menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 13:42
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Generacja Wyzu Egoistow


My, Generacja Wyżu Egoistów


Michał Gwiazdowski 2008-12-08, ostatnia aktualizacja 2008-12-08 10:31:42.0

Z jednej strony lepiej zorganizowani niż nasi rodzice, wykształceni, bardziej obyci, mniej w nas wstydu, a więcej otwartości. Jednak ponosimy też koszty naszego bezprecedensowego indywidualizmu - jesteśmy bardziej zestresowani, ignorujemy potrzeby innych, budujemy wokół siebie mur - pisze Michał Gwiazdowski.

Młodych Polaków portret własny

Z jednej strony lepiej zorganizowani niż nasi rodzice, wykształceni, bardziej obyci, mniej w nas wstydu, a więcej otwartości. Jednak ponosimy też koszty naszego bezprecedensowego indywidualizmu - jesteśmy bardziej zestresowani, ignorujemy potrzeby innych, budujemy wokół siebie mur - pisze Michał Gwiazdowski*

Urodziłem się w roku stanu wojennego, cezury ważnej dla wielu Polaków ode mnie starszych. 13 grudnia 1981 r. to w porównaniu z ich odczuciami data nieistotna dla mnie i dla większości moich rówieśników. To był kres marzeń, ale nie naszych. W naszym zbiorowym życiu trzeba wyróżnić inne momenty.

Po pierwsze - rok 1989, który był dla nas mniej lub bardziej świadomym przejściem do innego świata, którego zalety i wady mieliśmy dopiero poznać. Po drugie - rok 2004, który - przy naszym zdecydowanym poparciu - dał nam szanse, jakich nie mieli nasi rodzice. Który miał nam dać możliwość realizacji naszych zbiorowych chęci i dążeń. Po trzecie - rok 2007, który najlepiej pokazał, na czym nam zależy i czego nie chcemy.

http://www.emetro.pl:80/emetro/1,85648,6037402,My__Generacja_Wyzu_Egoistow.html?n ltxx=5039400&nltdt=2008-12-09-04-30

Co mysla o tym Seniorzy?

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #2  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 14:01
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja mam pytanie: skad tego "wojennego chlopaka" sa rodzicie ?
Chodzi mi o narodowosc,miejsce zycia do 1981 roku (panstwo,miasto,wies).
Czym sie rodzice zajmowali i z czego zyli ?
To bardzo wazne,bo jak czytam powyzej to o egoistow "biega" i o egoizmie bedziemy dyskutowac.

To bardzo dla mnie wazne (odpowiedz na te pytania),bo tez mam syna urodzenego dwa lata przed stanem wojennym w Polsce,bede mogl snuc porownania i dawac przyklady wlasnych doswiadczen "egoistycznych".
  #3  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 14:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Ja mam pytanie: skad tego "wojennego chlopaka" sa rodzicie ?
Chodzi mi o narodowosc,miejsce zycia do 1981 roku (panstwo,miasto,wies).
Czym sie rodzice zajmowali i z czego zyli ?
To bardzo wazne,bo jak czytam powyzej to o egoistow "biega" i o egoizmie bedziemy dyskutowac.

To bardzo dla mnie wazne (odpowiedz na te pytania),bo tez mam syna urodzenego dwa lata przed stanem wojennym w Polsce,bede mogl snuc porownania i dawac przyklady wlasnych doswiadczen "egoistycznych".

Zapytaj autora. Poczytaj do konca artykul i jest tam miejsce na wypowiedzi - Kto pyta nie bladzi.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #4  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 15:04
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

marbello świetny artykuł .Bardzo duże pole do dyskusji.Obserwowalam to pokolenie ucząc ich w szkole .Rzeczywiście ,ambitni ,pazerni na wiedze konkurencyjni.I chyba ten facet ma rację przez to nauczyli się dbać o własną d....Zaskoczyli swoich rodzicow przyzwyczajonych do "wspolnej biedy" Ale ja lubię to pokolenie .Mimo wszystko -bo onie jeszcze czegoś chcą ..z nastepnymi jest już znacznie gorzej.Ciekawe jakie będa ich dzieci.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #5  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 15:21
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Nie zgadzam sie jednak z okresleniem "pokolenia egoistow"

Dbanie o wlasne wyksztalcenie czy znalezienie sobie miejsca na swiecie aby zyc godnie , nie uwazam za egoizm.
Nie widze zadnej roznicy pomiedzy mna np. i tym mlodym chlopakiem.. ( oczywiscie nie mowie o wieku)

