menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 14:19
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Post Popiełuszko - wolność jest w nas - komentarze


Komentarz do artykułu: Popiełuszko - wolność jest w nas
--------------------
Film jak film (choć nadęte zapowiedzi dawały nadzieję na więcej), ale obowiązkowe spędy na niego młodziezy szkolnej to już mocna przesada. U znajomych córka w klasie maturalnej miała obowiązkowe wyjście, z usprawiedliwieniami zanoszonymi do dyrektora (do wychowawcy nie wystarczyło). Nie zdziwię się że przy takim "wsparciu" będzie miał frekwencję że hoho. I że młodzież jak to młodzież - zbuntowana przciwko nakazom - będzie z góry odrzucać postać ks. Jerzego... Szkoda zmarnowanego potencjału...

A co wy myślicie? ktoś był na tym filmie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 16:23
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

Piękny i mądry film....Moim zdaniem - najwybitniejszy z polskich filmów. Dla mnie to jest fresk historyczny i zapis emocji społecznych lat 80. Oddanie sprawiedliwości i wielki hołd dla tamtych bohaterów a także wielkie i gorzkie oskarżenie winnych. Z kina oprócz zachwytu nad warstwą filmową, która jest bez zarzutu i więcej - unosi i wzrusza - wyniosłam dojmujący głód sprawiedliwości. Trzeba przyznać, że świetna obsada dla mnie samej tytułowa rola wybitna Uważam, że ten film ma znaczące przesłanie nie tylko dla młodego pokolenia..że w tamtych czasach, w każdych warunkach, obojętnie po której stronie można było ocalić - jeżeli nawet nie Honor przez duże "H", to twarz i przyzwoitość. To znak, że było to możliwe. Jednak jak pokazuje historia nie każdego było na to stać...

Uważam, że kto był człowiekiem, pozostał nim, mimo zawirowań.

Ewuniu co do "spędu" młodzieży szkolnej na tym filmie...to zgadzam się, że nic na siłe, nie zgodzę się że dzięki nim frekwencja wzrośnie.... Ktokolwiek z moich znajomych był na filmie, sale kinowe wypełnione były po brzegi ... Jestem przykładem, że mój wiek nie odrzuca i nie odrzuci ks.Jerzego i nie uważam, że tak by miało być.... Pozdrawiam serdecznie
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 17:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ewunia pisze
ale obowiązkowe spędy na niego młodziezy szkolnej to już mocna przesada.
O ile mnie pamięć nie myli "spędy młodzieży" zawsze były na filmy polskie. Chodziliśmy my nasze dzieci i teraz wnuki. Pewnie to się nie zmieni. Film choć częściowo powinien się zwrócić.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 17:26
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Całkowicie się zgadzam z Fridą, co do przesłania jakie ten film niesie.
Nikt nie zmusza do obejrzenia filmu, a frekwencja ponad miarę.
Przede wszystkim film ten powinna obejrzeć młodzież - to przecież pokolenie, które nie zna historii z tych czasów. A oni przecież przejmą po nas losy naszej ojczyzny.I powinni być wyczuleni na wszelkie zagrożenia, jakie my przeżyliśmy i nie ulegliśmy.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-04-2009, 12:41
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Przede wszystkim film ten powinna obejrzeć młodzież - to przecież pokolenie, które nie zna historii z tych czasów. A oni przecież przejmą po nas losy naszej ojczyzny.I powinni być wyczuleni na wszelkie zagrożenia, jakie my przeżyliśmy i nie ulegliśmy.

Powinna? Może i powinna (choć uczenie się historii z filmów fabularnych...) Ale czy rzeczywiście sposobem na to jest zmuszanie jej do pójścia na film w godzinach lekcyjnych, z koniecznością przedstawiania usprawiedliwienia dyrekcji (podczas gdy nieobecność nawet na klasówce usprawiedliwia się wychowawcy). Jesteście pewne, że to zachęci ich do dalszego zgłębiania naszej historii? Litości... ja jeszcze pamiętam z własnych młodych lat, że każdy przymus skutkował oporem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-04-2009, 22:23
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

no i o tym napiałam, że nie ma nic na siłę i każdy powinien sam zdecydować kiedy pójdzie...ale przecież Ewuniu niczego nie zmienimy...za moich czasów przymus chodzenia do kina był przesadzisty, groziło nawet nagana z zachowania...jeśli sie nie było ...myślisz, że coś pamietałam z tych filmów....NIEEE!!!!!!!!!!! dopiero jak zaczełam studiować...sama poczułam chęć pogłębienia wiedzy o naszej historii... no ale jesteśmy aż ludźmi a absurdy to nasza specjalność....

Także rozumię Ewuniu ...pozdrawiam
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-04-2009, 22:50
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 134
Domyślnie

||Oglądałam ten film, na mnie zrobił duże wrażenie, też było dużo młodzieży, która przed filmem zachowywała się dość swobodnie, nawet sobie pomyślałam - ciekawe jak odbiorą ten film, no i pełne zaskoczenie, w czasie projekcji panowała absolutna cisza i takoż samo po zakończeniu filmu, nikt nie zrywał sie od razu do wyjścia, było dziwnie cicho i spokojnie, młodzież wychodziła bardzo poruszona. |Myślę, że mimo jak to nazywacie tego spędu, to młodzież też szła z ciekawości, bo dla nich był to przekaz historii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.