menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 21-01-2007, 22:01
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie Czy wstydzicie się swojego wieku?


No właśnie - jak to jest? Komu się bez problemu przyznajecie do coraz wyższej cyferki na początku? Komu nie mówicie?

Ja jeszcze 15 lat temu odejmowałam sobie kilka lat zawsze jak ktoś mnie pytał. A do dzisiaj została mi niechęć do podawania wieku - mówię "tyle na ile wyglądam", "tyle na ile się czuję" albo "za dużo" i inne eufemizmy?

A jak jest u was Panie i Panowie?

Pozdrawiam

Ewa
  #2  
Nieprzeczytane 21-01-2007, 22:45
Biedronka's Avatar
Biedronka Biedronka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Ja się nie przyznaję, bo i tak mi nikt nie wierzy (no i dobrze )
Od młodości tak miałam, że wyglądałam na dużo mniej i tak mi zostało, z czego się bardzo cieszę. Jak nie muszę to nie podaję wieku.
  #3  
Nieprzeczytane 21-01-2007, 23:17
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Ja miałam problem nielada, bo przez cały okres nauki począwszy od przedszkola byłam najmłodsza, potem w czasie zatrudnienia też dosyć długo zwłaszcza, że rozpoczęłam pracę mając 17 lat i nagle....stałam się prawie najstarsza...Z wyglądem u mnie nie najlepiej, ale pogoda ducha równoważy ten mankament. Do wieku zawsze chętnie przyznawałam się, ale powiem szczerze, że trochę mi przykro gdy t.zw."kanary" nie żądają ode mnie okazania biletu.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #4  
Nieprzeczytane 22-01-2007, 13:03
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Nie mam problemu ze szczerością w tej materii, to zbedna kokieteria.Rzeczywistość trzeba po prostu zaakceptowac z pogodą ducha.A i tak najwazniejsze jest zdróko kochane a nie wiek.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
  #5  
Nieprzeczytane 22-01-2007, 14:06
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Nie, zdecydowanie nie!!! To prowadzi do śmieszności. Znam takie osoby, które kasują bilet w tramwaju czy autobusie choć mają prawo do bezpłatnej jazdy. Myślę że ukrywanie wieku bądź odejmowanie sobie lat to prosta droga do stresu. przypomina to walkę z faktami. Tylko w polityce, jeśli fakty mówią inaczej to tym gorzej dla faktów.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #6  
Nieprzeczytane 22-01-2007, 17:37
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Smutny

Ja też znam osoby /kobiety/,które wszystko robią,żeby nie zdradzić swojego wieku i kasują bilety, chociaż nie muszą.
Zacytuję Marię Czubaszek:"w życiu każdej kobiety przychodzi taki moment,w którym powinna zdecydować ile ma lat i tego się trzymać".
Ja jak nie muszę,to nie ujawniam wieku,bo spotkałam się z takimi zdarzeniami,że wzięto mnie za młodszą i to dużo niż jestem w rzeczywistości. Ale w tramwaju młodzi ustępują mi miejsca, co mi trochę daje do myślenia.
  #7  
Nieprzeczytane 22-01-2007, 19:04
stanjek's Avatar
stanjek stanjek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Łódż
Posty: 6
OK

Cytat:
Napisał nika
Nie mam problemu ze szczerością w tej materii, to zbedna kokieteria.Rzeczywistość trzeba po prostu zaakceptowac z pogodą ducha.A i tak najwazniejsze jest zdróko kochane a nie wiek.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Całkowicie się z Tobą zgadzam.Trzeba być w tej materii samokrytycznym.Prosty przykład który często się zdarza w pracy.Przychodzi po roku na emeryturze w odwiedziny koleżanka lub kolega wszyscy w koło poklepują-Jola jak Ty świetnie wyglądasz,a Ty Kaziu samo zdrowie itp.
Po wyjściu gości słychać -ale się zestarzała,a Kaziu to chyba chory.....Czy nie spotkaliście z taką sytuacją ?
Pozdrawiam.
  #8  
Nieprzeczytane 22-01-2007, 19:56
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
OK czy wstydzicie się swojego wieku

