menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 06:19
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Dwie twarze


Skoro 12 tysięcy ofiar molestowania otrzymalo odszkodowania i zobowiazalo sie do milczenia
to jaka jest prawdziwa skala tego zjawiska? http://wyborcza.pl/1,76842,7015924,B...k_i_milcz.html
  #2  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 13:41
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Mavronko !

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Skoro 12 tysięcy ofiar molestowania otrzymalo odszkodowania i zobowiazalo sie do milczenia
to jaka jest prawdziwa skala tego zjawiska? http://wyborcza.pl/1,76842,7015924,B...k_i_milcz.html
Przeczytałem w całości ten artykuł i trudno mi uwierzyć,że to dopiero teraz wyszło na jaw.
Twój wątek powinien się nazywać "Prawdziwa twarz". Wygląda z tego, że ten super-katolicki rząd państwa irlandzkiego, pozwalając tak długo na trwanie tych "katolickich szkół przemysłowych", jest najbardziej odpowiedzialny. Przecież, wychodzi na to,że ci zakonnicy i zakonnice , "opiekunowie" tych dzieci,byli de facto zboczeńcami, sadystami i czcicielami zła,kryjąc się za fasadą kościoła katolickiego. Jak pieniądze mogą teraz naprawić krzywdę tych dzieci, które tu na Ziemi przeszły piekło z powodu kościoła.
Kościół, szczególnie katolicki, powinien, moim zdaniem, obudzić się i przejść drugą, o wiele większą niż XVI wieku, reformację. Odkłamania prawdziwego życia i przesłania Jezusa.
I pomyśleć, że idziemy ramię w ramię z Irlandią. Mam nadzieję, że 2 października, opowiedzą się zdecydowanie za większą integracją z UE.
  #3  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 15:45
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Ja tez nie rozumiem tego milczenia? Bo dlaczego milczec???

KK sam sie rani takim postepowaniem.

Jestem katoliczka co prawda nie praktykujaca ale b. tradycyjna.
Nie lubie atakow na KK bez powodu ,ani zadnych nagonek ale
to ze KK nie potepia tych zbrodni, samo przez sie jest zbrodnia moim zdaniem.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #4  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 16:59
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Jezeli dziecku wpajamy jakieś zasady lub zachowania od małego, ono nie wie co jest złe a co dobre. Były bite, wykorzystywane i zastraszane...To straszne i wstrząsające zjawisko. Sedziowie powinni być bardziej surowii i czuli na takie przypadki, przecierz tu chodzi o dzieci i ich wychowanie. Wstyd i pogarda dla kleru.
  #5  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 18:10
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Nie

Skandal, hańba, brakuje słów.
  #6  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 19:15
helenka helenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 230
Domyślnie

Dwie twarze, dwie gaże- zawsze idą w parze !
  #7  
Nieprzeczytane 17-09-2009, 09:05
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie Raport Ryana

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Skoro 12 tysięcy ofiar molestowania otrzymalo odszkodowania i zobowiazalo sie do milczenia
to jaka jest prawdziwa skala tego zjawiska? http://wyborcza.pl/1,76842,7015924,B...k_i_milcz.html
"Fakty i mity" pisały o tym już w maju tego roku , ale "Wyborcza" nie pierwszy raz kryje się za plecami "Fim"
Ciekawskich odsyłam do mojego blogu (Z lipca). http://www.klub.senior.pl/moje/bogda50/blog/
  #8  
Nieprzeczytane 17-09-2009, 09:13
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda50
"Fakty i mity" pisały o tym już w maju tego roku , ale "Wyborcza" nie pierwszy raz kryje się za plecami "Fim"
Ciekawskich odsyłam do mojego blogu (Z lipca). http://www.klub.senior.pl/moje/bogda50/blog/
Też tak mi się wydawało, że gdzieś o tym czytałem. Nie mogłem jednak w pamięci tego faktu umiejscowić. Teraz już wiem, że się nie myliłem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #9  
Nieprzeczytane 17-09-2009, 12:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Przeczytałam wszystko.Blog Bogdy również czytuję regularnie.

No i dochodzę do wniosku,że Kaczor Donald, jako ten co obiecywał nam drugą Irlandię, jest wyjątkowym perwersem.!!

Precz z Irlandią w Polsce!!
  #10  
Nieprzeczytane 17-09-2009, 14:41
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Przeczytałam wszystko.Blog Bogdy również czytuję regularnie.
No i dochodzę do wniosku,że Kaczor Donald, jako ten co obiecywał nam drugą Irlandię, jest wyjątkowym perwersem.!!
Precz z Irlandią w Polsce!!

Lilu ! Większym perwersem jest wg. mnie inny Kaczor, który podpisze TL dopiero jak wyrażą na niego zgodę Irlandczycy.
Donald mówił o postępie ekonomicznym w Irlandii, o czym wiesz, a nie o wstecznictwie KK w Irlandii. Które jest również tu i teraz, jak wiesz.
  #11  
Nieprzeczytane 17-09-2009, 17:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Lilu ! Większym perwersem jest wg. mnie inny Kaczor, który podpisze TL dopiero jak wyrażą na niego zgodę Irlandczycy.
Donald mówił o postępie ekonomicznym w Irlandii, o czym wiesz, a nie o wstecznictwie KK w Irlandii. Które jest również tu i teraz, jak wiesz.


