menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-02-2007, 21:28
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Jak postrzegamy młodość i starość - komentarze


Komentarz do artykułu: Jak postrzegamy młodość i starość
--------------------
Są dwudziestoletni starcy i siedemdziesięcioletni chłopcy. Oczywiście, człowiek nie młodnieje z upływem czasu ale to od nas bardzo dużo zależy jak będziemy oceniani przez innych. Lubię obserwowacć ludzi i niestety ze smutkiem stwierdzam, że duża część starszych ludzi jest bardzo niechętnie nastawiona do młodszych od siebie. Mają wszystkim wszystko za złe, są krytycznie nastawieni do wszystkich i do wszystkiego "co nowe". Potem się dziwią, że nie są akceptowani przez innych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-02-2007, 17:49
Eufrozyna Eufrozyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Młynarze Mazowsze
Posty: 31
Domyślnie

Jestem metrykalnie starszą panią, na szczęście nie mentalnie, i ze smutkiem potwierdzam Twoje spostrzeżenie Basiu. Niestety bardzo często słyszę to mentorskie stwierdzenie - za moich czasów albo - wiem lepiej. Masz rację to "mienie" za złe poglądów, zachowań, ubioru młodych ludzi jest nieznośne i budzi podejrzenie, że to czysta zazdrość, oni są młodzi. Zapominamy swoje bunty w ich wieku, ciuchy, które nosiłyśmy, szaleństwa, które przerażały nasze babcie. Pewne zachowania budzą mój sprzeciw, np. chamstwo, brak odpowiedzialności ale te cechy są wspólne dla wszystkich pokoleń. Moja córka ma 45 lat, syn 32. Od zawsze znałam i przyjaźniłam się z ich przyjaciółmi, zupełnie łatwo znaleźć wspólny język z młodymi pod warunkiem, że się pamięta swoją młodość, jej błędy i wtedy ogromną potrzebę zrozumienia i akceptacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-02-2007, 19:31
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Przebywanie z młodymi odmładza/ oczywiście w sensie duchowym/.Ja też mimo 55 lat chętnie dyskutuję z rówieśnikami mego potomstwa/29 i 20 lat/, a przede wszystkim słucham ich uważnie i zartuję z nimi, co lubią.Aby nie być do tyłu staram się słuchać ich muzyki, znać nazwy solistów i zespołów /tylko ulubionych/,ale pozuję na podstarzała dzierlatkę, po prostu staram się miec z nimi współne tematy. Czasem otwierają się i rozmawiamy na poważne tematy. Myślę, że korzyści są obustronne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-02-2007, 19:33
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

miało być -NIE pozuję-przepraszam,połknęłam literkę w powyższej wypowiedzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-02-2007, 18:27
vanessa vanessa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 6
Domyślnie

Droga Niko i po co na stare lata katować sie jakąś beznadziejną muzyką ,czy nie lepiej słuchać tego co sie lubi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 15-02-2007, 19:07
Basinek's Avatar
Basinek Basinek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 44
Domyślnie

Myślę, że Nika ma rację. A muzyka młodych wcale nie musi katować. Trza ich tylko zrozumieć. Łatwiej wtedy zapomnieć o własnym nieciekawym peselu, byle tylko w lusterko często nie spoglądać.
__________________
Żyć, to nie znaczy jeść, pić i spać.
Żyć to kochać, działać, promieniować.

Zenta Maurina Raudive

http://czasnae-biznes.zlotemysli.pl/basinek.php

Ostatnio edytowane przez Basinek : 15-02-2007 o 19:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-02-2007, 10:30
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Vanesso, ależ ja słucham tego, co lubię.Chciałam tylko zaznaczyć, że staram się od czasu do czasu posłuchać tego, co lubi młodzież, bo jak mam ich zrozumieć, jeśli nie poznam. A poza tym staram się nie wydawać opinii o czymś, czego nie znam, bo to nieuczciwe.A czy rap lub reege mi się podoba,to inna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-02-2007, 12:17
Eufrozyna Eufrozyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Młynarze Mazowsze
Posty: 31
Domyślnie

