menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-08-2009, 15:02
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Wojsko Polskie sie budzi !


Tym tematem chce Panstwa zachecic do dyskusji nad tym co dzieje sie w Wojsku Polskim .Ostatnio czytamy w mediach o przejawach ( to jeszcze nie bunt),ze Polacy w mundurach maja juz "dosc" cywilnego zwierzchnictwa nad wojskiem. Po ostatniej tragedii zabicia polskiego oficera w Afganistanie nastepuje "otwarcie kurtyny", co dzieje sie z naszym polskim ramieniem zbrojnym.
Nie bede powtarzal ani cytowal doniesien medialnych ale jako oficer WP dam pod rozwage to co zrobiono z obronnoscia Polski w ostatnim dwudziestoleciu.
1. Zlikwidowano prawie do zera szkolnictwo wojskowe (likwidacja wojskowych szkol oficerskich poszczegolnych rodzajow wojsk,chorazych i podoficerskich) pod "plaszczykiem restrukturyzacji".
2. Niepewna politycznie kadre zawodowa zwolniono !
3. Zmniejszono liczebnosc wojska,przechodzac na "zawodostwo" (skad i jakie na to fundusze w okradzionej Polsce) ,zdewastowano koszary ,rozsprzedano sprzet wojskowy i mienie wojskowe.
4. Oslabiono obronnosc zachodniej granicy Polski.
5. Wprowadzono cywilne kierownictwo nad wojskiem ludzi nie majacych pojecia o sluzbie wojskowej !
6. Podjeto sie zagranicznych misji wojskowych bez zgody calego narodu polskiego ,na lozenie na to ogromnych sum pieniedzy plynacych od polskich podatnikow !
7. Przezbrojono WP w zachodni sprzet czesto przestarzaly a szczegolnie drogi ,za co zaplacil caly narod polski.
8.Uczestnictwo WP w ramach czlonkostwa i dzialan w ONZ i NATO spowodowalo smierc wielu zolnierzy polskich i statystyka ta z kazdym dniem rosnie ! Uczestnictwo w wojnach w interesie nie polskim nastawia antagonistyczne inne narody do Polski i Polakow.
9. Dowodztwo WP podlegajac pod zwierzchnictwo cywilne mimo staran, nie uzyskuje nalezytej pomocy i troski o obronnosc Polski i zolnierzy, mimo kierowania w tej sprawie wszelkich monitow do Rzadu RP i Prezydenta !
10. Wymaga sie od WSZYSTKICH ZOLNIERZY WOJSKA POLSKIEGO APOLITYCZNOSCI i SLEPEGO POSLUSZENSTWA - na jakiej podstawie ???

Zolnierz Polski jest tak samo rownoprawnym obywatelem Polskim,malo tego zapewnia OBRONNOSC NARODU i z tego wlasnie powodu winien interesowac sie POLITYKA ,USTROJEM i ZARZADZANIEM WLASNEJ OJCZYZNY ORAZ TYM CO SIE W NIEJ DZIEJE !!!
Trzeba natychmiast postawic NA OBRONNOSC POLSKI !
TO GLOS ZOLNIERZY POLSKICH !!!
Oficer senior A.P.
  #2  
Nieprzeczytane 18-08-2009, 21:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Witaj Senior, gdzieś się podziewał??

Faktycznie, odwagą wykazał się ostatnio generał Skrzypczak, mówiąc otwarcie co dzieje się w armii na misjach.
Generał, w myśl powiedzenia 'raz kozie śmierć' działa, tym baradziej,że MON może mu nagwizdać. Służba mu niebawem się kończy, a na dalszą karierę generał szans nie ma.
Sam sobie nagrabił.
Wiesz Augustyn sam, jakie to romansowe jest wojsko polskie.
Generał - jak podaje urbanowskie 'Nie'- ma problemy z kontrwywiadem, z powodu niedotrzymania obietnicy małżeńskiej.I to nie kontrwywiadowi, ale pewnej pani, która poświęciła mu lata swe najlepsze, licząc na jego rozwód.

