menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 00:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie QUO VADIS...Polsko... XV cz.co z tą Polską


Otwieram część XV . Dokąd Ty Polsko idziesz ? Do Europy ,wiadomo. I my z Tobą .Ale ciężko nam , ciężko ...i droga pod górkę .


  #2  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 00:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Wiersz od Poli przesłany ....

Dobranoc, dobranoc ojczyzno
Już księżyc na czarnej lśni tacy,
Dobranoc
i niech Ci się przyśnią pogodni, zamożni Polacy,
że luźnym zdążają tramwajem,
wytworną konfekcją okryci
i darzą uśmiechem się wzajem,
i wszyscy do czysta wymyci
i wszyscy uczciwi
od rana, od morza po góry, aż hen...
Dobranoc, ojczyzno kochana,
już czas na sen



Dobranoc Polacy .
  #3  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 00:42
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Piękne. Niech się spełni.
  #4  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 00:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Prawda, przesłałam, bo wątek zatrzasnęli mi przed nosem
Jeszcze słyszę ten głos Przybory i Magdy Umer.

Pięknych snów wszystkim
  #5  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 01:11
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Żeby sprawiedliwie było,

(wszak tak wołał JK w sobotnie popołudnie we Wrocławiu), a nie tak bezosobowo, to jeszcze dla mężczyzn i kobiet naszych:

Dobranoc, dobranoc mężczyzno
Zbiegany za groszem jak mrówka,
Dobranoc, niech sny Ci się przyśnią porosłe drzewami w złotówkach,
Złotówki jak liście na wietrze czeredą unoszą się całą,
Garściami pakujesz je w kieszeń a resztę taczkami w PeKaO.
Aż prosisz, by rząd ulżył Tobie i w portfel zapuścił Ci dren.
Dobranoc, dobranoc mój chłopie, już czas, na sen.

Dobranoc, dobranoc niewiasto,
Skłoń główkę na miękką poduszkę,
Dobranoc, nad wieś i nad miasto jak rączym rumakiem wzleć łóżkiem,
Niech rycerz Cię na nim porywa co piękny i dobry jest wielce,
Co zrobił zakupy, pozmywał i dzieciom dopomógł zmóc lekcje,
A teraz tak objął Cię ciasno jak amant ekranów i scen.
Dobranoc, dobranoc niewiasto,
Już czas na sen


Końcówka była wcześniej, a od niedzieli, która już trwa, znowu się z Wami spierać będę o wyższości PO nad PiSem.
  #6  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 08:30
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Po takiej

dawce PRAWDZIWEJ poezji wypadałoby tylko nos zanurzyć w
ogromniastym bukiecie i przeżywać...

Poczytałem jednak szarpaninę na temat m.in. stoczni i nie mogę się powstrzymać, by nie dorzucić swoich 3 groszy.
Pod koniec 1. połowy lat '60. - tuż przed IV Zjazem - pojawił się powszechny entuzjazm. Uczestniczyłem wtedy w spotkaniu
(w dość szczupłym gronie) z człowiekiem, który dużo później nazwał się kolaborantem (publicznie w TVP). Mówił euforycznie
o końcu idiotycznych czasów, kretyńskiej gospodarki. Podając
przykłady: fabryki czajników z magazynami zapełnionymi pod sufit, a mimo to podejmującej zobowiązania "dla uczczenia"
o intensyfikacji produkcji; o STOCZNI GDAŃSKIEJ, której budowy jeszcze nie ukończono, a już jest PRZESTARZAŁA TECHNOLOGICZNIE... Ten człowiek zwał się Włodzimierz Sokorski (dla niewtajemniczonych: do czasów Gierka i jego
pupilka Szczepańskiego - szef Radiokomitetu).
Stocznia mimo wszystko egzystowała dzięki zamówieniom Sojuza zajętego bez reszty produkcją zbrojeniówki. Nasi mogliby wytwarzać tratwy z trzciny - i tak byłyby odbierane.
Ale te czasy się skończyły, a bryndza wynikająca z niedoinwestowania pozostała. I nastał okres, że już NIE z trzciny, a z papieru toaletowego można by budować jednostki
pływające. Tylko KTO by je kupował???

Konkluzja bije po oczach: poszukując przyczyn, WINNYCH upadku stoczni (i nie tylko) należy używać czasu plusquamperfektum. Kasy nadal brak, bo z pustego i Salomon
nie naleje. Pewnie, że dotacje można było wykorzystać bardziej optymalnie. Lecz był to dylemat przypominający przykrótką kołdrę! Przyszywając łatę na łacie NIGDY nie stworzymy NOWEGO (czyt. nowoczesnego) stroju! Tak jak remontowanie PKiNu nie upodobni go do WTC.
  #7  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 08:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Czyli powinni byli .Ale co ? Kto i kiedy ?

