menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 16:00
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. cz.XI


W nadziei, że w kolejnej części wątku znajdzie się miejsce na wiadomości dobre choć prawdziwe ten oto otwieram...gif inny.gif
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #2  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 16:13
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Co wy na to:
W Polsce padł emerytalny rekord
(PAP, ak/05.01.2009, godz. 06:28)

W 2008 r. w Polsce padł emerytalny rekord. Dotąd na emeryturę odchodziło rocznie ok. 100 tys. osób. W minionym roku decyzję o wycofaniu się z życia zawodowego podjęło 250 tys. Polaków, z tego 80 proc. przeszło na tzw. wcześniejszą emeryturę - informuje "Gazeta Wyborcza".
  #3  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 16:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Uciekali przed nowymi przepisami. Bali się, że będą dłużej pracować.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #4  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 16:34
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Statystyka to chyba jedna z najwiękzych kłamczuch robiąca jak to się mawia "wodę z mózgu". Rozejrzyjcie się n.p. po znajomych nauczycielach...Wyrobili sobie poświadczenia prawa do emerytur (co nie dziwota) a następnie je zawiesili...Pewnie i w innych zawodach tak bywa, a statystyka liczy... liczy....
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #5  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 18:03
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
Statystyka to chyba jedna z najwiękzych kłamczuch robiąca jak to się mawia "wodę z mózgu". Rozejrzyjcie się n.p. po znajomych nauczycielach...Wyrobili sobie poświadczenia prawa do emerytur (co nie dziwota) a następnie je zawiesili...Pewnie i w innych zawodach tak bywa, a statystyka liczy... liczy....
Jasne, że tak każdy kto może łapie emeryturę na starych warunkach, a potem ją zawiesza i pracuje dalej. Ciekawe co będzie jak wejdzie nowa ustawa gdzie podobno jest zezwolenie na pobieranie całej emerytury i pracę zawodową.
  #6  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 18:36
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

ja już przerabiałam różne możliwości jakkolwiek nadal czuję się oszukana przez III RP i śp. p.Kuronia... i p.Suchocką...Ale co było - jakkolwiek nadal jest - ponoć "nie pisze się w rejestr", a ponadto nie tu miejsce na dywagacje na ten temat...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #7  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 18:40
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Racja Polu-w Rywinowej. Mam za mały dysk HDD w głowie. A rzeczywiście PiS nie ma szczęścia do posłów i ministrów (Kaczmarek), premierów (Marcinkiewicz, Lepper) Chamów i błaznów też nie ma dobrych (kto przewyższy Palikota)-to tylko niektóre przykłady, bo można by dłuuuugo wymieniać.

To post w którym się z Tobą zgadzam w 100%. Nie często się to zdarza.
  #8  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Oglądałem tvn 24 pani redaktor argumentowała niepłacenie Ukrainy za gaz tym że Białoruś mało płaci.Ukraina powinna zapłacić za gaz tak jak płaci Europa jest suwerennym krajem, i tak ten gaz jest tańszy od Norweskiego.Dostała pożyczkę od banku światowego to co zrobiła z tą kasą.
Kuriozalnym było spotkanie z Guzowatym ,który mówił że rozmawia o połączeniu systemów Niemiec i Polski ale na to nie ma zgody od 1991r.Powiedział że to jego firma wybuduje.jest to około 35km i bylibyśmy uniezależnieni od dostaw przez Ukrainę .
Wspominał że kupiliśmy złoże na morzu Norweskim ale nie mamy do niego rurociągu.Coś w tej sprawie śmierdzi?
  #9  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:48
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Moim zdaniem-to jest tak : chcecie taniej gaz to nie patrzeć w stronę UE a zwłaszcza NATO. Jak nie to płacić jak inni. Zakręcimy chwilowo kurek-to będzie że Niemcy i Francja pokochają rurę na Bałtyku. Co tam ekolodzy. Protest Polski i na przykład Finów? Można przemyśleć i przegłosować. Ale gdyby traktat Lizboński wreszcie podpisali wszyscy, to takie kraje "kurduple" jak Irlandia , Polska,Finlandia i te pozostałe nadbałtyckie--to by się nam WIELKIM nie w****ły do polityki i interesu.
Wsio paniali?
Powinien się spieszyć z podpisem nasz Prezydent? A co powiecie-Merkel nie podpisała i Klaus w Czechach. Bo o Irlandii tu wszyscy chyba wiedzą. Oglądali dziś L.K.? Sarkozy napominał (podobno-G.Wybiórcza.) Lecha, (na szczycie) a o Merkel zapomniał? To do cholery większy kraj i bogatszy. Sarkozy namów Angelę, może męski urok Francuza pomoże.