Widze natomiast u mlodych ludzi tendencje wykorzystywania rodzicow do pomocy w tym przedsiewzieciu.. w Polsce i w calej Europie.. Nie maja zadnych skrupulow aby mieszkac z rodzicami prawie do 40stki.. nie poczuwajac sie do zadnej pomocy finansowej.. Wydajac ciezka kase na luksusy, drogie ubrania, wspaniale wakacje.. bywanie w restauracjach.. itd..
Dopiero po zalozeniu rodziny widza ze tak wlasciwie to wcale ich na to nie stac.. Po prostu latami calymi zerowali na rodzicach ktorzy w nadmiarze milosci do swojego 40 letniego dziecka nie umieli o nic poprosic.. To wlasnie jest egoizm..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #6  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 20:12
Niebieskooka56 Niebieskooka56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 45
Domyślnie

Myślę,Marbello,że autor trafnie i samokrytycznie określił własne pokolenie jako pokolenie egoistów;zdaje sobie sprawę ze swej egoistycznej postawy uczestnika wyścigu szczurów.Czy jednak liczebność tego wyżu demograficznego nie wymusiła takiej postawy?
Pozytywną stroną samokrytyki autora jest,według mnie, zauważona przez niego obojętność wobec ludzi pokrzywdzonych przez los.
  #7  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 21:07
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

[Po pierwsze ciesze sie, ze po raz pierwszy mozemy podyskutuwac na forum rzeczowo bez anonimowosci.

Magorzato50, zgadzam sie z Toba. Lubie te mlodziez. Sa identyczni jak mlodziez na "zachodzie". Ida do przodu pelna para, nie maja czasu do stracenia, chca wiecej, chca lepiej, chca sami decydowac jak maja zyc.
Mowie to z wlasnego doswiadczenia. Moi synowie sa w wieku pomiedzy 36 i 26 lat i od momentu kiedy zaczeli studiowac ida do przodu pelna para, wlaczyli sie do wyscigu szczorow. Nie maja czasu na nic, sa ciagle "starymi" kawalerami do wziecia. Czekaja. Ciagle chca wiecej i lepiej - tak jak nasz mlody Polak, ktory bez zadnej zenady przyznaje sie do tego.

Pani Slowikowa, mlodziez o ktorej piszesz musi byc wyjatkiem dlatego nie nalezy uogolniac. Przeciwnie chca jak najszybciej opuscic rodzinne gniazdo, ciagle narzekajacych "staruszkow wapniakow", uwag i zakazow. Zyc inaczej bez konserwatywnych wiezow jakie widzieli w domu. Miedzy nami nie wiem skad masz takie "doswiadczenie".

Ogolnie, byc moze nie jestem obiektywna na temat mlodziezy, bowiem moje dzieciaki nie sa dobrym przykladem. W momencie dojrzalosci otrzymali wszystko co mozliwe wlacznie z pomoca finansowa - nie znali troski o tzw "jutro". Jednego co nie mieli, to ojca, byli sierotami od najmlodszych lat. Skonczyli studia i zakasali rekawy, ciezko pracujac, czasami 24/24. Wlaczyli sie do wyscigu, bo wiedza, ze inaczej nic nie osiagna, choc mogli siedziec spokojne na 4 literach i nic nie robic i zyc wygodnie. Wybrali "wyscig" (pewnie geny matczyne).

Uwazam, ze artykul mlodego czlowieka jest doskonaly, wlasnie tak widze nowoczesna polska mlodziez. Podoba mi sie powiedzenie: "nie moj cyrk, nie moje malpy". Przyznam sie szczerze, ze bylam taka jak oni i wcale zle na tym nie wyszlam.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #8  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 01:16
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
[
Pani Slowikowa, mlodziez o ktorej piszesz musi byc wyjatkiem dlatego nie nalezy uogolniac. Przeciwnie chca jak najszybciej opuscic rodzinne gniazdo, ciagle narzekajacych "staruszkow wapniakow", uwag i zakazow. Zyc inaczej bez konserwatywnych wiezow jakie widzieli w domu. Miedzy nami nie wiem skad masz takie "doswiadczenie".


.

