menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 14:10
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Pacjent u $pecjalisty


Ten watek bedzie poswiecony pamieci pacjentow, ktorzy stracili zycie w wyniku popelnionych bledow lekarskich . Szacuje sie, ze w wyniku nieprawidlowego leczenia umiera rocznie kilkanascie tysiecy pacjentow. Drugie tyle doznaje powaznego uszczerbku na zdrowiu.
Dane statystyczne ktore podaja Izby Lekarskie drastycznie zanizaja prawdziwa liczbe poszkodowanych. Gdyby porownac cyfry podane przez Izby Lekarskie i odniesc je do analogicznej ilosci pacjentow w USA czy Szwecji to by sie okazalo, ze w Polsce popelnia sie 200 razy mniej bledow lekarskich niz w tych krajach. Izby Lekarskie zaprzestaly podawania danych dotyczących statystyki orzeczen Sądow Lekarskich.
Uwazam, ze ukrywanie prawdziwej ilosci bledow lekarskich jest perfidnym dzialaniem wymierzonym przeciwko pacjentom.



Czasopismo "Sluzba zdrowia" zamiast integrowac srodowisko medyczne z pacjentami udziela porad lekarzom lapownikom jak sie zachowac w czasie nalotu CBA http://www.trendomierz.net/show/4423...karty-sim.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 14:25
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Mawronko
z ciekawością zajrzałem na twój wątek
jest oky!
ale odsyłasz na link
zaglądam i co ?
handluj złotem teraz
bo możesz stracić
jak wiarygodność czemu to służy!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 15:05
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Mawronko
z ciekawością zajrzałem na twój wątek
jest oky!
ale odsyłasz na link
zaglądam i co ?
handluj złotem teraz
bo możesz stracić
jak wiarygodność czemu to służy!!
Sprawdzilam link i wszystko dziala. Moze masz problem z przegladarka? Kliknij ten link http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ar...IM.html#reqRss
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 15:24
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Bede w tym watku pietnowala lekarzy, ktorzy narazaja zycie i zdrowie pacjetow. Ludzi, ktorzy traktuja swoj zawod wylacznie jako wysokodochodowy biznes. Ludzi bez zasad i skrupulow.
Zaczne od pijanego laryngologa z karetki pogotowia, ktory przyjechal do chorego dziecka. http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,4601076.html
I nastepne kwiatki z tej samej laki http://www.tvn24.pl/12690,1558091,0,...wiadomosc.html Pijani i pod wplywem narkotykow http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/pijany+lekarz Pijani lekarze nie traca pracy http://polskalokalna.pl/wiadomosci/p...-pracy,1098172
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 17:35
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Pijani lekarze na pogotowiu, w przychodni, szpitalu czy przy operacjach. Eee tam przeciez pija wszyscy, wiec czemu lekarze mieliby byc inni? - Bo domagaja sie wiekszego szacunku niz budowlancy. Bo odpowiadaja za zycie pacjentow. Bo gegaja ciagle o etyce, o przysiedze Hipokratesa i jeszcze innych bzdetach, w ktore sami chyba nie wierza. Etyka. Kon by sie usmial. A tu plakac trzeba. Hipokratesem ktos buzie wyciera a tu co? Pediatrzy dokonywali eksperymentow medycznych na chorych dzieciach! Gdzie w Auschwitz? - Nie w Klinice Pediatrii we Wroclawiu. -No to pewnie konowaly siedza w wiezieniu? Nie, dalej pracuja i maja sie dobrze. Ukarana zostala lekarka, ktora to ujawnila, dr Szychowska. Ukarala ja ta sama Izba Lekarska, ktora falszuje statystyke w sprawie popelnianych bledow lekarskich.
Paragraf 52 kodeksu etyki lekarskiej calkowicie zakazuje krytykowania kolegow. To jest wlasnie ta etyka!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-11-2009, 11:16
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Chyba sie zaloguj na jakims medycznym forum , bo rzecz w tym zapewne , by czytała Twoje , jak to piszesz " piętnowanie ", sluzba zdrowia,a tak to para w gwizdek...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 06:56
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Odpowiedz dla tych ktorzy nie wiedza o czym jest ten watek

