menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 17:43
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. cz.XII


1.gifniech ta sowa - mądry ptak
dziennikarzom da swój znak
by rzetelne wiadomości pisali
i Seniorów nie denerwowali.

Witam w kolejnej części wątku!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #2  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 19:14
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Przed chwilą zerknełam jak w Wydarzeniach Merkel wypowiadała się na temat Holokaustu . I jednocześnie na moją poczte przyszedł taki pps zgrałam go i wstawiam ,ku pamięci http://www.voila.pl/206/wx85y/
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
  #3  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 20:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Dzieła z zakresu marksizmu i leninizmu ,co tak niedawno poszły na przemiał,osiągają bardzo wysokoe ceny na aukcjach.
Kto ma ,szczególnie te w czerwonej oprawie ,do dzieła. nomen omen.
  #4  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 21:02
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ammi1952
Przed chwilą zerknełam jak w Wydarzeniach Merkel wypowiadała się na temat Holokaustu . I jednocześnie na moją poczte przyszedł taki pps zgrałam go i wstawiam ,ku pamięci http://www.voila.pl/206/wx85y/

A no wlasnie, "ku pamieci"....pozostawiam bez komentarza, poprostu szkoda wysilkow i slow!!!!!!!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #5  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 21:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ku pamięci.
Głównie dla Niemców,jako przestroga przed kolejnym Hitlerem.
W ubiegłym tygodniu ,moja córka zawiozła tam swojego znajomego - prawnika z Monachium.
Był wstrząśnięty.Szczególnie o tej porze ,gdy nie ma trawy .Ptaków też nie ma.Co u licha, jeszcze oni nie wiedzą ,jak to wyglądało ?
ps.ja dostałam kiedyś od niego ''prezent''.Order polski z kampanii wrześniowej ,który dostał od wujka.Myślę,że ów oficer nie rozstał się za życia z tym orderem.
Inny wujek miał służbę w Warszawie w 44...

No dobra ,mamy zapomnieć... przebaczyć..nic nie poradzę ,że omal się nie udławiłam.A Niemcy budują Centrum.
  #6  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 21:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ku pamięci.
Głównie dla Niemców,jako przestroga przed kolejnym Hitlerem.
W ubiegłym tygodniu ,moja córka zawiozła tam swojego znajomego - prawnika z Monachium.
Był wstrząśnięty.Szczególnie o tej porze ,gdy nie ma trawy .Ptaków też nie ma.Co u licha, jeszcze oni nie wiedzą ,jak to wyglądało ?
ps.ja dostałam kiedyś od niego ''prezent''.Order polski z kampanii wrześniowej ,który dostał od wujka.Myślę,że ów oficer nie rozstał się za życia z tym orderem.
Inny wujek miał służbę w Warszawie w 44...

No dobra ,mamy zapomnieć... przebaczyć..nic nie poradzę ,że omal się nie udławiłam.A Niemcy budują Centrum.

Nie trzeba ich tam wozic na wycieczki. Nalezy kazdego zapakowac do drewnianego bloku, w smierdzacej pizamie w paski, ogolonym lbem w temperaturze -25 stopni, z koza do grzania wody zrobionej ze sniegu, racja kromki czarnego chleba na dwa dni......surowym ziemniakiem. I rausss do apelu! tak przez miesiac. Jako bezplatny dodatek wywalic na nich dwa wory pchel i wszy. Zakladam sie, ze nie beda zadawali pytan.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #7  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 21:31
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Ku pamięci
uchronić przed zapomnieniem dla przestrogi przed"powtórką"
rozesłałam emaila
  #8  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 21:33
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Wiele lat temu zwiedzałam obóz koncentracyjny w Oświęcimiu,póżniej Gross Rosen ,i przyznam się ,że teraz pewnie nie odważyłabym się zrobić tego ponownie .Podświadomie czułam ból ,strach i cierpienie tych,co przez to przechodzili,tych co tam zostali.Dla mnie obojętna była narodowość, czy wyznanie dla mnie straszne jest to ze człowiek tak potraktował drugiego człowieka.A im dłużej w nas będzie ta pamięć to może .... ech marzycielka jestem.
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
  #9  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 21:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Noo..i tym sposobem ,widząc przerażonego Niemca ,zmieniłam zdanie co do Oświęcimia.
Ja nie pojadę już nigdy ,ale lefebrysta tak łaskawie potraktowany przez papieża,powinien.