Kocham reege, ta muzyka dodaje mi energii, rano rozkręca. Bob Marlow i jego następcy nalezą do grona moich ulubionych. Rapu nie znoszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 16-02-2007, 15:12
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

A ja ,droga Eufrozynko, lubię prasowanie i taniec uskuteczniać zarazem, słuchając na MTV rapowych kawałków.W treść nie wnikam, ale są bardzo rytmiczne.I zbujają tłuszcz na bioderkach, bo tam dużo ruchu w tych rejonach.Ale mam też płyty i kompakty z ariami moich ulubionych trzech tenorów, z piosenkami Krawczyka i móstwo włoskich kawałków, bo je uwielbiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-02-2007, 20:29
Eufrozyna Eufrozyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Młynarze Mazowsze
Posty: 31
Domyślnie

Przy reege też się świetnie pląsa i można przy prasowaniu. Ah te koszule mężowskie, rytmy hiszpańskie i argentyńskie lubię. Serdeczności Nika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-02-2007, 23:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
OK

Nika ,na stare lata ?
O boshe,wszak Ty masz 55 lat ,dopiero..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-02-2007, 18:32
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Domyślnie stawiam veto :)

Poczytałam , poczytałam i...?
Jak Wy kochaniutkie śmiecie nazywać się staruszkami ?
Wyobrażam sobie jak robicie coś w rytmie rapu czy reggae !
Dla mnie ten wiek "starszy" że tak powiem, przesunął się o jakieś 20 lat
Kiedyś, będąc w sanatorium poznałam starszą ode mnie parę lat p.Irenę.
Cóż to była za kobieta ? Zazdrościłam jej tej żywotności i znakomitego poczucia humoru. Ja przy niej, to jak zgnuśniała starucha...
Irena, każdy dzień zaczynała od włączenia radia i wszystko, co robiła, to robiła tańcząc. Z początku śmieszyło mnie to, ale potem ,już przyzwyczajona do porannego obrządku stwierdziłam, że nie jest to takie złe. Rozpoczynała gimnastyką jeszcze leżąc w łóżku, ubierała też się pląsając...to samo robiąc np.herbatkę.
Zawsze radosna i uśmiechnięta, a że była stanu "wolnego" to i panowie zwracali na nią uwagę
Dzień kończyła zawsze krótką medytacją ...
Nie tak dawno zadzwoniła do mnie...
Wspominam ją z rozrzewnieniem
Sama też się łapę na tym, że z wiekiem robię jakby więcej "młodzieżowa" . I tylko nie wiem, czy to dobry objaw
...bo stąd do niemowlęctwa........eh
Najlepszego !
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 17-02-2007, 19:00
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Desti,ja myślę, że to taka babska kokieteria.Jeśli sama mówię otwarcie o sobie, że w kostuimie kąpielowym wyglądam jak orka wśród fal,i śmieję się z tego, to inni przestają pewne rzeczy postrzegać jako wady.Jak chcę zmusić syna do roboty, to mówię ;rusz tyłek i pomóż staruszce, jak chcę coś innego np. modny ciuch kupić , to mówię: w końcu jestem jeszcze młoda i mogę sobie pozwolić na ekstrawagancję typu cuś tam.Wtedy moję chłopy wzruszają ramionami, bo nie wiedzą w końcu jak to ze mną jest.Ale czy facet zrozumie kobietę?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 19-02-2007, 12:21
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Domyślnie :)