A generał jednak wycofał się na z góry upatrzone pozycje.
No to teraz mu nie zależy, może zacząć mówić.
Baby nie żałuję. Wiedziała w co się pakuje.
  #3  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 07:49
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Witam i ja ,szczegolnie tych wiernych forumowiczow,ktorym nie zlecono dyzuru na tym forum !
Tu nie tyle o wystapienia publiczne gen.W.S. "biega" ale o to ,ze juz dalej nie mozna milczec ani tez udawac,ze wszystko w Wojsku Polskim jest "OK" !
Na zwierzchnictwo cywilne nad wojskiem generalowie pierwsi sie godzili oraz na to ,ze moga powiedziec tylko to na co im cywile pozwola - tak ma byc w wojsku ?.
Teraz juz zaczynaja mowic i pisac matki i zony zolnierzy,zrobic takiemu synowi/mezowi wyprawke na wojenke ,poblogoslawic na droge i czekac ze zgroza na jego powrot na nogach czy w blaszance owinietej bialoczerwonym plotnem !
Samych zas zolnierzy nikt nie dopusci do glosu,maja byc tylko miesem armatnim i slepo wykonywac rozkazy w dodatku plynace z wysokiej wiadomej gory.
Kiedy na misje wysylany "polski najemnik zolnierz" chce przezyc na linii frontu musi sam zadbac o swe bezpieczenstwo a cywil w tym czasie chowa sie w wojskowej budzie na tylach i wydaje durne polecenia.Zolnierz to widzi,takze to jak cywilny psychiatra ustawia generala do pionu !
Gdzie na misjach wspoldzialanie wojsk,gdzie i jakie zabezpieczenie,kiedy kapitan pelni role strzelca wyborowego,zdejmuje z dachu Taliba ,a w tym czasie inny Talib laduje w niego serie. Wszyscy inni chowaja sie gdzie sie da ,wycofuja sie a rannego z pola walki nie ma kto ewakuowac.
To jest to nowoczesne wspolczesne pole walki , w dodatku na obcej nie wrogiej nam ziemi ?
O co tam POLSKI ZOLNIERZ WALCZY i GINIE ?
O to co jescze biednym narodom bogacze nie zabrali i POLSKI ZOLNIERZ MA ZA TO PRZELEWAC KREW ???
Dlaczego do tej pory nikt nie ma odwagi powiedziec,ze to nie nasza wojna - to wojna tych ,ktorzy chca sobie podporzadkowac caly swiat !
To wszystko wybuchnie jak wulkan,nawet tak,ze lufy skierowane zostana w innym kierunku niz cywilny zwierzchnik zleci. Zreszta od kiedy to cywil zna sie na wojskowym dowodzeniu,z filmu lub treningu w bunkrze ???
Wprawdzie mamy prezydenta w Polsce co to i na "gruzinskim froncie bywal i kulom sie nie klanial " ale az dziw bierze,ze o podleglych mu zolnierzy polskich nie dba,tylko o obce wojska i to gdzie ?
JESTES POLAKIEM i MASZ OBOWIAZKI POLSKIE !!!
ZAWSZE BRON POLSKI !
  #4  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 14:14
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Co tu tak cicho w tym temacie ?
  #5  
Nieprzeczytane 21-08-2009, 12:17
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wedruje po Ameryce i zwiedzam obozy odosobienia dla bialych.
Nie dajcie sie grypie !
  #6  
Nieprzeczytane 22-08-2009, 20:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

http://wyborcza.pl/1,95892,6943942,W...RL___list.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #7  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 11:59
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

My ZOLNIERZE POLSCY w tym pamietnym tragicznym dniu wrzesnia chylimy glowy na grobami tych,ktorzy poniesli smierc z rak okupantow tak 1 wrzesnia 1939 roku jak i podczas calej IIWS.
Odpoczywajcie w pokoju .
My zyjacy nie dopuscmy aby ponownie Polske spotkal los wojenny.
Wszyscy zolnierze w stanie czynnym i innym CZUWAJMY !
W STANIE ZAGROZENIA STANMY DO OBRONY NASZEJ OJCZYZNY .
  #8  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 14:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
My ZOLNIERZE POLSCY w tym pamietnym tragicznym dniu wrzesnia chylimy glowy na grobami tych,ktorzy poniesli smierc z rak okupantow tak 1 wrzesnia 1939 roku jak i podczas calej IIWS.
Odpoczywajcie w pokoju .
My zyjacy nie dopuscmy aby ponownie Polske spotkal los wojenny.
Wszyscy zolnierze w stanie czynnym i innym CZUWAJMY !
W STANIE ZAGROZENIA STANMY DO OBRONY NASZEJ OJCZYZNY .

Tak senior !! CZUWAJ !!! I przybądź, gdy wróg stanie ..hmm..ante portas.