Mam pytanie : co ze stoczniami DDR-u ?
  #8  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 08:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Odpowiem sobie sama .
Ponoć kupił je inwestor koreański .Ponoć ,ale czy na pewno?.
Może na braku ofert dla naszych ,zaważył fakt absencji załogi - 40% !!! .
Prawo pracy szwankuje .Jak wszędzie .
  #9  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 10:01
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Podeprę się

Balcerowiczem, który w czwartek wystąpił na WSG:
"Jeśli firma chce być pomnikiem, to niech będzie TYLKO pomnikiem. Niech na siebie zarabia, niech nie wyciąga ręki po publiczne pieniądze."

I o wyborach:

"Dobrze jeśli populiści nie spełnią obietnic przedwyborczych.
Gorzej, jeśli je będą spełniać doprowadzając do rozdawnictwa"
  #10  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 10:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Jednakże ..
Niesamowicie atrakcyjne te tereny są ponoć .Malkontenci przewidują iż tylko brama zostanie i sala BHP z pomnikiem Wałęsy.
Ponoć ( podkreślam , bo znam się na tym jak kura na pomadce Chanel ) ...ponoć fabryka opon w Olsztynie przetrwała, choć Michelin wycofał się z giełdy , dlatego że nie miała takich terenów i żaden developer z kulawą nogą się nią nie interesował .

A cała wieloletnia dotacja Unii dla stoczni ,to mniej niż pomoc dla jednego upadającego banku .
Nie wiem , może macie rację .Ale mnie się nie podoba wasalizacja Polski . Postępująca .
No i w sumie , czy to ważne czy mi się podoba ,czy nie ?
Co ma być , to będzie .
Tak sobie tylko dywaguję .Bez zaangażowania .
  #11  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 10:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

W całości popieram wypowiedz Prefekta ,ktoś musiał kiedyś podjąć męską decyzje i przerwać reanimację ,jest to dla nas trudne ponieważ propaganda wmówiła nam że to nowoczesny zakład i kolebka Solidarności.Już na zapas martwimy się,że to atrakcyjne tereny,kto to kupi to zarobi.Odpowiedz jest prosta miasto Gdańsk może kupić lub każdy kto ma pieniądze.Co do wielkości dotacji że to małe pieniądze,ale były przeznaczone na określony cel a zostały zmarnotrawione .Nikt nie podnosi sprawy marnotrawstwa środków bo to nie jego? A czy straty kooperujących Zakładów kto pokryje? czy masa upadłościowa pokrywa zobowiązania w pełni zobowiązania Stoczni?
Każdy upadek dużego Zakładu pociąga nie jednokrotnie upadek kooperantów ,którzy wcześniej nie przedstawili produkcji na inną.
  #12  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 11:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ale - jak mówił Tewje mleczarz - z drugiej strony ..http://oficynamorska.pl/index.php?op...98&Itemi d=44 nie do końca to tak z tą przestarzałą technologią .

No i te biliony na ratowanie banków oraz stocznie w Stralsundzie i Wismarze .
I jeszcze jeśli chodzi o morze , co na rybołówstwo powiecie ? Dlaczego nasi rybacy tak drastycznie mają obniżone kwoty połowowe dorsza ? Dorsze bałtyckie powinny siedzieć na wschód od linii demarkacyjnej ,oddzielającej polsko-niemieckie terytoria wodne .La dolce vita wtedy będą mieć , bo ich łowić nie wolno.
Tylko dorsze jak to dorsze .Prasy nie czytają niestety.

Pozdrawiam i życzę słonecznej niedzieli .
  #13  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 12:15
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Lila odpowiedz sobie na jedno pytanie, czemu jak tak dobrze robili to tak słabo sprzedawali?, że przynosili straty i ciągle wyciągali ręce..dajcie...dajcie....? a co do gabinetu kurtyzany, no jak inaczej pisać jak stocznie to taaaakiiii wielkiii gabinet takich........
  #14  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 12:19
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Tym artykulikiem

stanowiącym w dużej mierze kryptoreklamę, jakiś dziennikarzyna utłukł parę zet-eł. Ale nawet w tym peanie nie
uniknął zdania o współpracujących ze stocznią firmach, które
nie widzą, że działają w warunkach wolnego rynku, ostrej konkurencji. To stanowi przyczynek do rozważań o ich przyszłości MIMO ew. przetrwania samej stoczni. Lament jest
uzasadniony - bo pewnie I TAK upadną - nie z powodu zamknięcia stoczni.
  #15  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 12:42
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

O czym Wy rozmawiacie, artykuł o budowie statku który podsunęła Lila dotyczy statku budowanego i oddanego do użytku w 2005 roku, czy od tego czasu świat się zawalił i inni śpią spokojnie, czy firmy kooperujące ze Stocznią Szczecińską jeszcze istnieją w 2009 roku.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
  #16  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 14:15
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Pstawiłam kawę na ławę i

Frasyniuk powiedział, że ma to d...ie, ale z powodu zachłyśnięcia się kawą, nie usłyszałam, co mu tam wlazło.
Kurski z apetytem na kasę truł o stoczni, o bandytyzmie rządu rozprawiającego się brutalnie z protestantami.
Rysio, ale nie z Kalisza, poranił mi uszy swoją nie najlepszej jakości polszczyzną, a Kłopotek opowiadał, jak to tyrał na wyjeździe po Wielkopolsce i obrywał od potencjalnych wyborców po łbie za kłótnie polityków wszelkiego upierzenia.