ps.Mam w albumie rodzinnym zdjęcia z Oświęcimia ,zaraz po wykonaniu wyroku na Hoessa ,z tą sławną szubienicą.
Ja byłam tylko raz ,jak miałam kilkanaście lat.Te włosy i lalki i tysiące butów ..........nigdy w życiu.
  #10  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 21:38
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Noo..i tym sposobem ,widząc przerażonego Niemca ,zmieniłam zdanie co do Oświęcimia.
Ja nie pojadę już nigdy ,ale lefebrysta tak łaskawie potraktowany przez papieża,powinien.

ps.Mam w albumie rodzinnym zdjęcia z Oświęcimia ,zaraz po wykonaniu wyroku na Hoessa ,z tą sławną szubienicą.
Ja byłam tylko raz ,jak miałam kilkanaście lat.Te włosy i lalki i tysiące butów ..........nigdy w życiu.

Dodatek do kolekcji.

http://www.voila.pl/294/g7s90/?1
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #11  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 22:39
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Nie Następne dodatki, bez komentarza

Cytat:
Napisał marbella123


http://pl.youtube.com/watch?v=TNn-NKBVKFI
http://pl.youtube.com/watch?v=yAnv6-...eature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=AgPgzT...eature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=PdQMYq...eature=related


Niektórzy uważają, że nie należy wracać do przeszlości tylko iść do przodu bez oglądania się za siebie. NIE ZGADZAM SIĘ Z TYM!!!!!!!!!!!!
  #12  
Nieprzeczytane 04-02-2009, 17:33
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Dla mnie jest to temat zbyt ciężki, zbyt przygniatający, raz byłem tylko w Majdanku i nie mogę się otrząsnąć do dzisiaj a byłem parę miesięcy temu. Nie mogę zrozumieć jak i dlaczego to zrobił człowiek drugiemu człowiekowi.
  #13  
Nieprzeczytane 05-02-2009, 14:15
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

"Amerykański dziennik "The Washington Times" publikuje artykuł prezydenta Lecha Kaczyńskiego
W krótkim opisie przypominają też sylwetkę prezydenta, pisząc o jego byłych funkcjach publicznych i działalności w opozycji demokratycznej oraz o tym, że jest byłym... aktorem dziecięcym"
Ale to też opozycja międzyplanetarna, kradzież księżyca za taka bym uznał.
A wpis coby wątek nie zamarł, bo fajny oczywiście wątek a nie złodziej księżyca.
  #14  
Nieprzeczytane 05-02-2009, 21:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
"Amerykański dziennik "The Washington Times" publikuje artykuł prezydenta Lecha Kaczyńskiego
W krótkim opisie przypominają też sylwetkę prezydenta, pisząc o jego byłych funkcjach publicznych i działalności w opozycji demokratycznej oraz o tym, że jest byłym... aktorem dziecięcym"
Ale to też opozycja międzyplanetarna, kradzież księżyca za taka bym uznał.
A wpis coby wątek nie zamarł, bo fajny oczywiście wątek a nie złodziej księżyca.

No i dobrze napisali.
No bo jest byłym aktorem ,jednej roli.Dla mnie to Lechu jest w porządku.
  #15  
Nieprzeczytane 05-02-2009, 21:56
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No i dobrze napisali.
No bo jest byłym aktorem ,jednej roli.Dla mnie to Lechu jest w porządku.
Lilu, wymień jedną samodzielnie poprowadzoną z myślą o Polsce sprawę, bez podszeptów brata i bez oglądania się na dobro PiS. Zupełnie serio, chciałabym się mylić w ocenie prezydenta.
  #16  
Nieprzeczytane 05-02-2009, 22:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Lilu, wymień jedną samodzielnie poprowadzoną z myślą o Polsce sprawę, bez podszeptów brata i bez oglądania się na dobro PiS. Zupełnie serio, chciałabym się mylić w ocenie prezydenta.

