menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-02-2007, 20:43
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Nie Reklamy


Chciałbym zaproponować Wam nowy wątek, wątek o reklamach.
Wystarczy włączyć tv aby zaatakowały nas ze wszech kanałów reklamy.Wiekszość jest tak denna, że dziwię się, że ktoś za to zapłacił. Są tak naiwne, dziecinne, że obrzydzenie bierze od ich oglądanie, a już na pewno nie zachęcą do zakupu produktu w taki sposób reklamowanego.
Przykład:
Bohaterka reklamy pije jakiś płyn, nie wiem co to takiego, bo reklama taka denna, że nawet nie wim czego dotyczy, ale w pewnym momencie odsuwa od ust kubek i bez przełykania się uśmiecha i coś tam głosi. Jak mozna coś posmakować bez połkinięcia, bez posmakowania w ustach? To bzdura! Odnoszę nawet wrażenie, to takie niedobre, że bohaterka nawet woli tego nie próbować. Acha, już wiem, chodzi o pewnego rodzaju herbatę expresową (nazwy nie wymienię ze zrozumiałych względów), herbatę zresztą denną jak jej reklama.
Przykładów jest tyle, że w tej chwili się pogubiłem, ale myślę, że wspólnie wyłapiemy wszystkie reklamowe buble.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #2  
Nieprzeczytane 25-02-2007, 22:51
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Zły, wściekły

Reklama dźwignią handlu jest. Podobno.
Pamiętam taką z minionego wieku: Rosiewicz chodził na czterech łapach i zabijał coś na śmierć. Czego to dotyczyło? Nie wiem. W radiu reklamują często biosteron, nie kupię, z tv reklam jestem kiepska, w ogóle ich nie słyszę - taki mam talent do wyłączania uszu. Aha, czasem coś usłysze o markecie "nie dla idiotów" i tylko tyle utkwiło mi w mojej selektywnej pamięci.
  #3  
Nieprzeczytane 25-02-2007, 22:58
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Z tymi idiotami to mnie szlag trafia...ale mam na to sposób...nigdy....powtarzam...nigdy nie kupuję nic w Media Markcie.Może to głupie....ale to mój prywatny protest przeciwko chamskim reklamom.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 25-02-2007 o 23:02.
  #4  
Nieprzeczytane 26-02-2007, 02:42
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Reklama anty reklamą

Za pierwszą nachalną reklamę uważałam i uważam (to były plakaty) z hasłem:margaryna jak masło, a prawda była taka, że wówczas masło było jak margaryna...Od tego czasu całkiem mechanicznie eliminuję artykuły reklamowane - nawet jeśli przed ich zachwalaniem odpowiadały mi...Z jednej strony to t.zw. odruch warunkowy, a z drugiej świadomość, że kolosalne ceny płacone za reklamę z pewnością w ten towar zostały wkalkulowane (w pozostały napewno też, ale tu jest to oczywiste..)Name:  do laurki 8.jpg
Views: 61
Size:  474 Bajtów
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #5  
Nieprzeczytane 26-02-2007, 03:39
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Nie cierpię reklam

Nie cierpię reklam głównie z tego powodu, że uniemożliwiają mi spokojne obejrzenie filmu, dekoncentrują,osłabiają napięcie,wyrywają ze wzruszeń. Po drugie są natarczywe,powtarzane do znudzenia.Bywają też głupie, manipulują łatwowiernymi konsumentami.
  #6  
Nieprzeczytane 26-02-2007, 12:14
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Uśmiech

Na reklamy jest przecież niezawodny sposób........ pilot Nigdy ich nie oglądam i dzięki temu nie muszę się "wkurzać" . Podczas reklam, na dobrym filmie,idę do kuchni zaparzyć pyszną herbatkę . Grunt to nie przejmować się "głupotami". Staram się wyznawać taką dewizę życiową i raczej dobrze na tym wychodzę.
Polecam, bo sprawdzona
__________________
  #7  
Nieprzeczytane 26-02-2007, 15:20
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 713
Domyślnie nie cierpię reklam

Jak chyba wszyscy ,chociaż czasami się przydają .Przynajmniej wiem jakich produktów unikac .A i reklamom zawdzięczamy ze mozemy oglądać to co oglądamy
o to przecież jest opłacane z pieniędzy za reklamy,tylko żeby nie były tak strasznie głupie i bez sensu.
__________________
  #8  
Nieprzeczytane 26-02-2007, 21:35
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Nie

Ostatnio widziałem reklamę jakiegoś lekarstwa na kaszel. Jest tam ojciec i syn. Syn pyta, tato, ty już nie kaszlesz, nie , odp. ojciec wzięłem coś tam. W każdym razie, coś w tym rodzaju.No to jest tak naiwne, dziecinne, że aż odstrasza.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #9  
Nieprzeczytane 26-02-2007, 21:39
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie Reklamy