Kłopotek, jak to Kłopotek, na wszystko radę ma, wszak chłop potęgą jest i basta, więc namawiał zeźlonych, aby 7 czerwca głosowali na tych, co się za łby nie biorą, czyli tych od naczelnego sikawkowego.

Przypomniano również sławetny apel Jarusia, brata Lecha, aby głosować na PO dla dobra Polski i Polaków i radosny okrzyk bawiącego w Szczecinie "nowożytniego" filozofa, niepokątnie wychylającego swego czasu w Lublinie jedną zaledwie @: "Panie premierze, zadanie zostało wykonane".
Nie muszę dodawać, że mój ulubiony filozof wzorował się w tym okrzyku na mistrzu, czyli bracie Jarka K., obecnie, a przejściowo prezydencie.

I tak mi minęła kawa z zakąską polityczną na ławie.

Aha, zapomniałam: 3 dni temu jeden z żołnierzy PiSu obwieścił na antenie TVN24 uzasadnienie i usprawiedliwienie zarazem, dlaczego to w poprzednim niezwykle udanym rządzie najpierw pod przewodnictwem tego od Isabel, a potem obiektu westchnień pani Szczypińskiej, delegowanej obecnie do PE, znalazły się niestrawne przystawki: Samoobrona oraz LPR.

Ano po to, aby naród się przekonał, że na tych facetów głosować nie należy, bo nijak do rządzenia się nie nadają.

Matko kochana, takie to proste, a naród ciemny do tej pory zachodził w głowę, po co im to było. No, ale teraz już oświecony, więc wie po co.
Swoją drogą...wielkie to poświęcenie ze strony naczelnego wodza armii pisowej, że na ołtarzu prawdy złożył dobre imię swych oddziałów.

A poza tym...nic na działkach się nie dzieje.
  #17  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 14:24
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Frasyniuk powiedział, że ma to d...ie, ale z powodu zachłyśnięcia się kawą, nie usłyszałam, co mu tam wlazło.
Kurski z apetytem na kasę truł o stoczni, o bandytyzmie rządu rozprawiającego się brutalnie z protestantami.
Rysio, ale nie z Kalisza, poranił mi uszy swoją nie najlepszej jakości polszczyzną, a Kłopotek opowiadał, jak to tyrał na wyjeździe po Wielkopolsce i obrywał od potencjalnych wyborców po łbie za kłótnie polityków wszelkiego upierzenia.

Kłopotek, jak to Kłopotek, na wszystko radę ma, wszak chłop potęgą jest i basta, więc namawiał zeźlonych, aby 7 czerwca głosowali na tych, co się za łby nie biorą, czyli tych od naczelnego sikawkowego.

Przypomniano również sławetny apel Jarusia, brata Lecha, aby głosować na PO dla dobra Polski i Polaków i radosny okrzyk bawiącego w Szczecinie "nowożytniego" filozofa, niepokątnie wychylającego swego czasu w Lublinie jedną zaledwie @: "Panie premierze, zadanie zostało wykonane".
Nie muszę dodawać, że mój ulubiony filozof wzorował się w tym okrzyku na mistrzu, czyli bracie Jarka K., obecnie, a przejściowo prezydencie.

I tak mi minęła kawa z zakąską polityczną na ławie.

Aha, zapomniałam: 3 dni temu jeden z żołnierzy PiSu obwieścił na antenie TVN24 uzasadnienie i usprawiedliwienie zarazem, dlaczego to w poprzednim niezwykle udanym rządzie najpierw pod przewodnictwem tego od Isabel, a potem obiektu westchnień pani Szczypińskiej, delegowanej obecnie do PE, znalazły się niestrawne przystawki: Samoobrona oraz LPR.

Ano po to, aby naród się przekonał, że na tych facetów głosować nie należy, bo nijak do rządzenia się nie nadają.

Matko kochana, takie to proste, a naród ciemny do tej pory zachodził w głowę, po co im to było. No, ale teraz już oświecony, więc wie po co.
Swoją drogą...wielkie to poświęcenie ze strony naczelnego wodza armii pisowej, że na ołtarzu prawdy złożył dobre imię swych oddziałów.

A poza tym...nic na działkach się nie dzieje.
No i jak Ty mogłaś to wszystko trawić na trzeźwo? przecież to dopiero jest strawne powyżej 3, cholera gdzie są promile?, szukaj pies, musimy chyba słownie napisać, promili.
  #18  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 14:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No i jak Ty mogłaś to wszystko trawić na trzeźwo?...
Żaden problem na trzeźwo
  #19  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 15:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Aby stocznie nie zwracały pomocy którą wcześniej dostały a wykorzystały na inne cele,muszą upaść.
  #20  
Nieprzeczytane 10-05-2009, 16:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Kto chce poczytać o czumie co piszą w Chicago to kliknie na linkhttp://progressforpoland.com trzeba wpisać Andrzej Czuma kliknąć szukaj to ukażą się artykuły
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.