"W Polsce, popełnia się co najmniej 20 tys. błędów lekarskich rocznie. Nie widząc szans na wygranie sprawy, obawiając się wrogości środowiska lekarskiego tylko ok. 2 tys. osób wnosi pozwy sądowe, zawiadamia prokuratury, lub wnosi skargi do Izb Lekarskich."
"W polskim systemie prawa na poszkodowanym, chorym, nie mającym wiedzy medycznej człowieku, który spał lub był nieprzytomny w czasie operacji, spoczywa obowiązek przeprowadzenia dowodu iż wyrządzono mu krzywdę. Ma to uczynić na podstawie dokumentacji medycznej która często bywa fałszowana by bronić sprawcy. Korzystając z opinii biegłych znajomych lub solidaryzujących się zawodowo ze sprawcami nieszczęścia."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 09:52
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Cennik łapówek w polskich szpitalach:

Dane powstały w oparciu o zakończone bądź trwające śledztwa i procesy dotyczące korupcji w polskiej służbie zdrowia

500-1000 zł - załatwienie miejsca w Centrum Onkologii w Warszawie
5000 zł - operacja kardiochirurgiczna w szpitalu w Białymstoku
8000 zł - komplet dokumentacji medycznej uprawniającej do otrzymania renty w Gorzowie Wlkp.
od 1000 zł - zabieg cesarskiego cięcia wykonany przez "sławę medyczną" we Wrocławiu
150 zł - załatwienie zwolnienia lekarskiego w Działdowie
od 1000 zł - operacja przepukliny i żylaków w szpitalu w Zamościu
700 zł - ominięcie kolejki w przyjęciu do szpitala w Lublinie
150 zł - zastrzyki w stawy kolanowe wykonywane przez lekarza w Lesku
150 zł - wystawienie lewego zaświadczenia do ZUS w Przemyślu
10 000 zł - operacja neurochirurgiczna we Wrocławiu
150 zł - przyjęcie na oddział ortopedii w szpitalu w Kielcach
13 000 zł - operacja na sercu w szpitalu w Warszawie
100 zł - załatwienie zwolnienia lekarskiego w Polanicy
200-1000 zł - "lepsza" opieka w szpitalu w Sosnowcu
15 000 zł - operacja ortopedyczna i "lepsza opieka" po zabiegu w Poznaniu
1300-4000 zł - przyspieszenie operacji na kręgosłup w Lublinie
1300 zł - operacja kamieni nerkowych w szpitalu Busku-Zdroju
5000 zł - - przyjęcie na oddział neurochirurgii na Dolnym Śląsku
100 zł - zdjęcie szwów pooperacyjnych w szpitalu we Wrocławiu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 11:11
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Proponuje poczytac wypowiedzi pacjentow

http://www.rankinglekarzy.pl/

RankingLekarzy.pl, Opowiedz o swoim lekarzu.

Wycinki z tendecyjnej i jednokierunkowo nastawionej prasy - odpuscmy sobie. W rekach lekarzy sa nasze zycia i dzieki im za tym.
Nie zapominajmy, ze lekarz tez CZLOWIEK.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 11:30
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Lekarze z którymi ja miałem, mam kontakt oceniam też bardzo na plus, nigdy za nic nie płaciłem.... a sytuacje różne były... więc myślę, że daj już sobie spokój z wyszukiwaniem tego co złe, bo wszędzie znajdziesz ludzi różnych i biorących i dających i dobrych i złych, porównaj siebie i babcięelę - dwa różne charaktery...