Jestem tego samego zdania co i panie. Dla mnie reklama jest chwilą na zrobienie herbatki lub innej czynności domowej.Nigdy nie kupuje reklamowanych produktów.Podobały mi się dwie reklamy ale jako obrazy,piękny koń pędzący przez pustynie.
  #10  
Nieprzeczytane 26-02-2007, 23:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Do IWO 1111

Strasznie dużo tych herbat wypijasz zwłaszcza wtedy, gdy film nieco przydługi. Jest też inny sposób, aby się nie denerwować lub nie przeciążać pęcherza: można program nagrać, a potem przeskakiwać głupkowatą reklamę.
Swego czasu rozbawiła mnie jedna reklama, na którą zwrócili mi uwagę znajomi: na ekranie wydzierała się jakaś pani gadająca przez telefon komórkowy. Zupełnie nie mogłam zrozumieć, o co jej chodzi. Zaczęłam nawet na tę scenkę polować, żeby dotrzeć do sedna!
  #11  
Nieprzeczytane 27-02-2007, 09:22
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Magia reklamy

Przypomniałam sobie zabawne wydarzenie.Ladnych parę lat temu,gdy w sklepach nie było wiele,dałam się skusić reklamie sprzedaży wysyłkowej, umieszczonej w jakiejś babskiej gazecie.Miał byc to komplet tanich,pięknych ręczników frotowych z motywem zabawnych pingwinków.Paczka przyszła po 5 miesiącach,gdy w ogóle jej się juz nie spodziewałam.Były pingwinki,ale ręczniki jednostronne,cienkie jak opłatek,kapielowe miały rozmiar ręczników dla dziecka, a te dla dziecka-wielkość chustki do nosa.W praniu zafarbowały mi trwale wszystko na okrutny turkus...Na szczęście potraktowałam to jako nauczkę i nigdy już nie skorzystałam z magii reklamy.
  #12  
Nieprzeczytane 27-02-2007, 10:15
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie reklama

A ja kupuję towary z reklamy tylko wtedy ,kiedy znam towar z dobrej strony a mogę go kupić w lepszej cenie.Tylko trzeba uważac na tzw.promocje,bo są to przeważnie przeceny artykułów spożywczych z powodu kończenia się przydatności do spożycia.
  #13  
Nieprzeczytane 27-02-2007, 13:21
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

Nie dość ,że głupie i długie to jeszcze jakie głośne !!!Po takiej reklamie można czasem zapomnieć co było w filmie przed jej emisją
__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
  #14  
Nieprzeczytane 01-03-2007, 21:34
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 057
Domyślnie

Reklamy mnie okropnie wkurzają, a już najbardziej w trakcie interesującego filmu i dlatego nie kupuję towarów reklamowanych. A niektóre to są tak głupie i denne, że coś mnie trafia. A pilot...też nie zawsze pomaga, bo przełączam na inny program.... a tam też reklama...

Pozdrawiam
  #15  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 19:46
sylwetka's Avatar
sylwetka sylwetka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Gdańsk pomorskie Polska
Posty: 518
Domyślnie

Ja reklam w programie telewizyjnym nie oglądam, bo idę w tym czasie zrobić siusiu. A więc reklamy są potrzebne !!!
  #16  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 19:48
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał sylwetka
Ja reklam w programie telewizyjnym nie oglądam, bo idę w tym czasie zrobić siusiu. A więc reklamy są potrzebne !!!
Zgadzam się z Tobą Sylwetko! Ja biegnę na fajkę i też jest OK!
  #17  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 19:49
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Reklamy sa potrzebne

ale chyba ludzie ktorzy je usytuowuja w srodku filmu .. sa niezbyt dobrymi psychologami..
  #18  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 19:53
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Nienawidzę 5-8 minutowych reklam w czasie hitów filmowych!!Mozna zapomnieć,co było przed reklamą!Psuje to nastrój i napięcie.Dlatego najczęściej oglądam filmy na wideo
  #19  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 20:02
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

W dodatku większość reklam jest tak beznadziejnie głupia i naiwna, że aż się niedobrze od patrzenia na nie robi.
Na przykład reklama, w której synek pyta tatę, z takim jakby zalem, czemu już nie kaszle?
Ostatnia reklama PiSu to juz totalne badziewie. No ale czego się po nich spodziewać.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #20  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 20:48
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Wiekszość reklam jest tragiczna, traktują widzów jak bandę matołów...wg mnie dobry towar sam sie sprzedaje..
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.