Mogę wymienić sporo,ale po co ,jak i tak każdy powie ,że brat szeptał.
Na szepty ja nie poradzę.Zresztą brat miewa niekiedy wpływ na brata.Czy Piłsudski byłby Naczelnikiem,gdyby nie przykład brata ?
  #17  
Nieprzeczytane 05-02-2009, 22:28
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Mogę wymienić sporo,ale po co ,jak i tak każdy powie ,że brat szeptał.
Na szepty ja nie poradzę.Zresztą brat miewa niekiedy wpływ na brata.Czy Piłsudski byłby Naczelnikiem,gdyby nie przykład brata ?
Józef Piłsudski został Naczelnikiem po śmierci swojego dzielnego brata Bronisława z powołania etnografa. O wszystko Józefa można podejrzewać tylko nie o to, że słuchał kogokolwiek i ktoś miał wpływ na to co jako Naczelnik i ukochany Przywódca Polaków robił. Nie zagadzam się Lilu z porównaniem pana Kaczyńskiego z Panem Piłsudskim, a także z braćmi obu Panów między sobą. Nie ten Naczelnik i nie ten brat. Mój dziadek przewraca się w grobie na porównanie drobnego geszefciarza z dworu Wałęsy z wielkim przywódcą zwycięskiej armii, która przywróciła wolność Polsce po latach zaborów i niewoli, z czym do gościa przez duże G . Panom Kaczyńskim Twoja opinia z pewnością pochlebia, ale jest nieuprawniona. Gdzie Rzym, a gdzie Krym. Piłsudski się znalazł, a braciszek to pewnie tak jakby Bolesław Wieniawa Długoszowski, tylko nogami do konia nie dostanie i do Adrii nie wiedzie. Sorry uniosłam się, ale dziadek by mnie pochwalił.
  #18  
Nieprzeczytane 05-02-2009, 22:33
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

A pomnisz Ty, Maju komu to Naczelnik Państwa kazał kury szczać prowadzać? Którym posłom?
  #19  
Nieprzeczytane 05-02-2009, 22:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Józef Piłsudski został Naczelnikiem po śmierci swojego dzielnego brata Bronisława z powołania etnografa. O wszystko Józefa można podejrzewać tylko nie o to, że słuchał kogokolwiek i ktoś miał wpływ na to co jako Naczelnik i ukochany Przywódca Polaków robił. Nie zagadzam się Lilu z porównaniem pana Kaczyńskiego z Panem Piłsudskim, a także z braćmi obu Panów między sobą. Nie ten Naczelnik i nie ten brat. Mój dziadek przewraca się w grobie na porównanie drobnego geszefciarza z dworu Wałęsy z wielkim przywódcą zwycięskiej armii, która przywróciła wolność Polsce po latach zaborów i niewoli, z czym do gościa przez duże G . Panom Kaczyńskim Twoja opinia z pewnością pochlebia, ale jest nieuprawniona. Gdzie Rzym, a gdzie Krym. Piłsudski się znalazł, a braciszek to pewnie tak jakby Bolesław Wieniawa Długoszowski, tylko nogami do konia nie dostanie i do Adrii nie wiedzie. Sorry uniosłam się, ale dziadek by mnie pochwalił.


Gwoli ścisłości .Zadaj sobie pytanie ,czemu Bronisław został etnografem ? Bo powołania do etnografii to on nie miał,oj nie miał. Bo to istotne jest bardzo.
W młodości współpracował z bratem Lenina ,Aleksandrem.
I starsi bracia mieli niesłychany wpływ - choć nieobecni ciałem - na swoich młodszych.
Czy mnie pochwaliłby dziadek za Kaczyńskich ? Nie wiem.Za daleko on ode mnie.Ale Ojciec -jako piłsudczyk i członek jego partii PPS -na pewno.

ps.Józef był zafascynowany Bronisławem i jego nienawiścią do cara.
Włodzimierz był równie zafascynowany tym samym ,u swego brata Aleksandra.Za jego powieszenie się zemścił,choć nie na tym carze.
A ich armie stanęły w 20 -tym roku naprzeciw siebie.Gdzie Rzym i gdzie Krym - powiadasz?
Historia .To wszystko już było.I podobna nienawiść do prezydenta z woli narodu ,też była.Niezależnie ,czy się komu podoba czy nie,to i tak zaczekajmy do wyborów.
  #20  
Nieprzeczytane 05-02-2009, 22:48
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
A pomnisz Ty, Maju komu to Naczelnik Państwa kazał kury szczać prowadzać? Którym posłom?
Nie pomnę, bo mnie jeszcze nawet szczęnięciem na świecie Bożym nie było, ale coś słyszałam i chyba dotyczyło ludowców, ale może moja wiedzą niepełna. Nie kryj się Siekierko nazwij tych posłów.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.X jolita Polityka - wątki archiwalne 512 05-01-2009 16:24
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX jolita Polityka - wątki archiwalne 498 09-12-2008 23:18
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 22:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 16:34
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.