Ale jak można na was żołnierzy liczyć, ja zniknąłeś niczym sen złoty ?
Tak dać tyły....
  #9  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 15:44
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To nie moja wina,ze jestem pilnie "strzezony".
W dalszym ciagu moje posty jezeli juz sie ukazuja to z opoznieniem.
Tak wiec Lilu ,prosze nie miec do mnie pretensji ze mam tu "zaaplikowana odwykowke".
  #10  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 15:20
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
O co tam POLSKI ZOLNIERZ WALCZY i GINIE ?
Polski zolnierz bierze udzial w roznych misjach od 56 lat. Zaczelo sie od Korei (1953), a potem juz poszlo, Wietnam, Laos, Kambodza... Do 2008 roku w roznych misjach bralo udzial 63 tysiace polskich zolnierzy. Pod wzgledem zaangazowania sie w misje Polska zajmuje 30 miejsce.
Odnosze wrazenie, ze watpliwoci co do slusznosci wysylania zolnierzy na misje zrodzily sie u "seniora AP" dopiero na emeryturze.
  #11  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 18:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Polski zolnierz bierze udzial w roznych misjach od 56 lat. Zaczelo sie od Korei (1953),

Tak z ciekawości...jakie jednostki polskie uczestniczyły w wojnie w Korei, skoro nawet sowietów tam nie było?
  #12  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 19:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
To nie moja wina,ze jestem pilnie "strzezony".
W dalszym ciagu moje posty jezeli juz sie ukazuja to z opoznieniem.
Tak wiec Lilu ,prosze nie miec do mnie pretensji ze mam tu "zaaplikowana odwykowke".

To czym sobie tak nagrabiłeś Augustyn?


A pamiętasz jak nas oboje - na jednym narodowym portalu- wsadzono na pershinga i odesłano do Izraela? Mnie jako Salcie.
Ale było rodeo !
KSC to przy tamtych, niczym pensja dla panienek z dobrego domu jest.
Daj mi namiary gdzie walczysz o Polskę, może w jesienne wieczory będę się nudzić, to wesprę Cię dobrym słowem.
  #13  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 20:39
smoczek's Avatar
smoczek smoczek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: morze
Posty: 258
Domyślnie

Hej, Lila. Co to jest Salcie? Rodeo amerykanskie? Twarda masz. Jagienka gniotla nia orzechy.
  #14  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 21:21
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Polski zolnierz bierze udzial w roznych misjach od 56 lat. Zaczelo sie od Korei (1953), a potem juz poszlo, Wietnam, Laos, Kambodza... Do 2008 roku w roznych misjach bralo udzial 63 tysiace polskich zolnierzy. Pod wzgledem zaangazowania sie w misje Polska zajmuje 30 miejsce.
Odnosze wrazenie, ze watpliwoci co do slusznosci wysylania zolnierzy na misje zrodzily sie u "seniora AP" dopiero na emeryturze.

Nooooo... misja misji nierowna.

Sa misje wojenne i sa te pokojowe

Mysle ze seniorowi nie podobaja sie te pierwsze.. nie tylko jemu z reszta.. Znam jednego zolnierza na emeryturze ktory tak sie zdenerwowal terazniejszymi misjami ze zmienil swoj testament.. ale to dluga i skomplikowana historia
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #15  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 21:29
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pani "poczatkujaca" bajery o misjach prosze wciskac cywilom .Ja jestem zolnierzem z krwi i kosci do konca zycia i BRONIE POLSKI !
Zapraszam na portal :
http://wiernipolsce.streemo.pl
Tam sie poznamy blizej ,jest nawet moje aktualne zdjecie nad Oceanem Atlantyckim,z ktorego sie wynurzylem po 1989r. Zaplanowalem sobie "cywilne misje informujace".

Spotkac mnie mozna na www.globalnaswiadomosc.com
Takze na portalach gdzie nie ma obcej cenzury.Kazdego dnia pisze okolo 50 postow w roznych dyskusjach,jak na stare oczy starczy.

Tak po starej znajomosci moze post ten przejdzie i dowiecie sie gdzie i jak "walcze" .

ZOLNIERZ POLSKI ZAWSZE JEST WIERNY POLSCE i POLAKOM !
Nie bierze udzialu w misjach na obcych wojnach.
  #16  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 21:37
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przyspieszyc cenzure !
  #17  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 22:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Aż testament z nerwacji zmienił ?
  #18  
Nieprzeczytane 03-09-2009, 16:44
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

W Testamencie Polskim Zapisano :

Jestes Polakiem I Masz Obowiazki Polskie !!!
  #19  
Nieprzeczytane 05-09-2009, 15:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

[quote]
Cytat:
Napisał senior A.P.
Pani "poczatkujaca" bajery o misjach prosze wciskac cywilom .Ja jestem zolnierzem z krwi i kosci do konca zycia i BRONIE POLSKI !
Zapraszam na portal :
http://wiernipolsce.streemo.pl
Tam sie poznamy blizej ,jest nawet moje aktualne zdjecie nad Oceanem Atlantyckim,z ktorego sie wynurzylem po 1989r. Zaplanowalem sobie "cywilne misje informujace".
Odwiedziłem ten portal i załamałem ręce bo czytam
Cytat:
Walka z polskimi handlarzami
Dodał: Cezary Zbikowski 2009-08-14 00:04



Te ostatnie rozróby z warszawskimi handlarzami nasuwają mi pytanie.

