menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 11:34
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Sensacja w Oslo, Nobel 2009 dla Obamy


To prawdziwa sensacja. Barack Obama noblista? Dziwne uzasadnienie ze "umocnil miedzynarodowa dyplomacje" i "stworzyl nowy klimat miedzynarodowy" wywolalo zaskoczenie dziennikarzy.
  #2  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 11:42
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Mavrońciu !

Znakomity wybór ! Twoje porównanie też znakomite. Kuba będzie, moim zdaniem, następnym pociągnięciem Noblisty na drodze do normalizacji stosunków pokojowych na świecie.
Ps. Chyba miałaś na myśli Kubę Fidelowskiego ?
  #3  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 11:45
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Zrobilam korekte wypowiedzi juz po Twoim poscie. Troche niezrecznie porownywac skandaliste z badz co badz prezydentem. Jestem jednak niemile zaskoczona ta wiadomoscia. Prezydent nie zdazyl jeszcze doprowadzic do zadnego pokoju. Stal sie celebrysta, wystepuje na koncertach i w telewizyjnych programach David'a Letherman'a jak jakas "Madonna". Dla obywateli, ktorzy go wybrali na prezydenta tez jeszcze nic nie zrobil. Z "Nobla" zrobiono politycznego "oskara".
  #4  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 12:23
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Zrobilam korekte wypowiedzi juz po Twoim poscie. Troche niezrecznie porownywac skandaliste z badz co badz prezydentem. Jestem jednak niemile zaskoczona ta wiadomoscia. Prezydent nie zdazyl jeszcze doprowadzic do zadnego pokoju. Stal sie celebrysta, wystepuje na koncertach i w telewizyjnych programach David'a Letherman'a jak jakas "Madonna". Dla obywateli, ktorzy go wybrali na prezydenta tez jeszcze nic nie zrobil. Z "Nobla" zrobiono politycznego "oskara".
Też mi się dziwnie zrobiło dzisiaj.
  #5  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 12:40
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Też mi się dziwnie zrobiło dzisiaj.
Moim zdaniem, samo jego wejście jest "very prommissing" i zrobił już dużo, chociażby z kryzysem w Ameryce. A Quantanamo ? Samo wejście uspokoiło rynek, choć droga do zakończenia światowego kryzysu jeszcze daleka. A w Europie ? Sama decyzja o zapobieżeniu wznowienia zimnej wojny,już zasługuje na Noble`a. A takich posunięć Jego strony spodziwam się więcej.
  #6  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 13:00
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Kazimierzu

Cytat:
Napisał Kazimierz
Moim zdaniem, samo jego wejście jest "very prommissing" i zrobił już dużo, chociażby z kryzysem w Ameryce. A Quantanamo ? Samo wejście uspokoiło rynek, choć droga do zakończenia światowego kryzysu jeszcze daleka. A w Europie ? Sama decyzja o zapobieżeniu wznowienia zimnej wojny,już zasługuje na Noble`a. A takich posunięć Jego strony spodziwam się więcej.
życzę Jemu jeszcze więcej wspaniałych osiągnięć ale jak dla mnie to coś za szybko tego Nobla dostał. Nie znam się na tym, piszę co mi w duszy gra. MOIM ZDANIEM PRZESADZILI.
  #7  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 13:00
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Kazimierzu

Wejście Tuska też było obiecujące, ale po 2 latach i tylu knotach legislacyjnych, to już nie. A słyszałeś protesty przeciw Obamie? Podobno co piąty nie ma ubezpieczenia zdrowotnego, ale pozostałe 4/5 nie chce płacić za nich.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
  #8  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 13:00
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

Nagroda dla Obamy to kpina z wielu poprzednich, faktycznie zasłużonych laureatów.

__________________

  #9  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 13:11
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
życzę Jemu jeszcze więcej wspaniałych osiągnięć ale jak dla mnie to coś za szybko tego Nobla dostał. Nie znam się na tym, piszę co mi w duszy gra.

Przylaczam sie do zyczen....ale jak do tej pory to Pobozne bla,bla....pod elektorat, powiazany z showem. Osobiscie wolalabym FAKTY, konkretne osiagniecia...a nie projekty i obiecanki, nawet czasami nierealistyczne slowa rzucane w proznie.

