menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-12-2008, 06:48
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie Wigilia wolnym dniem od pracy


radio "Trójka" w dzisiejszym przeglądzie prasy przytoczyła fragment artykułu z Rzeczpospolitej, którego tematem jest
dzień 24 grudnia jako wolny od pracy.

w Internecie jest dostępny poniższy artykuł.
http://www.wyborczy.pl/index.php?akc...91&polecil=rss

Wigilia powinna być dniem wolnym, ale dla katolików”
(15-12-2008)
Nasi Internauci pod artykułami dotyczącymi skrócenia czasu pracy w Wigilię rozpoczęli dyskusję na temat sensowności wprowadzenia kolejnego dnia wolnego od pracy. Według niektórych sytuacja obecna jest dobra, bo i tak część pracodawców pozwala pracownikom na wcześniejsze wyjście z pracy. Inni optują za opodatkowaniem kościoła, co pozwoliłoby na pokrycie wydatków w budżecie, związanych z wprowadzeniem kolejnego dniem wolnym od pracy wiadomosci.wp.pl

temat powraca na łamy prasy co roku, czy Waszym zdaniem wigilia powinna powiększyć liczbę dni wolnych od pracy ?
  #2  
Nieprzeczytane 23-12-2008, 07:03
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jestem emerytem i mam wszystkie dni wolne od pracy ale gdy czytam o następnych dniach wolnych jak wigilia, Trzech Króli i innych ta zastanawiam się nad tym czy może wyznaczymy dni w których należy pracować a reszta tylko wolne. Ja w wigilię pracowałem również na noc. Do pracy szedłem sobie piechotką bo komunikacja miała wolne. Skrócić czas pracy tak, dostosować do tego by można było spożyć w spokoju wigilię, ale wolne nie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #3  
Nieprzeczytane 23-12-2008, 07:10
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
...Skrócić czas pracy tak, dostosować do tego by można było spożyć w spokoju wigilię, ale wolne nie.

pomysł wart zastosowania
  #4  
Nieprzeczytane 23-12-2008, 07:38
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Tak jak Tadeusz gdy miałam dyżur pracowałam i w Wigilie i w święta i Nowy Rok i nie było zmiłuj . Nie rozumie tego dziwnego pędu do ograniczenia godzin pracy i to w okresie ogólnoświatowego kryzysu .
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
  #5  
Nieprzeczytane 23-12-2008, 09:30
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Według mnie nie...i tak mamy sporo wolnych dni,niektóre łączone wdłuuugie wekendy!Natomiast sensowny wydaje mi sie pomysł skrócenia godzin pracy,by wszyscy zdążyli na wigilię.Zawsze mozna poprosic o dzien urlopu-tak czyni od lat mój małzonek.
  #6  
Nieprzeczytane 23-12-2008, 11:49
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Prosze wziasc pod uwage kto takie dni wolne proponuje i projektuje - komu i czemu maja sluzyc .
  #7  
Nieprzeczytane 23-12-2008, 18:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jeszcze jedno z tym wolnym. Pracownicy etatowi bez względu na ilość wolnego i tak wezmą tą samą kasę tj. wypłatę. a pracownicy wynagradzani za godziny? przyjdzie dzień wypłaty a to pieniążków nie ma i za co żyć następny miesiąc? I następuje jęczenie nie mam pieniędzy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam pracy... Ewita Seniorzy i praca 13 03-04-2023 14:56
Jak i gdzie szukać pracy? Nella Seniorzy i praca 7 29-03-2023 19:33
Pięćdziesiątka ceniona w pracy Eliza Seniorzy i praca 39 15-04-2010 00:05
nasz zakład pracy Kazimierz Seniorzy i praca 1 22-09-2008 08:58
Oferta pracy TIM Call Center Praca, wolontariat 0 04-09-2008 13:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.