To, że niszczy się świadomie drobny handel polski to dobrze wiemy i pisaliśmy już o tym na PW, także nie będę tego powtarzał. Pomińmy ten aspekt tego problemu.

Załóżmy, że władze miasta stołecznego Warszawy z panią Hanną Gronkiewicz – Waltz na czele, działają ściśle według prawa i eliminują tzw. nielegalny handel.

Znaczy handlarzy, których licencja handlowa się skończyła i nie została odnowiona tak jak to było w przypadku KDT, lub tych, którzy nigdy takiego pozwolenia nie mieli jak to było w przypadku bazaru na Sadybie.

Teoretycznie to byłoby wszystko w porządku, bo zezwalanie na nieuregulowaną działalność handlową jest nieuczciwością wobec handlarzy, którzy płacą za pozwolenia, płacą podatki, ZUS, itp. We wszystkich cywilizowanych krajach na świecie taki nielegalny handel uliczny jest eliminowany bez wielkich ceregieli.

Teraz, na bazie egzekwowania prawa, mógłbym się tu zgodzić z władzami Warszawy, ale nie mogę się absolutnie zgodzić z niekonsekwencją w ich działaniu i z jawną dyskryminacją Polaków w ich własnym kraju.

Teraz moje pytanie: Jeżeli władze Warszawy spałowały polskich handlarzy i usunęły ich przy użyciu siły z ich straganów, to dlaczego nie zastosują takiej samej akcji wobec handlarzy na bazarze przy byłym stadionie 10-Lecia?

Toć to ohydne miejsce pełne nielegalnie przebywających w Polsce, Wietnamczyków i innych azjatów, Murzynów, Gruzinów, Armeńczyków itd. Przebywający nielegalnie w Polsce zapewne też nie mają legalnego pozwolenia na handel (sfałszowane dokumenty są tam na porządku dziennym).

Poza nielegalną działalnością handlową nielegalnych imigrantów, ten obskurny bazar wchłonął całkowicie jeden z główniejszych dworców autobusowych Warszawy. Na samą myśl o tym, co sądzą o nas turyści, którzy z tego dworca wyjeżdżają do różnych zakątków Polski, palę się ze wstydu.

Znaczy, Polaków w ich własnym kraju można bezkarnie pałować pod płaszczykiem egzekwowania prawa, natomiast nielegalnych imigrantów łamiących jawnie polskie prawo traktuje się jak święte krowy. Ciekawe dlaczego i komu na tym zależy, aby to tak właśnie wyglądało?

Ja mam na ten temat moje własne zdanie, ale nie będę go teraz wygłaszał.

Poczekam, może ten (lub ta), co naprawdę wie dlaczego to tak wygląda będzie miał(a) odwagę napisać coś na ten temat.

PS. Nie wiem dlaczego, ale mam takie dziwne wrażenie, że długo będę na tę szczerą odpowiedź czekał.

Żbik..


Po handlarzach na stadionie X-lecia i samym stadionie w pierwotnej wersji śladu nie ma. Pozostawię bez dalszego komentarza takie i podobne wypowiedzi.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #20  
Nieprzeczytane 05-09-2009, 15:58
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Tak z ciekawości...jakie jednostki polskie uczestniczyły w wojnie w Korei, skoro nawet sowietów tam nie było?
-"NNSC (Neutral Nations Superwisory Commission in Korea) - Komisja Nadzorcza Panstw Neutralnych w Korei. Ustanowiona zostala w 1953 r. Polski personel liczy 2 oficerow. Formalnie Komisja istnieje jednak jej dzialalnosc jest zawieszona."-
Strona o misjach pokojowych Polakow: http://skmponz.w.interia.pl/misje.htm
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zjednoczenie Polskie. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 52 26-02-2009 21:31
Wojsko Polskie - czy nas obroni ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 153 10-02-2009 09:43
Spoleczenstwo polskie. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 134 12-12-2008 01:42
Polskie strajki. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 39 26-11-2008 13:18
Sądownictwo polskie kufa86 Polityka - wątki archiwalne 40 08-05-2008 17:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.