Ja sie swojego wieku nie wstydzę ale i ukryć bym go tez nie mogła ,bo wyglądam na tyle ile mam . Nie szaleję żeby wyglądać jak najmłodzięj.Nie podoba mi sie tez gdy niektóre panie na siłę usiłują zatrzymac młodość ,czasami przynosi to skutek wręcz odwrotny. Oburza mnie jednak gdy czsami mozna znależć w prasie notkę.. "samochód potrącił 60-letnią staruszkę" Jaka staruszka ? ja mam trochę więcej i wcale nie czuję się staruszką. ......i właśnie że podobają mi się słowa piosenki "Już szron na głowie już nie to zdrowie ,a w sercu ciągle maj " A co?
__________________
  #9  
Nieprzeczytane 23-01-2007, 15:15
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Nieco żenuje mnie widok dojrzałego faceta z fatalnie ufarbowanymi włosami,co ma go odmłodzić, a w rzeczywistości naraża na śmieszność.To samo dotyczy krzykliwego/ i częśto nierównego /makijażu na pomarszczonej buzi kobiety,która dość dawno skończyła 20 lat...Zadbanie,elegancja, umiar tak!Ale nie róbmy z siebie widowiska.
  #10  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 11:53
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

Czas tyka nas ,to Sztautynger i jego fraszka.Nie da się ukryć starzejemy się.
a wiek ? no cóż są takie dni gdy czuję sie barrrdzo młodo a są i takie kiedy wydaje mi sie ,że mój czas minął a brzemię lat przygniata tak ,ze czas byłoby odejść.Na szczęście tych jest zdecydowanie mniej.Benjamin Franklin powiedział ,że nie starzeje się ten kto nie ma na to czasu.To prawda tyle ,że nam czasu jakoś na wszystko starcza a nawet troszeczkę zostaje kiedy np.źle śpimy .No i czym go wtedy zapełnić ?
__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
  #11  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 14:55
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Mówisz, że nie wstydzisz się swojego wieku, ale w Twoim publicznym profilu brak informacji w tej materii.I co z prawdomównością?
  #12  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 16:39
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Prawie same baby tu. Oczywiście, że nie wstydzę się swojego wieku, tym bardziej, że nikt mnie nie kojarzy z latami, które mam.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #13  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 18:59
Marania's Avatar
Marania Marania jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 6
Uśmiech

Nigdy nie miałam problemów z cyferkami. Myślę, że każdy wiek ma swoje prawa. Co inne nas cieszy, kiedy mamy 20 lat, na coś innego zwracamy uwagę mając 40 lat i powinniśmy cieszyć się z tego co nam dane w naszym wieku, czyli 50 z + ( mniejszym lub większym). Poza tym wydaje mi się, że nie ma co robić wielkiej tajemnicy z naszych lat, na wiek trzeba sobie zasłużyć, dbajmy o siebie i tyle. Od zawsze wygląd kobiety w wieku nastolatki różnił sie od wyglądu kobiety dojrzałej i żadne zabiegi nie pomogą, to tylko złudny efekt na chwilkę, a ukrywanie wieku, samo w sobie stanowi już duży znak zapytania. W naszym pięknym i dojrzałym wieku powinnyśmy bardziej zwracać uwagę na zmiany pogody, niż na upływający czas. Pozdrawiam ciepło - nowicjuszka w "seniorach".
  #14  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 19:35
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie


Marania witamy Cię serdecznie i zapraszamy na herbatkę.
__________________
  #15  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 20:50
Marania's Avatar
Marania Marania jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 6
Uśmiech

Miło mi bardzo, że ktoś mnie zaprosił na herbatkę, serdeczne dzięki tar-ninka, wypijmy ją razem, idę parzyć, mam nadzieję, że będzie tak samo dobra jak Twoja.