Tusk by podpisał, ale nie jest prezydentem.
Ale to jednak "good boy", podobnie jak mój pies.
W razie czego--"tam są drzwi Donku"
  #10  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:58
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Świetny post Kaziu
Głęboka analiza problemu, podkreślenie,akapit wytłuszczenie zdjęcie.Ty to masz głowę takie nowoczesne wykorzystanie środków.Treść głeboka prosto z Brudzińskiego.Brawo
  #11  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:58
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Pisze Kazik:Wsio paniali? Ładnie pogrubione coby było lepiej paniat, ale nie paniali, pisz wolniej i zrób trochę odstępstw od instrukcji bo nudzisz jak Marecka na podwórku co to po 50 w ciążę niby zaszła a okazało się, że nie po 50 a po pół litra i nie zaszła tylko złapała i nie ciążę tylko tr...la czy cosik podobnego
  #12  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 22:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Nie może być tak by Unia płaciła za gaz Ukraińców.Ceny są cenami i Polska i Ukraina płaci tak, jakie są ceny gazu na rynkach światowych.Ukraina jest krajem suwerennym.niech przyspieszą prywatyzację i uzyskają środki na zapłacenie za otrzymany gaz.
Teraz widać że powinna być jeszcze jedna nitka rurociągu, ale nie przez niewiarygodną Ukrainę.Dobrze że nie mamy wspólnego rurociągu bo byśmy byli też w sporze z Ukrainą
  #13  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 22:56
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Nie może być tak by Unia płaciła za gaz Ukraińców.Ceny są cenami i Polska i Ukraina płaci tak, jakie są ceny gazu na rynkach światowych.Ukraina jest krajem suwerennym.niech przyspieszą prywatyzację i uzyskają środki na zapłacenie za otrzymany gaz.
Teraz widać że powinna być jeszcze jedna nitka rurociągu, ale nie przez niewiarygodną Ukrainę.Dobrze że nie mamy wspólnego rurociągu bo byśmy byli też w sporze z Ukrainą
Walnął jak łysy o beton. To o Tobie mowa. Mamy wspólny rurociąg i jak Ukrainie zakręcą to nam i Niemca też. Ale skąd Ty to możesz wiedzieć? Ty i Jipek. No to popieracie rurę na dnie Bałtyku, która Polskę ominie? Ten pytajnik nie potrzebnie wstawiłem-dziwnej odpowiedzi o was dwóch nie oczekuję. Jip napisał w jednym poście że ma 7 klas. Jest O.K. ale jak wie lepiej, ale nie wiadomo z jakiego źródła, to jest taki jak czyrak na dupie. Leczysz a on ciągle się powtarza.
  #14  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 23:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Tak jak Stany zjednoczone zajęły Irak i jest kontrola nad złożami ropy. Tak NATO przejmie rurociąg na terenach Ukrainy.,lub Rosja. Kwestia wzajemnych uzgodnień Aby sprawdzić czy jest pobieranie gazu przez Ukraińców to wystarczy sprawdzić manometry na granicy Rosji i Polski przez niezależnych ekspertów.Albo Ukraina zapłaci.
  #15  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 23:23
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Racja Polu-w Rywinowej. Mam za mały dysk HDD w głowie.
Nie tylko w tej kwestii dysk Ci wysiadł, ale w sprawie BP-J też: małżeństwo trwało 12 lat, a nie 10 (jak napisałeś w cz.X). Połączyły ich wspólne interesy: Johnsonowi imponowało wykształcenie żony, on natomiast był zamiłowanym kolekcjonerem z analitycznym podejściem do dzieł sztuki; Barbara odziedziczyła majątek o wartości 450 mln dolarów.
Natomiast dzięki udanym operacjom giełdowym i inwestycjom po dwudziestu latach powiększyła majątek do 2,5 mld dolarów (w 2004 r. według Forbes’a), w 2006 r. - miała już 2,8 mld dolarów. Ty stwierdziłeś, że tyle odziedziczyła, a to nieprawda.

Pewnie bym sobie darowała te sprostowania, gdybyś nie użył w stosunku do BP-J określenia, że pracowała 3 lata jako popychadło.
Skąd u Ciebie taka pogarda dla ludzi, którzy szukali swojego miejsca poza Polską i wykonywali przeróżne prace, aby coś w życiu osiągnąć?

Wbrew pozorom moja wypowiedź jak najbardziej wpisuje się w ten wątek, bo czymże jest Twoja ocena BP-J? Czym podszyta?

Tyle w sprawie zaległej, a teraz na bieżąco:
Cytat:
A rzeczywiście PiS nie ma szczęścia do posłów i ministrów (Kaczmarek), premierów (Marcinkiewicz, Lepper) Chamów i błaznów też nie ma dobrych (kto przewyższy Palikota)-to tylko niektóre przykłady, bo można by dłuuuugo wymieniać.
Nie zaprzeczam, Palikot nie ma sobie równych
Cytat:
To post w którym się z Tobą zgadzam w 100%...
Hmm...problem w tym, czy na długo i czy rzeczywiście w 100% po tym, co napisałam wyżej.
  #16  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 23:42
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Kaziu,proponuję Ci taki eksperyment;jutro,jak będziesz kupował chleb,to zapłać sprzedawcy powiedzmy,połowę ceny.
Gdyby się żdziwił to mu wytłumaczysz,że szaleje kryzys, wszystko drożeje a Ty żyjesz z emeryturki i od dzisiał tyle właśnie będziesz mu płacił za chleb.
Jeśli uda Ci się wrócić do domu w jednym kawałku i jeszcze przynieść chleb to zdaj relację.Być może i ja wytnę taki numer swojemu piekarzowi.
  #17  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 23:54
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Nie tylko w tej kwestii dysk Ci wysiadł, ale w sprawie BP-J też: małżeństwo trwało 12 lat, a nie 10 (jak napisałeś w cz.X). Połączyły ich wspólne interesy: Johnsonowi imponowało wykształcenie żony, on natomiast był zamiłowanym kolekcjonerem z analitycznym podejściem do dzieł sztuki; Barbara odziedziczyła majątek o wartości 450 mln dolarów.
Natomiast dzięki udanym operacjom giełdowym i inwestycjom po dwudziestu latach powiększyła majątek do 2,5 mld dolarów (w 2004 r. według Forbes’a), w 2006 r. - miała już 2,8 mld dolarów. Ty stwierdziłeś, że tyle odziedziczyła, a to nieprawda.