Ja do ciebie tego postu nie pisalam ale jak juz sie do niego odnosisz Marbelko mila to czytaj ze zrozumieniem..i w calosci a nie wybiorczo.. Poza tym nie badz uszczypliwa..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #9  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 01:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ja do ciebie tego postu nie pisalam ale jak juz sie do niego odnosisz Marbelko mila to czytaj ze zrozumieniem..i w calosci a nie wybiorczo.. Poza tym nie badz uszczypliwa..
Kot mi tlumaczy: oh, biedna i naiwna Marbello - naiwniaczka z ciebie dziewczyno- marzycielka. Here we are again!

Slowiczku najwspanialsza kobieto swiata - myslalam, ze posty sa pisane do wszystkich na watku, a moze zle pojelam regulamin? Musze byc blondynka?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #10  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 01:34
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asia

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Nie zgadzam sie jednak z okresleniem "pokolenia egoistow"

Dbanie o wlasne wyksztalcenie czy znalezienie sobie miejsca na swiecie aby zyc godnie , nie uwazam za egoizm.
Nie widze zadnej roznicy pomiedzy mna np. i tym mlodym chlopakiem.. ( oczywiscie nie mowie o wieku)

Widze natomiast u mlodych ludzi tendencje wykorzystywania rodzicow do pomocy w tym przedsiewzieciu.. w Polsce i w calej Europie.. Nie maja zadnych skrupulow aby mieszkac z rodzicami prawie do 40stki.. nie poczuwajac sie do zadnej pomocy finansowej.. Wydajac ciezka kase na luksusy, drogie ubrania, wspaniale wakacje.. bywanie w restauracjach.. itd..
Dopiero po zalozeniu rodziny widza ze tak wlasciwie to wcale ich na to nie stac.. Po prostu latami calymi zerowali na rodzicach ktorzy w nadmiarze milosci do swojego 40 letniego dziecka nie umieli o nic poprosic.. To wlasnie jest egoizm..
jeżeli rodzice wychowywali delikwenta w przeświadczeniu, że jest pępkiem świata i wszystko mu się należy to tak mają i wcale nie jest mi żal tych rodziców. Kochać trzeba mądrze, podawaniem gotowców na tacy można wyrządzić dziecku wielką krzywdę.
  #11  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 01:36
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123

Slowiczku najwspanialsza kobieto swiata - myslalam, ze posty sa pisane do wszystkich na watku, a moze zle pojelam regulamin?Musze byc blondynka?

Tak posty sa pisane do wszystkich na watku i nie na watku.. ale milo jest jak ktos nie przyczepia sie do slow i jest ogolnie zyczliwy.. Marbelciu kochana

Ty nie jestes tzw. "blondynka" bo przeciez jestes blyskotliwa osoba wiec jestem przekonana ze rozumiesz ..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #12  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 01:36
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
jeżeli rodzice wychowywali delikwenta w przeświadczeniu, że jest pępkiem świata i wszystko mu się należy to tak mają i wcale nie jest mi żal tych rodziców. Kochać trzeba mądrze,podawaniem

Basiu, tym razem chapeau! Madrze napisalas. Chcialam cos dodac.....ale sie rozmyslilam.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #13  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 01:41
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
jeżeli rodzice wychowywali delikwenta w przeświadczeniu, że jest pępkiem świata i wszystko mu się należy to tak mają i wcale nie jest mi żal tych rodziców. Kochać trzeba mądrze, podawaniem gotowców na tacy można wyrządzić dziecku wielką krzywdę.

Tak Basiu, dlatego podalam przyklad skrajnego egoizmu mlodych ludzi.. ktory niestety nie jest taki rzadki..
Znam wsrod znajomych wiele takich przykladow..
A upierdliwy w tym wypadku jest stary kawaler a nie wapniacy rodzice..
Takich kawalerow pogonilabym gdzie pierz rosnie..

Stare przyslowie mowi zeby dac dziecku wendke a nie rybe.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #14  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 01:43
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Basiu

[quote=marbella123]Basiu, tym razem chapeau! Madrze napisalas. Chcialam cos dodac.....ale sie rozmyslilam.[/quote

to się namyśl i dodaj. Wrócę do swojego poprzedniego postu,nie wyobrażam sobie siebie w roli matki, na ktorej żerują egoistyczne dzieci od razu wzrósł mi poziom adrenaliny. Jest juz późno, powinno się myśleć o spoczynku a ja zrobiłam sie rześka jak poranek.
  #15  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 01:46
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