Na NOBLA jeszcze nie zasluzyl i jak tak dalej beda "rozdzielane" pokojowe nagrody Nobla.....pewnie jedna dostanie Bin Laden, za zbawienie Afganistanu i wypedzenie nieproszonych gosci

PS. Wspolczuje Mendeli.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #10  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 13:14
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Ja tez jestem zaskoczona i chyba troche rozczarowana!Obama? Jezeli jego wybrano na nobliste,to mysle o tych,ktorych odrzucono?Nie wydaje mi sie,zeby to byl przemyslany wybor!Facio jeszcze sie nie zdazyl wykazac!I juz go sie promuje!
  #11  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 13:24
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Kolejny bastion pewności mi padł. Lubię Obamę z wielu względów, ale
jeszcze nie pokazał aż tak wiele, żeby go wyróżnić taką nagrodą.
Ciekawa jestem, czy przyjmie.
Czyżby za uległość Rosjii i antybuszostwo?
  #12  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 13:27
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Pokojowy Nobel za prowadzenie wojny

Komitet Noblowski w ostatnich latach słynął z kontrowersyjnych decyzji. Tegoroczny pokojowy Nobel przyznany Barackowi Obamie jest totalnym zaskoczeniem. Nie wiadomo, za co prezydent USA został nagrodzony.
http://wiadomosci.onet.pl/2057503,135,item.html

Nie tylko my jesteśmy zdumieni Noblem dla Obamy i dobrze.
  #13  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 13:35
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Obama to jak Tusk, dużo obietnic i Nobla dali mu za przyszłe działania, bo na razie mizeria.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
  #14  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 13:53
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Cytat:
To prawdziwa sensacja. Barack Obama noblista? Dziwne uzasadnienie ze "umocnil miedzynarodowa dyplomacje" i "stworzyl nowy klimat miedzynarodowy".

Cytat:
Komitet Noblowski w ostatnich latach słynął z kontrowersyjnych decyzji. Tegoroczny pokojowy Nobel przyznany Barackowi Obamie jest totalnym zaskoczeniem. Nie wiadomo, za co prezydent USA został nagrodzony.

no przecież jest:uzasadnienie że umocnił międzynarodową dyplomację i stworzył nowy klimat międzynarodowy. Taka jest decyzja Komitetu Noblowskiego i kropka. Przecież oni wiedzą za co dają Nobla.
a dziwować się można ja tam z Obamą nic nie umacniałam ani nie tworzyłam klimatu międzynarodowego to skąd niby mam wiedzieć czy tego dokonał.

Podali kto został..wiadomość do wiadomości.
__________________
  #15  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 14:02
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Moim zdaniem, Pokojowa Nagroda Noble`a powinna być przyznawana jak najwcześniej,powinna dostrzegać dobre wejście polityka na światową arenę polityczną, nagrodę, któraby utwierdzałaby polityka, że dobrze wybrał drogę i zachęcała go do jej dalszego kontynuowania. Jednym słowem: jurorzy powiedzieli Obamie, "Tak trzymać, nie daj się zepchnąć z obranej drogi."
  #16  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 14:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Kiedyś jak Nobla dostawał Wałęsa to też mówiono nam za co? i do dzisiaj tak niektórzy sądzą.
W europie nie ma tarczy antyrakietowej i bazy rakietowej amerykańskiej przy granicy z Rosją.Nie zaatakował Iranu ani Izrael a część komentatorów politycznych o tym mówiła.
Zresztą nagrody Pokojowe Nobla zawsze były kontrowersyjne.
  #17  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 14:10
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

I jak taki laureat pokojowej... będzie te wojenki w Iraku,
Afganistanie prowadził ? A jeszcze musi wojskowy kontygent zwiększyć.
Dewaluuje się ta nagroda całkowicie.
  #18  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 14:15
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

a ja sobie być może przyznam swojego osobistego Nobla
i jak sobie przyznam to Wam prześlę wiadomość

z uzasadnieniem oczywizda.
__________________
  #19  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 14:47
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Uważam, że to jest sensu stricto wsparcie dla słabnącej pozycji Obamy. A tak na marginesie, nieczego Noblowi nie ujmując, za co dostał nagrodę Wałęsa?
__________________
Nolens volens....
  #20  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 14:49
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Nobel od dawna jest kontrowersyjny, przynajmniej w dwóch dziedzinach : literaturze i działalności na rzecz pokoju.
__________________
Nolens volens....
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nobel dla Herty Mueller Beata55 Książka, literatura, poezja 6 10-10-2009 14:40
...Cztery pory roku....Wiosna -2009 r. tar-ninka Różności - wątki archiwalne 465 21-06-2009 08:45
Bilans rządów 1989 -2009 Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 2 20-02-2009 20:42
. . .Walentynki . . .2009 tar-ninka Różności - wątki archiwalne 83 14-02-2009 22:28
Św. Łucja pogoda na rok 2009 maja59 Różności - wątki archiwalne 87 26-12-2008 17:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.