Eeee Kazik, nie wydaje mi się.
Ona tam Irlandii w Polsce nie chciał. A skoro ta Irlandia taka zboczona, to ostrożnie z nią trzeba..
  #12  
Nieprzeczytane 18-09-2009, 02:09
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Precz z Irlandią w Polsce!!
Dzieci byly molestowane przez ksiezy we wszystkich rajach. W Stanach 11 tysiecy (artykul z 2004 roku) http://forum.gazeta.pl/forum/w,13,11...rzez_kler.html
Nie znana jest liczba molestowanych w Ameryce Lacinskiej. Prawdy chyba nigdy nie poznamy, ale sama skala zjawiska stawia pod znakiem zapytania sens utrzymywania celibatu przez kk. Wyjatkowa zuchwaloscia w tym jest dalsze wypowiadanie sie kleru w sprawach rodzinnych, wychowania dzieci, polityki rodzinnej itd.
  #13  
Nieprzeczytane 18-09-2009, 09:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Dzieci byly molestowane przez ksiezy we wszystkich rajach. W Stanach 11 tysiecy (artykul z 2004 roku) http://forum.gazeta.pl/forum/w,13,11...rzez_kler.html
Nie znana jest liczba molestowanych w Ameryce Lacinskiej. Prawdy chyba nigdy nie poznamy, ale sama skala zjawiska stawia pod znakiem zapytania sens utrzymywania celibatu przez kk. Wyjatkowa zuchwaloscia w tym jest dalsze wypowiadanie sie kleru w sprawach rodzinnych, wychowania dzieci, polityki rodzinnej itd.

Może i były.
Także przez psychologów dziecięcych, żonatych i dzieciatych ( A.Samson).
Tylko w takiej nędzy jak irlandzkiej, dochodziło do takich strasznych wynaturzeń. Nie wiem, na ile pomogłoby zniesienie celibatu, jeśli te same osoby miałyby w swych łapach dzieci.
  #14  
Nieprzeczytane 22-09-2009, 14:18
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Skala wynaturzen wsrod kleru przewyzsza wszystkie inne grupy spoleczne razem wziete.
  #15  
Nieprzeczytane 22-09-2009, 14:34
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Skala wynaturzen wsrod kleru przewyzsza wszystkie inne grupy spoleczne razem wziete.


Eeeech!! Chyba nie.. Co chwila slyszy sie o potwornych przypadkach porwan i molestowan dzieci przez roznych pedofilow nie koniecznie ksiezy.
Ile dzieci jest gwalconych i wiezionych przez wlasnych ojcow!!

To ze takie przypadki zdarzaja sie wsrod kleru jest o tyle podwojnym skandalem ze powinni oni byc przykladem i wzorem dla spoleczenstwa.
Ludzie powierzaja im dzieci wychodzac z alozenia ze sa bardziej godni zaufania ...... a tu taka zdrada!!

Zniesienie celibatu na moj gust nic nie da. Pedofil zawsze bedzie pedofilem.
Myslisz ze wsrod innych przedstawicieli religii nie ma ich??
Sa , tylko sie o tym nie mowi
.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #16  
Nieprzeczytane 22-09-2009, 14:53
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

W zadnej grupie spolecznej nie ma tysiecy zboczencow.
Gdyby sie okazalo, ze wykryto 100 zolnierzy molestujacych dzieciaki to wojsko oblozonoby hanba na dziesieciolecia, a tutaj spokojnie placi sie odszkodowania i jeszcze kaze podpisac zobowiazania do milczenia.
  #17  
Nieprzeczytane 22-09-2009, 15:03
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Gdyby sie okazalo, ze wykryto 100 zolnierzy molestujacych dzieciaki to wojsko oblozonoby hanba na dziesieciolecia, a tutaj spokojnie placi sie odszkodowania i jeszcze kaze podpisac zobowiazania do milczenia.

Moze w innym grupach spolecznych tez milcza bo zmuszeni do tego??? Skad mozemy wiedziec jezeli milcza??

Ja jestem przekonana ze nie tylko w KK ale i w innych organizacjach religijnych i niereligijnych jest olbrzymi % pedofilow ale tez milcza
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #18  
Nieprzeczytane 22-09-2009, 15:28
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Moze w innym grupach spolecznych tez milcza bo zmuszeni do tego??? Skad mozemy wiedziec jezeli milcza??
Gdyby nie zmowa milczenia to ujawnionych zboczencow byloby znacznie wiecej. Na razie to "tylko" kilkanascie tysiecy.
  #19  
Nieprzeczytane 22-09-2009, 15:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
W zadnej grupie spolecznej nie ma tysiecy zboczencow.
Gdyby sie okazalo, ze wykryto 100 zolnierzy molestujacych dzieciaki to wojsko oblozonoby hanba na dziesieciolecia, a tutaj spokojnie placi sie odszkodowania i jeszcze kaze podpisac zobowiazania do milczenia.

Niby masz rację, ale nie do końca.

Wśród księży opętanych ultrakonserwatywną herezją sedewakantyzmu ( a więc uznaniem papieża za Antychrysta ) w USA i Kanadzie - i nie tylko -mamy najwięcej ujawnionych jak dotąd pedofilów.

Księża sedewakantyści jak nikt inny przyczynili się do wszelkich pedofilskich skandali jakie miały miejsce w Kościele katolickim , a swymi ekcesami nadal rujnują dobre imię Kościoła.
  #20  
Nieprzeczytane 22-09-2009, 15:57
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Księża sedewakantyści jak nikt inny przyczynili się do wszelkich pedofilskich skandali jakie miały miejsce w Kościele katolickim , a swymi ekcesami nadal rujnują dobre imię Kościoła.
Zboczencow na swiecie jest wielu, ale KK produkuje ich mozna powiedziec tasmowo http://www.ksiezapedofile.info/index.html
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie jedną, a dwie elektrownie atomowe wybuduje rząd Donalda Tuska. z centrum Polityka - wątki archiwalne 372 24-05-2009 11:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.