[quote=Basiami poziom adrenaliny. Jest juz późno, powinno się myśleć o spoczynku a ja zrobiłam sie rześka jak poranek.[/QUOTE]

to fajnie bo u nas dopiero jest 7.30 .
Juz ide do domu..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #16  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 01:51
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiu

zawsze powinno się dawać wędkę a nie rybkę. Tępego wędkarza trzeba przeszkolić i wszystko zagra jak w dobrym zegarku. Jeżeli rodzice będą żyli swoim życiem a nie życiem dziecka to pępowina odpadnie we właściwym czasie /nie mam na myśli zaniedbywania dziecka/, w przeciwnym wypadku zrobią potworne kuku sobie i dziecku.
  #17  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 01:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

[quote=Basia]
Cytat:
Napisał marbella123
Basiu, tym razem chapeau! Madrze napisalas. Chcialam cos dodac.....ale sie rozmyslilam.[/quote

to się namyśl i dodaj. Wrócę do swojego poprzedniego postu,nie wyobrażam sobie siebie w roli matki, na ktorej żerują egoistyczne dzieci od razu wzrósł mi poziom adrenaliny. Jest juz późno, powinno się myśleć o spoczynku a ja zrobiłam sie rześka jak poranek.
No wlasnie, moj umysl zawsze lepiej pracuje po polnocy!!!! Albo sie starzeje, albo zdecydowanie mlodnieje...albo dziecinnieje? Kto wie? Zupelnie jak z ta Arka! Zarty na bok bo grzmoty poleca......

Chcialam powiedziec, ze artykul mlodego czlowieka byl o "egoistach" w dobrym tego slowa znaczeniu. Mlodziezy, ktora cenie, za ich trzezwe podejscie do sprawy. Chca wiecej, chca lepiej, chca sukcesu. Tak jak Twoj syn i moje chlopaki, ktorzy biora czynny udzial w "wyscigu szczorow" - bo nie ma innej drogi. Napewno nie siedza leniwie u rodzicow wapniakow. Wcale im sie nie dziwie, ze nie zyja w obecnej Polsce, ale obok tej Polski i mysle" nie moj cyrk, nie moje malpy".
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #18  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 02:03
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

[quote=marbella123]
Cytat:
Napisał Basia
No wlasnie, moj umysl zawsze lepiej pracuje po polnocy!!!! Albo sie starzeje, albo zdecydowanie mlodnieje...albo dziecinnieje? Kto wie? Zupelnie jak z ta Arka! Zarty na bok bo grzmoty poleca......

Chcialam powiedziec, ze artykul mlodego czlowieka byl o "egoistach" w dobrym tego slowa znaczeniu. Mlodziezy, ktora cenie, za ich trzezwe podejscie do sprawy. Chca wiecej, chca lepiej, chca sukcesu. Tak jak Twoj syn i moje chlopaki, ktorzy biora czynny udzial w "wyscigu szczorow" - bo nie ma innej drogi. Napewno nie siedza leniwie u rodzicow wapniakow. Wcale im sie nie dziwie, ze nie zyja w obecnej Polsce, ale obok tej Polski i mysle" nie moj cyrk, nie moje malpy".
Tak jest, potem przychodzi moment kiedy zaczynaja żyć w tej Polsce /mój syn jest starszy od Twoich 1968 r./ mój syn już jest na tym etapie i to jest w porządku. Mnie się też podoba pokolenie młodych, ambitnych, trzeźwo myślących ludzi.
  #19  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 02:31
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
zawsze powinno się dawać wędkę a nie rybkę. Tępego wędkarza trzeba przeszkolić i wszystko zagra jak w dobrym zegarku. Jeżeli rodzice będą żyli swoim życiem a nie życiem dziecka to pępowina odpadnie we właściwym czasie /nie mam na myśli zaniedbywania dziecka/, w przeciwnym wypadku zrobią potworne kuku sobie i dziecku.

Wlasnie dlatego w poscie numer 5 napisalam ze nie mysle ze oni sa egoistami.. Natomiast mysle ze ci wyzyskiwacze nimi sa..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #20  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 02:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Tak jest, koleżanko miła

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Wlasnie dlatego w poscie numer 5 napisalam ze nie mysle ze oni sa egoistami.. Natomiast mysle ze ci wyzyskiwacze nimi sa..
wyzyskiwaczy bym popędziła gdzie pieprz rośnie razem z ich genialnymi rodzicami, którzy ich wychowali na wyzyskiwaczy. Dobranoc, chyba wypada udać się na spoczynek ja jeszcze muszę zaliczyć spacerek z psami.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.