skutkach. Był głos,że w USA są ludzie XXXXLLL
to wyniki GMO i dlaczego ktoś (domyślnie koncerny farmaceutyczne ) maja mi nakzywać jak mam sie leczyć. od zamierzchłych czasów światli ludzie propaguja leczenie holistyczne tj całościowe człowieka , a nie w "jednym słoiku wątroba, a w innym nerki". świat nam współczesny kreuje przyszłość, czy naprawdę tego chcemy - modyfikowanej żywności i kontroli farmaceutów??
Przepraszam, ale nie moge traktowac Twojej wypowiedzi powaznie. Kto Ci jest sklonny cos narzucic? Kupujesz towar, czytasz etykietke i decydujesz - nie jestes przeciez robotem. Chcesz byc gruba XXXLLL- jesz slonine, skarki,......pizze....wcinasz hamburgery.......kilogramy lodow, zamiast owocow, jarzyn.....Siedzisz w domy bez ruchu zamiast codziennego godzinnego spaceru. Czy to narzuci ci Unia? Nie zartujmy - to jest tzw higiena zycia i madrosc co sie je, co robi i jakie pigulki polyka.

Model zywnosciowy i zdrowotny USA - cale szczescie, ze ma malo szans w Europie i w tym jest nasza sila.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #16  
Nieprzeczytane 26-11-2008, 11:14
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Prosze,prosze odswiezono TL na forum seniora,ktory kiedys nawet z wyjasnieniami dla staruszkow zalozylem.
M123 ty tu jeszcze nie goscilas jak starszyzna dyskutowala co Polsce jest potrzebne lub nie.Poszperaj w archiwach i podciag swa edukacje.
Na poczatek powtorze,ze Polacy nie lubia zadnych kolchozow i zmuszania ich do tego co maja jesc.
Sa tez ludzmi,ktorzy nie lubia sie szczepic przeciw epidemiom i wirusy wszczykiwane pod skore omijaja z daleka.
Lizbona nie dla nas !
  #17  
Nieprzeczytane 26-11-2008, 15:07
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Majorze LWP-poinformowałeś dzisiaj (na jednym z wątków) ile aktuialnie kosztuje paliwo na Florydzie i bodajże w New Jersey.Zapytałeś:ile kosztuje u WAS.Rozumiem z tego,że kiedy mówisz o US to myślisz "u nas" a kiedy piszesz o Polsce
to myślisz "u was".
Wypowiadając się o nowym traktacie europejskim piszesz
"Lizbona nie dla nas".Chciałbym uściślić jeżeli pozwolisz: czyżby USA chciały przystapić do UE?
  #18  
Nieprzeczytane 26-11-2008, 15:26
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jezeli juz podkreslasz,ze sa to spostrzezenia majora LWP (pewno wspolczesni sa lepsi lub gorsi) to napisze ci,ze ten major nie dzieli na "my i wy" ,tylko ewentualnie na "dobrych i zlych".
Co do miejsca gdzie taniej a drozej, to chce zwrocic uwage na handel swiatowy,ktory caly czas jest w jednych i tych samych rekach i pod zarzadem najlepszych handlarzy od tysiacleci !
Caly czas uwazaj mnie za Polaka i nie myl mnie z Amerykaninem,to Polska a nie USA zaprzedala sie UE.
O Traktacie Lizbonskim juz prawie wszystko napisalem,znajdziesz to w archiwum ,jezeli me posty tam sie znajduja (nie sprawdzalem).
USA ma w zamierze stworzenie wlasnej Unii Amerykanskiej z wchlonieciem na poczatek Kanady i Meksyku.Co bedzie z Ameryka Poludniowa czas pokaze.
  #19  
Nieprzeczytane 26-11-2008, 16:36
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

o to niech wreszcie w USA założą ta Unię może mniej na naszą będzie narzekał, może zobaczy to co my widzimy może zobaczy, że wreszcie rolnicy dostają kasę, że budują się mosty, oczyszczalnie, kanalizacje.......
  #20  
Nieprzeczytane 26-11-2008, 16:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

....szalety publiczne i prywatne ,autostrada A-2 i krakowska bez przerwy w remoncie .A także Giewont stoi nadal ,jak i fabryka Opla .I w ogóle jest superaśnie ,tylko pyr poznańskich nie ma .Bo się nie opłaca .
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59
Nowiny polityczne-Traktat Lizboński,Goscina u Putina i inne senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 510 08-11-2008 11:15
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 00:41
Pogaduchy "prawie" literackie - przenesione z wątku poetyckiego zochna Książka, literatura, poezja 34 28-06-2008 17:48
"Porządki" w III albo IV RP /nie wiem, którą mamy/ Basia. Polityka - wątki archiwalne 260 05-09-2007 07:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.