Nie mozna porownywac czarnego z bialym. Zreszta, to co napisales i tak nie dotrze! Za duzo wymagasz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 18:46
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Jakoś nie widzę nazwisk pacjentów zabitych przez lekarzy. Są tylko insynuacje prasowe o łapówkach. Czy pamięć o zmarłych tak mamy czcić? Nadal nie wiem czemu wątek ma taki tytuł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 19:36
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Pediatrzy dokonywali eksperymentow medycznych na chorych dzieciach![/b] Gdzie w Auschwitz? - Nie w Klinice Pediatrii we Wroclawiu. -No to pewnie konowaly siedza w wiezieniu? Nie, dalej pracuja i maja sie dobrze. Ukarana zostala lekarka, ktora to ujawnila, dr Szychowska. Ukarala ja ta sama Izba Lekarska, ktora falszuje statystyke w sprawie popelnianych bledow lekarskich.
Paragraf 52 kodeksu etyki lekarskiej calkowicie zakazuje krytykowania kolegow. To jest wlasnie ta etyka!

"...W latach 2000-2004 grupa znanych izraelskich lekarzy eksperymentowała na starszych osobach (w wieku od 67 do 102 lat). Wśród nich były także ocalałe ofiary... holokaustu.
Jak informuje RzePa, stosowano na nich testy leku pobudzającego apetyt, podczas których głodzono pacjentów, ściągano mocz bezpośrednio z pęcherza, stosowano wielokrotne przedawkowywanie leków i ryzykowne zabiegi chirurgiczne.

W jakim celu lekarze to czynili? Przede wszystkim zadecydowała chęć kariery oraz istnienia w medycznych periodykach. Zaś tak naprawdę chodziło o to, że eksperymenty medyczne na ludziach są znacznie bardziej wartościowe niż na zwierzętach.

Ciekawe wnioski cisną się na usta, ale chyba najważniejszy jest ten, że czasami różnica między katem a ofiarą jest nieuchwytna..."

http://samotny.salon24.pl/119189,hit...czne-w-izraelu


Nie tylko w Polsce sa eksperymenty....indziej rowniez....jak poszukacie w net, znajdziecie dziesiatki stron na ten temat.

Przestancie napadac na polskich lekarzy i na wszystko co jest polskie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 19:43
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał albert
Nie mozna porownywac czarnego z bialym. Zreszta, to co napisales i tak nie dotrze! Za duzo wymagasz.
Przepraszam trochę mi się namieszało, post wywaliłem, nie Ciebie miał dotyczyć i nie Ciebie chciałem przyrównać do babcieli, no cóż maja wina przepraszam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 19:49
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Przepraszam trochę mi się namieszało, post wywaliłem, nie Ciebie miał dotyczyć i nie Ciebie chciałem przyrównać do babcieli, no cóż maja wina przepraszam...

Ja z koleju dobrze odczytalem i nigdy mi nie wpadlo do glowy, ze post byl skierowany do mnie. Nie przejmuj sie. Jak widzisz moje szare komorki maja sie dobrze.

Ciag dalszy z serii eksperymentow lekarskich, troche inny kierunek - za Wielka Woda.

Eksperymenty w Tuskegee...czy tylko? Szczegoly w linku:

http://www.zb.eco.pl/zb/163/usa.htm
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 06:20
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Nie ma nic bardziej obrzydliwego jak eksperymenty na chorych dzieciach

"Profesor dostał grant w wysokości przeszło 300 tys. zł z Komitetu Badań Naukowych na przeprowadzenie w katedrze genoterapii bydgoskiego Collegium Medicum eksperymentu na 20 pacjentach chorych na raka mózgu."

Najlepiej okrasc zdesperowanych, w mysl przyslowia "tonacy chwyta sie brzytwy"
"Gazeta Wyborcza" opublikowała reportaż, w którym ujawniliśmy, że prof. Trojan jeździł po Polsce i proponował rodzicom dzieci chorych na raka opracowaną przez siebie terapię. Za leczenie brał 16 tys. zł. - Nie miał prawa oferować swoich usług za pieniądze, zwłaszcza że nie ma żadnych dowodów na skuteczność jego szczepionki - mówi prof. Miścicka-Śliwka."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 06:33
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał albert
Proponuje poczytac wypowiedzi pacjentow
Z podanego przez Ciebie linku wybralam pierwsza wypowiedz.