Potrzeba chwili, żeby kogoś zauważyć, a czasem całego życia, żeby zapomnieć....
  #16  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 21:28
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Nie mam problemu ze szczerością w tej materii, to zbedna kokieteria.
Ja podaję swój wiek wszem i wobec, podobnie czyni moja mama i to jest najczystszej wody kokieteria. Oczywiście nie zachowujemy się tak w każdej sytuacji, lecz tylko czasami
  #17  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 21:56
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marania
Co inne nas cieszy, kiedy mamy 20 lat, na coś innego zwracamy uwagę mając 40 lat i powinniśmy cieszyć się z tego co nam dane w naszym wieku, czyli 50 z + ( mniejszym lub większym).
Nie bardzo mogę się z Tobą zgodzić. Sądzę, że ciągle cieszy nas dokładnie to samo, tylko wstyd się do tego przyznać nawet przed sobą. Spełnianie wymogów stawianych osobom w pewnym wieku pochłania wiele energii, jest męczące, a efekty na ogół do bani.
Cytat:
Napisał Marania
Od zawsze wygląd kobiety w wieku nastolatki różnił sie od wyglądu kobiety dojrzałej i żadne zabiegi nie pomogą
Racja! Krzyczmy wielkim głosem, że mamy prawo być stare.
Cytat:
Napisał Marania
W naszym pięknym i dojrzałym wieku powinnyśmy bardziej zwracać uwagę na zmiany pogody, niż na upływający czas.
Dyskusyjne, czy nasz wiek jest piękny. Mnie bardziej cieszyły lata pełnej sprawności intelektulnej i fizycznej. Niestety, trzeba zaakceptować strzykanie w stawach i dziurawą pamięć.

Ostatnio edytowane przez admin : 25-01-2007 o 12:36.
  #18  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 12:26
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Gdy żle śpię, a właściwie nie śpię/ głównie z powodu wrażliwości na zmiany pogody/,piszę listy do przyjaciół, gdyż mimo sympatii dla nowinek technicznych,wolę tradycyjne formy komunikacji. Cisza panująca w domu sprzyja dzieleniu się refleksjami na różne tematy.
  #19  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 16:58
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Cytat:
Napisał wuere'le
Prawie same baby tu. Oczywiście, że nie wstydzę się swojego wieku, tym bardziej, że nikt mnie nie kojarzy z latami, które mam.
A cóż w tym złego, że Panie seniorki są zainteresowane ....bardziej niż Panowie... spędzaniem czasu na forumowych pogaduszkach A tak na marginesie.... ciesz się aparycją młodzieńca.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
  #20  
Nieprzeczytane 25-01-2007, 22:46
Marania's Avatar
Marania Marania jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 6
Domyślnie

Mam ochotę podyskutować z barburką, na temat naszego wieku. Trochę się ze mną nie zgadzasz, ale trudno jest podejmować spory o wiek , kiedy nie wiadomo nic o drugiej osobie, barburko taisz wszelkie dane o sobie. Taka Twoja wola, ale daj mi cieszyć się właśnie tym pięknym czasem, luzu, odpoczynku, bez budzika, z możliwością wybierania obowiązków. To, że w kościach strzyka to tak być już musi, a intelektualne braki można zauważyć nie tylko w naszych głowach, znam młodszych zupełnie bez intelektu. Cieszę się, że mogę budzić się rano, z radością rozpoczynać dzień i mieć nadzieję, że potrwa to jeszcze parę lat. Postaraj się czerpać radość z życia nie oglądając się za siebie , tamten czas minął i już nie wróci, należy łapać małe chwile szczęścia, bo to całe nasze życie. Życzmy sobie dobrego zdrowia.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gdy zostajesz nianią swojego wnuka - komentarze Basia. Ogólny 35 19-12-2011 12:27
Zadbaj o swojego pupila - komentarze Basia. Ogólny 56 28-02-2011 21:37
Uniwersytet Trzeciego Wieku ula_1952 Uniwersytety Trzeciego Wieku 11 16-10-2009 00:54
Sprawdź wiek swojego serca - komentarze Jan Adam Ogólny 1 07-03-2008 12:05
Kościański Uniwersytet Trzeciego Wieku stanley47 Uniwersytety Trzeciego Wieku 1 18-02-2008 18:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.