Pewnie bym sobie darowała te sprostowania, gdybyś nie użył w stosunku do BP-J określenia, że pracowała 3 lata jako popychadło.
Skąd u Ciebie taka pogardadla ludzi, którzy szukali swojego miejsca poza Polską i wykonywali przeróżne prace, aby coś w życiu osiągnąć?

Wbrew pozorom moja wypowiedź jak najbardziej wpisuje się w ten wątek, bo czymże jest Twoja ocena BP-J? Czym podszyta?

Tyle w sprawie zaległej, a teraz na bieżąco:

Nie zaprzeczam, Palikot nie ma sobie równych

Hmm...problem w tym, czy na długo i czy rzeczywiście w 100% po tym, co napisałam wyżej.
Spodziewałem się u Ciebie akurat takiej odpowiedzi. Gdybym napisał że małżeństwo trwało 11 lat i 6 miesięcy to by był mój nadal błąd (mam podawać ci co do dnia-czy szukasz dziury w całym?. Wiesz byłem ciekawy czy robiąc pomyłkę w tym ich małżeństwie-nawet o pół roku. To czy POLA to nie omieszka sprostować-bo to cholernie ważne. Nie omieszkałaś
mnie poprawić-wszyscy czytający nas tu mają może mnie za poprawnego (czytaj -dokładnego) a Ciebie za"poprawiaczkę"
Mam gdzieś jak ona doszła do forsy, ja nawet nie mam nic przeciw kurwom, lubię kurwy, ale nie ludzi z kurewskim charakterem.
  #18  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 00:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Przez Polskę przechodzi Północny Gazociąg Jamalski przez Białoruś i Południowy przez Ukrainę Czyli 2 rurociągi nie mówiąc o eksploatowanym złożu w woj Podkarpackim.Pisząc o wspólnym gazociągu miałem na myśli dyskutowany gazociąg Odessa Brody.
Często dyskutowany w prasie.Martwi się pan o Niemcy,to co wiem są w zachodnim systemie połączonych firm przesyłowych .
Jeżeli już, Rosjanie musieli powiadomić dużych odbiorców o swoich decyzjach.
Ja epitetów nie komentuję ,puszczają panu nerwy.Słuchałem wypowiedzi Gudzowatego był też jego długi wywiad w Nowym Przemyśle gdzie poruszał sprawy zaopatrzenia Polski w gaz z różnych zródeł biorąc pod uwagę rachunek kosztów.Każdy Polak chce uzdrowić Polskę i ma receptę na wszystko trzeba nieraz wziąć pod uwagę opinie specjalistów.
Proszę sobie samemu odpowiedzieć dlaczego ta nowa rura idzie przez Bałtyk ,bo Niemcy chcą mieć pewne dostawy a po drodze mają Białoruś i Polskę.Z biznesowego podejścia do tematu to mimo wszystko Polska jest małym odbiorcą.Na tym kierunku dostaw były kłopoty z Białorusią a w Polsce .?
Biznes się robi anie obraża.
  #19  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 08:32
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Wacław szkoda nerwów, to nie Kazik tak myśli to instrukcja mu tak każe pisać, pisze, że napisałem iż siedem mam klas, a gdybym napisał, że dwadzieścia siedem to i tak by nie uwierzył, jak nie uwierzy w żadne inne nawet rozsądne tłumaczenia i specjalistów, bo specjalista jest Ci on najlepszy w każdej dziedzinie a pisze i tak zgodnie z instrukcją (+-15%) Jeszcze jedno było gdzieś o "Walnął jak łysy o beton" szkoda, że nie jak łysy w klawiaturę, oj puszczają Ci Kazik nerwy puszczają, poproś o możliwość większych odstępstw od instrukcji.
  #20  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 09:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tak władza sprawiedliwie dzieli pieniądze.
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/7-m...a-e_85062.html
Nawet nie chce mi się dopisywać komentarza. Może należałoby napisać same kropki w miejsce wyrazów które cisną się na klawiaturę.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.X jolita Polityka - wątki archiwalne 512 05-01-2009 16:24
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX jolita Polityka - wątki archiwalne 498 09-12-2008 23:18
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 22:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 16:34
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.