"Dodam jeszcze, że byłem z dzieckiem u tego pana cztery razy w przeciągu trzech tygodni zapłaciłem 400 zł plus leki drugie czterysta razem 800 zł i skończyło się wizytą u innego lekarza, który wysłał dziecko do szpitala ponieważ diagnoza pana Dębickiego była błędna i zagrażała życiu dziecka. Zastanówcie się dwa razy kiedy zdecydujecie się na wizytę u tego niby specjalisty."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 07:04
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Jak mozna przepisac lek, nie znajac nawet jego nazwy?

Co mysla farmaceuci o lekarzach.
"Aleksandra mogłaby wymienić mnóstwo przykładów błędów na receptach. – Dla lekarzy wygodnie jest pisać nieczytelnie. Jeśli nie pamiętają nazwy leku, to wpisują dwie pierwsze litery i dopisują szlaczek. Założenie jest takie, że aptekarz i tak się domyśli, co autor miał na myśli – mówi farmaceutka. W praktyce okazuje się jednak, że nawet najlepszy znawca lekarskiego pisma nie jest jasnowidzem."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 09:36
albert's Avatar
albert albert jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 87
Domyślnie

Handel ludzkimi organami


Państwo izraelskie pośrednio przyznało, iż lekarze z Instytutu Medycyny Sądowej w Abu Kabir wycięli organy z trojga palestyńskich nastolatków zabitych przez dzielną Armię Izraela kilka dni temu. Konkretnie zaś – minister Zdrowia Nessim Dahhan, w odpowiedzi na pytanie arabskiego członka Knesetu, Ahmeda Teibi, rzekł iż “nie może zaprzeczyć” iż organy zabitych nastolatków zostały zuzyte do transplantacji lub badań naukowych.
Ahmed Teibi twierdzi, iż posiada wiarygodne dowody na to, iż izraelscy lekarze nagminnie stosują praktyki wycinania serca, wątroby i nerek z palestyńskich dzieci i młodzieży zabitej przez żołnierzy w rejonie Gazy i West Bank. Władze izraelskie z reguły przetrzymują ciała ofiar przez kilka dni bez żadnego wyjaśnienia. Izraelskie media przemilczają takie wypadki.
Źródła palestyńskie utrzymują, iż troje bezbronnych nastolatków zostało zabitych z zimną krwią i bez powodu, natomiast źródła izraelskie nie są zgodne między sobą w opisie, co się właściwie wydarzyło.
http://www.bibula.com/?p=11748

Co na to "nasz" prokurator forumowy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 12:50
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie Odszkodowania za błędy lekarskie

40 tys. zł za chustę chirurgiczną w brzuchu dla Bogusławy Bajek z Korczowisk koło Kolbuszowej. Kobieta urodziła w Krakowie bliźnięta syjamskie. Przez rok po porodzie miała uporczywe bóle brzucha. Dopiero badanie USG wykazało guza wielkości pomarańczy. Kobietę w trybie pilnym operowano. W jej brzuchu lekarze znaleźli chustę chirurgiczną.

330 tys. zł odszkodowania i renty za śmierć Agnieszki Szpyt, która zmarła wskutek błędu lekarza. Kobieta poddała się laparoskopowemu usunięciu pęcherzyka żółciowego. Zabieg przeprowadził Zbigniew W., ordynator chirurgii Szpitala Powiatowego w Lubaczowie. Lekarz przebił aortę brzuszną i żyłę główną pacjentki.

657 tys. zł odszkodowania i 2 tys. zł comiesięcznej renty za spowodowanie śpiączki u Małgorzaty Korzenny. Tuż po urodzeniu córki w kolbuszowskim szpitalu, zapadła w śpiączkę. Niemożliwe jest nawiązanie z nią kontaktu. Szansa, że kobieta powróci do normalnego życia jest znikoma.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 10:06
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Użytkownicy albert i Mavronka Freydis są proszeni o stosowanie się w dalszej dyskusji (na tym i na innych wątkach) do zapisów regulaminu KSC. W przypadku uporczywego zamieszczania kolejnych postów niezgodnych z regulaminem, zostaną zastosowane konsekwencje w tymże regulaminie opisane.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Trzeba kwartału, by pacjent zobaczył okulistę - komentarze Zenek Ogólny 11 25-02-2009 13:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.