menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-02-2007, 15:07
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Wspomnień czar...


Mój dziadek, moja babcia- oto temat do snucia wspomnień dla Was, moi mili. Wiem, że chętnie przenosimy się do czasów swej młodości i dzieciństwa, totez zapraszam do rozwinięcia tego wątku.
Moja babcia Katarzyna kojarzy mi się z pierożkami z wiśniami zwanymi "szklanki"-takie soczystoczerwone,kwaśne,które robiła latem, gdy jeżdziłam do niej na wieś.Była prostą kobietą, ale chętnie siedziała na drewnianej ławeczce przy piecu i słuchała moich młodzieńczych wierszy z zainteresowaniem. To od niej dostałam pierwszą w życiu prawdziwą biżuterię-misternie rzezbioną srebrną bransoletkę.Była kochającą, ciepłą osobą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-08-2011, 15:46
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Moja babcia.
Babcia Rózia.To na jej cześć przyjełam nicka na tym forum.
Im bardziej się starzeję,tym częściej o niej myślę.
Jestem jedynaczką,dla mojej babci byłam kolejną wnuczką.Ale ONA była tylko moją babcią.Może dlatego,że moja mama była jej jedyną córką,potem tylko synowie.Trzech synów własnych,jeden "przyszywany" po "skoku w bok" jej męża.Nie była "babunią" przy zapiecku.Mimo,że mieszkała w miasteczku powiatowym,kórego prawie 1/3 stanowił wielki szpital(babcia była pielęgniarką),pamiętam,że miała zawsze długie,pomalowane paznokcie,farbowane włosy i "swoją" fryzjerkę,do której chodziła regularnie co tydzień.
Miała pokoik na terenie szpitala(od czasu,jak ją pamiętam,była rozwódką),tam przyjeżdżałam jako mała dziewczynka.Na wakacje.Wakacje na terenie szpitala psychiatrycznego(!)
Resztę opowiem potem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-08-2011, 16:40
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Aleś stary watek odkurzyła Roziu!Zupełnie zapomniałam,że takowy był..tyle lat!Skoro imię babci przyjęłaś za forumowy nick, musiałaś być do niej bardzo przywiązana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dawnych wspomnień czar - czyli e-starocie szekla Podróże, turystyka 137 09-03-2008 11:15
rzucony czar czy zyciowy pech malgos651 Różności - wątki archiwalne 99 07-01-2008 19:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.