nika masz racje - kobiety są takie...przewrotne
Dobrze jak mają dystans do swojej osoby i potrafią to wykorzystać w codziennym życiu.
...
Zawsze powtarzam :
Starość nie radość
Młodość nie wieczność
Tylko trzeba to zauważyć
Mam na myśli niechęć, a często pogardę dla starszych ludzi.
Absolutnie nie zgadzam się z takim traktowaniem !!!
Bywając na innych Forach, widziałam ile tam wrogości
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 19-02-2007, 14:05
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Masz rację, Desti, dla młodych każdy po 40 to zbędna mumia bez prawa do radości, szczęścia, zabawy, marzeń....strasznie mnie to wkurza.Buziaki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 19-02-2007, 14:36
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Myślę, że to od nas zależy jak nas inni (młodzi) postrzegają.Nie jestem dla dzieci ani przyjaciół "staruszką".A to co myślą o mnie tzw.inni, guzik mnie obchodzi, mówiąc kolokwialnie. Czuję się młoda duchem i to jest najważniejsze.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 18:05
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Myślę że każdy z nas ma swoje wyrobione poglądy na bazie własnych doświadczeń, wg. mnie źle jest wtedy kiedy wszystko i wszystkich w koło chcemy oceniać swoją i tylko swoją miarą. Ja nawet w chwili obecnej mam bardzo różne opinie na temat młodych ludzi, od super pozytywnych do bardzo negatywnych, w zależności o kim, i w jakim temacie. Ale też sięgając pamięcią w swoje długie życie, wiem że i Ja miałem skrajnie różne zachowania w zależności od sytuacji, jakie wywoływały we mnie te okoliczności. Nie zawsze byłem rozumiany i nie zawsze ktoś obcy właściwie odczytywał sposób mego bycia. Zgadzam się jednak że są zasady które wyznaczają nam wzorce, i mam potrzebę postępowania zgodnie z nimi, ale nie zawsze mam możliwości i chęci żeby się do nich przystosować. Nic odkrywczego w tym nie ma, poza tym że ja mam wpływ na tworzenie tych postaw u innych. I powinienem przed osądzaniem ich, zastanowić się czy mój osąd jest w stanie zmienić zachowanie moje wobec innych na lepsze, i czy moja postawa może zmienić pozytywnie czyny innych. Słonecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 18:28
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Dotyczy poprzedniej wypowiedzi....Nie koniecznie chciałem dopisać ten "katalizator", ale czuję potrzebę sprostowania. Jest to pewnego rodzaju prowokacja do wywołania burzy muzgu w czytającym posta. Otuż mam nadzieję że się ze mną zgodzisz; że młodość i starość to są dwa przeciwstawne określenia których granice są określane różnie przez różnych. Chociażby... słyszałem jak moja wnuczka w piaskownicy powiedziała do swojej koleżanki "- Nie bawię się z Agą, bo jest ona za stara..." omal nie upadłem z wrażenia i z powagi jaką widziałem na twarzach przyjaciółek z piaskownicy. Innym razem uczestniczyłem w imprezie na ogródkach działkowych, gdzie pięknie trzymająca się siwa Pani, wołała nas, facetów z oklicy 60-tki... "- Chłopcy, zapraszamy na herbatkę." Wystarczy tylko pięknie żyć, wśród pięknych ludzi i piękna otaczającego nas Świata. Życzę tego wszystkim serdecznie, ponieważ kiedy moje życzenia się spełnią, Ja przy okazji też będę w zasięgu DOBRA. Słonecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 18:33
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

I to właśnie skłoniło mnie do uczestnictwa w życiu wirtualnym na tej właśnie platformie, jest to mój 3 post.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 19:24
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Drogi Green!
Młodość ma swoje prawa...starość także..tylko od nas zależy jak podchodzimy do tych praw...osobiście lubię młodych ...nie razi mnie nadmierne eksponowanie uczuć, czy całowanie się na ulicy...wychodzę bowiem z założenia,że dobrze jest jak się ludzie kochają..
Piękną dorodną..oraz mądrą mamy młodzież, oczywiście są wyjątki....ale to nie dotyczy tylko młodych.
Ja osobiście dzielę ludzi na dobrych i tych mniej dobrych...inne podziały nie mają moim zdaniem sensu
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
10 produkt przedjych mdo - komentarze BUNIA Ogólny 5 29-03-2011 22:59
10 prostych kroków by zmienić swoją starość - komentarze krystynacz46 Ogólny 17 27-01-2010 20:54
Zachować młodość umysłu - komentarze karramba Ogólny 25 04-06-2008 14:34
Młodość w pigułce? - komentarze te2 Ogólny 0 28-12-2007 12:11
Polacy i starość - komentarze Basia. Ogólny 25 30-04-2007 18:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.